Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω

ποιο ειναι το default του επεξεργαστη της συσκευης μας?1γιγα ξερω

το set cpu γιατι μου το βγαζει 400mhz?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε με το Samsung PC Share Manager... δουλεύει ΟΚ

Oρίστε ένα videάκι, εκεί που λέει για TV εσύ θα βάλεις το ΙP address του τηλεφώνου, και μετά θα μπορείς απ'το τηλέφωνο να δεις και να παίξεις αυτά που έχει μέσα στο folder που έκανες share.

 

Δεν το έχω δοκιμάσει από υπολογιστή σε κινητό αλλά νομίζω ότι από την στιγμή που το all share επιτρέπει τη μεταφορά μόνο ήχων, φωτο και βίντεο ότι θα πρέπει να βάλεις τα αντίστοιχεια αρχεία στους έτοιμους φάκελους χρήστη (μουσική, εικόνες, βίντεο). Αν πάλι δεν τα βλέπει μάλλον θα πρέπει να ορίσεις τους συγκεκριμένους φακέλους ως κοινόχρηστους.

 

Tελικα εγινε με τον τροπο του Lakerdas κατ'ευθειαν. Και του Alex δουλευει ομως, for future reference. Παντως η βλακεια ειναι (αν και εχει αναφερθει ξανα) πως το tv out με 3.5 mm δεν εχει τοσο καλη ποιοτητα εικονας. Δεν ειναι αθλια, αλλα δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο. Παλι καλα που ηταν τζαμπα, 2,5 ευρω αν θυμαμαι καλα :lol:

Η Σαμμυ δεν θα εβγαζε και ενα hd tv out ή θυμαμαι λαθος?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση γιατι θα τρελαθω

ποιο ειναι το default του επεξεργαστη της συσκευης μας?1γιγα ξερω

το set cpu γιατι μου το βγαζει 400mhz?

 

Το set cpu δεν το ξερω αλλα αν βαλεις το system panel και δεις πανω πανω στο CPU clock ειναι χρονισμενος ο επεηεργαστης στο 1 GHz. Εκει φυσικα σου δειχνει ποσο χρησιμοποιειται, αλλα αν δοκιμασεις να scrollαρεις συνεχως πανω κατω θα δεις οτι ανεβαινει στιγμιαια ως τα 1000 ΜΗz.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Το set cpu δεν το ξερω αλλα αν βαλεις το system panel και δεις πανω πανω στο CPU clock ειναι χρονισμενος ο επεηεργαστης στο 1 GHz. Εκει φυσικα σου δειχνει ποσο χρησιμοποιειται, αλλα αν δοκιμασεις να scrollαρεις συνεχως πανω κατω θα δεις οτι ανεβαινει στιγμιαια ως τα 1000 ΜΗz.

Κι ομως 800 μου δειχνει.τι παιχτηκε;ηξερα πως ειναι 1γιγα

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως 800 μου δειχνει.τι παιχτηκε;ηξερα πως ειναι 1γιγα

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

1ghz μου δειχνει και εμενα φιλε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι αφού πιάσαμε κουβέντα περί του DLNA. Έχω σπίτι ένα egreat m34a (network media tank server) το οποίο υποστηρίζει DLNA v1.0 compliance on CTT test tools v1.0. Η πρώτη ερώτηση μου είναι αν μπορώ να αναπαράγω αρχεία στο galaxy που έχω αποθηκευμένα στο egreat, χωρίς να έχω pc ανοιχτό για να τρέχει κάποια software λύση τύπου digital media server?

Η δευτερη ερώτηση είναι αν μπορώ δικτυακά να προσπελάσω τα αρχεία του egreat από το galaxy όπως κάνω και από το pc μου για να αντιγράψω π.χ. κάποια ταινία στην sd του galaxy χωρίς κάποιο pc ανοιχτό?

Τρίτη και τελευταία ερώτηση είναι αν τα προγράμματα torrent για το galaxy που υπάρχουν μπορούν να αποθηκευσουν δικτυακά στο egreat.

Ελπίζω να μην κούρασα, κάνετε καταπληκτική δουλειά εδώ , το τηλ. το περιμένω σε 10 μέρες από ανβάθμιση.

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Δηλώνω ασχετος εκ των προτέρων...

Στην κεντρική οθόνη είχα ένα κίτρινο εικονίδιο σε μορφή ράβδου που μου έδειχνε τις τρέχουσες εφαρμογές, τις οποίες τερματιζα.

Αυτό άξαφνα εξαφανίστηκε και δεν μπορώ να το εντοπίσω στο μενού του τηλεφώνου.

Αν γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω, θα τον παρακαλούσα να ενημερώσει ή να προτείνει κάτι αντίστοιχο απο αγορά εφαρμογών.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

Δηλώνω ασχετος εκ των προτέρων...

Στην κεντρική οθόνη είχα ένα κίτρινο εικονίδιο σε μορφή ράβδου που μου έδειχνε τις τρέχουσες εφαρμογές, τις οποίες τερματιζα.

Αυτό άξαφνα εξαφανίστηκε και δεν μπορώ να το εντοπίσω στο μενού του τηλεφώνου.

Αν γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να το επαναφέρω, θα τον παρακαλούσα να ενημερώσει ή να προτείνει κάτι αντίστοιχο απο αγορά εφαρμογών.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πιεζεις σταθερα την οθονη οπουδηποτε στο κεντρικο μενου και θα σου εμφανισει ενα υπομενου. Πηγαινεις widget της samsung και απο εκει επιλιγεις το program monitor. Θα σου το εμφανισει στην οθονη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα και οσο κι αν το εψαξα δεν βρηκα λυση. Εχω ενα bluetooth handsfree itech clip IIs και προσπαθω να το συνδεσω με το galaxy αλλα δεν το αναγνωριζει.Μου λεει να δοκιμασω 1234 'η abcd σαν κωδικο αλλα στη συνεχεια μου λεει λαθος κωδικος pin.δοκιμασα και το 0000 που το συνεδεα με το ομνια αλλα και παλι τιποτα..δοκιμασα διαφορους συνδυασμους pin αλλα δεν γινεται δυνατη η συνδεση...καμια ιδεα;;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα και οσο κι αν το εψαξα δεν βρηκα λυση. Εχω ενα bluetooth handsfree itech clip IIs και προσπαθω να το συνδεσω με το galaxy αλλα δεν το αναγνωριζει.Μου λεει να δοκιμασω 1234 'η abcd σαν κωδικο αλλα στη συνεχεια μου λεει λαθος κωδικος pin.δοκιμασα και το 0000 που το συνεδεα με το ομνια αλλα και παλι τιποτα..δοκιμασα διαφορους συνδυασμους pin αλλα δεν γινεται δυνατη η συνδεση...καμια ιδεα;;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

μηπως το ειχες συνδεσει παλαιοτερα με αλλο κινητο, το εχει αποθηκευσει σαν μνημη, και θελει η μνημη "καθαρισμα"?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα συνδεμενο με το ομνια με κωδικο 0000, τον οποιο τωρα δεν δεχεται...τι εννοεις "καθαρισμα" η μνημη;πως το κανω αυτο;;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα συνδεμενο με το ομνια με κωδικο 0000, τον οποιο τωρα δεν δεχεται...τι εννοεις "καθαρισμα" η μνημη;πως το κανω αυτο;;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

εχω και εγω της εταιριας το i.voicepro και στο δικο μου και καλα εχει "ιστορικο"...

και εχει οδηγιες για το πως να "διαγραφω το ιστορικο συγχρονισμων"

αν κοιταξεις και εσυ στις οδηγιες σου ισως εχει...

 

(για περιπτωση που δεν εχεις τις οδηγιες σου λεω τις δικες μου μπας και ειναι το ιδιο...αποτι βλεπω στις οδηγειες γιατι δεν το χω κανει ποτε λεει

1. συνδεστε τον φορτιστη με τα ακουστικα και βαλτε τον στην πριζα. θα αναψει η κοκκινη λυχνια

2. πιεστε και κρατιστε το πληκτρο εντασης ηχου για 10 δευτερα μεχρι να αναβοσβησει η λυχνια σε μπλε και κοκκινο εναλαξ

3.αφηστε το πληκτρο εντασης ηχου

4.πιεστε ξανα το πληκτρο εντασης ηχου μεχρι η λυχνια να αναβοσβησει σε κοκκινο χρωμα και μετα αφηστε το πληκτρο εντασης ηχου

5.η λυχνια θα μινει κοκκινη και μπορειτε να κανετε επαναφορα ρυθμισεων για τα ακουστηκα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω ενα προβλημα και οσο κι αν το εψαξα δεν βρηκα λυση. Εχω ενα bluetooth handsfree itech clip IIs και προσπαθω να το συνδεσω με το galaxy αλλα δεν το αναγνωριζει.Μου λεει να δοκιμασω 1234 'η abcd σαν κωδικο αλλα στη συνεχεια μου λεει λαθος κωδικος pin.δοκιμασα και το 0000 που το συνεδεα με το ομνια αλλα και παλι τιποτα..δοκιμασα διαφορους συνδυασμους pin αλλα δεν γινεται δυνατη η συνδεση...καμια ιδεα;;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Εισαι σιγουρος οτι το blutooth ειναι σε pairing κατασταση?

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αληθεύει αυτό ? http://dailyfix.gr/samsung-galaxy-s-android-froyo-2-2-update-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5/

 

Στην επίσημη σελίδα της Samsung Hellas δεν υπάρχει τίποτα

Edited by pastrengo
"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται παιδια μερα παρα μερα να ρωτατε το ιδιο πραγμα

οταν με το καλο γινει διαθεσιμη η 2,2 θα βουηξει το συμπαν,θα γεμισει παντου ο τοπος με posts απο χρηστες που την περασαν. Για νοεμβριο εχει ειπωθει οποτε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

εχεις παρατηρησει να σου βγαζει το σημα της διακοπης κεραιας στην ενδειξη σηματος?πηγαινε στις ρυθμισεις-ασυρματα δικτυα-δικτυα κινητης τηλεφωνιας και κοιταξε αν ειναι η επιλογη στο αυτοματο η μονο gsm η 3g,να το βαλεις στο αυτοματο γιατι παρατηρηθηκαν προβληματα οταν δεν ειναι στο αυτοματο (μου ετυχε κι εμενα κ σε αλλους χρηστες εδω μεσα).επισης αν εχεις εγκαταστησει καποια εφαρμογη για να ανοιγοκλεινεις το ιντερνετ ξηλωσε την,κανε το με ενα εικονικο apn.
ειμαι στο τσακ να το στειλω για Dead on Arrival. το θεμα πιο είναι. Θα ξενερωσω αν δε μου το αλλαξουν απευθειας και θα μεινω και χωρις συσκευη. Αυτο που παρατηρω είναι πως απαξ και χασει το σημα , αν μπω ας πουμε σε ενα ασανσερ, απλα μετα δεν το ξαναβρισκει.ή το βραδυ εκει που κοιμαμαι δεν εχει σημα το χανει και το πρωι θελει επανεκκινηση. με restart φτιαχνει αρα δε μιλαμε για hardware. παντως συνεχιζει να το κανει και με επαναφορα εργοστασιακων. μου μενει να βαλω μια πιο τουμπανη ρομ απο την eclair, αλλα μερες τωρα δε βρισκω ουτε οδηγο για να τη βαλω, ουτε πως θα το γυρισω στην eclair αν χρειαστω την εγγυηση. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αληθεύει αυτό ? http://dailyfix.gr/samsung-galaxy-s-android-froyo-2-2-update-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%AD%CF%86%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B5/

 

Στην επίσημη σελίδα της Samsung Hellas δεν υπάρχει τίποτα

 

το αρθρο δεν εχει ημερομηνια δημοσιευσης και λογικα αναφερεται στην εκδοση που εδωσε η σαμσουνγκ στο κοινο των σκανδιναβικων χωρων και το απεσυρε λογω προβληματων. Αναμενουμε επισημως μεσα στον Νοεμβρη... Θα βουηξει ο τοπος οταν βγει επισημα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω όσους απάντησαν αλλα και οσους δε απαντησαν. Η βοηθεια είναι σημαντική απο όποιον έχει να πει κατι.

Αν γραψεις στο γουγλη galaxy s signal problems βλεπεις καμποσα videos με χρηστες που το δοκιμαζουν πιάνοντας το απο πανω απο κατω απο δοθε και απο κει και το σημα πίνει. Απο φουλ σημα πεφτει εντελως και το αντιθετο. Εγω δεν εχω τετοιο θεμα.Εκει που καθεται απλα δειχνει κανονικοτατα σημα αλλα αν κανεις κληση ή σε παρουν , τπτ, νέκρα. Επαναφορα στα εργοστασιακα δε βλεπω να με σωζει μιας και το κανει απο τι στιγμή που το ανοιξα και εβαλα τη sim. Το δοκιμασα και με αλλη και κανει τα ιδια. Βεβαια ήταν και ιδια sim δλδ Wind 64k. Υπάρχουν νεοτερες? Τι κανω , παιρνω τη Wind και ζηταω καινουρια? Πρεπει να είναι κατι συγκεκριμένο?

 

Μου το κάνει και μένα αυτό. Επειδή στο σπίτι μου η κοσμοτε-εχει-σημα-καμπανα δεν πιανει καλα οποτε οταν εχει χαμηλο η καθολου σημα κανει καμια φορα επανεκκινηση μονο του τηλ και ζηταει ξανα πιν. Η αληθεια ειναι οτι οντως στο νετ παιζουν πολλα τοπικς με συζητησεις για προβληματα στο σημα του galaxy

Link to comment
Share on other sites

Πετάει η συγκεκριμένη rom. Είμαι απ τους πρώτους που την έβαλα και ειλικρινά ψήνομαι να μη την βγάλω ποτέ ποτέ..

 

φιλε μου γεια σου εχω αρχισει το σεταρισμα και διαπιστοσα οτι δεν εχει ελληνκο swype!εσενα εχει?πως θα το κανω?

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω της εταιριας το i.voicepro και στο δικο μου και καλα εχει "ιστορικο"...

και εχει οδηγιες για το πως να "διαγραφω το ιστορικο συγχρονισμων"

αν κοιταξεις και εσυ στις οδηγιες σου ισως εχει...

 

(για περιπτωση που δεν εχεις τις οδηγιες σου λεω τις δικες μου μπας και ειναι το ιδιο...αποτι βλεπω στις οδηγειες γιατι δεν το χω κανει ποτε λεει

1. συνδεστε τον φορτιστη με τα ακουστικα και βαλτε τον στην πριζα. θα αναψει η κοκκινη λυχνια

2. πιεστε και κρατιστε το πληκτρο εντασης ηχου για 10 δευτερα μεχρι να αναβοσβησει η λυχνια σε μπλε και κοκκινο εναλαξ

3.αφηστε το πληκτρο εντασης ηχου

4.πιεστε ξανα το πληκτρο εντασης ηχου μεχρι η λυχνια να αναβοσβησει σε κοκκινο χρωμα και μετα αφηστε το πληκτρο εντασης ηχου

5.η λυχνια θα μινει κοκκινη και μπορειτε να κανετε επαναφορα ρυθμισεων για τα ακουστηκα)

Δυστυχως στο δικο μου Bluetooth δεν λειτουργει...ευχαριστω παντως!!!

 

 

Εισαι σιγουρος οτι το blutooth ειναι σε pairing κατασταση?

 

Ναι βρε, αναβοσβηνει το κοκκινο-μπλε λαμπακι στο handsfree, το galaxy κανει σαρωση και το βρισκει κανονικα, παταω δημιουργια ζευγους με το i tech clip IIs, Μου λεει να δοκιμασω 1234 ή abcd, δοκιμαζω και λεει λανθασμενο ΡΙΝ ή κωδικος προσβασης...(δοκιμασα και αλλους συνδυασμους αλλα τιποτα)..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δοκιμάζω την εφαρμογή allshare. μέχρι στιγμής μπορώ να δώ τα αρχεία του υπολογιστή στο κινητό μου έχχοντας κάνει ρυθμίσεις στο media player. το ανάποδο δεν μπορώ να το κάνω να δώ πχ κάποιες φωτογραφίες απο το κινητό στο pc. έχω δοκιμάσει και το samsung pc share. υπόψιν ότι έχω windows xp sp3. το έχει κάνει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δοκιμάζω την εφαρμογή allshare. μέχρι στιγμής μπορώ να δώ τα αρχεία του υπολογιστή στο κινητό μου έχχοντας κάνει ρυθμίσεις στο media player. το ανάποδο δεν μπορώ να το κάνω να δώ πχ κάποιες φωτογραφίες απο το κινητό στο pc. έχω δοκιμάσει και το samsung pc share. υπόψιν ότι έχω windows xp sp3. το έχει κάνει κανείς?

 

Μεσω του media player θα το κανεις. Ανοιξε τον και πατα ctrl+1. Εκει διαλεξε βιντεο πχ και στα αριστερα θα δεις να αναγραφεται το Galaxy. Πατα πανω και θα σου βγαλει την λιστα με τα items. Εντελως περιληπτικα αυτα που σου λεω γιατι δεβ ειμαι στον υπολογιστη να το δω βημα βημα, ο,τι θυμαμαι απο χθες που το βρηκα. Ασχολησου και αν δεν προτεινει καποιος αλλος κατι πιο σαφες θα ποσταρω how to το βραδυ που θα επιστρεψω σπιτι :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του media player θα το κανεις. Ανοιξε τον και πατα ctrl+1. Εκει διαλεξε βιντεο πχ και στα αριστερα θα δεις να αναγραφεται το Galaxy. Πατα πανω και θα σου βγαλει την λιστα με τα items. Εντελως περιληπτικα αυτα που σου λεω γιατι δεβ ειμαι στον υπολογιστη να το δω βημα βημα, ο,τι θυμαμαι απο χθες που το βρηκα. Ασχολησου και αν δεν προτεινει καποιος αλλος κατι πιο σαφες θα ποσταρω how to το βραδυ που θα επιστρεψω σπιτι :)

 

φιλαράκι κάνε ένα how to γιατι δεν βλέπω καμία συσκευή galaxy

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση ?

 

ποια ειναι η ταχυτητα του BLUETOOTH 3? 3mbps ? η κανω λαθος ?

 

γιατι απο οτι ειδα ουτε 0.5 δεν μπορει το κινητο μας να πιασει :p

 

μεγαλη ξεφτιλα!!

 

αυτο εχω να πω για την samsung!!

 

σκευτομαι να το πουλησω και να παρω το desire !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...