Jump to content

Ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;  

161 members have voted

  1. 1. Ποιο antivirus χρησιμοποιείτε;

    • BitDefender
      2
    • Kaspersky
      20
    • Webroot
      1
    • Norton
      13
    • ESET Nod32
      49
    • AVG
      31
    • McAfee
      8
    • Avira
      30
    • Panda
      7
    • ZoneAlarm
      0


Recommended Posts

εχω προτιμησει το AVG σπασμενο βεβαια...οχι αγορασμενο...διοτι λογω της κρισης...τετοιου ειδους θεματα ερχονται σε δευτερη μοιρα (δυστυχως η ευτυχως)...!! το εχω προτιμησει γιατι ειναι σχετικα ελαφρη...και αρκετα αποτελεσματικο..δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα..!! μπορω να χαρακτηρισω τον υπολογιστη μου <<υγιη>>.!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 140
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ έχω το comodo internret security την δωρεάν έκδοση και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. χρόνια τώρα δεν μου έχει συμβεί τίποτα ούτε από ιούς ούτε από τίποτα άλλο. το firewall είναι πανίσχυρο και η μηχανή αναζήτησης πολύ αποτελεσματική. για home users δεν υπάρχει καλύτερο
''teacher,mentor,ultimate opponent""
Link to comment
Share on other sites

Το να μιλάμε αφηρημένα για antivirus είναι νομίζω χαμένος χρόνος. Το antivirus είναι σαν το στρατό, το ταΐζεις το ποτίζεις και περιμένεις να πολεμήσει και να νικήσει όταν γίνει πόλεμος δηλ. όταν σκάει ιός.

Εγώ χρησιμοποιούσα avira το οποίο με πρόδωσε δυο φορές. Τη μια φορά του τη χάρισα, την άλλη το ξήλωσα κι έβαλα το avast. Το avast είναι πιο ελαφρύ από το avira και τους ιούς που δεν έπιασε το avira τους βρήκε. Και τους δυο τους είχα τσιμπήσει από browsing σε φυσιολογικές σελίδες. Η μια αναφερόταν στο ΙΡν6 και η άλλη ήταν ένα blog. Και τις δυο φορές που με πρόδωσε το avira σώθηκα διότι έτρεχα με λογαριασμό χρήστη περιορισμένων δικαιωμάτων.

Η προστασία λοιπόν πρέπει να ακολουθεί την εξής σκάλα.

1) Τρέχουμε πάντα σε λογαριασμό χρήστη περιορισμένων δικαιωμάτων (αυτό με έσωσε όταν το (2) με πούλησε)

2) έχουμε ένα καλό αντιικό το οποίο μας προστατεύει και κατά τη διάρκεια του σερφαρίσματος

3) Μια φορά το μήνα κάνουμε έναν έλεγχο στο C: malwarebytes.

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο φοβος μου είναι τα μολυσμένα usb sticks. 4 φορές μέσα σε 1 χρονο "πέσαμε" σε στικάκια απο άλλους με ιο μέσα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Avast. Κατα τη γνωμη μου το καλυτερο. Παντοτε εκει που το χρειαζομαι. Εγω το προτεινω ανεπιφυλακτα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα , θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να χρησιμοποιώ ταυτοχρονα το Microsoft Security Essentials & το Spybot Search & Destroy σαν Anti-Spyware ευχαριστω
Η μεγαλη δυναμη θελει και μεγαλη ευθυνη !!!
Link to comment
Share on other sites

M$ Security Essentials. Μονόδρομος η επιλογή για όσους έχουν αυθεντικά Windows.
Link to comment
Share on other sites

M$ Security Essentials. Μονόδρομος η επιλογή για όσους έχουν αυθεντικά Windows.

 

παίζουν και άλλα προγράμματα, για χρόνια πριν το MS Security είχα Avira...πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κανενα, απλά πρόσεχε ΤΙ κανείς με το υπολογιστή, 5 χρόνια ειμαι με κατεβασμένο firewall και χωρίς av και δεν έχω πάθει απόλυτος τίποτα, κάνω βέβαια έλεγχο σε πολύ τακτά διαστήματα αλλά μόνο μια φορά ξεθαψα ένα adware σε ένα εικονίδιο, τίποτα άλλο.

 

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio using Tapatalk 2 Beta-4

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Tα δοκιμασα ολα τα free antivirus.

Kαλο μου φανηκε το comodo αλλα πολυ καλυτερο το pc tools antivirus.

Tι avira,avg,και avast,κοιμουνται....ορθια!Ποτε δεν βρηκανε τιποτα,μολις εβαλα το pc tools antivirus βρηκε διαφορα,και βρισκει συνεχεια.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

το comodo έχω μαζί με κάποιες ειδικευμένες ρυθμίσεις και ευτυχώς δεν περνάει τίποτα. παλιά χρησιμοποιουσα τον avg Free αλλά συνέχεια είχα σκουλήκια και ιούς μετά από λίγο καιρό

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Panta Internet Security 2012. Αρκετά καλό μέχρι στιγμής.

Βρήκε απειλές που το παλιό μου πρόγραμμα δεν τις είχε βρει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...