Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το εχω κι'εγω !!!!

και ειχα ενα αγχος !!!!

στην αρχη νομιζα οτι με τις τιμες που εχω βαλει στο autokiller οτι μου κλεινει καποια απο τις διεργασιες του συστηματος και γι'αυτο μου κανει επανεκινηση.

μετα σκεφτηκα οτι μαλλον θα φταιει καμια εφαρμογη, και εχω καθισει και εχω βγαλει σχεδον τα παντα. εχω αφησει μονο αυτες που χρησιοποιω.

 

μου εχει κανει κι'εμενα 4-5 φορες επανεκινηση απο μονο του, την στιγμη που το ειχα σε standby !!!!

 

Κι'εγω ειμαι με JG1, κι'εγω με cosmote !!!! αρα καταληγουμε πλεον οτι φταιει η jg1 Με το συγκεκριμενο radio Που φοραμε, το jf5.

οποτε μην αγχωνεσται. ευτυχως που υπαρχει παιδια το φορουμ εδω γιατι αλλιως θα νομιζαμε ολοι οτι φταιει η συσκευη μας !!!!

αντε μολις παρουμε το froyo να ηρεμησουμε λιγακι κι'εμεις. γιατι να ξερετε οτι η jg1 ειναι παλια εκδοση και απ'οσο εχω διαβασει πρεπει να ειναι και απο τις χειροτερες.

 

Επειδη το συγκεκριμενο θεμα το ειχαμε συζητηση παλιοτερα και προσπαθησαμε με την @chryssa33 να βρουμε μια ακρη,να σας ρωτησω κατι ολους εσας που εχετε αυτο το προβλημα,ισως ακουστει κουφο αλλα..μηπως εχετε το asphalt5 στις συσκευες σας??το λεω γιατι ειχα κι εγω αυτο το προβλημα αλλα υστερα απο ενα factory reset που ειχα αναγκαστει να κανω,κατα το καινουριο στησιμο δεν εβαλα 2 πραγματα-το asphalt5 και το update της διαχειρισης εργασιων,απο εκει και περα το προβλημα για εμενα ειναι παρελθον.ακουγεται κουφο αλλα...!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οντως ακουγετε λιγο κουφο αλλα εγω τουλαχιστον το εχω το συγκεκριμενο παιχνιδι... :blink:

Δε χανω και τιποτα να δοκιμασω να το βγαλω.

Link to comment
Share on other sites

Οντως ακουγετε λιγο κουφο αλλα εγω τουλαχιστον το εχω το συγκεκριμενο παιχνιδι... :blink:

Δε χανω και τιποτα να δοκιμασω να το βγαλω.

 

Όντως ακούγεται λίγο κουφό αλλά κι εγώ το έχω το παιχνίδι :p:p

 

Λες;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εγκατεστημενο το Asphalt (ασχετα αν δεν το ειχα παιξει ποτε) μεχρι και το τελευταιο μου φλασαρισμα και ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα. Δυσκολευομαι να καταλαβω με ποιον τροπο θα μπορουσε να το επηρεαζει αυτο...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα flash διαφορων εκδοσεων μεσω kies, odin κτλ χτες περασα την I9000XFJP7/I9000XXJPP/I9000XXJP7 και το εκανα μονο root (z4root) και oclf lagfix. Το κινητο ειναι πολυ σταθερο, ανταποκρινεται ικανοποιητικα (σημ. ειχα πριν εγκατεστημενη την xwjpa μεσω kies και το κινητο σερνοταν) quadrant 1875, ελληνικο swype δεν εχει αλλα ελληνικο samsung keyboard εχει.

 

Για ελληνικό swype υπάρχει άλλη έκδοση λογισμικού και όχι η XFJP7

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εγκατεστημενο το Asphalt (ασχετα αν δεν το ειχα παιξει ποτε) μεχρι και το τελευταιο μου φλασαρισμα και ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα. Δυσκολευομαι να καταλαβω με ποιον τροπο θα μπορουσε να το επηρεαζει αυτο...

 

Εκτος αν ειναι κανενα αλλο προγραμμα που εχουμε ολοι κοινο, αλλα με τον trackman δεν ειχαμε αλλα κοινα..Ελπιζω να μην ειναι hardware γιατι ειναι δυσκολο να τους πεισεις αν απλα χανει αραια και που το σημα..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά είναι ψιλοαπίθανα αυτά που λέτε... truckman λες έκανες factory reset, και μετά δεν έβαλες το παιχνίδι και έφτιαξε, σκέφτηκες ότι μήπως έφτιαξε απ'το factory reset?

Εγώ δηλαδή μπορώ να πω ότι επειδή έχω εγκατεστημένο το angry birds έχω σήμα καμπάνα, τί λογική έχει αυτό;

Αν πιστεύετε ότι είναι hardware, υποτίθεται θα το εξετάσουν το τηλέφωνο στο service, δε χρειάζεται να τους πείσετε, αν τους πείτε ότι έχετε πρόβλημα δουλειά τους είναι να το κοιτάξουν.

 

P.S. Το έχω εγκατεστημένο το asphalt.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό swype υπάρχει άλλη έκδοση λογισμικού και όχι η XFJP7

 

Μα αυτο εγραψα.Οτι δεν εχει ελληνικο swype.Απλα η XFJP7 ειναι η πιο προσφατη version του froyo

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει για αποθηκευτικό χώρο τα GB που ειχε το κιν. χωρις να εχω εξωτερικη μνημη. Εκει εκανα αποθηκευση τα παντα.Ταινιες, αρχεια(φωτογραφιες, pdf,word κτλ), καθως και updates απο διαφορα προγραμματα και παιχνιδια που ειχα κατεβασει.

Θέλω όλα αυτα να τα μεταφέρω σε εξωτερική μνήμη που θα βαλω,την οποια περιμενω να ερθει τελος της εβδομαδας ή αρχες της άλλης εβδομαδας.

 

Πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο, έτσι ώστε να λειτουργουν όλα τα προγραμματα πάλι ,χωρις να χρειαστει να τα κανω παλι εγκατασταση και να κατεβασω το update τους;

 

Επίσης, ένα προβληματακι που αντιμετωπιζω, είναι πως εχω σβησει καποιες εφαρμογες(εχω κανει απεγκατασταση) και στις σελιδες των εφαρμογων το σημειο που ηταν αυτες οι εφαρμογες παραμενει μαυρο-κενό χωρις να έχει αντικατασταθει με την επομενη εφαρμογη για παραδειγμα.

 

Γιατί γίνεται αυτό; Υπάρχει τρόπος να διορθωθει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοήθειά σας.

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μέχρι σήμερα έχω χρησιμοποιήσει για αποθηκευτικό χώρο τα GB που ειχε το κιν. χωρις να εχω εξωτερικη μνημη. Εκει εκανα αποθηκευση τα παντα.Ταινιες, αρχεια(φωτογραφιες, pdf,word κτλ), καθως και updates απο διαφορα προγραμματα και παιχνιδια που ειχα κατεβασει.

Θέλω όλα αυτα να τα μεταφέρω σε εξωτερική μνήμη που θα βαλω,την οποια περιμενω να ερθει τελος της εβδομαδας ή αρχες της άλλης εβδομαδας.

 

Πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο, έτσι ώστε να λειτουργουν όλα τα προγραμματα πάλι ,χωρις να χρειαστει να τα κανω παλι εγκατασταση και να κατεβασω το update τους;

 

Επίσης, ένα προβληματακι που αντιμετωπιζω, είναι πως εχω σβησει καποιες εφαρμογες(εχω κανει απεγκατασταση) και στις σελιδες των εφαρμογων το σημειο που ηταν αυτες οι εφαρμογες παραμενει μαυρο-κενό χωρις να έχει αντικατασταθει με την επομενη εφαρμογη για παραδειγμα.

 

Γιατί γίνεται αυτό; Υπάρχει τρόπος να διορθωθει;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τη βοήθειά σας.

 

Κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται να μεταφερεις τις εφαρμογες. Βασικα δεν μπορεις, και οπως και να εχει αποκλειω το να ειναι τοσες πολλες ωστε να εχει νοημα η μεταφορα. Επισης αυτες αποθηκευονται στα 2gb που εχει η συσκευη.

Απλως μεταφερε τις φωτογραφιες και τα λοιπα εγγραφα με copy paste και θα εισαι ενταξει.

 

Οσον αφορα τα κενα, πατα το αριστερο soft button, edit, πατα παρατεταμενα σε μια εφαρμογη και καλυψε τα κενα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω ενα προβλημα μεχρι τωρα συνδεομουν με το kies. εδω και 20 ημερες περιπου και στην 100 και τωρα στην 102 εκδοση δεν συνδεεται με το καλωδιο με τιποτα γραφει οτι ειναι σε εξελιξη η συνδεση οση ωρα και να το αφησεις. το κινητο ειναι μαμα ,μονο εφαρμογες απο το android market εχει. καμμια ιδεα ????

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω ενα προβλημα μεχρι τωρα συνδεομουν με το kies. εδω και 20 ημερες περιπου και στην 100 και τωρα στην 102 εκδοση δεν συνδεεται με το καλωδιο με τιποτα γραφει οτι ειναι σε εξελιξη η συνδεση οση ωρα και να το αφησεις. το κινητο ειναι μαμα ,μονο εφαρμογες απο το android market εχει. καμμια ιδεα ????

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δες τον οδηγο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά είναι ψιλοαπίθανα αυτά που λέτε... truckman λες έκανες factory reset, και μετά δεν έβαλες το παιχνίδι και έφτιαξε, σκέφτηκες ότι μήπως έφτιαξε απ'το factory reset?

Εγώ δηλαδή μπορώ να πω ότι επειδή έχω εγκατεστημένο το angry birds έχω σήμα καμπάνα, τί λογική έχει αυτό;

Αν πιστεύετε ότι είναι hardware, υποτίθεται θα το εξετάσουν το τηλέφωνο στο service, δε χρειάζεται να τους πείσετε, αν τους πείτε ότι έχετε πρόβλημα δουλειά τους είναι να το κοιτάξουν.

 

P.S. Το έχω εγκατεστημένο το asphalt.

φιλε alex κατ αρχην εκανα μια υποθεση και ειπα να δοκιμασουν οσοι εχουν το προβλημα,εκτος αυτου δεν ειναι και κουφο οσοι εβαλαν το λογαριασμο του gmail τους στο youtube για να μπορεσουν να κανουν log in στο gmail?(αυτο κι αν ειναι κουφο!!).τωρα σχετικα με το factory reset που εκανα,ναι ισως και να εφιαξε απο εκει,αλλα απο την στιγμη που ειχα ακριβως μα ακριβως τα ιδια συμπτωματα με την Χρυσα (πολλοι εχουν αυτα τα συμπtωματα αλλα αναφερω την Χρυσα γιατι με την συγκεκριμενη κοπελα προσπαθησαμε να βρουμε το τι φταιει) και η οποια ειχε κανει απανωτες επαναφορες χωρις επιτυχια με την μονη διαφορα μας οτι μετα απο καθε επαναφορα εκανε μεταξυ των αλλων και αμεση εγκαταστασητο asphalt ενω εγω δεν το εκανα,δεν πρεπει να το αναφερω??λιγες ειναι οι φορες που καποιες φαινομενικα <αθωες> εφαρμογες μας κανουν το συστημα μανταρα??εν παση περιπτωση εγω θεωρησα οτι επρεπε να το αναφερω,απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι νομιζει αυτος καλυτερο.

 

+1

O,τι να ναι...

@bladerunner82 θα σε παρακαλουσα να μην απαντας με αυτο το υφος,δεν επιασα κανεναν απο το λαιμο να κανει απεγκατασταση το συγκεκριμενο παιχνιδι,το φορουμ εχει σκοπο να βοηθαμε ο ενας χρηστης τον αλλο και να προσπαθουμε οσο μπορουμε να δινουμε λυσεις σε διαφορα προβληματα της συσκευης μας,με το να ειρωνευομαστε παριστανοντας τον πολυξερο στην καθε ιδεα που ριχνει καποιος στο τραπεζι αποθαρυνουμε τον οποιοδηποτε σκεφτει κατι για καποιο προβλημα να το πει.

 

 

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

φιλε alex κατ αρχην εκανα μια υποθεση και ειπα να δοκιμασουν οσοι εχουν το προβλημα,εκτος αυτου δεν ειναι και κουφο οσοι εβαλαν το λογαριασμο του gmail τους στο youtube για να μπορεσουν να κανουν log in στο gmail?(αυτο κι αν ειναι κουφο!!).τωρα σχετικα με το factory reset που εκανα,ναι ισως και να εφιαξε απο εκει,αλλα απο την στιγμη που ειχα ακριβως μα ακριβως τα ιδια συμπτωματα με την Χρυσα (πολλοι εχουν αυτα τα συμπtωματα αλλα αναφερω την Χρυσα γιατι με την συγκεκριμενη κοπελα προσπαθησαμε να βρουμε το τι φταιει) και η οποια ειχε κανει απανωτες επαναφορες χωρις επιτυχια με την μονη διαφορα μας οτι μετα απο καθε επαναφορα εκανε μεταξυ των αλλων και αμεση εγκαταστασητο asphalt ενω εγω δεν το εκανα,δεν πρεπει να το αναφερω??λιγες ειναι οι φορες που καποιες φαινομενικα <αθωες> εφαρμογες μας κανουν το συστημα μανταρα??εν παση περιπτωση εγω θεωρησα οτι επρεπε να το αναφερω,απο εκει και περα ο καθενας κανει οτι νομιζει αυτος καλυτερο.

 

Ναι έχεις δίκιο, αλλά το youtube έχει να κάνει με το internet, και με login accounts... κουφό μεν, αλλά όχι και τόσο απίθανο... απ'την άλλη το να χάνεται το σήμα δεν έχει καμία σχέση με τα accounts, αλλά με το radio connectivity. Δε λέω, μπορεί κάποια έκδοση του παιχνιδιού να είναι τόσο χάλια κωδικοποιημένη που να ανακατεύεται με τη λήψη (εγώ έχω την 3.1.3 χωρίς πρόβλημα), αλλά το βρίσκω τραγικά απίθανο εως εξωπραγματικό. Επιπλέον το να είναι η έκδοση που δίνει επίσημα η samsung σε εκατομμύρια χρήστες και να μην την αποσύρανε ήδη, ενισχύει την απιθανότητα.

Καλή η εις άτοπον απαγωγή δε λέω, αλλά υπάρχουν και οι συμπτώσεις...

Το σύστημα δίνει δικαιώματα στο asphalt για να διαβάζει την κατάσταση του τηλεφώνου, ώστε να μπαίνει στο pause όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, αλλά το να κόβει το σήμα ένα παιχνίδι όταν δε λειτουργεί, δεν έχει ξαναγίνει...

Αλλά τί να πω, λάθη μπορεί να συμβούν, ο άλλος στη NASA έστειλε δορυφόρο στο θεό επειδή μπέρδεψε τα μέτρα με τις ίντσες. Γιατί δεν ξαναβάζεις το Asphalt να δεις αν επιστρέψει το πρόβλημα;

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου δεν χρειαζεται να μεταφερεις τις εφαρμογες. Βασικα δεν μπορεις, και οπως και να εχει αποκλειω το να ειναι τοσες πολλες ωστε να εχει νοημα η μεταφορα. Επισης αυτες αποθηκευονται στα 2gb που εχει η συσκευη.

Απλως μεταφερε τις φωτογραφιες και τα λοιπα εγγραφα με copy paste και θα εισαι ενταξει.

 

Οσον αφορα τα κενα, πατα το αριστερο soft button, edit, πατα παρατεταμενα σε μια εφαρμογη και καλυψε τα κενα :)

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Το δευτερο προβλημα λυθηκε.

 

Το πρωτο για την μεταφορα ομως οχι.Επειδη τιποτα δεν αποκλειεται ειναι οντος αρκετες και θα γινουν περισσοτερες και δεν θα φτανει ο διαθεσιμος χωρος.Γι'αυτο και θελω να τα μεταφερω.

Επειδη όμως δεν καταλαβα θα ξαναρωτησω. Δεν υπάρχει τρόπος να μεταφερθουν;

 

Για παράδειγμα:έχω κατεβάσει εφαρμογες, λεξικά κτλ ,τα οποια τα εχω κατεβασει ετσι ωστε να μπορω να κανω αναζητηση και οταν δεν ειμαι online.Όλα αυτα εχουν αποθηκευτει στην συσκευη. Θα θελα να υπαρχουν αποθηκευμένα στην κάρτα έτσι ώστε αν παθει κατι το κινητο (χτυπαω ξυλο) να υπαρχουν εκει διαθεσιμα.

Μαρία
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Το δευτερο προβλημα λυθηκε.

 

Το πρωτο για την μεταφορα ομως οχι.Επειδη τιποτα δεν αποκλειεται ειναι οντος αρκετες και θα γινουν περισσοτερες και δεν θα φτανει ο διαθεσιμος χωρος.Γι'αυτο και θελω να τα μεταφερω.

Επειδη όμως δεν καταλαβα θα ξαναρωτησω. Δεν υπάρχει τρόπος να μεταφερθουν;

 

Για παράδειγμα:έχω κατεβάσει εφαρμογες, λεξικά κτλ ,τα οποια τα εχω κατεβασει ετσι ωστε να μπορω να κανω αναζητηση και οταν δεν ειμαι online.Όλα αυτα εχουν αποθηκευτει στην συσκευη. Θα θελα να υπαρχουν αποθηκευμένα στην κάρτα έτσι ώστε αν παθει κατι το κινητο (χτυπαω ξυλο) να υπαρχουν εκει διαθεσιμα.

 

Aν εχεις eclair 2.1 δεν γινεται η μεταφορα εφαρμογων στην εξωτερικη καρτα.Αν εχεις froyo γινεται.;)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά είναι ψιλοαπίθανα αυτά που λέτε... truckman λες έκανες factory reset, και μετά δεν έβαλες το παιχνίδι και έφτιαξε, σκέφτηκες ότι μήπως έφτιαξε απ'το factory reset?

Εγώ δηλαδή μπορώ να πω ότι επειδή έχω εγκατεστημένο το angry birds έχω σήμα καμπάνα, τί λογική έχει αυτό;

Αν πιστεύετε ότι είναι hardware, υποτίθεται θα το εξετάσουν το τηλέφωνο στο service, δε χρειάζεται να τους πείσετε, αν τους πείτε ότι έχετε πρόβλημα δουλειά τους είναι να το κοιτάξουν.

 

P.S. Το έχω εγκατεστημένο το asphalt.

 

Κι εμενα μου φαινεται λιγο απιθανο αλλα ποτε δεν ξερεις. Με την ευκαιρια να καταθεσω και μια εμπειρια που ειχα πριν μερικες μερες, οταν αποφασισα να κανω root. Ακολουθησα τον οδηγο του Tyxerakias και ενω τα ειχα κανει ολα σωστα (εχω τους drivers, συνδεσα το τηλ σε debug mode, κτλ), οταν ετρεξα το προγραμμα στο pc το τηλεφωνο δεν ανταποκριθηκε. Συγκεκριμενα συμπεριφεροταν σα να μην εγινε τπτ. Περιμενα κανα 10 λεπτο και μετα αρχισα να το σκαλιζω (το ξεκλειδωσα, μπηκα στο menu (το su permissions δεν ηταν εκει, κτλ) και ολα μια χαρα. Υπεθεσα οτι μαλλον κατι δεν πηγε καλα (να πω οτι το pc μου τρεχει σε xp sp2 και για να τρεξει το προγραμμα που κανει το root θελει .netframework 4.0 το οποιο θελει minimum xp sp3 αλλα σε μενα εγκατασταθηκε μια χαρα) και εκανα επανεκινηση το τηλ. Αφου ξεκινησε το τηλ κανονικα, ανοιξα το wifi και μετα απο μερικα δευτερολεπτα το κινητο εκανε επανεκινηση μονο του (οχι κανονικη επανεκινηση αλλα ξαναφορτωσε τα widget στις οθονες, εκανε media scanning κτλ). Τρομαξα λιγο και μετα απο αρκετες επανεκινησεις, και ενω με κλειστο wifi συμπεριφεροταν κανονικα, ειπα να ξανακανω την διαδικασια του root. Τελικα το προβλημα λυθηκε αφου ξαναεκανα την διαδικασια του root με επιτυχια. Τι εφταιξε? Μαλλον κανεις δεν ξερει...

Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο, για να δουλέψει πρέπει να... ΑΝΟΙΞΕΙ!
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, αλλά το youtube έχει να κάνει με το internet, και με login accounts... κουφό μεν, αλλά όχι και τόσο απίθανο... απ'την άλλη το να χάνεται το σήμα δεν έχει καμία σχέση με τα accounts, αλλά με το radio connectivity. Δε λέω, μπορεί κάποια έκδοση του παιχνιδιού να είναι τόσο χάλια κωδικοποιημένη που να ανακατεύεται με τη λήψη (εγώ έχω την 3.1.3 χωρίς πρόβλημα), αλλά το βρίσκω τραγικά απίθανο εως εξωπραγματικό. Επιπλέον το να είναι η έκδοση που δίνει επίσημα η samsung σε εκατομμύρια χρήστες και να μην την αποσύρανε ήδη, ενισχύει την απιθανότητα.

Καλή η εις άτοπον απαγωγή δε λέω, αλλά υπάρχουν και οι συμπτώσεις...

Το σύστημα δίνει δικαιώματα στο asphalt για να διαβάζει την κατάσταση του τηλεφώνου, ώστε να μπαίνει στο pause όταν σε παίρνουν τηλέφωνο, αλλά το να κόβει το σήμα ένα παιχνίδι όταν δε λειτουργεί, δεν έχει ξαναγίνει...

Αλλά τί να πω, λάθη μπορεί να συμβούν, ο άλλος στη NASA έστειλε δορυφόρο στο θεό επειδή μπέρδεψε τα μέτρα με τις ίντσες. Γιατί δεν ξαναβάζεις το Asphalt να δεις αν επιστρέψει το πρόβλημα;

 

Όσο για τον bladerunner82, δε νομίζω ότι το εννοούσε προσβλητικά... ειρίνη υμίν :)

 

για να μην παρεξηγουμαι και για να κλεισω το θεμα εδω,πουθενα δεν ισχυριστηκα οτι βρηκα την λυση στο συγκεκριμενο προβλημα,υποθεση εκανα απο καποια αποτελεσματα και το ανεφερα,τωρα μπορει να ειναι και συμπτωση,ολα παιζουν.

οσο για το asphalt,να μου λειπει το βυσσινο :D,μια χαρα δουλευει το τηλεφωνακι τωρα και δεν εχω ορεξη για δοκιμες. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ελαφρώσω λιγάκι το /data και να μετακινήσω κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική SDcard , αλλά από τις Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών , η επιλογή "μετακ. στην κάρτα SD" είναι απενεργοποιημένη :mad:

 

Πώς αλλιώς μπορώ να το κάνω ? :rolleyes:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ελαφρώσω λιγάκι το /data και να μετακινήσω κάποιες εφαρμογές στην εξωτερική SDcard , αλλά από τις Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών , η επιλογή "μετακ. στην κάρτα SD" είναι απενεργοποιημένη :mad:

 

Πώς αλλιώς μπορώ να το κάνω ? :rolleyes:

 

Αν εισαι σε eclair δεν γινεται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την απώλεια σήματος και επανεκίνηση του τηλεφώνου, επειδή έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα (μου συνέβηκε πάλι πριν από 10 λεπτά), ούτε το asphalt έχω, ούτε άλλα παιχνίδια.

Μου συνέβαινε και συμβαίνει από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο.

Πρέπει επίσης να πώ ότι το πήρα την 1η μέρα που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα, από το "Γερμανό" και έχω την JG1. Μάλλον είναι θέμα λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

είμαι froyo :p ....από χθές ......:lol:

 

Δοκιμασε το app2sd απο το Market

 

Εμενα σε καποιες εφαρμογες ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη για την μεταφορα πχ market enabler ενεργοποιημενη, tweetdeck απενεργοποιημενη

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το app2sd απο το Market

 

Εμενα σε καποιες εφαρμογες ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη για την μεταφορα πχ market enabler ενεργοποιημενη, tweetdeck απενεργοποιημενη

 

Βρήκα ότι το κάνει και το Titanium Backup , θα δοκιμάσω και αυτό που μου πρότεινες.

 

Tnx anyway Αργύρη.....:up:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...