Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανευκολο, εξαφανιζεις το πρωτο και εμφανιζεις το καινουριο. Δεν θα το καταλαβει, γιατι μαλλον θα ειναι το ιδιο σχεδιο. Εξαλλου οι γυναικες μπορουν να ξεχωρισουν χρωματα και ρουχα. Στην τεχνολογια οι περισσοτερες χανονται

 

Άσε έχω πέσει στην περίπτωση δεν μπορώ να την βγάλω καθαρή τόσο εύκολα!

 

δεν μπορω παρα να συμφωνησω απολυτα

 

και ο δελφινης μου τρωει σκαλωματα

 

Προσωπικά δεν με χαλάει ιδιαίτερα το browsing, τον μεγαλύτερο όγκο πληροφοριών που χρειάζομαι on the go, τον παίρνω από Pulse(newsreader), Tapatalk(forums), feedr(rss+news). Και ο opera είναι αρκετά γρηγορότερος σε σελίδες με πολύ περιεχόμενο.. δοκίμασε τον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν οντως βγει με οθονη 4.3 εγω θα το σκεφτω πολυ να το παρω. νομιζω οτι η 4αρα του galaxy ειναι η ιδανικη. ουτε παραπανω ουτε παρακατω !!!!

το hd2 με κουρασε γιατι ηταν μεγαλο.

αν βαλουν 4.3 οθονη και το κρατησουν στο ιδιο μεγεθος με το galaxy (που μπορουν να το κανουν) τοτε ολα καλα.

 

**** και ενα μικρο tip που το διαβασα και ειναι πολυ καλο. νομιζω οτι δεν εχει αναφερθει ξανα.

Οσοι εχετε 2.2 και 2.2.1, μπορειτε να κανετε επανεκινηση την συσκευη σας με το εξης :

Πατατε και κρατατε για 5 δευτερολεπτα το πληκτρο αυξησης εντασης και το πληκτρο power.

 

αυτο το tip, οπως και μερικα ακομα θα το βρειτε αν ανοιξετε την εφαρμογη "διαχειριση εργασιων" και μετα την καρτελα συνοψη, αν προσεξετε εχει αλλη μια που δεν φαινεται. αν πατησετε πανω στο συνοψη και κανετε scroll προς τα αριστερα, θα σας εμφανιστει αλλη μια καρτελα που λεει βοηθεια.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλη χρονια.Μολις ειχα ενα θεματακι με τη συσκευη.ΚΑθως μιλαγα στο τηλεφωνο και εκλεινα, μου εφραψε οτι δεν ανταποκρινεται το android.com, κολλησε για λιγο εκει,μετα εκανε επανεκκινηση μονο του.Πρεπει να το ειχε ξανακανει πριν μερες χωρις να το χρησιμοποιω.Ειναι ανησυχιτικο? Εχω την 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

αν οντως βγει με οθονη 4.3 εγω θα το σκεφτω πολυ να το παρω. νομιζω οτι η 4αρα του galaxy ειναι η ιδανικη. ουτε παραπανω ουτε παρακατω !!!!

το hd2 με κουρασε γιατι ηταν μεγαλο.

αν βαλουν 4.3 οθονη και το κρατησουν στο ιδιο μεγεθος με το galaxy (που μπορουν να το κανουν) τοτε ολα καλα.

 

**** και ενα μικρο tip που το διαβασα και ειναι πολυ καλο. νομιζω οτι δεν εχει αναφερθει ξανα.

Οσοι εχετε 2.2 και 2.2.1, μπορειτε να κανετε επανεκινηση την συσκευη σας με το εξης :

Πατατε και κρατατε για 5 δευτερολεπτα το πληκτρο αυξησης εντασης και το πληκτρο power.

 

αυτο το tip, οπως και μερικα ακομα θα το βρειτε αν ανοιξετε την εφαρμογη "διαχειριση εργασιων" και μετα την καρτελα συνοψη, αν προσεξετε εχει αλλη μια που δεν φαινεται. αν πατησετε πανω στο συνοψη και κανετε scroll προς τα αριστερα, θα σας εμφανιστει αλλη μια καρτελα που λεει βοηθεια.

 

Μεχρι στιγμης ολα φημες ειναι Αντωνη. Αν δεν δω να το ανακοινωνει η samsung επισημα δεν πιστευω kανεναν και καμια fancy φωτογραφια. Κατα πασα πιθανοτητα θα ανακοινωθει στην mobile world congress τον αλλο μηνα στην Βαρκελωνη παντως.

 

Α, ωραιο και το tip που εδωσες. Που την ανακαλυψες την βοηθεια ρε συ εκει μεσα χωμενη.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

**** και ενα μικρο tip που το διαβασα και ειναι πολυ καλο. νομιζω οτι δεν εχει αναφερθει ξανα.

Οσοι εχετε 2.2 και 2.2.1, μπορειτε να κανετε επανεκινηση την συσκευη σας με το εξης :

Πατατε και κρατατε για 5 δευτερολεπτα το πληκτρο αυξησης εντασης και το πληκτρο power.

 

αυτο το tip, οπως και μερικα ακομα θα το βρειτε αν ανοιξετε την εφαρμογη "διαχειριση εργασιων" και μετα την καρτελα συνοψη, αν προσεξετε εχει αλλη μια που δεν φαινεται. αν πατησετε πανω στο συνοψη και κανετε scroll προς τα αριστερα, θα σας εμφανιστει αλλη μια καρτελα που λεει βοηθεια.

 

+1 ! Kι έλεγα κι εγώ, γιατί υπάρχει αυτή η γαλάζια "λάμψη" εκεί στα δεξιά...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

αν οντως βγει με οθονη 4.3 εγω θα το σκεφτω πολυ να το παρω. νομιζω οτι η 4αρα του galaxy ειναι η ιδανικη. ουτε παραπανω ουτε παρακατω !!!!

το hd2 με κουρασε γιατι ηταν μεγαλο.

αν βαλουν 4.3 οθονη και το κρατησουν στο ιδιο μεγεθος με το galaxy (που μπορουν να το κανουν) τοτε ολα καλα.

 

**** και ενα μικρο tip που το διαβασα και ειναι πολυ καλο. νομιζω οτι δεν εχει αναφερθει ξανα.

Οσοι εχετε 2.2 και 2.2.1, μπορειτε να κανετε επανεκινηση την συσκευη σας με το εξης :

Πατατε και κρατατε για 5 δευτερολεπτα το πληκτρο αυξησης εντασης και το πληκτρο power.

 

αυτο το tip, οπως και μερικα ακομα θα το βρειτε αν ανοιξετε την εφαρμογη "διαχειριση εργασιων" και μετα την καρτελα συνοψη, αν προσεξετε εχει αλλη μια που δεν φαινεται. αν πατησετε πανω στο συνοψη και κανετε scroll προς τα αριστερα, θα σας εμφανιστει αλλη μια καρτελα που λεει βοηθεια.

Σε μένα πάντως πατώντας ''βοήθεια'' μου βγάζει tips για την μπαταρία μόνο..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως πατώντας ''βοήθεια'' μου βγάζει tips για την μπαταρία μόνο..

 

Αμα διαβασεις το νουμερο 5 θα το δεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβασεις το νουμερο 5 θα το δεις.

 

Σωστός ....δεν το πρόσεξα..μιας και πήγα όμως στο συγκεκριμένο μενού θέλω να ρωτήσω εκκαθάριση μνήμης πρέπει να κάνουμε χειροκίνητα ή το αφήνουμε στο σύστημα?/

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ....δεν το πρόσεξα..μιας και πήγα όμως στο συγκεκριμένο μενού θέλω να ρωτήσω εκκαθάριση μνήμης πρέπει να κάνουμε χειροκίνητα ή το αφήνουμε στο σύστημα?/

 

Τι εννοεις εκκαθαριση μνημης? Την RAM η την internal sd του κινητου?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Έχω την JPY και έχω δύο προβλήματα:

 

1. Δεν μπορώ πλέον να βάλω ήχο κλήσης ούτε από την αναπαραγωγή του τραγουδιού ούτε από τον Astro Explorer όπως παλιά. Αν όμως πάω στην επιλογή ήχου κλήσης επιλέγω κανονικά το τραγούδι που θέλω. Ξέρει κανείς γιατί; Υπάρχει μήπως κάποια εναλλακτική εφαρμογή που να κάνει την δουλειά που έκανε παλιά ο Astro;

 

2. Σε άτακτα χρονικά διαστήματα μου χάνει την επιλογή του swype να αναγνωρίζει λέξεις κατά την απλή πληκτρολόγηση. Μαζί μ' αυτό μου χάνει και όλες τις λέξεις που έχω εισάγει και με εκνευρίζει γιατί χρειάζεται να ξαναγράψω από την αρχή λέξεις που χρησιμοποιώ συνέχεια, όπως το όνομά μου ή κάποια usernames. Σημειώνω ότι έχω περασμένο το ελληνικό swype με τις οδηγίες που βρήκα εδώ. Μήπως χρειάζεται να πειράξω κάτι που δεν το έχω σκεφτεί;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Έχω την JPY και έχω δύο προβλήματα:

 

1. Δεν μπορώ πλέον να βάλω ήχο κλήσης ούτε από την αναπαραγωγή του τραγουδιού ούτε από τον Astro Explorer όπως παλιά. Αν όμως πάω στην επιλογή ήχου κλήσης επιλέγω κανονικά το τραγούδι που θέλω. Ξέρει κανείς γιατί; Υπάρχει μήπως κάποια εναλλακτική εφαρμογή που να κάνει την δουλειά που έκανε παλιά ο Astro;

 

2. Σε άτακτα χρονικά διαστήματα μου χάνει την επιλογή του swype να αναγνωρίζει λέξεις κατά την απλή πληκτρολόγηση. Μαζί μ' αυτό μου χάνει και όλες τις λέξεις που έχω εισάγει και με εκνευρίζει γιατί χρειάζεται να ξαναγράψω από την αρχή λέξεις που χρησιμοποιώ συνέχεια, όπως το όνομά μου ή κάποια usernames. Σημειώνω ότι έχω περασμένο το ελληνικό swype με τις οδηγίες που βρήκα εδώ. Μήπως χρειάζεται να πειράξω κάτι που δεν το έχω σκεφτεί;

 

Για το 1) μπορώ να σου πω, εγώ και στη 2.1 και στην 2.2.1 ήχο κλήσης έβαζα από το Mp3 Player, βρίσκεις δηλαδή το mp3 που θες και με παρατεταμένη πίεση, έχει νομίζω επιλογή "Ορισμός ώς" ή κάτι τέτοιο. Για το 2) δεν ξερω γιατί δεν έχω βάλει ακόμα το Ελληνικό Swype

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Εχω την jpy και εχω προβλημα με το gps.Με το gps test μου βρισκει συνηθως μεχρι 8-9 δορυφορους και συνδεεται σε 4-6 και οχι σε παρα πολυ καλο σημα.To πιο σημαντικο προβλημα ειναι οτι οταν στριβω σε καποιον δρομο αργει πολυ να μ δειξει οτι εχω στριψει και γενικα αργει...Το θεμα ειναι οτι το χρειαζομαι οσο τπτ αλλο.Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει καποια λυση. (εχω κανει gpsfix)
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.Εχω την jpy και εχω προβλημα με το gps.Με το gps test μου βρισκει συνηθως μεχρι 8-9 δορυφορους και συνδεεται σε 4-6 και οχι σε παρα πολυ καλο σημα.To πιο σημαντικο προβλημα ειναι οτι οταν στριβω σε καποιον δρομο αργει πολυ να μ δειξει οτι εχω στριψει και γενικα αργει...Το θεμα ειναι οτι το χρειαζομαι οσο τπτ αλλο.Σας παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει καποια λυση. (εχω κανει gpsfix)

 

Υπάρχει καλή πιθανότητα να φταίει το navigation πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Δοκίμασες διαφορετικά;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καλή πιθανότητα να φταίει το navigation πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Δοκίμασες διαφορετικά;

 

χρησιμοποιω το ndrive και το igo.Την ιδια αντιμετωπιση παιρνω κ απο τα 2.Διαβασα εδω στο forum να κανω hard reset.Λες να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

Για το 1) μπορώ να σου πω, εγώ και στη 2.1 και στην 2.2.1 ήχο κλήσης έβαζα από το Mp3 Player, βρίσκεις δηλαδή το mp3 που θες και με παρατεταμένη πίεση, έχει νομίζω επιλογή "Ορισμός ώς" ή κάτι τέτοιο. Για το 2) δεν ξερω γιατί δεν έχω βάλει ακόμα το Ελληνικό Swype

 

Δυστυχώς δεν μου την βγάζει την επιλογή από το πρόγραμμα αναπαραγωγής Mp3, ενώ παλιά υπήρχε. Μου βγάζει μόνο την επιλογή αναπαραγωγής μέσω bluetooth

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το ndrive και το igo.Την ιδια αντιμετωπιση παιρνω κ απο τα 2.Διαβασα εδω στο forum να κανω hard reset.Λες να βοηθησει??

 

Μπορεί, αλλά χωρίς εγγυήσεις... πάντως εμένα με JPY το gps δουλεύει μια χαρά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί, αλλά χωρίς εγγυήσεις... πάντως εμένα με JPY το gps δουλεύει μια χαρά.

 

Μηπως φταει που απο την jpu και μετα περασα την jpx και jpy χωρις hard reset?απλα τις περναγα με το odin που παρεπιμτοντος τωρα δεν μου δουλευει...Κ κατι αλλο,αν θελω να κανω backup με το titanium που παω για να το κανω???Το εχω εγκατασταση κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου την βγάζει την επιλογή από το πρόγραμμα αναπαραγωγής Mp3, ενώ παλιά υπήρχε. Μου βγάζει μόνο την επιλογή αναπαραγωγής μέσω bluetooth

 

Όταν ανοίξεις το Mp3 Player, με επιλεγμένα όλα, βλέπεις τη λίστα με τα τραγούδια. Aν πατήσεις παρατεταμένα πάνω στο επιθυμητό τραγούδι, δε σου βγάζει το μενού;

Εμένα έχεις τις εξής επιλογές:

- Διαγραφή

- Κοιν χρ. μουσ. μέσω

- Ορισμός ως

- Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταει που απο την jpu και μετα περασα την jpx και jpy χωρις hard reset?απλα τις περναγα με το odin που παρεπιμτοντος τωρα δεν μου δουλευει...Κ κατι αλλο,αν θελω να κανω backup με το titanium που παω για να το κανω???Το εχω εγκατασταση κανονικα...

 

Titanium->menu key->batch->run backup all user apps + system data

Link to comment
Share on other sites

Την RAM έννοω

 

Αυτο εχει συζητηθει εκτενως για παρα πολυ καιρο εδω μεσα. Με εναν task manager πχ τον advanced task killer μπορεις, αλλα στην 2.2.1 δεν χρειαζεται κατι τετοιο. Επισης για να κρατας τη μνημη ελευθερη σε υψηλα επιπεδα μπορεις να χρησιμοποιησεις τον autokiller. Δεν ξερω βεβαια ποια ρομ εχεις αλλα διαβασε στην υπογραφη του TonyK για εκτενεστερη αναλυση πανω στο θεμα. Κοιτα και στους οδηγους στις πρωτες σελιδες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Titanium->menu key->batch->run backup all user apps + system data

 

τελικα το ανοιξα κ ολα καλα.Το θεμα ειναι να κανω backup μονο τις εφαργογες που εχω βαλει εγω ή και τις εργοστασιακες εφαρμογες?Διαβασα στο post αυτο οτι οταν κανεις restore μετα το hard reset τις εργοστασιακες εφαρμογες μπορει να μν παιζουν...

Link to comment
Share on other sites

τελικα το ανοιξα κ ολα καλα.Το θεμα ειναι να κανω backup μονο τις εφαργογες που εχω βαλει εγω ή και τις εργοστασιακες εφαρμογες?Διαβασα στο post αυτο οτι οταν κανεις restore μετα το hard reset τις εργοστασιακες εφαρμογες μπορει να μν παιζουν...

 

Αναλόγως τι ρομ θέλεις να βάλεις μετά.... εάν βάλεις το ίδιο θα παίζουν. Εάν αυτό που βάλεις έχει διαφορετικές εκδόσεις των system apps, θα έχεις FC. Πάρτα όλα backup να τα έχεις και μετά στο restore μπορείς να επαναφέρεις μόνο τα User apps, δεν είναι ανάγκη να τα επαναφέρεις όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...