Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια υπαρχει κανα screen protector??(αυτο που ειχε το κινητο το εβγαλα και τωρα μαζευει όλη τη λίγδα η οθονη)..Εψαξα στο νετ αλλα δεν βρηκα κατι συγκεκριμενο για το κινητο αυτο.

Επισης αγορασα μια δερματινη θηκη,η οποια εχει μαγνητακι για να κλεινει..Παιζει να προκληθει καποιο προβλημα στο κινητο απο το μαγνητακι?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Turn Silent αλλα δεν δουλευει μηπως κανω κατι λαθος;

γυριζω το τηλ. αναποδα αλλα δεν μπαινει στο αθορυβο ξερει καποιος γιατι ;

Link to comment
Share on other sites

Review απο το pestaola.Με λιγα λογια το καλυτερο low budget android της αγορας.

http://www.pestaola.gr/lg-optimus-one-review/

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι ελληνικό το τηλέφωνό μου από το Πλαίσιο. Τι να πω ρε γμτ, πολύ περίεργο πρόβλημα!

 

Φιλε μου δοκιμασε στα αποθηκευμενα τηλεφωνα που εχεις να προσθεσεις στον αριθμο κλησεις το προθεμα +30

Π.Χ. +3069χχχχχχχ και θα στρωσει ;)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος απο σημερα ενος οπτιμους, ασχετος απο τεχνολογια ζητω την βοηθεια σας με αυτες τις 80.000 εφαρμογες που με ωθησαν στην αγορα κινητου με android, σας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενας νεος κατοχως του Lg P500 ..Πρωτες εντυπωσεις εξαιρετικες...

Καταρχας εγω δεν βρηκα μεσα screen protector...Μηπως εχει μπει ηδη στην οθονη?

Βρηκα στο ιντερνετ αυτος τους screen protector http://www.nortonline.gr/nortonline/el/product/011801-0106/screen_protector_lg_optimus_one_p500.html αλλα αφορα μονο χονδρικη....

Θα την στην εταιρια και οτι ενημερωση εχω θα την πω εδω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για την φόρτιση παιδιά χρειάζεται πολλες ώρες την πρώτη φορά ??
Για να μη χάνετε το σταθμό σας ..... Metro Rest plus
Link to comment
Share on other sites

Για οποιους εχουν ενσταση για την ελλειψη LED ειδοποιησης για χαμενες κλησεις/SMS αλλα και mail, η λυση φαινετα να ειναι "Missed Message Flasher" απο την γνωστη αγορα...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το Turn Silent αλλα δεν δουλευει μηπως κανω κατι λαθος;

γυριζω το τηλ. αναποδα αλλα δεν μπαινει στο αθορυβο ξερει καποιος γιατι ;[/QU

 

 

 

τελικα εβαλα το flip silent και δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμασα το ΗΤΤP Proxy settings και δουλευει χωρις να γινει root το τηλεφωνο!!!

τελικα το ΗΤΤP Proxy settings δεν δουλευει.τσαμπα χαρηκα :wacko:

θα δοκιμασω το proxoid μηπως και δουλεψει

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

στην οθονη οταν ειναι ανοιχτο το κινητο αλλα ειναι μαυρη π.χ. οταν το ανοιγω εκει που ειναι μαυρη οθονη και λεει ANDROID παρατηρω κατω δεξια το μαυρο να ειναι λιγο "ξεθωριασμενο" να ειναι λες και εχει ασπρο φως. στην αφη σε εκεινο το σημειο δε παρατηρησα καποιο προβλημα, παιζει προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Παρήγγειλα κι εγώ το κινητό και αύριο θα το έχω στα χέρια μου...

 

Να ρωτήσω κάτι?

Root μόνιμα και σωστά με ποιόν τρόπο γίνεται τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Παρήγγειλα κι εγώ το κινητό και αύριο θα το έχω στα χέρια μου...

 

Να ρωτήσω κάτι?

Root μόνιμα και σωστά με ποιόν τρόπο γίνεται τελικά?

 

 

Καλησπέρα.

Root με το Superoneclick.....αναλυτικές οδηγίες στην σελίδα 20.

Ο χρονισμός του επεξεργαστή σε sleep mode είναι 240Mhz. Υπάρχει λοιπόν το setcpu το οποίο σου δίνει την δυνατοτητα να κάνεις overclocking ή underclocking τον επεξεργαστή με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η αυτονομία του τηλεφωνου,.Εγω ας πούμε σε sleep mode τον εχω κατεβάσει στα 112 Mhz και έχει μεγαλώσει η αυτονομία κατα μια μέρα περίπου.

Αγάπη είναι η μοναξιά που πρέπει στον καθένα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Root με το Superoneclick.....αναλυτικές οδηγίες στην σελίδα 20.

Ο χρονισμός του επεξεργαστή σε sleep mode είναι 240Mhz. Υπάρχει λοιπόν το setcpu το οποίο σου δίνει την δυνατοτητα να κάνεις overclocking ή underclocking τον επεξεργαστή με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η αυτονομία του τηλεφωνου,.Εγω ας πούμε σε sleep mode τον εχω κατεβάσει στα 112 Mhz και έχει μεγαλώσει η αυτονομία κατα μια μέρα περίπου.

 

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω γιατί δεν έχω καταλάβει ακριβώς τί είναι αυτό που κερδίζουμε με το root ? Εμφανίζονται και άλλες εφαρμογές στο android market ?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και εγω τελικα το κινητο απο το πλαισιο .Η προσφορα του πλαισιου λεει και δωρεαν χαρτες για ενα χρονο.Ρωτησα την πωλητρια και μου ειπε οτι ειναι μεσα στην καρτα μνημης.Ανοιξα το κινητο και το μοναδικο προγραμμα που βρηκα για πλοηγηση ειναι του google(το οποιο θελει internet) ,εψαξα και την καρτα και χαρτες δεν βρηκα.

Τι παιιζει ,ξερει καποιος κατι,κανονικα θα επρεπε να εχει εγκατεστημενο προγραμμα πλοήγησης.......μηπως πρεπει να παω να ρωτησω ξανα πλαισιο....Τα φωτα σας παρακαλω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω γιατί δεν έχω καταλάβει ακριβώς τί είναι αυτό που κερδίζουμε με το root ? Εμφανίζονται και άλλες εφαρμογές στο android market ?

υπαρχουν καποιες εφαρμογες που δεν τρεχουν χωρις root. πχ μπορεις να αλλαξεις το χρονισμο του κινητου για εξοικονόμηση ενεργειας η υψηλοτερες επιδοσεις, η κατι πολυ σημαντικο να προσθεσεις proxy settings και γενικα να κανεις οτι θελεις με το κινητο χωρις περιορισμους. ειναι διαδικασια αναστρεψιμη, αλλα αν δεν καταφερεις να κανεις unroot χανεις την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Η βάση αυτοκινήτου που δίνουν δώρο περιέχεται μέσα το κουτί του τηλεφώνου ή την δίνουν σε ξεχωριστή συσκευασία?

Το παραλαμβάνω σήμερα και θέλω να ξέρω αν ανοίξω το κουτί για να ψάξω...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Η βάση αυτοκινήτου που δίνουν δώρο περιέχεται μέσα το κουτί του τηλεφώνου ή την δίνουν σε ξεχωριστή συσκευασία?

Το παραλαμβάνω σήμερα και θέλω να ξέρω αν ανοίξω το κουτί για να ψάξω...

 

Ευχαριστώ πολύ

 

την δίνουν σε ξεχωριστή συσκευασία ;)

Link to comment
Share on other sites

Το πάρήγγειλα συγκεκριμένα από τον Κωτσόβολο και έλεγαν κανονικά ότι έχει δώρο την βάση.

Αν μου πούνε διάφορα έχω δικαίωμα να την απαιτήσω,σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Η βάση αυτοκινήτου που δίνουν δώρο περιέχεται μέσα το κουτί του τηλεφώνου ή την δίνουν σε ξεχωριστή συσκευασία?

Το παραλαμβάνω σήμερα και θέλω να ξέρω αν ανοίξω το κουτί για να ψάξω...

 

Ευχαριστώ πολύ

Tη βάση τη δίνει μόνο το Πλαίσιο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tη βάση τη δίνει μόνο το Πλαίσιο;

 

Και στον Κωτσόβολο που το παρήγγειλα εγώ έγραφε πως είναι δώρο η βάση.Θα πάω να το πάρω σε λίγο και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Και στον Κωτσόβολο που το παρήγγειλα εγώ έγραφε πως είναι δώρο η βάση.Θα πάω να το πάρω σε λίγο και βλέπουμε...

Tότε την πάτησα.

Το παρήγγειλα από το Πλαίσιο ενώ σε άλλα μαγαζιά έβγαινε 5-8 ευρώ φθηνότερο για τη βάση που μόνο το Πλαίσιο ανέφερε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολη την παρεα...το αγορασα και εγω και εχω καποιες αποριες...

1)το flash player 10.1 χρειαζεται να το κατεβασουμε ? ειναι απαραιτητο?

2)μπορειτε να μου πειτε ενα καλο app για να διαβαζουμε .pdf αρχεια? το acrobat reader ειναι καλο?

3) με το msn τι γινεται? υπαρχει εφαρμογη καλη για να κανουμε chat απο το κινητο?

αυτα..ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...