Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To λάθος αυτό έχει αναφερθεί μετά από εγκατάσταση του Fring και του Tasker... γενικά είναι μάλλον θέμα κάποιας εφαρμογής που έβαλες, που χρησιμοποιεί την κάμερα... βγάλε αυτές που εβαλες τις τελευταίες μέρες και προσπάθησε να βρεις την ένοχη....

 

Εσβησα ολες τις τελευταιες εφαρμογες καμια 10αρια αλα τιποτα τα ιδια, τι να κανω υπαρχει αλλη λυση ? Το titanium back μπορει να με βοηθησει σε κατι, εχω παρει back up τις εφαρμογες πριν καμια 10 μερες οταν ολα ηταν καλα, Αλλιως τι κανω?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσβησα ολες τις τελευταιες εφαρμογες καμια 10αρια αλα τιποτα τα ιδια, τι να κανω υπαρχει αλλη λυση ? Το titanium back μπορει να με βοηθησει σε κατι, εχω παρει back up τις εφαρμογες πριν καμια 10 μερες οταν ολα ηταν καλα, Αλλιως τι κανω?

 

Δοκίμασες μετά την απεγκατάσταση των ύποπτων εφαρμογών να κάνεις reboot;

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μετά την απεγκατάσταση των ύποπτων εφαρμογών να κάνεις reboot;

 

Δοκίμασέ αυτό, και βγάλε και τη μπαταρία για λίγο και ξαναβάλτην πριν την επανεκκίνηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η ρομ ειναι δοκιμασμενη τουλαχιστον πανω απο 30 κινητα τωρα η επιδωσεισ τησ ειναι το κατι αλλο σκεψου στου quadrant βγαζω 2080 η μεν αφη ειναι αμεση η διαχειρηση μνημησ απο τησ καλυτερεσ ενημεροτικα η ρομ ειναι lagfix και router απο μονη τησ τα μεν προγραμματα ειναι πολυ καλα μην ξεχναμε η ρομ ειναι jpm/jp6 ακριφωσ σαν αυτη που ειναι να ερθει απλωσ πειραγμενη στο καλυτερο σταδιο

[ROM]JPM/JP6 "GoodBye RFS" ROM 0.2 (pre rooted, pre lagfixed) !!!!!!!!!!

 

ευχαριστω:cool::cool::cool::cool:

 

Αυτό που επίσης μου αρέσει στη ρομ αυτή είναι οτι τραβάει βίντεο σε μορφή MP4!!, το οποίο φαίνεται και μια χαρά χωρίς προβλήματα στον υπολογιστή και χωρίς ιδιαίτερα "σπασίματα".

(είμαι εναντίον του - κατά τη γνώμη μου ¨ηλιθίου" - 3GPP)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ αυτό, και βγάλε και τη μπαταρία για λίγο και ξαναβάλτην πριν την επανεκκίνηση.

 

Τιποτα παιδια και εχω ξενερωσει δεν εχει κλεισει ακομη μηνα, τι να κανω να το επαναφερω οπως το πηρα? θα λυθει το προβλημα? (αυτο πως γινεται?) με το tit. back που εγραψα πιο πανω δεν γινεται τιποτε? Αλλη λυση?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω: ξερετε αν ειναι δυνατον να μου απενεργοπιηθηκε η λειτουργια να μπαινω σε recovery/download με τα 3κουμπια?

πριν μια βδομαδα εμπαινα μια χαρα στο recovery και ειχα βαλει το mod για την μπαταρια με το ποσοστο. Πανω που παιρνω αποφαση να βαλω την goodbyeRFS με κρεμασε!! Λετε να ειναι σημαδι "απ τους ουρανους" για να μην προχωρησω:p?

{Παντως με boot σε recovery μεσω του extended controls (widget) γινεται κανονικα.}

 

Καμια ιδεα κανεις? ΧΕΛΠ!!

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται antivirus να βάλω; στο Galaxy s;

 

Οχι δε χρειάζεται. Δεν είναι windows το android :)

 

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω: ξερετε αν ειναι δυνατον να μου απενεργοπιηθηκε η λειτουργια να μπαινω σε recovery/download με τα 3κουμπια?

πριν μια βδομαδα εμπαινα μια χαρα στο recovery και ειχα βαλει το mod για την μπαταρια με το ποσοστο. Πανω που παιρνω αποφαση να βαλω την goodbyeRFS με κρεμασε!! Λετε να ειναι σημαδι "απ τους ουρανους" για να μην προχωρησω:p?

{Παντως με boot σε recovery μεσω του extended controls (widget) γινεται κανονικα.}

 

Πολύ χλωμό να απενεργοποιήθηκε από μόνο του, χώρις να πείραξες κάτι εσύ... μάλλον σημάδι είναι. Εκτός αν βρεις τί πείραξες/φλάσαρες :)

 

Τιποτα παιδια και εχω ξενερωσει δεν εχει κλεισει ακομη μηνα, τι να κανω να το επαναφερω οπως το πηρα? θα λυθει το προβλημα? (αυτο πως γινεται?) με το tit. back που εγραψα πιο πανω δεν γινεται τιποτε? Αλλη λυση?

Ποιό firmware έχεις; (κάνε *#1234#) . Δοκίμασε να σβήσεις οποιαδήποτε καινούρια προφιλ αν έχεις φτιάξει...

Μπορεί να φτιάξει με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ναι. Μπορεί επίσης απλά να έχεις χαλασμένη κάμερα...ηλεκτρονική συσκευή είναι, που και που βγαίνει και μια ελαττωματική.. αφού το'χεις μόνο 10 μέρες, γιατί δεν το γυρνάς πίσω να στο κοιτάξουνε;

 

Δοκίμασε να αλλάξεις το μέρος που αποθηκέυονται οι φωτογραφίες, αν τις έχεις βάλει να πάνε στην εξωτερική SD.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα παιδια και εχω ξενερωσει δεν εχει κλεισει ακομη μηνα, τι να κανω να το επαναφερω οπως το πηρα? θα λυθει το προβλημα? (αυτο πως γινεται?) με το tit. back που εγραψα πιο πανω δεν γινεται τιποτε? Αλλη λυση?

 

Ή κάποιο πρόγραμμα εξακολουθεί να επιδρά στην κάμερα ή κάποιο αρχείο συστήματος λείπει. Για την πρώτη περίπτωση κάνε ένα factory reset από την recovery και αν το πρόβλημα παραμένει μάλλον θα αναγκαστείς να φλασάρεις ξανά το firmware σου.

 

EDIT: Δεν πρόλαβα τον Tyxerakia ...

 

EDIT 2: Αν γνωρίζεις αγγλικά δες αν αυτό σε βοηθήσει: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803732&highlight=camera+problem

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ή κάποιο πρόγραμμα εξακολουθεί να επιδρά στην κάμερα ή κάποιο αρχείο συστήματος λείπει. Για την πρώτη περίπτωση κάνε ένα factory reset από την recovery και αν το πρόβλημα παραμένει μάλλον θα αναγκαστείς να φλασάρεις ξανά το firmware σου.

 

EDIT: Δεν πρόλαβα τον Tyxerakia ...

 

Σας ευχαριστω και τους δυο, σορυ ειμαι ψιλοασχετος πως θα κανω factory reset , δεν το βρισκω, ειμαι root δεν ξερω αν εχει καμια σχεση αυτο?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο, σορυ ειμαι ψιλοασχετος πως θα κανω factory reset , δεν το βρισκω, ειμαι root δεν ξερω αν εχει καμια σχεση αυτο?

 

Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο, σορυ ειμαι ψιλοασχετος πως θα κανω factory reset , δεν το βρισκω, ειμαι root δεν ξερω αν εχει καμια σχεση αυτο?

 

Πληκτρολόγησε *2767*3855#

Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε 2.2 δε σας κολλαει υπερβολικα ο browser πλεον λογω flash? Εμενα σερνεται παντως!! Πηγα να κανω downgrade σε 2.1 παλι αλλα brickare ο Γαλαξιας! Μηπως φταιεο που δεν εβαλα το PIT αρχειο στο odin? Δε γινεται να βαλω παλι το eclair official?
Link to comment
Share on other sites

Οσοι βαλατε 2.2 δε σας κολλαει υπερβολικα ο browser πλεον λογω flash? Εμενα σερνεται παντως!! Πηγα να κανω downgrade σε 2.1 παλι αλλα brickare ο Γαλαξιας! Μηπως φταιεο που δεν εβαλα το PIT αρχειο στο odin? Δε γινεται να βαλω παλι το eclair official?

εγώ γύρισα κανονικά απο 2.2 σε 2.1 και να θυμάμαι ειχα βάλει pit το αντίστοιχο της 2.1 που ηθελα ,ειχα κανει και re partition ..

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

3. Δε μπορείς. Είναι εφαρμογές συστήματος στην περίπτωσή σου, γιατί ειναι branded η συσκευή. Αν βάλεις generic unbranded firmware θα φύγουν.

 

 

Το οποιο πού μπορώ να βρώ?

 

Ευχαριστώ

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε *2767*3855#

 

πρεπει να κανω πρωτα undo lagfix μετα remove ext2tools και unroot και μετα επαναφορα? θελω να ξαναγινει οπως το πηρα.

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

3. Δε μπορείς. Είναι εφαρμογές συστήματος στην περίπτωσή σου, γιατί ειναι branded η συσκευή. Αν βάλεις generic unbranded firmware θα φύγουν.

 

 

Το οποιο πού μπορώ να βρώ?

 

Ευχαριστώ

 

Επίσης στην υπογραφή του Tyxerakia "αναβάθμιση μέσω odin".

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

εγώ γύρισα κανονικά απο 2.2 σε 2.1 και να θυμάμαι ειχα βάλει pit το αντίστοιχο της 2.1 που ηθελα ,ειχα κανει και re partition ..

 

ok thanks θα δοκιμασω παλι!

Link to comment
Share on other sites

Για το recovery mode:

παιδια θα το τραβηξω βιντεο... Δεν υπαρχει!

Παταω UP+HOME+POWER ξεκιναει βγαινει το σταθερο λογοτυπο και μολις σβησει τα αφηνω και παταω DOWN+HOME+POWER και μπαινω σε Recovery... αλλιως δεν μπαινει με τιποτα απλα αναβοσηνει το σταθερο λογοτυπο του Galaxy.. τι φαση??:lol:

 

Επισης μπαινω απο το restart button του extended controls (widget)

(ειμαι με JM5 stock eclair rooted OCLFed... κ ποτε δεν εχω δοκιμασει να φλασαρω ROM στο τηλεφωνο..)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Απόρρητο - Επαναφορά Εργοστασιακών Δεδομένων

 

Τιποτα με την καμερα, το παω να το κοιταξουν αυριο:mad:

theodoros
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης στην υπογραφή του Tyxerakia "αναβάθμιση μέσω odin".

Και ρωτάει ο άσχετος πάλι (μην βαράτε) .βρήκα την I9000XWJM9.Είναι οκ?

 

Εχω την PDA I9000BUJM4

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

samsung s u c k s..........

ακου εκει να ακυρωσουν το update........τι ειναι αυτοι ρε?!

 

Ποιο update ?? Δεν ειχαμε παρει επίσημα κανένα update , αυτό πρέπει να το λένε οσοι το πηραν επίσημα και τώρα δεν μπορούν. Προφανως επαιξαν τον ρολο των official beta testers και μαλλον θα πάρουμε αλλη εκδοση εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Και ρωτάει ο άσχετος πάλι (μην βαράτε) .βρήκα την I9000XWJM9.Είναι οκ?

 

Εχω την PDA I9000BUJM4

 

μια χαρα ειναι διαβασε ακριβως τι θα κανεις μη γινει κανα λαθος και ψαχνεσαι μετα

εδω εχει και αλλες αν θες http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9000.htm

βεβαια χανεις την εγγυηση να ξερεις αν βαλεις αλλη ρομ

αρκει να εχεις βρει και τη δικη σου ρομ και να την εχεις καπου σωσμενη ωστε μη τυχον ποτε χρειαστει να παει σερβις να την περασεις με τον ιδιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...