Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

εχουμε καποια ελληνικη μεταφραση σε αυτην την διαδικασια????

παιδια καποιος που ξερει αγγλικα θα κανει τον κοπο για ενα οδηγο στα ελληνικα...αντε γιατι βαρεθηκαμε να περιμενουμε την σαμσουνγκ .......παει να σπασει το ρεκορ...τ ολυμπιακα εργα πιο γρηγορα εγιναν... :)

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις εβαλα την επισημη 2.2.1 Αγγλιας απο ΚΙΕS. To Κινητο πεταειιιιιιιιιιι. Φτιαχτηκε και το GPS επιτελους μετα απο παρατεταμενη χρηση το λεω με σιγουρια. Γρηγορη η samsung συτη τη φορα λετε να εμαθε? Και ΟΤΑ updates απο δω και περα τελεια.

 

Μπορείς να μας πεις εάν έχει Ελληνικό swype?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας πεις εάν έχει Ελληνικό swype?

 

μου φαίνεται δεν έχει απότι διάβασα στο xda.. :(

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται δεν έχει απότι διάβασα στο xda.. :(

 

Ελληνικο μενου εχει, ελληνικο πληκτρολογιο δεν εχει. Αλλα αυτο λυνεται με πολλους τροπους για οποιον ξερει. Εγω βασικα χρησιμοποιω το "Greek input" απο το store και με βολευει αφανταστα.

 

Οσο για το kies ακομη και αν εχετε την official JPO θα πρεπει με το kies registry patcher να δηλωσετε την συσκευη ως ΧΕU. Τοτε θα σας βγαλει την αναβαθμιση,

Edited by SpartanGR
Link to comment
Share on other sites

Αρα αν εμείς πάρουμε 2.2 και οχι 2.2.1(εφοσον κυκλοφόρησε official) θα είναι μεγάλη μ....

 

Ακριβως και μη περιμενεις να παρεις τη 2.2.1...φιλε μου πιστεψε με επειδη εχω δουλεψει την 2.2 σχεδον απο τοτε που βγηκε, η 2.2.1 ειναι το κατι αλλο. Ειναι σα να εχω αλλο Galaxy S.

To Lag ειναι ανυπαρκτο, το GPS λοκαρει σε 3-4 δευτερα, επισης υπαρχει η δυνατοτητα για online αναβαθμιση, και η RAM ειναι πλεον στα 339MB και αλλα πολλα.

 

Αν περιμενεις φυσικα απο Samsung Hellas....

 

Η αποψη μου ειναι να βαλεις την αγγλικη rom να τελειωνεις.

Edited by SpartanGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κιν.σχεδόν 3 μήνες και το προσέχω σαν τα μάτια μου.Ε λοιπόν κάποιος φίλος σήμερα άθελα του έριξε το νερό του πάνω στο κιν.Το καθάρισα αμέσως και από ότι είδα δεν είχε πάρει αρκετό νερό.Δουλεύει κανονικά τώρα και τα ακουστικά του και όλα.Μήπως όμως μου βγάλει κάτι στην πορεία?Μήπως πρέπει προληπτικά να το δώσω για service? Αν κάποιος το εχει πάθει και μπορεί να με βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κιν.σχεδόν 3 μήνες και το προσέχω σαν τα μάτια μου.Ε λοιπόν κάποιος φίλος σήμερα άθελα του έριξε το νερό του πάνω στο κιν.Το καθάρισα αμέσως και από ότι είδα δεν είχε πάρει αρκετό νερό.Δουλεύει κανονικά τώρα και τα ακουστικά του και όλα.Μήπως όμως μου βγάλει κάτι στην πορεία?Μήπως πρέπει προληπτικά να το δώσω για service? Αν κάποιος το εχει πάθει και μπορεί να με βοηθήσει θα του είμαι ευγνώμων.

 

Φιλε εχω βρεθει μπροστα σε τετοια ακριβως περιπτωση και σημερα τα 2 παιδια δεν μιλιουνται πλεον:p Ποτε το κινητο επανω σε τραπεζι με καδεφεδες κλπ.

 

Λοιπον αφου το προλαβες ισως εισαι τυχερος και δεν εχει παθει τιποτα. Μην το στειλεις στο service φυσικα γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεινεις χωρις τηλεφωνο τις γιορτες. Ασε να δεις πως θα παει και αν δεν σου βγαλει προβλημα τη γλιτωσες φθηνα. Το χειροτερο που μπορεις να παθεις (και μιλαω για το χειροτερο ολων) ειναι να παει το νερο ως μεσα και να παρει ετσι υγρασια η πλακετα. Τοτε θα θελει αλλαγη και επειδη η υπαιτιοτητα ειναι δικη σου (η του φιλου σου τεσπα) θα σου κοστισει παραπανω απο ενα κατοσταρικο. Περιμενε να δεις πως θα παει.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εδω και μερικες μερες συνεχεια τα εικονιδια του κινητου(αρχικα) αλλαζουν χωρις λογο θεση.

ας πουμε το samsung apps πηγε πλεον στη 2η σελιδα ειναι λογικο αυτο?

να ξερεται οτι δεν εβγαλα η αλλαξα κατι ειδηκα στη σελιδα 1 και 2 που ειναι οι εφαρμογες απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια τελειως ακυρη ερωτηση επειδη εχω αγορασει 4 - 5 εφαρμογες απο το market και επειδει θελω να κανω ενα clean install την Darky 5.6 αυτες η εφαρμογες μετα το φλασαρισμα θα πρεπει να τις αγορασω παλι η οχι ? Το ξερω οτι ειναι ψιλοηλιθια η ερωτηση αλλα ειμαι τελειως Newbie σε αυτα τωρα μαθαινω :D
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως και μη περιμενεις να παρεις τη 2.2.1...φιλε μου πιστεψε με επειδη εχω δουλεψει την 2.2 σχεδον απο τοτε που βγηκε, η 2.2.1 ειναι το κατι αλλο. Ειναι σα να εχω αλλο Galaxy S.

To Lag ειναι ανυπαρκτο, το GPS λοκαρει σε 3-4 δευτερα, επισης υπαρχει η δυνατοτητα για online αναβαθμιση, και η RAM ειναι πλεον στα 339MB και αλλα πολλα.

 

Αν περιμενεις φυσικα απο Samsung Hellas....

 

Η αποψη μου ειναι να βαλεις την αγγλικη rom να τελειωνεις.

 

Θα κάνω υπομονή για την official froyo να δω ποια θα είναι και αμα είναι η 2.2 τότε ναι θα βάλω με hackia την 2.2.1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια τελειως ακυρη ερωτηση επειδη εχω αγορασει 4 - 5 εφαρμογες απο το market και επειδει θελω να κανω ενα clean install την Darky 5.6 αυτες η εφαρμογες μετα το φλασαρισμα θα πρεπει να τις αγορασω παλι η οχι ? Το ξερω οτι ειναι ψιλοηλιθια η ερωτηση αλλα ειμαι τελειως Newbie σε αυτα τωρα μαθαινω :D

 

Οχι θα μπεις στο market κανονικα και θα σου τις εχει ως αγορασμενες εκει. Φυσικα τις ξανακατεβαζεις ανετα. Καμια ερωτηση δεν ειναι ηλιθια γιατι σιγουρα σε ολους μας καποια στιγμη θα εχουν δημιουργηθει αυτες οι αποριες απο τοτε που εχουμε το κινητο στα χερια μας.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εδω και μερικες μερες συνεχεια τα εικονιδια του κινητου(αρχικα) αλλαζουν χωρις λογο θεση.

ας πουμε το samsung apps πηγε πλεον στη 2η σελιδα ειναι λογικο αυτο?

να ξερεται οτι δεν εβγαλα η αλλαξα κατι ειδηκα στη σελιδα 1 και 2 που ειναι οι εφαρμογες απο την αρχη.

 

Στοιχημα πως ειναι λογω του sim toolkit (ετσι λεγεται στη voda, αλλα ολες οι εταιρειες πρεπει να το εχουν). Λογικα το εχεις στην πρωτη σελιδα και το samsung apps ειναι το τελευταιο εικονιδιο στην πρωτη σελιδα..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

2.3 Gingerbread ported from Nexus S to Galaxy S χωρίς καθόλου τροποποιήσεις!!!

 

Προς το παρόν δεν δουλεύουν τα Wifi, Voice και GPS (εδώ γελάμε :P), αλλά που θα πάει θα βγάλουν έκδοση που να δουλεύουν κι αυτά.

 

http://www.engadget.com/2010/12/18/samsung-galaxy-s-receives-gingerbread-port-right-from-the-nexus/

 

Χθές έκανα root και μετά ακολούθησα τις οδηγίες του Tony για τον autokiller και μπορώ να πω πως διορθώθηκε αρκετά η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης του Galaxy και πραγματικά το τηλέφωνο συναγωνίζεται άνετα το 3GS μου!

Το πήρα μτχ σε άριστη κατάσταση με froyo και το πληκτρολόγιο της HTC

Απλά επειδή εδώ μέσα διάβασα τόσα και μπερδέυτηκα δείτε παρακάτω τι μου βγάζει με το #*1234# ώστε να μου πείτε αν πρέπει να βάλω κάτι άλλο!

PDA: I9000XWJPA

PHONE: I9000XXJPP

CSC:I9000OXXJP7

Build Info: 2010.10

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης του Galaxy και πραγματικά το τηλέφωνο συναγωνίζεται άνετα το 3GS μου!

Το πήρα μτχ σε άριστη κατάσταση με froyo και το πληκτρολόγιο της HTC

Απλά επειδή εδώ μέσα διάβασα τόσα και μπερδέυτηκα δείτε παρακάτω τι μου βγάζει με το #*1234# ώστε να μου πείτε αν πρέπει να βάλω κάτι άλλο!

PDA: I9000XWJPA

PHONE: I9000XXJPP

CSC:I9000OXXJP7

Build Info: 2010.10

 

Βασικα φιλε μου βγηκε η επισημη samsung 2.2.1 βαλε αυτη και θα δεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φιλε μου βγηκε η επισημη samsung 2.2.1 βαλε αυτη και θα δεις.

Μέσω KIES γίνεται η διαδικασία; είναι η ελληνική;

Το πληκτρολόγιο με έχει βολέψει; θα αλλάξει;

Το υπόλοιπο κινητό εκκινεί πάλι το ίδιο (όπως iphone) ή ξαναστήνω πράγματα;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης του Galaxy και πραγματικά το τηλέφωνο συναγωνίζεται άνετα το 3GS μου!

Το πήρα μτχ σε άριστη κατάσταση με froyo και το πληκτρολόγιο της HTC

Απλά επειδή εδώ μέσα διάβασα τόσα και μπερδέυτηκα δείτε παρακάτω τι μου βγάζει με το #*1234# ώστε να μου πείτε αν πρέπει να βάλω κάτι άλλο!

PDA: I9000XWJPA

PHONE: I9000XXJPP

CSC:I9000OXXJP7

Build Info: 2010.10

 

Φιλε το κινητο αυτο εκ των πραγματων δεν συναγωνιζεται το 3GS αλλα το iphone4.

Η rom που εχεις ειναι μια χαρα, αλλα αν θελεις να δεις τη δυναμη του τηλεφωνου φλασαρεις JPU οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω. Τωρα βεβαια επειδη εισαι καινουργιος συνιστω να μεινεις οπως εισαι, να μαθεις και να χαρεις πρωτα το καινουργιο σου τηλεφωνο και να αφησεις τα πειραγματα για αργοτερα, αφου μελετησεις πολυ καλα. Επισης επειδη ειδα οτι το πηρες μεταχειρισμενο, εννοειται οτι αν δεν πηρες την αποδειξη αγορας δεν εχεις εγγυηση αρα μην πειραζεις τιποτα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο αυτο εκ των πραγματων δεν συναγωνιζεται το 3GS αλλα το iphone4.

Η rom που εχεις ειναι μια χαρα, αλλα αν θελεις να δεις τη δυναμη του τηλεφωνου φλασαρεις JPU οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω. Τωρα βεβαια επειδη εισαι καινουργιος συνιστω να μεινεις οπως εισαι, να μαθεις και να χαρεις πρωτα το καινουργιο σου τηλεφωνο και να αφησεις τα πειραγματα για αργοτερα, αφου μελετησεις πολυ καλα. Επισης επειδη ειδα οτι το πηρες μεταχειρισμενο, εννοειται οτι αν δεν πηρες την αποδειξη αγορας δεν εχεις εγγυηση αρα μην πειραζεις τιποτα.

 

Τη σύγκριση την έκανα επειδή έχω και το 3GS που πλέον μου φαίνεται πολύ θολό ... η οθόνη του Γαλαξία απλά δεν παίζεται και πράγματι ίσως να είναι και καλύτερη από το iphone 4 που έχω δει σε φίλους!

Το κινητό έρχεται κανονικά με απόδειξη αγοράς (αγορασμένο τέλη Αυγούστου 2010) οπότε μπορώ δοκιμάσω... αν και πράγματι καλύτερα να δω τι γίνεται γιατί είναι η πρώτη επαφή με Android...

Πάντως με ότι έχω τώρα τι χάνω σε σχέση με τη JPU που λέτε (η JPU είναι η 2.2.1;)

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Τη σύγκριση την έκανα επειδή έχω και το 3GS που πλέον μου φαίνεται πολύ θολό ... η οθόνη του Γαλαξία απλά δεν παίζεται και πράγματι ίσως να είναι και καλύτερη από το iphone 4 που έχω δει σε φίλους!

Το κινητό έρχεται κανονικά με απόδειξη αγοράς (αγορασμένο τέλη Αυγούστου 2010) οπότε μπορώ δοκιμάσω... αν και πράγματι καλύτερα να δω τι γίνεται γιατί είναι η πρώτη επαφή με Android...

Πάντως με ότι έχω τώρα τι χάνω σε σχέση με τη JPU που λέτε (η JPU είναι η 2.2.1;)

 

απότι έχω διαβάσει η JPU είναι η πιο γρήγορη rom που έχει βγει. Ούτε lag ούτε τίποτα. πετάει το κινητό :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τη διαδικασια με τη hackia του KIES που πηγαινει σε αγγλικη 2.2.1??

Υπαρχει ελληνικο swype που να μπορει να εγκασταθει σε αυτη? αν ναι, μηπως ειναι η καλυτερη λυση απο το περιμενουμε την επισημη 2.2? Μπορει καποιος ειδικος να μου δωσει τα φωτα του για την ασφαλεια της διαδικασιας στο xda?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια τελειως ακυρη ερωτηση επειδη εχω αγορασει 4 - 5 εφαρμογες απο το market και επειδει θελω να κανω ενα clean install την Darky 5.6 αυτες η εφαρμογες μετα το φλασαρισμα θα πρεπει να τις αγορασω παλι η οχι ? Το ξερω οτι ειναι ψιλοηλιθια η ερωτηση αλλα ειμαι τελειως Newbie σε αυτα τωρα μαθαινω :D

 

Με Titanium backup απλά τις κάνεις re-install χωρίς να περιμένεις να κατέβουν, paid + free

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τη διαδικασια με τη hackia του KIES που πηγαινει σε αγγλικη 2.2.1??

Υπαρχει ελληνικο swype που να μπορει να εγκασταθει σε αυτη? αν ναι, μηπως ειναι η καλυτερη λυση απο το περιμενουμε την επισημη 2.2? Μπορει καποιος ειδικος να μου δωσει τα φωτα του για την ασφαλεια της διαδικασιας στο xda?

 

Ναι ελληνικο Swype υπαρχει και μπαινει πολυ ευκολα.

Οσο αφορα το kies πραγματικα μην ασχολησε καθολου , μπες στο xda διαβασε προσεχτικα τις οδηγιες και αρχισε το flasharisma με odin ή CWM.

Η διαδικασι ειναι πολυ απλη , μια φορα να την κανεις και μετα θα γινεις flash junky .

Υπαρχουν τοσες πολλες custom rom που πραγματικα θα κολλησεις .

Φυσικα αν δεν εχεις τον συνδιασμο των 3 πληκτρων , φροντισε να τον ενεργοποιησεις και μετα δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.

Και εγω πριν 1 μηνα ημουν τελειως ασχετος μεχρι που εκανα την αρχη και τωρα πλεον φλασαρω με κλειστα ματια .

Link to comment
Share on other sites

Στοιχημα πως ειναι λογω του sim toolkit (ετσι λεγεται στη voda, αλλα ολες οι εταιρειες πρεπει να το εχουν). Λογικα το εχεις στην πρωτη σελιδα και το samsung apps ειναι το τελευταιο εικονιδιο στην πρωτη σελιδα..

 

Λοιπόν το sim toolkit όντως έχει ανέβει ποιο ψηλά αλλά σε 2 μέρες έχουν αλλάξει όλα τα εικονίδια κάτι το samsung apps ηταν κάποτε στη μέση της 1 σελίδας και τώρα πλέον στη 2 σελίδα.

Βέβαια έχει αλλάξει και αλλά εικονίδια.

Τεσπα ίσως θέλει η κοσμοτε να ανεβεί στα μάτια μου μέτρα τα νέα ηλίθια πακέτα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...