Jump to content

[Επίσημο] Nokia C5-03


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, mol, δυστυχώς δε γίνεται να μεταφέρεις τις εφαρμογές από τη μνήμη του κινητού στη μνήμη του τηλεφώνου. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τις απεγκαταστήσεις και να τις εγκαταστήσεις στην κάρτα μνήμης. Το κακό είναι ότι μερικές εφαρμογές δε μπορείς να τις βρεις... Πάντως, στο κατάστημα Nokia υπάρχει επιλογή να εγκαθίστανται αυτόματα οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης, όμως μερικές φορές τις εγκαθιστά υποχρεωτικά στο κινητό.

 

Σήμερα μου συνέβη το εξής περίεργο.Είδα ότι στην έκθεση μου είχαν εμφανιστεί εικόνες/εικονίδια από τις εφαρμογές του καταστήματος Nokia (αυτές τις εικονίτσες που έχει στη λίστα των εφαρμογών) τις οποίες δεν είχα καν εγκαταστήσει. Τις επέλεξα και τις έσβησα, αλλά ξέρετε μήπως τι είδους bug είναι αυτό; Προχθές είχα κάνει προληπτικό backup του κινητού με το Nokia suite, αλλά δεν πρόσεξα αν μετά από αυτό εμφανίστηκαν αυτές οι εικόνες και αν οφείλεται σε αυτό.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαιρετε κοπέλια....

ειμαι κατοχος ενος NOKIA C5-03 εδω και καμποσο καιρο και προσφατα εκατσα να ασχοληθω μαζι του.... διαβαζοντας εδω τις σελιδες καταφερα να κανω μερικες αλλαγες στο κινητο μου απο το να αλλαξω το θεμα του και να βαλω το SILENT BEAST 5th μεχρι και να του κανω ενημερωση και να του εγκαταστησω το V20.0.024 και τωρα που γραφω ανακαλυψα και τη 21,0,003.....

σε μια ρυθμιση ομως εχω κολησει και θελω λιγακι βοηθεια... για να βαλω το κινητο μου να μου εμφανιζει τα e-mail μου οταν βρισκετε σε wifi δικτυο πως θα το κανω;

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε κοπέλια....

ειμαι κατοχος ενος NOKIA C5-03 εδω και καμποσο καιρο και προσφατα εκατσα να ασχοληθω μαζι του.... διαβαζοντας εδω τις σελιδες καταφερα να κανω μερικες αλλαγες στο κινητο μου απο το να αλλαξω το θεμα του και να βαλω το SILENT BEAST 5th μεχρι και να του κανω ενημερωση και να του εγκαταστησω το V20.0.024 και τωρα που γραφω ανακαλυψα και τη 21,0,003.....

σε μια ρυθμιση ομως εχω κολησει και θελω λιγακι βοηθεια... για να βαλω το κινητο μου να μου εμφανιζει τα e-mail μου οταν βρισκετε σε wifi δικτυο πως θα το κανω;

 

Καλησπέρα Μιχάλη! Καλή αρχή στο φόρουμ (αν και είσαι μέλος απ'το 2009, με το καλό τα πρώτα σου μηνύματα)!!!

Στο θέμα μας: για να ρυθμίσεις τον τρόπο εισόδου στο mail σου πας στα Μηνύματα - στο γραμματοκιβώτιο των mail σου - Επιλογές - Ρυθμίσεις e-mail και μετά Ρυθμίσεις σύνδεσης και Ρυθμίσεις ανάκτησης. Απο κει μπορείς να ρυθμίσεις αν θες όταν ανοίγεις το λογαριασμό σου να μπαίνει από κάποιο οικείο wifi δίκτυο που είναι ήδη αποθηκευμένο στη μνήμη και στη συνέχεια αν ειναι να κάνει αυτόματη ανάκτηση ή να κάνεις μόνος σου ανάκτηση όποτε θες εσύ, ανοίγοντας το λογαριασμό mail και κάνοντας σύνδεση. Γενικά παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις αυτές αν είναι, όπως σε διευκολύνει. Π.χ. εγώ έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη ανάκτηση, τσεκάρω τα μέηλ μου μόνο όταν μπαίνω στο λογαριασμό μου, τον οποίο τον έχω ρυθμίσει να μπαίνει από το δίκτυο της Cosmote, μιας και έχω πακετάκι δεδομένων για mail. Μπορείς επίσης να ρυθμίσεις να μη γίνεται λήψη ολόκληρου του mail κατ'ευθείαν, αλλά μόνο των επικεφαλίδων και μετά αν θες να διαβάσεις το μέηλ και το ανοίξεις να σου έρχεται ολόκληρο. Συμφέρει αν εχεις πακετο ιντερνετ και δε θες να ανοίγεις πόσα τεράστια μέηλ που σου έρχονται.

Ελπίζω να βοήθησα. Να σου πω την καθαρά αλήθεια δεν είμαι ειδικός επί του θέματος, απλά με το ψάξιμο τα βρήκα, γιατί κι εγώ έπρεπε να τσεκάρω τα μέηλ μου on the go. Αν πάλι δεν κατάφερες να βρεις κάτι, όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει, μην ανησυχείς!

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μιχάλη! Καλή αρχή στο φόρουμ (αν και είσαι μέλος απ'το 2009, με το καλό τα πρώτα σου μηνύματα)!!!

Στο θέμα μας: για να ρυθμίσεις τον τρόπο εισόδου στο mail σου πας στα Μηνύματα - στο γραμματοκιβώτιο των mail σου - Επιλογές - Ρυθμίσεις e-mail και μετά Ρυθμίσεις σύνδεσης και Ρυθμίσεις ανάκτησης. Απο κει μπορείς να ρυθμίσεις αν θες όταν ανοίγεις το λογαριασμό σου να μπαίνει από κάποιο οικείο wifi δίκτυο που είναι ήδη αποθηκευμένο στη μνήμη και στη συνέχεια αν ειναι να κάνει αυτόματη ανάκτηση ή να κάνεις μόνος σου ανάκτηση όποτε θες εσύ, ανοίγοντας το λογαριασμό mail και κάνοντας σύνδεση. Γενικά παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις αυτές αν είναι, όπως σε διευκολύνει. Π.χ. εγώ έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη ανάκτηση, τσεκάρω τα μέηλ μου μόνο όταν μπαίνω στο λογαριασμό μου, τον οποίο τον έχω ρυθμίσει να μπαίνει από το δίκτυο της Cosmote, μιας και έχω πακετάκι δεδομένων για mail. Μπορείς επίσης να ρυθμίσεις να μη γίνεται λήψη ολόκληρου του mail κατ'ευθείαν, αλλά μόνο των επικεφαλίδων και μετά αν θες να διαβάσεις το μέηλ και το ανοίξεις να σου έρχεται ολόκληρο. Συμφέρει αν εχεις πακετο ιντερνετ και δε θες να ανοίγεις πόσα τεράστια μέηλ που σου έρχονται.

Ελπίζω να βοήθησα. Να σου πω την καθαρά αλήθεια δεν είμαι ειδικός επί του θέματος, απλά με το ψάξιμο τα βρήκα, γιατί κι εγώ έπρεπε να τσεκάρω τα μέηλ μου on the go. Αν πάλι δεν κατάφερες να βρεις κάτι, όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει, μην ανησυχείς!

 

να ξεκινησω με ενα ευχαριστω.....

και να συνεχισω με το προβλημα μου...

πηγαινω στα μηνυματα-Γραμματοκυβωτιο-με ρωταει να οριστει τωρα και απανταω ναι- μου λεει κατι με τη διαδικασια ολη και παταω εναρξη- παταω να συνδεθει με Wifi για να μη χρεωθω την ολη διαδικασια- με καλωσοριζει στην ολη διαδικασια και παταω εναρξη- μου εχει μια λιστα με mail και παταω το yahoo-βαζω το e-mail μου-βαζω το κωδικο του e-mail μου- και εκει που κανει συνδεση με το διακομιστη κολαει..... οσο το αφηνω εκει τοσο θα προσπαθει να συνδεθει.....

Link to comment
Share on other sites

να ξεκινησω με ενα ευχαριστω.....

και να συνεχισω με το προβλημα μου...

πηγαινω στα μηνυματα-Γραμματοκυβωτιο-με ρωταει να οριστει τωρα και απανταω ναι- μου λεει κατι με τη διαδικασια ολη και παταω εναρξη- παταω να συνδεθει με Wifi για να μη χρεωθω την ολη διαδικασια- με καλωσοριζει στην ολη διαδικασια και παταω εναρξη- μου εχει μια λιστα με mail και παταω το yahoo-βαζω το e-mail μου-βαζω το κωδικο του e-mail μου- και εκει που κανει συνδεση με το διακομιστη κολαει..... οσο το αφηνω εκει τοσο θα προσπαθει να συνδεθει.....

 

κανεις καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
να ξεκινησω με ενα ευχαριστω.....

και να συνεχισω με το προβλημα μου...

πηγαινω στα μηνυματα-Γραμματοκυβωτιο-με ρωταει να οριστει τωρα και απανταω ναι- μου λεει κατι με τη διαδικασια ολη και παταω εναρξη- παταω να συνδεθει με Wifi για να μη χρεωθω την ολη διαδικασια- με καλωσοριζει στην ολη διαδικασια και παταω εναρξη- μου εχει μια λιστα με mail και παταω το yahoo-βαζω το e-mail μου-βαζω το κωδικο του e-mail μου- και εκει που κανει συνδεση με το διακομιστη κολαει..... οσο το αφηνω εκει τοσο θα προσπαθει να συνδεθει.....

 

παιδια HELP!!! εκτως απο αυτο εχει γεμισει η μνημη C του κινητου και δε ξερω τι αλλο να κανω για να αδειασει..... εχω μπει μεσω του suite και δε μπορω να βρω τα αρχεια τα μεγαλα.... HEEEEEEEELPPP PLEEEEEAAAAAASSSSEEEEEE!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθειουλα για το πως γινετε; ευχαριστω!!!

Διάβασε το παρακάτω Nokia Eπανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή μας με λειτουργικό Symbian > Συσκευές Symbian^1 (S60 5th Edition) και για το πως κάνεις backup διάβασε το Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας (backup)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
σκεφτομαι να το παρω?πως το χαρακτηριζετε?καλο κινητακι?οταν σε παιρνουν χτυπαει κατευθειαν δυνατα ο ηχος η ειναι αυξανομενος οπως κατι αλλα νοκια?
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμενο το βρηκα
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

στα 70..δεν ειναι καλα για τα λεφτα του?εμενα τα μυνηματα με ενδιαφερουν πιο πολυ.
Δεν υπάρχουν κακοί άνθρωποι,υπάρχουν άνθρωποι που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου.
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το παρω?πως το χαρακτηριζετε?καλο κινητακι?οταν σε παιρνουν χτυπαει κατευθειαν δυνατα ο ηχος η ειναι αυξανομενος οπως κατι αλλα νοκια?

ο ηχος του δεν ειναι δυνατος.το wifi του επισης ειναι αδυναμο.απο φωτογραφικη μετρια εως χαλια τα πραγματα.το ειχα..το κρατησα 2 μηνες και αμεσως το "σκοτωσα".συνεχως κρασαρε η συσκευη.γνωμη μου ειναι να μην το παρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο ηχος του δεν ειναι δυνατος.το wifi του επισης ειναι αδυναμο.απο φωτογραφικη μετρια εως χαλια τα πραγματα.το ειχα..το κρατησα 2 μηνες και αμεσως το "σκοτωσα".συνεχως κρασαρε η συσκευη.γνωμη μου ειναι να μην το παρεις.

 

Ακριβώς. Πολύ καλό ηχείο, καλή μουσική απ τα ακουστικά, μεγάλη οθόνη αλλά resistive. Σαν σύνολο δεν με ικανοποιεί, μακράν κάποιο Android σ' αυτά τα λεφτά και γιατί όχι και Κινέζικο; ;) Πάντως είναι ανθεκτικό στις τούμπες!:lol::p

 

 

Για 70 Ευρώ όμως είναι μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

70 ευρώ για αυτή τη συσκευή είναι καλά, αν δε σε νοιάζει τόσο πολύ να είναι σούπερ ντούπερ η συσκευή. Μπορεί η οθόνη να είναι resistive (για μένα είναι το μοναδικό που με χαλάει λίγο στη συσκευή), αλλά έχει πολύ καλή ανάλυση. Και πάλι, αν ψάχνεις μια συσκευή σχετικά καλή για να κάνεις τη δουλειά σου, τότε τα 70 ευρώ κατ' εμέ, ως σχετικά περιστασιακό χρήστη, μου φαίνονται πολύ καλά. Προσοχή, όμως, πόσο μεταχειρισμένο είναι. Γιατί αν είναι καταγδαρμένη η οθόνη, ασ'το καλύτερα...

 

Επίσης, μια απορία για ένα θεματάκι με τη συσκευή. Από χθες-προχθές είναι όλο και πιο συχνά τα "κολλήματα" που τρώει η οθόνη, δηλαδή που η εικόνα είναι σα να κόβεται σε ορθογώνια και να αλλάζουν σημεία ή αντίστοιχα αντί να εμφανίζονται κάποια πλήκτρα, όταν κολλάει, στη θέση τους να εμφανίζεται το φόντο πάλι κομμένο σε τετράγωνα περιστραμμένα.

Ελπίζω να καταλάβατε τι ακριβώς εννοώ, ή έστω στο περίπου. Έχει κανείς από εσάς αντίστοιχο πρόβλημα; Μου το είχε κάνει και παλιότερα, αλλά σπάνια. Του έχω κάνει αναβάθμιση μέσω υπολογιστή στο λειτουργικό εδώ και πολύ καιρό. Αλλά προχθές μου εμφάνισε το πρόβλημα και σχετικά συχνά. Του έκανα χθες επανεγκατάσταση στο λειτουργικό, αλλά μου το ξανακάνει μερικές φορές. Ειδικά όταν τρώει κολλήματα, ενώ "ισιώνει" για λίγα δεύτερα, ξανακάνει "νερά".

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερει καποιος πως καλιμπραρω την οθονη? Αλλο παταω και αλλο βγαζει....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ξερει καποιος πως καλιμπραρω την οθονη? Αλλο παταω και αλλο βγαζει....

Καλημέρα.

Πήγαινε Μενού > Ρυθμίσεις και Τηλέφωνο > Εισαγωγή αφής > Βαθμονόμηση οθόν. αφή και ακολούθησε της οδηγίες που θα σου δείξει η συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτό το κάνει και το δικό μου. Δυστυχώς η βαθμονόμηση δεν βοηθάει. Πρέπει να είναι θέμα του λογισμικού γιατί την ίδια στιγμή που πραγματικά ''τρελένεται'' πχ στον Opera Mini, κάνω ελαχιστοποίηση και δεν είναι τόσο έντονο πχ στο αριθμητικό πληκτρολόγιο. Απενεργοποίηση και ενεργοποίηση κάπως το διορθώνουν πάντως...

 

 

Υ.Γ. Σκέτη απογοήτευση το κινητό μας...:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα μόλις πήρα το κινητό αυτό από την αδερφή μου και θέλω να τα σβήσω όλα που έχει μέσα

έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά το μόνο που έκανε είναι να επανέλθουν οι ρυθμίσεις και όλα τα τηλέφωνα μηνύματα που είχε έχουν μήνη και ακόμα και ο λογαριασμός στο facebook και άλλα πως μπορώ να τα σβήσω όλα ;

 

Ευχαριστώ

 

edit: Τελεικα με τους κωδικου εδω τα μηδενισα ολα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304332

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το κάνει και το δικό μου. Δυστυχώς η βαθμονόμηση δεν βοηθάει. Πρέπει να είναι θέμα του λογισμικού γιατί την ίδια στιγμή που πραγματικά ''τρελένεται'' πχ στον Opera Mini, κάνω ελαχιστοποίηση και δεν είναι τόσο έντονο πχ στο αριθμητικό πληκτρολόγιο. Απενεργοποίηση και ενεργοποίηση κάπως το διορθώνουν πάντως...

 

 

Υ.Γ. Σκέτη απογοήτευση το κινητό μας...:mad:

σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά δεν διάβασα κ καλά σχολια από όσους το έχουν πάρει.να κοίταξω για κάτι άλλο λέτε?

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

στα πόσα € το βρηκες;

 

Στα 119ευρώ αλλά τελικά θα ψάξω για κάτι άλλο γιατί το δοκίμασα στο μαγαζί και η οθόνη δεν με ικανοποίησε καθόλου.Δεν μπορούσα να γράψω γρήγορα sms.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...