Jump to content

Motorola FLIPOUT


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις λογαριασμών & συγχρονισμού-->κ απενεργοποιεις την επιλογή όλα τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest bourbou9
Ρυθμίσεις-->Ρυθμίσεις λογαριασμών & συγχρονισμού-->κ απενεργοποιεις την επιλογή όλα τα δεδομένα.

 

 

 

 

δηλαδη καθε φορα που θελω να μπενω στον browser θα πρεπει να ακολουθω ολη αυτη τη διαδηκασια....? :mad: Τελος παντων! Σε γενικες γραμμες καλο τηλεφωνο ειναι αλλα wildfire δεν ειναι !!:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, μια φορά θα το κάνεις.

 

Ακόμα καλύτερα είναι να κατεβάσεις το APN On/Off από το Market, να βάλεις το widget στην οθόνη και να το ανοιγοκλείνεις εύκολα με ένα πάτημα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9
Όχι βέβαια, μια φορά θα το κάνεις.

 

Ακόμα καλύτερα είναι να κατεβάσεις το APN On/Off από το Market, να βάλεις το widget στην οθόνη και να το ανοιγοκλείνεις εύκολα με ένα πάτημα από εκεί.

 

 

 

 

είσαι πολύ μπροστά φίλε μου! κατέβασα ενα παρόμοιο πρόγραμμά και είναι μια χαρά... αρχίζω να το συμπαθώ τελικά τούτο εδω το τηλέφωνο!

 

Να κάνω μια ερωτηση ακομα ρε παιδια ?

απο ξερει κανεις κανενα καλο software για gps ? εχω ειδη το igo αλλά της είναι ικανοποιημένος! μπορεί να μου στείλει κανένας p.m. με οδηγιες?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by bourbou9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να κάνω μια ερωτηση ακομα ρε παιδια ?

απο ξερει κανεις κανενα καλο software για gps ? εχω ειδη το igo αλλά της είναι ικανοποιημένος! μπορεί να μου στείλει κανένας p.m. με οδηγιες?

 

1. Για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

 

2. Όπου συζητάμε αποκλειστικά για επίσημο λογισμικό. Οποιαδήποτε συζήτηση για σπασμένο λογισμικό απαγορεύεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εχουν σπασει τα νευρα! οταν μιλαω στο τηλ. ακουω συνεχεια ενα τουτ-τουτ. λετε να ειναι προβλημα δικτυου η συσκευης; τα προγραμματα που εχω ανοικτα ειναι lookout, battery defender & 3g watchdog

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κλείστα όλα αυτά και ξαναδοκίμασε.

 

το εκανα τελικα επανεκκινηση. μακαρι να μην το ξανακανει, γιατι σ'ενα symbian moto z10 το κανει συνεχεια οταν βαζω καρτα wind:X

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας, έχω ένα πρόβλημα με το flipout μου. Τη συσκευή την έχω αρκετούς μήνες και τη χρησιμοποιούσα με καρτοκινητή wind. Πριν από 3 μέρες άλλαξα και άρχισα να χρησιμοποιώ τη συσκευή με τη σύνδεση που έχω στην cosmote. Το πρόβλημα που προέκυψε έιναι ότι πολλές φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας προσπαθούν να με πάρουν τηλέφωνο και μετά από λίγα δευτερόλεπτα σιγής βγάζει ότι ο συνδρομητής έχει το τηλέφωνό του απενεργοποιημένο.Αυτό συμβαίνει ενώ η συσκευή είναι ανοιχτή και το σημείο που βρίσκομαι έχει συνέχεια σήμα. Μετά από λίγη ώρα μου έρχονται και τα μηνύματα ειδοποίησης κλήσεων και καταλαβαίνω ότι κάποιοι προσπάθησαν να με καλέσουν. Βέβαια κατά τη διάρκεια της ημέρας δέχομαι κανονικά κλήσεις, οπότε το πρόβλημα δεν είναι μόνιμο. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου είπαν ότι δεν έχει πρόβλημα η γραμμή. Σήμερα πέρασα και από ένα κατάστημα της cosmote όπου μου είπαν πολύ απλά και αφοπλιστικά, ότι αφού δεν έχει πρόβλημα η γραμμή, άρα φταίει η συσκευή , άρα πρέπει να αλλάξω συσκευή... Ο δεύτερος υπάλληλος που απευθύνθηκα μου είπε να πάω σε κατάστημα γερμανος να μου ελέγξουν τη συσκευή... ή μήπως φταίει η κάρτα sim. Του είπα ότι θεωρώ δύσκολο να φταίει η συσκευή και του είπα ότι τόσο καιρό τη χρησιμοποιούσα χωρίς πρόβλημα με άλλη εταιρεία. Τον ρώτησα μήπως το πρόβλημα οφείλεται σε καμία ρύθμιση, αλλά μου είπε όχι. Εν τω μεταξύ γνωρίζω ένα ακόμη άτομο που είναι συνδρομητής της cosmote (με άλλη συσκευή) και αντιμεπίζει παρόμοιο πρόβλημα, εκείνον τον καλούν και βγάζει ότι ο συνδρομητής που καλέσατε δεν υπάρχει, και έτσι δεν εμπιστεύομαι απόλυτα ότι δε φταιει η εταιρεία, αλλά φταίει η συσκευή. Μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει καμιά ιδέα??Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και με συγχωρείτε για το μεγάλο post.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, αν φταίει η συσκευή σου τελικά (που απ'ότι κατάλαβα δεν φταίει), αυτό που θα έκανα στην θέση σου είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν είχα μία κάρτα sim vodafon ή wind, θα την είχα για καμιά εβδομάδα για να διαπιστώσω ότι όντως δεν φταίει η συσκευή και κάνω τζάμπα reset.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να ρωτησω κατι εχω το μοτορολα φλιπαουτ μπωρω να διαμορφοσω και να φτιαξω τισ οθονες μου οπως θελω εγω..??ειχα δει ενα θεμα ποθ ανεωαζετε φοτο απο τα homescreen kai lockscreen.....στο μοτορολα μπορω να τα φτιαξω και εγω??
Link to comment
Share on other sites

βάζεις το wallpaper που θέλεις και προσθέτεις σε κάθε οθόνη τις εφαρμογές και τα widget που θέλεις
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό για να αντικαταστήσει το καταπονημένο μου Touch Pro. Η ανάλυση της οθόνης δεν με ενοχλεί καθόλου, το σύνολο των προγραμμάτων μου τα έχω στο Desire HD και το Flipout το θέλω κυρίως για μηνύματα, mail και κλήσεις. Άντε και για κανένα παιχνιδάκι! Το πληκτρολόγιο είναι τεράστιο συν για εμένα.

 

Κάποιες γρήγορες ερωτήσεις πριν προβώ στην αγορά:

 

1) Το root είναι ένα apk υπόθεση όπως είδα οπότε από αυτή την άποψη είμαι κομπλέ.

2) MarketEnabler, Titanium, Facebook, IM+ κ.λπ. δεν έχουν κανένα πρόβλημα λόγω ανάλυσης;

3) Μετά από wipe, πόσα mb περίπου είναι ελεύθερα για εφαρμογές; Δεν θα χρησιμοποιήσω καμία υλοποίηση a'la a2sd+ απλά να ξέρω πως μπορεί να χωρέσει στην μνήμη καμιά δεκαριά βασικές εφαρμογές!

4) Πέρα από sync με google, μπορώ απλά να μεταφέρω το αρχείο εξαγωγής επαφών (.vcf) από Desire HD στο Flipout και να δουλέψει;

5) Με χρήση ακουστικού bluetooth δεν είναι απαραίτητο να ανοίξουμε το πληκτρολόγιο για κληση, σωστά; :rolleyes:

6) Τυχόν νεότερα σχόλια και εμπειρίες από ποιότητα κατασκευής, αν γρατζουνίζεται εύκολα κ.λπ.

 

Και κάτι τελευταίο, μιας και απ'ότι διαβάζω το motoblur έχει αφαιρεθεί, λύσεις όπως LauncherPro χλωμό να παίζουν στην οθόνη του, έτσι; :ninja:

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

έχει χρησιμοποιήσει μήπως κανείς κάποιο πρόγραμμα gps στο συγκεκριμένο κινητό?

δοκίμασα να βάλω το sygic aura αλλά πάει να ξεκινήσει η εφαρμογή κι αμέσως κλείνει.

καμιά ιδέα?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το απέκτησα την προηγούμενη εβδομάδα και το έψαξα αρκετά ένα πενταήμερο που ήμουν διακοπές, ας απαντήσω σε περίπτωση που κάποιος έχει τις ίδιες απορίες!

 

1) Το root είναι ένα apk υπόθεση όπως είδα οπότε από αυτή την άποψη είμαι κομπλέ.

2) MarketEnabler, Titanium, Facebook, IM+ κ.λπ. δεν έχουν κανένα πρόβλημα λόγω ανάλυσης;

3) Μετά από wipe, πόσα mb περίπου είναι ελεύθερα για εφαρμογές; Δεν θα χρησιμοποιήσω καμία υλοποίηση a'la a2sd+ απλά να ξέρω πως μπορεί να χωρέσει στην μνήμη καμιά δεκαριά βασικές εφαρμογές!

4) Πέρα από sync με google, μπορώ απλά να μεταφέρω το αρχείο εξαγωγής επαφών (.vcf) από Desire HD στο Flipout και να δουλέψει;

5) Με χρήση ακουστικού bluetooth δεν είναι απαραίτητο να ανοίξουμε το πληκτρολόγιο για κληση, σωστά; :rolleyes:

6) Τυχόν νεότερα σχόλια και εμπειρίες από ποιότητα κατασκευής, αν γρατζουνίζεται εύκολα κ.λπ.

 

2) Κανένα ;)

3) Περίπου 100mb, να'ναι καλά το link2sd (ήταν που δεν με ενδιέφερε!). Προσοχή όμως γιατί αν αφαιρεθεί η κάρτα το link2sd σταματάει να "βλέπει" τις linked εφαρμογές και πρέπει να γίνουν reinstall...

4) Η εισαγωγή από vcf δούλεψε άριστα!

5) Σωστά!

6) Θα δείξει... ;)

 

Το LauncherPro εντωμεταξύ παρέα με Fancy Widgets τρέχει άριστα!

 

έχει χρησιμοποιήσει μήπως κανείς κάποιο πρόγραμμα gps στο συγκεκριμένο κινητό?

δοκίμασα να βάλω το sygic aura αλλά πάει να ξεκινήσει η εφαρμογή κι αμέσως κλείνει.

καμιά ιδέα?

 

Τρέχω το iGO χωρίς κανένα πρόβλημα. Μήπως δεν υποστηρίζεται η ανάλυση του;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σας... εδώ και κανένα μήνα έχω πάρει το flipout της motorola...θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάποια θέματά αν μπορείτε...το κινητό μου δεν αποθηκεύει καμία εφαρμογή στην sd γιατί γίνεται αυτό?? μπορώ να το αλλάξω??Η μπαταρία κρατάει πολυ λίγο?? γιατί?? έχω τα πάντα κλειστά και εξοικονόμηση ενέργειας!! υπάρχει μεγαλύτερη πάνω απο τα 1113 mah?? έχω απελπιστεί πολύ με το θέμα της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

με το θεμα μπαταριας δν γινεται τιποτα και ροοτ να το κανεισ λιγες ειναι οι ωρεσ τοθ το πολυ μιαμιση μερα με λιγη χρηση....οσο για τις εφαρμογεσ δν υπαρχει η δυνατοτητα αποθηκευσησ στην sd θελει μια αλλη διαδηκασια καπωσ δυσκολη...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΑΣ,ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΜΆΘΩ ΑΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΆ ΑΠΌ 1113mah ΓΙΑΤΊ ΈΧΩ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ FLIPOUT ΜΟΥ, ΟΎΤΕ ΜΙΣΉ ΜΈΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΑΡΚΕΊ Η ΜΠΑΤΑΡΙΆ... ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΤΕ???:X

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
παιδια δηλαδη αυτο το κινητο δε μπορω να το ξανα βρω στη ελλαδα με τιποτα?αν οχι μπορω να το προμηθευτω απο το εξωτερικο?δεν τα εμπιστευομαι κ πολυ τα ξενα SITE...:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola FLIPOUT

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...