Jump to content

Motorola FLIPOUT


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η νέα android 2.1 πρόταση της Motorola σε όσο το δυνατόν πιο κόμπακτ διαστάσεις,με οθόνη 2.8 ιντσών,QWERTY keyboard και ιδιαίτερο σχεδιασμό.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FLFjKfg2qTs&feature=related]YouTube - Motorola FLIPOUT[/ame]

 

Δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση για διάθεση του στην Ελληνική αγορά.

 

Review: http://www.phonearena.com/htmls/Motorola-FLIPOUT-Review-review-r_2526.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Το Motorola Flipout ήρθε επίσημα στη χώρα μας.Το πρώτο που φτάνει στην Ελλάδα(επίσημα)με το Motoblur.http://www.motorola.com/Consumers/GR-EL/Home
Χάρης
Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο handson http://www.androidcentral.com/motorola-flipout-and-flipside-hands-video

kai sto mobile-review.com/pda/review/motorola-flipout-en.shtml

ελπιζω να απανταει με ανοιγμα και να κλεινει με κλεισιμο.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αυτο που οι αριθμοι ειναι σε οριζοντια σειρα - και στο ΧΤ300 - σας φαινεται βολικό;;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ας μας ενημερωσει οποιος το αγορασει Ελλαδα και δεν το πειραξει, ολα οσα εχει να αντιμετωπισει με τα Ελληνικα και το appstore.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω μόνο μια ώρα στα χέρια μου και μπορεί να είναι και το πρώτο που πούλησε το multirama θα σας πω κάποιες εντυπώσεις σε σύγκριση με το xperia mini pro.

Η οθόνη του είναι μια χαρά από φωτεινότητα αλλά έχει μαύρο φόντο και λεπτά γράμματα που το κάνει κουραστικό ,ελπίζω να μπορούν να αλλάξουν αυτά ,το πληκτρολόγιο της οθόνης είναι περίπου ίδιο με το xperia αλλά το κανονικό θέλει συνηθεία και είναι πολύ κοντά τα κουμπιά με αποτέλεσμα να πιάνεις και τα διπλανά και δεν έχω χοντρά δάκτυλα αλλά πιστεύω ότι αν το συνηθίσω θα είναι οκ.

Οι αριθμοί που είναι εν σειρά είναι ποιο εύκολο από το xperia .

Κάμερα αν και δεν την έχω δοκιμάσει είναι στα χαρτιά ποιο μικρή ,από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα .

Στο μάρκετ και στα υπόλοιπα είναι ποιο γρήγορο αλλά εγώ έχω ακόμα στο xperia την 1,6 λόγο Vodafone .

Στο κουτί έχει όλα τα καπάκια με όλα τα χρώματα ,ακουστικά αλλά δεν έχει θήκη και μάλλον θα είναι δύσκολο να βρεις θήκη για αυτό.

Στο χέρι είναι βολικό και απανταει με το άνοιγμα και τερματίζει με το κλείσιμο .

Και τέλος εμφανισιακά είναι ποιο ωραίο από το xperia αλλά και αυτό είναι υποκειμενικό .

Όταν το δουλέψω ποιο πολύ θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα... πολυ καλο ακουγεται...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

όποτε μπορείς ενημέρωσε μας με ποιά εφαρμογή διαβάζεις pdf

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω μόνο μια ώρα στα χέρια μου και μπορεί να είναι και το πρώτο που πούλησε το multirama θα σας πω κάποιες εντυπώσεις σε σύγκριση με το xperia mini pro.

Η οθόνη του είναι μια χαρά από φωτεινότητα αλλά έχει μαύρο φόντο και λεπτά γράμματα που το κάνει κουραστικό ,ελπίζω να μπορούν να αλλάξουν αυτά ,το πληκτρολόγιο της οθόνης είναι περίπου ίδιο με το xperia αλλά το κανονικό θέλει συνηθεία και είναι πολύ κοντά τα κουμπιά με αποτέλεσμα να πιάνεις και τα διπλανά και δεν έχω χοντρά δάκτυλα αλλά πιστεύω ότι αν το συνηθίσω θα είναι οκ.

Οι αριθμοί που είναι εν σειρά είναι ποιο εύκολο από το xperia .

Κάμερα αν και δεν την έχω δοκιμάσει είναι στα χαρτιά ποιο μικρή ,από μπαταρία δεν ξέρω ακόμα .

Στο μάρκετ και στα υπόλοιπα είναι ποιο γρήγορο αλλά εγώ έχω ακόμα στο xperia την 1,6 λόγο Vodafone .

Στο κουτί έχει όλα τα καπάκια με όλα τα χρώματα ,ακουστικά αλλά δεν έχει θήκη και μάλλον θα είναι δύσκολο να βρεις θήκη για αυτό.

Στο χέρι είναι βολικό και απανταει με το άνοιγμα και τερματίζει με το κλείσιμο .

Και τέλος εμφανισιακά είναι ποιο ωραίο από το xperia αλλά και αυτό είναι υποκειμενικό .

Όταν το δουλέψω ποιο πολύ θα επανέλθω

 

Έχεις την Ελληνική έκδοση ?

 

Έχω την Αγγλική προσπάθησα να βρω Ελληνικό πληκτρολόγιο και το μόνο που βρήκα είναι το GREEK IME που δουλεύει και με το φυσικό πληκτρολόγιο που έχει όταν ανοίγει η συσκευή, αλλά δεν έχει επιλογή για αλλαγή σε Αγγλικά και κάθε φορά πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία ( παρατεταμένο πάτημα κλπ....)

Έχετε κάποιο άλλο ? Το HTC_IME δεν δουλεύει.. :-(

 

Επίσης πέρασα flash player για την 2.1, δουλεύει ( είδα site που είναι στημένα με flash) αλλά ίσως να έχει κάποια θέματα... θα επανέλθω :-)

 

pdf διαβάζει ( λογικά) με την εφαρμογή που έχει προεγκατεστημένη ( το quickoffice) αλλά εκτός αυτού μπορείς να κατεβάσεις και το Adobe Reader απο το market..

 

Το ηχείο του είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ !

ο media player είναι σε συνεργασία με το TuneWiki και είναι και αυτός ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ σου δίνει τους στοίχους των τραγουδιών όταν αυτά παίζουν και διάφορα άλλα Info, έχει ενσωματωμένη εφαρμογή εύρεσης τραγουδιού σε συνεργασία με το soundhound ( σαν το shazam) δουλεύει ΑΨΟΓΑ !

Το ραδιόφωνο έχει RDS αλλά παίζει μόνο απο τα ακουστικά ??!! ίσως κάτι να χάνω εδω.. θα επανέλθω..

 

Το motoblur πολύ καλό, τα συγκεντρώνεις όλα σε ένα μέρος και έχεις ενημερώσεις για facebook twitter κλπ συν ότι σου δίνει επιλογή όταν είσαι στις επαφές να γράψεις απ ευθείας στο wall ή να στείλεις μνμ στο twitter της επαφής..

 

Η οθόνη θα μπορούσε να είναι και καλύτερη.. η ανάλυση είναι χαμηλή.

Η κάμερα βγάζει μέτριες φώτο και φαίνονται ουσιαστικά καλύτερες αν τις δεις απο άλλο κινητό με καλύτερη ανάλυση οθόνης ή στον υπολογιστή σου..

 

Αυτονομία δεν ξέρω ακόμη και εφαρμογές απο το market δεν είναι όλες διαθέσιμες λόγω ανάλυσης οθόνης..

 

Αυτά προς το παρόν.. αν ξέρει κάποιος μου λέει αν το Ελληνικό έχει πληκτρολόγιο Ελληνικό στις ρυθμίσεις.

Thanks

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το πληκτρολόγιο που περνάμε στο Milestone τώρα με τις διάφορες ROM. Δες το θέμα του Milestone modding, κάπου στις πρώτες σελίδες πρέπει να είναι ποσταρισμένο.

;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Στο e-shop αφίχθησαν όχι μόνο τα MOTOROLA EX128 και MOTOROLA EX128 ,με DUAL SIM, αλλά και το flipout στα 299 €

 

Παρακαλώ: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007800

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

όπως διαβασα σε review το radio παιζει μονο απο τα ακουστικα.

 

στο market μπαίνουμε κανονικά Ελλάδα;...

 

το QuickOffice διαβαζει και pdf;;; ΚΑΛΟ...

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το πληκτρολόγιο που περνάμε στο Milestone τώρα με τις διάφορες ROM. Δες το θέμα του Milestone modding, κάπου στις πρώτες σελίδες πρέπει να είναι ποσταρισμένο.

;)

 

Δεν φαντάζεσαι απο τι μουρμούρα με έσωσες :lol:

 

Κάνει και παίζει τέλεια. Thanks a LOT !! :up:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε, να 'σαι καλά..! :) Αν μπορέσεις να βγάλεις και κανένα Screenshot από το Motoblur, κλπ ευπρόσδεκτο είναι..! :)
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπεσε στα χέρια μου το κινητάκι αυτό και το περιεργάστηκα λίγο σε κατάστημα, και έχω να κάνω τις εξής ερωτησούλες γιατί μου άρεσε... Καταρχάς εμφανισιακά είναι πανέμορφο και πρωτότυπο, καμία σχεση με τα κινητά της κατηγορίας του. Ομως ποτέ ως τώρα δεν έχω πάρει Motorola, και έχω περάσει από όλες τις μάρκες. Δλδ δεν ξέρω αν βγαίνουν καλά κινητά ή βγάζουν προβλήματα. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής... Από μπαταρία τι λέει? Η φωτγραφική του ήταν μαπα το είδα αλλά δεν με πολυαπασχολεί. Από λειτουργίες? Και ένα τελεταίο. Επειδή είναι τετράγωνη η οθόνη μήπως θα έχει προβλήματα σε εφαρμογές παιχνίδια και σερφάρισμά? Η προσαρμόζονται στην οθόνη? Να σκέφτω μια τέτοια αγορά?:) Ευχαριστώ:)
Link to comment
Share on other sites

εμφανισιακα μπορω να πω οτι μ'αρεσει αρκετα!αλλα απο επεξεργαστη και αλλα χαρακτηριστικα τι λεει?αξιζει?απλα ρωταω γιατι η αληθεια ειναι οτι τα Motorola ποτε δεν τα ειχα σε τρομερη υποληψη...:X
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπεσε στα χέρια μου το κινητάκι αυτό και το περιεργάστηκα λίγο σε κατάστημα, και έχω να κάνω τις εξής ερωτησούλες γιατί μου άρεσε... Καταρχάς εμφανισιακά είναι πανέμορφο και πρωτότυπο, καμία σχεση με τα κινητά της κατηγορίας του. Ομως ποτέ ως τώρα δεν έχω πάρει Motorola, και έχω περάσει από όλες τις μάρκες. Δλδ δεν ξέρω αν βγαίνουν καλά κινητά ή βγάζουν προβλήματα. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής... Από μπαταρία τι λέει? Η φωτγραφική του ήταν μαπα το είδα αλλά δεν με πολυαπασχολεί. Από λειτουργίες? Και ένα τελεταίο. Επειδή είναι τετράγωνη η οθόνη μήπως θα έχει προβλήματα σε εφαρμογές παιχνίδια και σερφάρισμά? Η προσαρμόζονται στην οθόνη? Να σκέφτω μια τέτοια αγορά?:) Ευχαριστώ:)

η μπαταρια του σε σχεση μα το χ10 μινι ειναι μακραν καλυτερη τρεις μερες ευκολα,οπως λειτουργικα και η οθονη του ,μονο στην αναλυση εχω ενσταση αλλα την συνηθιζεις ευκολα ,και ακομα για της επαφες δεν χρειαζεσαι το gmail αλλα οπως ολα τα αλλα ,outlook κτλ

Link to comment
Share on other sites

εμφανισιακα μπορω να πω οτι μ'αρεσει αρκετα!αλλα απο επεξεργαστη και αλλα χαρακτηριστικα τι λεει?αξιζει?απλα ρωταω γιατι η αληθεια ειναι οτι τα Motorola ποτε δεν τα ειχα σε τρομερη υποληψη...:X

 

ο επεξεργαστης ειναι στα 720 ή 750 με 512Mb ραμ, φαινεται να ειναι αρκετα γρηγορο, σκεφτομαι και εγω να το παρω αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο το touch συγκριτικα με το xperia x10 mini pro

 

η μπαταρια του σε σχεση μα το χ10 μινι ειναι μακραν καλυτερη τρεις μερες ευκολα,οπως λειτουργικα και η οθονη του ,μονο στην αναλυση εχω ενσταση αλλα την συνηθιζεις ευκολα ,και ακομα για της επαφες δεν χρειαζεσαι το gmail αλλα οπως ολα τα αλλα ,outlook κτλ
το xperia το εχεις δοκιμασει την εκδοση 2.1 η με την 1.6, με την 2.1 μου κραταει και εβδομαδα η μπαταρια ενω με την 1.6 το πολυ 1 εως 2 μερες.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με Shift+Alt δεν αλλάζει? Τουλάχιστον στο Milestone έτσι αλλάζει.

Εκτός αν δεν υπάρχουν τα κουμπιά που ανέφερα στο Flipout.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola FLIPOUT

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...