Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στα στοιχεια πιστωτικης στο μαρκετ επειδη θελω να αγορασω εφαργμογη τι χωρα βαζω??δεν μου εχει την ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φίλε μου και καλορίζικο το galaxy !!!!

 

Θα βρεις αρκετά πράγματα στο blog μου για το κινητάκι μας και αλλά πολλά.

 

Γι' αυτό που ρώτησες κοίτα εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3313899#post3313899

 

Και επίσης για επαφές κοίτα στο blog μου εδώ :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/samsung-galaxy-s-i-9000.html

 

Και εδώ :

http://antonis-news.blogspot.com/2010/09/android-galaxy.html

 

Ρίξε και μία ματιά εδώ γενικά για το galaxy μας :

http://antonis-news.blogspot.com/search/label/SAMSUNG_GALAXY_NEWS

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου φίλε μου.

Όπως έγραψα και στο μήνυμά μου,είχα διαβάσει τις οδηγίες σου για τα γενέθλια και επειδή όπως έγραψα δεν τα πάω ΚΑΘΟΛΟΥ καλά με τους συγχρονισμούς και το Gmail,είπα να ρωτήσω για το αν υπάρχει κάποια εφαρμογή.

 

 

Ρωτώντας λοιπόν και ψάχνοντας βρήκα ότι υπάρχει εφαρμογή!!!

Λέγεται EBOBIRTHDAY!!!!

Δεν την έχω κατεβάσει ακόμα,σύμφωνα όμως με τον δημιουργό της εφαρμογής,μάλλον κάνει αυτό που ζητούσα.

Όσοι μπορείτε να την δοκιμάσετε,κάντε το και πείτε εντυπώσεις.Εγώ θα το προσπαθήσω αύριο.

Να και το σχετικό link:

http://www.ebomike.com/android/ebobirthday/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ξαναεκανα ρουτ.Εβαλα το ρουτ εξπλορερ.Βρηκα τον φακελο του συστηματος που εχει μεσα τα notifications κτλ αλλα δεν εχει τους ηχους που εχω βαλει και βλεπει στις επιλογες.Αρα οταν τους βγαζω εξακολουθει να τους εχει σαν επιλογη χωρις να παιζουν.

 

Το ειχα στο usb να ειναι συσκευη αποθηκευσης αλλα ο υπολογιστης εβλεπε αφαιρουμενο δισκο και δεν τον ανοιγε.Ελεγε να βαλω δισκετα.Εβγαζα το galagy και εβαζα το Η1 και επαιζε κανονικα.Αλλα το galaxy δεν το εβγαζε.

 

 

Αν κανω επαναφορα ρυθμισεων εργοστασιου θα σταματησει να ειναι ρουτ η το ξανακανω απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μόλις σήμερα κατόρθωσα-οικονομικά- να αποκτήσω κι εγώ το Galaxy.

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο εξής. Υπάρχει καμία εφαρμογή ή δυνατότητα του κινητού που να σου υπενθυμίζει τα γενέθλια των επαφών?

 

Κάνοντας αναζήτηση σε αυτή την κατηγορία,δεν βρήκα κάτι.

Καλορίζικο το νέο σου απόχτημα και καλοδούλευτο.

 

Οτιδήποτε αφορά εφαρμογές, θα χρησιμοποιείς το θέμα Android - προτάσεις: Γενικές Εφαρμογές. Γενικά, ότι δεν αφορά αποκλειστικά το Galaxy S, αλλά γενικότερα το Android, θα βρεις πολλές πληροφορίες στην ενότητα Android OS.

Link to comment
Share on other sites

για μια ακομη μερα δεν χτυπησε το ξυπνητήρι,αυτο ειναι το απαραδεκτο για τοσα χρηματα κινητο και οχι το lag!!:mad::mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι θα εχει απαντηθει σιγουρα πολλες φορες, λεω να κανω αναβαθμιση στο κινητο με το Kies αλλα δεν εχω ξανακανει απο τοτε που το πηρα , οι εφαρμογες και ολα τα υπολοιπα σβηνονται? ή δεν επηρεαζεται τιποτε? Πρεπει να παρω καπως back up? ή οχι? Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

για μια ακομη μερα δεν χτυπησε το ξυπνητήρι,αυτο ειναι το απαραδεκτο για τοσα χρηματα κινητο και οχι το lag!!:mad::mad::mad::mad:

20 ευρω....τοσα μονο σου χρειαζονται.;)

 

Παιρνεις ενα ericcson του κ@λου και εχεις οσα ξυπνητηρια θες και εισαι κυριος.Το εχεις συνεχεια κλειστο (οπως κανω και γω) και το ρυθμιζεις να χτυπαει καθε μερα που πας για δουλεια (διαλεγεις ποιες μερες θες) και σε ξυπναει 1000% ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ στην ωρα του.Μην το παιδευεις αλλο καντο ετσι οπως και γω.:cool:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι θα εχει απαντηθει σιγουρα πολλες φορες, λεω να κανω αναβαθμιση στο κινητο με το Kies αλλα δεν εχω ξανακανει απο τοτε που το πηρα , οι εφαρμογες και ολα τα υπολοιπα σβηνονται? ή δεν επηρεαζεται τιποτε? Πρεπει να παρω καπως back up? ή οχι? Ευχαριστω

 

Οχι δεν σβηνονται. Αλλα αν κανεις αναβαθμιση σε 2.2 καλο ειναι να κανεις ενα hard reset μετα. Οποτε θα χασεις τα παντα. Αρα παρε ενα backup (ετσι κι αλλιως καλο ειναι να υπαρχει just in case). Εγω χρησιμοποιω το mybackup pro και κραταω backup μονο των εφαρμογων και των δεδομενων τους και οχι των ρυθμισεων. Ειδικα απο 2.1 σε 2.2 υπαρχουν πιθανοτητες κολληματος αν επαναφερεις ρυθμισεις.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω....τοσα μονο σου χρειαζονται.;)

 

Παιρνεις ενα ericcson του κ@λου και εχεις οσα ξυπνητηρια θες και εισαι κυριος.Το εχεις συνεχεια κλειστο (οπως κανω και γω) και το ρυθμιζεις να χτυπαει καθε μερα που πας για δουλεια (διαλεγεις ποιες μερες θες) και σε ξυπναει 1000% ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ στην ωρα του.Μην το παιδευεις αλλο καντο ετσι οπως και γω.:cool:

αν ειναι δυνατον να αγοραζουμε δευτερο κινητο γιατι 600 ευρω τηλ δεν δουλευει σωστα το ξυπνητηρι,ειμαι παρα πολυ εκνευρισμενος γιατι ειναι η 2η φορα που καθυστερω στην δουλεια!απο αυριο αυτο θα κανω φιλε μου,την πρωτη το συγχωρεσα(λεω κολλημα ηταν) τωρα δεν του εχω εμπιστοσυνη!

Link to comment
Share on other sites

20 ευρω....τοσα μονο σου χρειαζονται.;)

 

Παιρνεις ενα ericcson του κ@λου και εχεις οσα ξυπνητηρια θες και εισαι κυριος.Το εχεις συνεχεια κλειστο (οπως κανω και γω) και το ρυθμιζεις να χτυπαει καθε μερα που πας για δουλεια (διαλεγεις ποιες μερες θες) και σε ξυπναει 1000% ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ στην ωρα του.Μην το παιδευεις αλλο καντο ετσι οπως και γω.:cool:

 

όσο ειρωνικό και αν ακούγεται αυτό, και εγώ το ίδιο πράγμα κάνω...επειδη θέλω να κλέινω τα κινητά μου το βράδυ (γαλαξυ και Ν95) χρησιμοποιω και ενα παλιο samsung b2700 που δεν σπαει δε χαλαει για να εχω ξυπνητηρι:!:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε κανεναν agressive task killer ενεργοποιημενο και το σκοτωνει?

Παρατηρω καποιες φορες πως το εικονιδιο του ξυπνητηριου στην taskbar εξαφανιζεται. Μαλλον αυτο ειναι ενδειξη πως δεν θα χτυπησει, οποτε για σιγουρια ανοιγω το ξυπνητηρι και παρολο που ειναι ενργοποιημενο, το απενεργοποιω και το ενεργοποιω εκ νεου οποτε το εικονιδιο εμφανιζεται παλι και τελικα χτυπαει...

Μια φορα με εχει κρεμασει, αλλα δεν θυμαμαι αν υπηρχε η ενδειξη στην task bar ή οχι....

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το βαζω απευ8ειας πριν πεσω ετσι ειναι η τελευταια ενεργεια που κανω και δεν με εχει απογοητευσει μεχρι στιγμης...
Link to comment
Share on other sites

μήπως να γράφαμε ενα ωραίο :ninja: post στο tromaktiko σχετικά με την αναβάθμιση του froyo....μπας και ευαισθητοποιηθεί ή τουλάχιστον πάρουμε κάποια επίσημη απάντηση απο την Samsung Ελλάδας ? θα μου πείτε σιγά μην ιδρώσει το αυτί τους ε...αλλά αν αυτό είναι να αναγνωσθεί από μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κόσμου..ίσως φέρει κάποιο αποτέλεσμα..:worry:
Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για όσους έχουν περάσει το froyo.

 

Έχει βελτιωθεί καθόλου η εφαρμογή του gmail ώστε να μπορούμε να αντιγράφουμε κείμενο από κάποιο email ? Είναι αρκετά ενοχλητικό να σου στέλνουν πχ ένα τηλεφωνικό αριθμό και να τον ξαναπληκτρολογείς για να τον αποθηκεύσεις σε κάποια επαφή...

 

Ναι τωρα μπορουμε. Το δοκίμασα στην jpa.

 

Sent from another galaxy

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι το βαζω απευ8ειας πριν πεσω ετσι ειναι η τελευταια ενεργεια που κανω και δεν με εχει απογοητευσει μεχρι στιγμης...

ακριβως το ιδιο πραγμα κανω και εγω!αλλα δεν ξερω γιατι δεν χτυπαει,εχω taskkiller αλλα δεν το χρησιμοποιω συνεχεια,πολυ σπανια!:(

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δυνατον να αγοραζουμε δευτερο κινητο γιατι 600 ευρω τηλ δεν δουλευει σωστα το ξυπνητηρι,ειμαι παρα πολυ εκνευρισμενος γιατι ειναι η 2η φορα που καθυστερω στην δουλεια!απο αυριο αυτο θα κανω φιλε μου,την πρωτη το συγχωρεσα(λεω κολλημα ηταν) τωρα δεν του εχω εμπιστοσυνη!

 

Φίλε μου, εμένα το ξυπνητήρι μου λειτουργεί άψογα όσο καιρό το έχω το κινητό.

Πρόσεξε μην έχεις βάλει κανέναν task killer να κλείνει μόνος του εφαρμογές όταν φουλάρει η μνήμη

Link to comment
Share on other sites

ποια 2.3 ρε φιλε, πλάκα μας κάνεις :(

 

εδώ ακόμα παιδευόμαστε με froyo

 

εγω προσωπικά είτε το έκανα root είτε πέρασα μέσα την εφαρμογή για τα 3 buttons να μπει σε download δεν δουλευει τιποτα

 

Τελικά ΔΥΣΤΥΧΩΣ το τηλέφωνό μας είναι samsung

εχω παρει κάρτα μνήμης και προσπαθώ να περάσω εφαρμογές που τις χρειάζομαι πραγματικά και πάνε όλες και συνοστίζονται στην μικρή μνήμη του κινητού, καμία τους δε δε μπορει να μεταφερθεί ή να εγκατασταθεί στην κάρτα

 

το τηλεφωνο κρασαρει συνεχώς

είναι δυνατόν, πρέπει να μάθω προγραμματισμό για linux για να μπορώ να κάνω ένα update? έχω εφαρμογή που ειναι 180 mb και ενώ το τηλ μπορεί να την τρέξει χαλαρά...δεν χωράει να μπει...

 

και συ μας λες για gingerbread? για αλλους όχι για εμάς

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

μηπως να δοκιμαζατε καμια αλλη εφαρμογη για ξυπνητυρι απο το market?

εμενα προσωπικα του galaxy δεν με βολευει και το εχω αλλαξει με το alarm clock xtreme

 

να ρωτησω κατι, υπαρχει τροπος να μαθω ποιο firmware φορουσε το κινητο αρχικα οταν το πηρα?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ποια 2.3 ρε φιλε, πλάκα μας κάνεις :(

 

εδώ ακόμα παιδευόμαστε με froyo

 

εγω προσωπικά είτε το έκανα root είτε πέρασα μέσα την εφαρμογή για τα 3 buttons να μπει σε download δεν δουλευει τιποτα

 

Τελικά ΔΥΣΤΥΧΩΣ το τηλέφωνό μας είναι samsung

εχω παρει κάρτα μνήμης και προσπαθώ να περάσω εφαρμογές που τις χρειάζομαι πραγματικά και πάνε όλες και συνοστίζονται στην μικρή μνήμη του κινητού, καμία τους δε δε μπορει να μεταφερθεί ή να εγκατασταθεί στην κάρτα

 

το τηλεφωνο κρασαρει συνεχώς

είναι δυνατόν, πρέπει να μάθω προγραμματισμό για linux για να μπορώ να κάνω ένα update? έχω εφαρμογή που ειναι 180 mb και ενώ το τηλ μπορεί να την τρέξει χαλαρά...δεν χωράει να μπει...

 

και συ μας λες για gingerbread? για αλλους όχι για εμάς

 

ρε φιλε τα 1.9 περιπου giga που εχεις διαθεσιμα για εφαρμογες δεν σου φτανουν???

εγω ειχα γυρω στις 70 εφαρμογες και επιαναν 400mb...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε τα 1.9 περιπου giga που εχεις διαθεσιμα για εφαρμογες δεν σου φτανουν???

εγω ειχα γυρω στις 70 εφαρμογες και επιαναν 400mb...

 

έλα ντε...διαβάζω κάποιους που παραπονιούνται για την χωρητικότητα:confused:

εγώ έχω περάσει στην εξωτερική μου ολα τα media photos κλπ και με 110 περιπου εφαρμογές εχω διαθέσιμο 5,24giga :O... δηλαδή πως κα καταφέρνετε και δεν έχετε χώρο ???:blink:

Δεν επιτρέπονται αγγελίες εκτός Buy&Sell.
Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος κάνεις, ίσως να το κάνω και γω:rolleyes:

 

η ram του κινητου ειναι 326 mb όταν πάω να βάλω οτιδήποte απλά κολλάει

 

καμιά ιδέα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος κάνεις, ίσως να το κάνω και γω:rolleyes:

 

η ram του κινητου ειναι 326 mb όταν πάω να βάλω οτιδήποte απλά κολλάει

 

καμιά ιδέα?

 

αλλο η ram και αλλο η χωριτοκοτητα του εσωτερικου δισκου για τις εφαρμογες...

ποια εφαρμογη τρεχεις και σου πιανει 180mb?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

α δεν αποθηκεύονται στην ram οπότε... πως λοιπον μπορώ να απελευθερώσω ram?

γιατι οτι taskiller εβαλα το πιο πιθανό ήταν να μπρικαρει το κινητό, μαυριζε και τελος

 

ε παιδια η froyo σε μας επισημη ποτε θα ρθει η ρημαδα? ή έστω η 2.3 (σιγα μην ερθει)

 

θελω να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα, και root που το έκανα ειναι αδύνατο

 

ή κάνω κάτι εγω λάθος?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

α δεν αποθηκεύονται στην ram οπότε... πως λοιπον μπορώ να απελευθερώσω ram?

γιατι οτι taskiller εβαλα το πιο πιθανό ήταν να μπρικαρει το κινητό, μαυριζε και τελος

 

ε παιδια η froyo σε μας επισημη ποτε θα ρθει η ρημαδα? ή έστω η 2.3 (σιγα μην ερθει)

 

θελω να κάνω εγκατάσταση εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα, και root που το έκανα ειναι αδύνατο

 

ή κάνω κάτι εγω λάθος?

 

φιλε μου ξαναλεω τα 1.9gb που εχεις ειναι αρκετα για περιπου 300+ εφαρμογες, γιατι καιγεσαι να τις μεταφερεις στην εξωτερικη καρτα???

κατι δεν εχεις κατανοησει σωστα μαλλον...

και στοκ παλι δεν νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα να τρεχεις 2-3 εφαρμογες και να σου κρασαρει λογω μνημης...

δες στο hacks n roots στη πρωτη σελιδα τον οδηγο του tyxerakia

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...