Jump to content

Σχολικά χρόνια


Spyros86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia foito sthn Proth Lykeioy kai den exo kanei pote moy kopana...Mhpos den eimai fysiologikos :rolleyes: ; :worry: :confused:

χα χα χα έτσι έλεγα κι εγώ...που να δεις στην τρίτη λυκείου!Εκεί να δεις που έχανα τις 2 ή 3 πρώτες ώρες επειδή και καλά δεν άκουσα το ξυπνητήρι.... :shifty: :shifty: :blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαφωνώ. στο σχολείο είτε λέγεται γυμνάσιο είτε λύκειο, φτιάχνεις χαρακτήρα.εμένα ποτέ δεν μου άρεσε το σχολείο.όταν πήγα πανεπιστήμιο ήταν ωραία και ειδικά 5ο έτος που τέλειωνα.κι εγώ στο πανεπιστήμιο έκανα τα πάντα που δεν συγκρίνονται με το σχολείο.άλλωστε εγώ άλλαξα και 2 λύκεια λόγω συμπεριφοράς και τέλειωσα με διαγωγή κοσμία.αλλά και πάλι τα μαθητικά χρόνια είναι βαρετά.τι νοσταλγείτε??τις απουσίες,τα professoria,ή τις γκομενίτσες που την είχαν δεί μοντέλα??πήγαν αλλού μετά όμως και έστρωσαν.σοφά λόγια.διαπίστωσα πως είναι η ζωή και ξύπνησα.εγώ ποτέ δεν ξύπνησα.όλα είναι ωραία και καλά.και το παν στην ζωή είναι : ποτέ μα ποτέ να μην πέρνετε τίποτα στα σοβαρά-για να μην χαλιέστε κιόλας αν στραβώσει τίποτα. τα καλύτερα έρχονται
Link to comment
Share on other sites

μονο εγω εκανα κοπανες απο την 6η δημοτικου?

θυμαμαι οτι πηγαιναμε με μια φιλη μου στο σουπερ μαρκετ γεμιζαμε μια σακουλα με γαριδακια και σοκολατες και πηγαιναμε στην πλατεια η πανω στον Υμητο και τα χλαπακιαζαμε!μετα καναμε τις κοπανες μας σε μια παιδικη βιβλιοθηκη οπου δανειζεσαι βιβλια και μεις διναμε ψευτικα στοιχεια για να κραταμε τα παιδικα βιβλια και να μην τα επιστρεψουμε ποτε! :p

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω εκανα κοπανες απο την 6η δημοτικου?

θυμαμαι οτι πηγαιναμε με μια φιλη μου στο σουπερ μαρκετ γεμιζαμε μια σακουλα με γαριδακια και σοκολατες και πηγαιναμε στην πλατεια η πανω στον Υμητο και τα χλαπακιαζαμε!μετα καναμε τις κοπανες μας σε μια παιδικη βιβλιοθηκη οπου δανειζεσαι βιβλια και μεις διναμε ψευτικα στοιχεια για να κραταμε τα παιδικα βιβλια και να μην τα επιστρεψουμε ποτε! :p

Einai ypervoliko na kaneis kopanes apo thn ekth dhmotikoy.To sxoleio den einai apo toso noris apopnixtiko kai dyskolo.Argotera dyskoleyoyn ta pramata...

Link to comment
Share on other sites

egw paidia ta blepw ta ''paidika moy xronia''mias kai ta zw entellws diaforetika apo esas.bareta,kakoi daskaloi se ola ta shmeia tous.tipota to kainourio.alles epoxes ;;;den nomizw.neoi eiste oi perissoteroi ara ti allages mporei na exoun ginei;paidia ta opoia apo 14 kapnizoun,kanoun malakies sthn taksh se shmeio poy na eksorghsoun to daskalo kai prospathoun na feroun kai allous sthn parea tous.ti na pw;opws to parei kaneis
perasa xhmiko mhxaniko patras..e re gledia..patra s erxomai..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήδη μου έχει λείψει πολύ το σχολείο.... και δεν έχω κλείσει χρόνο ακόμα. :O

 

εσυ δεν εχεις κλεισει χρονο ακομα , εγω τι να πω που παω για ( κατσε να τα μετρησω ) 17 ολοκληρα χρονια απο την τριτη λυκειου :cry: παει γερασα λεμε.... εδω εχω γιο στην πεμπτη δημοτικου τωρα :lol:

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν εχεις κλεισει χρονο ακομα , εγω τι να πω που παω για ( κατσε να τα μετρησω ) 17 ολοκληρα χρονια απο την τριτη λυκειου :cry: παει γερασα λεμε.... εδω εχω γιο στην πεμπτη δημοτικου τωρα :lol:

 

Άσε.. εντωμεταξύ κάνω και μάθημα σε μια που είναι 3η λυκείου, και τα βλέπω και νοσταλγό. Τώρα δεν ξέρω αν είναι λογικό αυτό. Και πριν λίγο καιρό έβλεπα και τα σχολεία που είχαν έρθει Αθήνα. :O

 

Άσε... καμιά ιδέα? Να κανονίσουμε ρε παίδες τίποτα. :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

εγω την πρωτη μου κοπανα την εκανα 3η δημοτικου...κατα λαθος εφυγα την τελευταια ωρα γιατι μπερδευτηκα με το προγραμμα αλλα κανεις δεν πιστεψε οτι ηταν κατα λαθος...

οσο για τις απουσιες την 3η Λυκειου την τελειωσα με 112 απουσιες...

Καντε απουσιες αλλα με μέτρο!εχουν μεινει 3 φιλοι μου απο απουσιες και δεν λεει καθολου να ξανακανεις την ταξη λογω των απουσιων!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

aaaah...παλιές καλές εποχές...

 

Δημοτικό λόγω του συγκεκριμένου σχολείου που πήγαινα, πέρασα ίσως τα χειρότερα μαθητικά μου χρόνια, και πάλι το καταραμένο μου λείπει. Γυμνάσιο και λύκειο τώρα... αυτό είναι που λέμε θα έδινα το δεξί νεφρό μου για να ξαναπάω. Μακάρι όμως να είχα κρατήσει ακόμα επαφή με τους περισσότερος συμμαθητές μου, δυστυχώς και τα 9 χρόνια πήγαινα σε σχολείο μακριά απο την περιοχή μου :cry:

 

rofl απουσίες; τί είναι αυτό; :p

ειδικά τα δύο τελευταία χρόνια του λυκείου στο όριο ήμουνα. Στη δευτέρα είχα καταντήσει τουρίστας στην κυριολεξία, πάλι καλά που έβαλα μυαλό και κατάφερα να περάσω... "τουρίστικά" :lol: με κυνηγάει ακόμα μου φαίνεται :X

 

ps: μεταξή σοβαρού και αστείου: τόσα χρόνια μου έλεγε η μάνα μου... "άντε Αντωνάκη, να τελειώσεις το σχολείο... να περάσεις σε μια σχολή... και να είσαι ελεύθερος να κάνεις όοοοτι θες... και εγώ ο $#@%ας την άκουγα..." :blink: :lol:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

H proth mera kathe sxolikhs xronia sta Ellhnika sxoleia exei perissotero symvoliko xarakthra.Den einai ypoxreotiko na parasteis,ostoso to aisthanesai san ypoxreosh soy gia na exeis mia kalotyxh kai epityxhmenh xronia..

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεχάσω ποτέ την φάση στην 3η λυκείου που πείσαμε την καθηγήτρια της έκθεσης ότι ο καθηγητής των μαθηματικών που είχαμε την επόμενη ώρα λεγόταν Μπαλωμένος, ενώ το κανονικό του όνομα κι αυτουνού του χριστιανού ήταν Ξηλωμένος! Και αυτή πήγε στο γραφείο καθηγητών και τον έψαχνε με το όνομα Μπαλωμένος, και αυτός παρεξηγήθηκε και της λέει: "Ξηλωμένος λέγομαι κυρία μου!" Τι γέλια!
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Bayern7 said:
Από πότε ο χαβαλές λέγεται "ypoxreosh soy gia na exeis mia kalotyxh kai epityxhmenh xronia"?? 😛

Xavales;Pote den eida thn proth mera ths sxolikhs xronias etsi.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

se ayth thn optikh gonia mporei kai na mhn thn deis pote...mhpos an prospa8ouses na thn deis apo ayth thn optikh gonia?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

paidia einai i proti xronia pou dn yparxei sxolio kai mou leipei afti i oikogeneiaki atmosfaira toy lykeioy.ennoow toys filous pou exeis ,to xavale pou kaneis alla kai tis kopeles pou mesa sto lykeio pernouses teleia mazi toys...
Link to comment
Share on other sites

καλα ηταν αλλα δεν θα ηθελα να γυρισω πισω στα χρονια εκεινα,

παρολο που απο τοτε που τελειωσα το σχολειο εχω πολυ περισσοτερα προβληματα.

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

To lykeio einai kati pou de 8a 3exasw pote....Apo Gymnaseio, ektos apo mia monohmerh apobolh giati eixame kanei omadikh kopana :D olh h ta3h, thn 8hmerh sthn Italia kai fisika tis katalypseis gia ton Arsenh den mporw na pw oti 8ymamai para polla...A...3exasa kai ton "8eo" to ka8hghth 8riskeytikwn...Eixe kolhma pou mhlagane oloi thn wra tou ma8hmatos kai tou eixe meinei xousouri na leei Ssss meta apo ka8e le3h..."O 8eosSSsss einai megalosSSsss" :lol: Mou eixe pei kai thn ataka pou exei mhnei:"Stash, perna e3w..."(Paw na bgw xwris na pw tpt..)"POY PASSsss???KATSE KATW!!!!" :blink: :lol: 8eos o typos...

To mono kalo einai oti apo to gymnaseio exw krathsei arketes filies...

Kala apo Dimotiko Den exw tpt...Peigena se idiotiko opote oloi oi "filoi" mou htan makria apo mena opote kai den exw epafes plewn...

 

Sto Lykeio paly,OLA TA LEYTA....Eimai ma8hths tou 16-17 panta giati bariomouna na diabasw :X...3h mono sto telos diabasa POLY kai mpeika se mia sxolh kai malhsta 1os :p...8ymamai pou kapnizame sto proavlio kai an ebgaine o lykeiarxei petagame ta tsigara!!!H mana mou, mou elege giati vrwmaga tsigaro kai ths elega (mexri to telos ths 3hs lykeiou pou ma8ane oti kapnizw) oti ekana parea me megalhterous pou kapnhzane!!

Kopanes me metro kai panta kales sxesei me ka8hghtes...Poly Xabale pantws kai polles mlkies...

H 5hmerh sth Kriti den 8a feigei me tpt apo tis skepseis mou...

 

Aaa re lykeio.....Poso 8a h8ela na eimouna paly 3h lykeiou xwris th "piesh" twn panellhniwn....Mou leipei poly...

Twra sth sxolh pernaw teleia, alla mou leipei ayto to 6wro me ta dialhmata kai to xavale me thn treloparea ths Varis...

Twra pou den PREPEI na paw sxolh den pataw pote kai bariemai arketa olh mera mexri na er8ei to brady....

Link to comment
Share on other sites

Φέτος πήγα για 2η χρονιά ενώ τελείωσα το σχολείο να πάω να δω ορισμένους καθηγητές που το αξίζανε. Θα πάω δεύτερο έτος πανεπιστήμια φέτος και μου έχει λείψει πάαρα πολύ. Μάλλον θα πάω μετά την εξεταστική να μπω και σε κανένα μάθημα.

 

Όσοι είστε σχολείο κοιτάτε να το ευχαριστηθείτε. Πολύ πίκρα αλλά και πολύ χαρά. Μην το ξεχνάτε αυτό. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου λείπει καθόλου το Λύκειο;

Οι καθηγητές σκέτη τεμπελαρία , τρισάθλιοι γενικά .

Link to comment
Share on other sites

Hi παιδιά κι από μένα... Τελείωσα φέτος (την προηγούμενη σχολική χρονιά) το λύκειο και σήμερα πήγα να πάρω κατι χαρτιά. Ενώ μέχρι σήμερα έλεγα οτι δεν πρόκειται να θελήσω να ξαναπάω γιατί κυρίως η Γ Λυκείου ειναι πολύ κουραστική χρονιά, σήμερα που πήγα και είδα τα παιδιά και φιλαράκια απο άλλες τάξεις θέλω να ξαναπάω :cry: . Είναι ωραία φάση τελικά αλλά όταν είσαι πιεσμένος με διάβασμα και μαθήματα δεν μπορείς να το καταλάβεις. Τώρα αντε να δούμε τουλάχιστον στο πανεπιστήμιο. Θα μου συμπληρώσει το κενό που μου άφησε το σχολείο;;; :rolleyes:
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Από το λύκειο δεν θα ξεχάσω ποτέ τις εφόδους που έκανε ο λυκειάρχης στις τουαλέτες να δεί ποιοί καπνίζουν.Τρέχαμε σαν τα ζώα να κρυφρούμε στα δωματιάκια με τις χέστρες και καλά να μην μας δεί.Επίσης δεν θα ξεχάσω τις πρώτες ώρες που κάνανε αμάν να με δούν οι καθηγητές μέσα όλο για καφέ στη διπλα καφετέρια ήμουν, γεμίζοντας το όνομα μου στο απουσιολόγιο.Τέλος θα μου μείνει αξέχαστο το άρωμα της φιλολόγου ειδικά το καλοκαίρι που όποτε έμπαινε να κάνει Λατινικά πέφταμε όλοι ξεροί από τη μπόχα.Ωραία χρόνια τότε αν και όταν ήμουν λύκειο δεν το καταλάβαινα ποτέ
......
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αντε να δούμε τουλάχιστον στο πανεπιστήμιο. Θα μου συμπληρώσει το κενό που μου άφησε το σχολείο;;; :rolleyes:

 

File mou, de 8elw na se apogohteysw, alla h sxolh dyskola anplhrwnei to sxoleio...Den exoun kamia sxesh...Gia na sou to anaplhrwsei mporeis na peigeneis oles tis wres sth sxolh gia ma8hma kai na 3exaseis aragma se kylikeio :p Kati to opoio den paizei...mono mia kopela to kanei ayto sth sxolh mou, alla

pragmatika ayth den einai foititria...Mallwn nomizei oti einai Lykeio akoma kai oti prospa8ei na geinei apousiologos!!!!! :X

Einai allh fash...8a deis arga h grhgora ti sou lew....

 

Perna kala... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Τα σχολικά χρόνια είναι τα καλύτερα γιατί έχουν πολύ γέλιο. Σε αυτό το thread θα γράφουμε αστεία σκηνικά από αυτή την περίοδο

 

Στην τρίτη γυμνασίου είχαμε πάει τριήμερη και ήταν ένας φίλος μου στο δωμάτιο του. Ξαφνικά του χτυπάει ένας συμμαθητής του την πόρτα. Κοιτάει από το ματάκι και βλέπει 1 άτομο. Ανοίγει και με το που ανοίγει βγαίνουν αμέσως από το διάδρομο 50 άτομα μπαίνουν στο δωμάτιο και τον πλακώνουν στις σφαλιάρες.

Αφιερωμένο στους ερωτευμένους του myphone.

I believe i can fly

www.youtube.com/

watch?v=AYq6bdJF4ts

Μαρία είσαι το άλλο μου μισό. :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάτι φίλους στο σχολείο που κάνουν όλο βλακείες.Σήμερα μια φίλη είχε ανοιχτό το παράθυρο και κάποιος πέταξε από έξω μια τσίχλα και κόλλησε στο θρανίο:p και φωνάζει μια κοπέλα από μπροστά ΜΠΙΙΙΙΙΙΧΛΑ :p και ο καθηγητής νόμιζε πως το έκανε η φίλη μου και την έβγαλε έξω...Έγινε το έλα να δεις...
Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι λέτε τώρα. Πολλά χρόνια πριν. Ακούστε σκηνικό. Είχα μαζέψει με τον κολλητό μου (που καθόμασταν μαζί) όλα τα blanco της τάξης και τα είχαμε αδειάσει κατα μήκος της εσοχής που έχουν τα θρανία για να βάζεις τα στυλό και τα μολύβια. Είχε γεμίσει μιλάμε. Και μου λέει. <<Δεν το βάζουμε φωτιά να δούμε αν θα πάρει;>> ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Άρπαξε όλο. Ρίχνω κλωτσιά στον μπροστινό μην αρπάξει, παίρνω ένα τετράδιο και αρχίζω να το χτυπάω για να σβήσει. Από το τελευταίο θρανίο μέχρι την έδρα της καθηγήτριας υπήρχε απόσταση. Με τα πολλά σβήνει η φωτιά λέω να ανοίξουν τα παράθυρα αυτοί που καθόταν δίπλα μπας και ξεβρωμίσει αλλά ένα μαύρο σύννεφο και μια μπόχα είχε καλύψει την αίθουσα. Ευτυχώς αυτό έγινε στην αγγλικού που ήταν πειραγμένη (έμαθα αυτοκτόνησε μετά από 3-4 χρόνια) και δεν έγινε τπτ.

Επίσης σε λύκειο της καλαμπάκας έπαιζαν ακοντισμό με τις λάμπες τις μεγάλες τις μακρόστενες. Τις πέταγαν από τον δεύτερο να δουν ποια θα πάει μακρύτερα. Η αποβολή πήγαινε σύννεφο. Ευτυχώς τότε δεν έδιωχναν εύκολα λόγο απουσιών. Πάντα κάτι έκαναν και δικαιολογούσαν αρκετές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...