Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα και εγω την 7 και παει τελεια το κινητο !μια ερωτηση αμα καποιος ξερει o darky λεει its over 9000! εννοει πως δεν θα βγαλει αλλη εκδοση της ρομ ?

 

 

 

μαλλον ειναι φαν του dragon ball..:)

Και αυτο που θελει να πει ο ποιητης ειναι οτι με την συγκεκριμενη rom απογείωσε το power level του..:p

Edited by nikolaki12
KISS - Keep It Simple Stupid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

μαλλον ειναι φαν του dragon ball..:)

Και αυτο που θελει να πει ο ποιητης ειναι οτι με την συγκεκριμενη rom απογείωσε το power level του..:p

 

Πάντως είπε ότι έχει παραγγείλει το nexus s...

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είπε ότι έχει παραγγείλει το nexus s...

 

Sent from Galaxy !

 

Το παρηγγειλε για να κανει port ολα τα καλουδια στο galaxy και να μας φτιαξει παλι εμας τους βολεψακηδες του καναπε:lol::p:X

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω απο το απογευμα εχω την darky V.7 εχω το εξης προβλημα οταν παω να επιλεξω μια εικονα για φοντο το πλαισιο ου προσδιοριζεις πιο σημειο του wallpaper θες να φαινεται ειναι καθετο σε αντιθεση με πριν την darky που ηταν οριζοντιο εχετε καμια ιδεα πως μπορω να το κανω οριζοντιο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η Darky v7 ειναι pre rooted η βαζουμε εμεις μετα ? και αν θελει ποιο βαζουμε

 

Pre rooted από την αρχή, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Pre rooted από την αρχή, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

 

Sent from Galaxy !

 

Αντωνη ευχαριστω για την βοηθεια , μολις την περασα , και συνεχιζω να βαλω και το θεμα .

 

 

Ενταξει και με το θεμα , οντως πολυ ωραιο . Μια τελευταια ερωτηση , Ελληνικο πληκτρολογιο δεν βλεπω , πρεπει να του βαλω καποιο απ το market ?

Edited by potokis
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την παραπανω μεθοδο και πλεων δε μπαινει σε recovery mode.(Δεν δουλευουν τα κουμπια) Δε ξερω τι μπορει να πηγε στραβα αλλα εσβησα τα αρχεια που ειχα βαλει και δουλευει παλι σε 3e

 

καλησπερα νομιζω ειναι πιο ευκολο και απλο να φλασαρεις καποια απο τις καινουριες ρομ με οντιν και απο πανω cf root το οποιο επαναφερει τ 2e .... και μετα darky στανταρ απο 6 και πανω ....:ninja:

θοδωρης

 

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη ευχαριστω για την βοηθεια , μολις την περασα , και συνεχιζω να βαλω και το θεμα .

 

 

Ενταξει και με το θεμα , οντως πολυ ωραιο . Μια τελευταια ερωτηση , Ελληνικο πληκτρολογιο δεν βλεπω , πρεπει να του βαλω καποιο απ το market ?

 

Smart keyboard pro από μάρκετ και κάπου στις τελευταίες σελίδες του thread του darky ψάξε και για swype...αυτό το βάζεις ακριβώς όπως έβαλες το θέμα

Επίσης αν θες κατέβασε το spare parts από μάρκετ και στο window animations και transition animations βάλε κάποια από τις τρεις τελευταίες επιλογές...άλλα κόλπα...το προτείνει ο darky στο πρώτο του post...

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω κάποιο μαγαζί στην αθήνα που να έχει usb jig το χρειάζομαι για μια φίλη !

Λίγο offtopic :P

 

Όποιος ξέρει pm me

Link to comment
Share on other sites

Η darky ειναι κοπελα, τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται

Το ρομ παιδια ειναι γρηγορη και αρκετα κομπλε απο θεμα εφαρμογων

Εχει καποια μικρα bugs αλλα ειναι ενταξει.

Ο touchwiz που εχει μαμα τρεχει απροβληματιστα(πραγμα εξωφρενικο)

 

Θέλω να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω κάποιο μαγαζί στην αθήνα που να έχει usb jig το χρειάζομαι για μια φίλη !

Λίγο offtopic :P

 

Όποιος ξέρει pm me

Δεν παιζει να βρεις ετοιμο σε μαγαζι πρεπει νατο φτιαξεις μονος σου

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Η darky ειναι κοπελα, τουλαχιστον ετσι ισχυριζεται

Το ρομ παιδια ειναι γρηγορη και αρκετα κομπλε απο θεμα εφαρμογων

Εχει καποια μικρα bugs αλλα ειναι ενταξει.

Ο touchwiz που εχει μαμα τρεχει απροβληματιστα(πραγμα εξωφρενικο)

 

 

Δεν παιζει να βρεις ετοιμο σε μαγαζι πρεπει νατο φτιαξεις μονος σου

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

 

Ξέρει κανείς απο δω μέσα να φτιάχνει? Θέλω 2 και πληρώνω καλά!

O Darky είναι αγόρι και η κοπέλα αυτη που έχει για avatar στο forum είναι η κοπέλα του. Τον έχω και facebook

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς απο δω μέσα να φτιάχνει? Θέλω 2 και πληρώνω καλά!

O Darky είναι αγόρι και η κοπέλα αυτη που έχει για avatar στο forum είναι η κοπέλα του. Τον έχω και facebook

 

Απο δω μεσα ξερει να φτιαχνει και εχει αποστειλλει σε πολυ λαο (συμπεριλαμβανομενου και εμου) ο Δημητρης (aka jimacid). Δυστυχως αυτον τον καιρο λειπει σε διακοπες...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Απο δω μεσα ξερει να φτιαχνει και εχει αποστειλλει σε πολυ λαο (συμπεριλαμβανομενου και εμου) ο Δημητρης (aka jimacid). Δυστυχως αυτον τον καιρο λειπει σε διακοπες...

 

Άντε με το καλό να γυρίσει..

Πρέπει να βρώ σύντομα ένα γιατί μια φίλη μου έχει τρελαθεί :/

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να γυρίσει..

Πρέπει να βρώ σύντομα ένα γιατί μια φίλη μου έχει τρελαθεί :/

Αν μπορείς να κάνεις boot σε ROM δώσε εντολή με ADB...

 

Πρόσφατα είχα ένα Vibrant και δεν έκαν boot, έβγλαλα την μπαταρία συνέδεσα το καλώδιο κράτησα τα κουμπιά κι έβαλα την μπαταρία και αμέσως δούλεψε! Για δοκίμασε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό να γυρίσει..

Πρέπει να βρώ σύντομα ένα γιατί μια φίλη μου έχει τρελαθεί :/

 

Επειδη βλεπω οτι εισαι απο Αθηνα υπαρχει πολυς κοσμος εδω μεσα που τους εχει στειλει ο Δημητρης. Γραψε στο κεντρικο μπας και βρεθει κανενας καλοθελητης Αγιος Βασιλης και για σενα:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να κάνεις boot σε ROM δώσε εντολή με ADB...

 

Πρόσφατα είχα ένα Vibrant και δεν έκαν boot, έβγλαλα την μπαταρία συνέδεσα το καλώδιο κράτησα τα κουμπιά κι έβαλα την μπαταρία και αμέσως δούλεψε! Για δοκίμασε αυτό.

 

Μωρέ δεν έχει ιδέα η φίλη μου απο αυτά.. Αναγκαστικά θα περιμένω και θα ψάξω για usb jig.. Αν πάω σε κανένα μαγαζί με καλώδια και τέτοια και τους εξηγήσω τι είναι θα μπορέσουν να μου φτιάξουν εκείνη την ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ δεν έχει ιδέα η φίλη μου απο αυτά.. Αναγκαστικά θα περιμένω και θα ψάξω για usb jig.. Αν πάω σε κανένα μαγαζί με καλώδια και τέτοια και τους εξηγήσω τι είναι θα μπορέσουν να μου φτιάξουν εκείνη την ώρα?

 

Άνετα, μια αντίσταση 300khoms στο no4 και no5 καλωδιάκη του USB..

Link to comment
Share on other sites

Άνετα, μια αντίσταση 300khoms στο no4 και no5 καλωδιάκη του USB..

 

θα πάω άυριο να δώ να φτιάξω καμμια 10ρια να έχω χααχχα :p

Link to comment
Share on other sites

θα πάω άυριο να δώ να φτιάξω καμμια 10ρια να έχω χααχχα :p

 

Τύπωσε κι αυτήν τη φωτογραφία κι είσαι jet, σε όποιο κατάστημα με ηλεκτρονικα και να πας, λογικά θα στο φτιάξουν κι εκείνη την στιγμή..

 

http://s86.photobucket.com/albums/k110/rgray318/Galaxy%20S/?action=view&current=JIGInstrucs002.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα εχω το κινιτο με εκδοση jpy εβαλα το darky v7 και ολα καλα αρχικα αλλα τωρα παρατηρισα δεν εχω το μαρκετ στο κινιτο και ασ μπαινω αρχικη οθονη τιποτα πουθενα τι να κανω για αν το διορθοσω plz γιατι καιγομε
Link to comment
Share on other sites

Τύπωσε κι αυτήν τη φωτογραφία κι είσαι jet, σε όποιο κατάστημα με ηλεκτρονικα και να πας, λογικά θα στο φτιάξουν κι εκείνη την στιγμή..

 

http://s86.photobucket.com/albums/k110/rgray318/Galaxy%20S/?action=view&current=JIGInstrucs002.jpg

 

Ωραίος thanx :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα εχω το κινιτο με εκδοση jpy εβαλα το darky v7 και ολα καλα αρχικα αλλα τωρα παρατηρισα δεν εχω το μαρκετ στο κινιτο και ασ μπαινω αρχικη οθονη τιποτα πουθενα τι να κανω για αν το διορθοσω plz γιατι καιγομε

 

για κανε ενα factory reset

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με darky v7 λιγο να μου πει τι φακελους εχεις στην εσωτερικη sd?

 

βλεπω ενα φακελο external_sd που πριν δεν τον ειχα και ενα LOST.DIR

 

Τι είναι αυτοι?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...