Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αξιζει ειναι πιο γρηγορη και πιο smooth...Δεν ειναι επισημη ομως, εχει απλα διαρρευσει.Ελληνικα πληκτρολογια δεν εχει αλλα γινοντας root βαζεις πολυ ευκολα διαβαζοντας τις οδηγιες στους οδηγους. Διαφορετικα, κατεβαζεις το multiling απο το μαρκετ και κανεις τη δουλεια σου.

 

οκ.ευχαριστώ

αρα η τελευταια επίσημη ειναι η 2.3.3?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ.ευχαριστώ

αρα η τελευταια επίσημη ειναι η 2.3.3?

 

Ναι και συγκεκριμενα η jvi. Σε λιγο ομως θα καταφθασει κι η επισημη 2.3.4 :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αν αξίζει η 2.3.4 έναντι της 2.3.3; Προσωπικά νομίζω ναι... Απλά.

Ελληνικά δεν έχει (μόνο μενού) αλλά πληκτρολόγιο και swype προσθέτεις εύκολα απο τον οδηγό για νέους χρήστες (έχει και οδηγίες).

Ποια 2.3.3 έχεις; Υπάρχουν πολλές (JVH,JVO,JVI και πολλές ακόμη)!

 

αν τα λεω σωστα ....απο τα τελευταια γραμματα του builder number εχω την JVI ενω στο baseband version εχω jvo

τι εχω?? χα χα

περναω την 2.3.4 με το odin? επιλέγω re-partition η οχι?

 

ευχαριστω

Edited by dvamv
Link to comment
Share on other sites

αν τα λεω σωστα ....απο τα τελευταια γραμματα του builder number εχω την JVI

περναω την 2.3.4 με το odin? επιλέγω re-partition η οχι?

 

ευχαριστω

 

Ναι κανε reprtition με pit 512 και πριν και μετα το φλασαρισμα κανε και ολα τα wipes για καλυτερα αποτελεσματα. Εαν εχεις ενεργο lagfix τωρα, απενεργοποιησε το πρωτα και μετα φλασαρε.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ

Tελευταια ερωτηση

builder number εχω την JVI ενω στο baseband version εχω JVO

ποια version ειναι η 2.3.3 που εχω?

Link to comment
Share on other sites

1000 ευχαριστώ

Tελευταια ερωτηση

builder number εχω την JVI ενω στο baseband version εχω JVO

ποια version ειναι η 2.3.3 που εχω?

 

Η εκδοση βασικου φασματος, δηλαδη η jvo. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω...........αλλαζει κάτι αν εχω αλλη version?

 

Εαν εχεις οποιαδηποτε αλλη 2.3.3 ή 2.2.1 ρομ περνας την ρομ στο odin στα καταλληλα πεδια pda,phone,csc, κανεις repartition με pit 512 με απενεργοποιημενο lagfix και κανεις κανονικα την εγκατασταση.

Τι σε προβληματιζει...;:rolleyes:

Ειδες τους οδηγους στις πρωτες σελιδες...;:happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις οποιαδηποτε αλλη 2.3.3 ή 2.2.1 ρομ περνας την ρομ στο odin στα καταλληλα πεδια pda,phone,csc, κανεις repartition με pit 512 με απενεργοποιημενο lagfix και κανεις κανονικα την εγκατασταση.

Τι σε προβληματιζει...;:rolleyes:

Ειδες τους οδηγους στις πρωτες σελιδες...;:happy:

 

Χμ!! κατσε να ξαναδιαβάσω τα αρχικά.........:X

Link to comment
Share on other sites

Χμ!! κατσε να ξαναδιαβάσω τα αρχικά.........:X
Πληροφοριακα,η jvp εχει κατι θεματακια με κατι fc αναμεσα στις κλησεις,στο λεω για να μην αρχισεις τα ποστ με τα προβληματα αν την περασεις (εκτος αν δεν σε ενοχλει αυτο).

 

edit: τελικα η jvi ειναι η πιο αποτυχημενη 2.3.3 κατα τη γνωμη μου,χαλια wifi-σημα-διαχειριση μνημης

(στο τελευταιο,διαχειριση μνημης,δεν κρεμαει βεβαια καπου η συσκευη,αλλα τετοια νουμερα μνημης επι μονιμου βασεως δεν τα εχω ξαναδει σε καμια αλλη)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα,η jvp εχει κατι θεματακια με κατι fc αναμεσα στις κλησεις,στο λεω για να μην αρχισεις τα ποστ με τα προβληματα αν την περασεις (εκτος αν δεν σε ενοχλει αυτο).)

 

ειχα και εγω fc στις κλησεις με στοκ jvp σε καθημερινη βαση (πολλες κιολας). με simply 3.8 (εχει base jvp) δεν εχω δει κανενα fc εδω και μια βδομαδα περιπου.

 

(Κανεις απο τους υπολοιπους παιδια με sh 3.8? εχετε φαει fc σε κληση?)

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα,η jvp εχει κατι θεματακια με κατι fc αναμεσα στις κλησεις,στο λεω για να μην αρχισεις τα ποστ με τα προβληματα αν την περασεις (εκτος αν δεν σε ενοχλει αυτο).

 

ειχα και εγω fc στις κλησεις με στοκ jvp σε καθημερινη βαση (πολλες κιολας)

 

Παιδιά φοράω την JVP από την πρώτη-δεύτερη μέρα κυκλοφορίας της και δεν μου έχει τύχει ακόμα fc σε κλήση. Φοράω βέβαια από την αρχή speedmod.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακα,η jvp εχει κατι θεματακια με κατι fc αναμεσα στις κλησεις,στο λεω για να μην αρχισεις τα ποστ με τα προβληματα αν την περασεις (εκτος αν δεν σε ενοχλει αυτο).

 

ειχα και εγω fc στις κλησεις με στοκ jvp σε καθημερινη βαση (πολλες κιολας). με simply 3.8 (εχει base jvp) δεν εχω δει κανενα fc εδω και μια βδομαδα περιπου.

 

(Κανεις απο τους υπολοιπους παιδια με sh 3.8? εχετε φαει fc σε κληση?)

Η αληθεια ειναι οτι η simply δεν εχει τα κουλα που παρατηρουνται σε πολλους στην jvp παρολο που βασιζεται σε εκεινη. Χαρακτηριστικο παραδειγμα, ειναι και το γεγονος οτι πλεον με την simply φαινεται κανονικα το ονομα του παροχου στην lockscreen.

Παρεπιπτοντως, ουτε εμενα μου εκανε fc η stock (εκτος απο οτι δεν φαινοταν ο παροχος), και ημουν εννοειται με supercurio :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω την JVP από την πρώτη-δεύτερη μέρα κυκλοφορίας της και δεν μου έχει τύχει ακόμα fc σε κλήση. Φοράω βέβαια από την αρχή speedmod.

 

 

Και εγώ την είχα βάλει απο τη μέρα που βγήκε και την είχα μια βδομαδα, με speedmod,cf-root και voodoo.. Έκανα αρκετές φορές καθαρή εγκατάσταση αλλά πάλι είχα fc's.. Με την simply 3.8 μια βδομάδα τώρα τίποτα!

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φοράω την JVP από την πρώτη-δεύτερη μέρα κυκλοφορίας της και δεν μου έχει τύχει ακόμα fc σε κλήση. Φοράω βέβαια από την αρχή speedmod.

 

Η αληθεια ειναι οτι η simply δεν εχει τα κουλα που παρατηρουνται σε πολλους στην jvp παρολο που βασιζεται σε εκεινη. Χαρακτηριστικο παραδειγμα, ειναι και το γεγονος οτι πλεον με την simply φαινεται κανονικα το ονομα του παροχου στην lockscreen.

Παρεπιπτοντως, ουτε εμενα μου εκανε fc η stock (εκτος απο οτι δεν φαινοταν ο παροχος), και ημουν εννοειται με supercurio :p

παιδια αν θυμαστε ημουν ο πρωτος που την περασα,επι μια εβδομαδα δεν μου ειχε κανει τιποτα,εε μετα λυσαξε στα fc.Ξαναπερασα αλλη απο samfirmware και αφου ειδα τα ιδια εριξα την deodexed,<το τυρι κουμπαρε> αυτη,fc και παλι,οχι πολλα και συνεχεια,αλλα μου τα εκανε,δοκιμασα ολους τους αποδεκτους κερνελς,δεν αλλαξε κατι ομως.Δεν ξερω,ισως σε μενα φανηκαν γιατι κανω παρα πολλες κλησεις καθημερινα,το θεμα ομως δυστυχως ειναι υπαρκτο και αναφερεται καθημερινα απο πολλους χρηστες.

Ηρακλη,δεν ειχα προβλημα με τον παροχο στην notification,ισα ισα μαλιστα που του ειχα κανει ταρζανια και τον ειχα κανει και μπλε.:D

 

edit: Μακη,δοκιμασε μετα απο μια κληση και μολις πατησεις το κοκκινο end της κλησης,να πατησεις αμεσως και γρηγορα το πληκτρο επιστροφης 2 φορες για να βγεις στο κεντρικο μενου.Δοκιμασε το σε μερικες κλησεις και νομιζω οτι θα στο βγαλει.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτοντως, ουτε εμενα μου εκανε fc η stock (εκτος απο οτι δεν φαινοταν ο παροχος), και ημουν εννοειται με supercurio :p

 

Και εγώ την είχα βάλει απο τη μέρα που βγήκε και την είχα μια βδομαδα, με speedmod,cf-root και voodoo.. Έκανα αρκετές φορές καθαρή εγκατάσταση αλλά πάλι είχα fc's..

 

Οκ λοιπόν άντε να βγάλεις τώρα συμπεράσματα. Τέσσερα άτομα έκαναν πεντακάθαρο (αυτό από όσο μας ξέρω εξυπακούεται) install της ίδιας rom και οι μεν δύο είχαν fc στις κλήσεις ενώ οι άλλοι δύο όχι, ο δε τρίτος είχε πρόβλημα με την εμφάνιση του παρόχου. Φαίνεται ότι μόνο εγώ είμαι ο φάρδος που δεν έχει μέχρι τώρα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τη rom :lol:.

 

Edit: Δηλαδή Πάρη σε απλά ελληνικά πιάσε το αυγό και κούρευτο.

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν θυμαστε ημουν ο πρωτος που την περασα,επι μια εβδομαδα δεν μου ειχε κανει τιποτα,εε μετα λυσαξε στα fc.Ξαναπερασα αλλη απο samfirmware και αφου ειδα τα ιδια εριξα την deodexed,<το τυρι κουμπαρε> αυτη,fc και παλι,οχι πολλα και συνεχεια,αλλα μου τα εκανε,δοκιμασα ολους τους αποδεκτους κερνελς,δεν αλλαξε κατι ομως.Δεν ξερω,ισως σε μενα φανηκαν γιατι κανω παρα πολλες κλησεις καθημερινα,το θεμα ομως δυστυχως ειναι υπαρκτο και αναφερεται καθημερινα απο πολλους χρηστες.

Ηρακλη,δεν ειχα προβλημα με τον παροχο στην notification,ισα ισα μαλιστα που του ειχα κανει ταρζανια και τον ειχα κανει και μπλε.:D

 

Κι ομως, σε αρκετους δεν εμφανιζεται. Συνεπως αγαπητε Παρη, ειναι μια αμφιλεγομενη ρομ καθως συμπεριφερεται διαφορετικα αναλογα τον χρηστη :lol::lol:

Απο τις λιγες ρομ που πραγματικα στον καθενα συμβαινει και κατι διαφορετικο.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, σε αρκετους δεν εμφανιζεται. Συνεπως αγαπητε Παρη, ειναι μια αμφιλεγομενη ρομ καθως συμπεριφερεται διαφορετικα αναλογα τον χρηστη :lol::lol:

Απο τις λιγες ρομ που πραγματικα στον καθενα συμβαινει και κατι διαφορετικο.

 

Μετά από τόσο καιρό και τόσες περίεργες διαπιστώσεις για το πως κάθεται η μία ή η άλλη rom-kernel αρχίζω να υποψιάζομαι ότι κάθε galaxy sI έχει τον δικό του χαρακτήρα σαν να είναι άνθρωπος. Του Πάρη το κινητό ξίνισε με την Jvp ενώ το δικό μου την κατάπιε αμάσητη :p.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Edit: Δηλαδή Πάρη σε απλά ελληνικά πιάσε το αυγό και κούρευτο.

Ετσι ακριβως!!!! :lol::lol:

 

Κι ομως, σε αρκετους δεν εμφανιζεται. Συνεπως αγαπητε Παρη, ειναι μια αμφιλεγομενη ρομ καθως συμπεριφερεται διαφορετικα αναλογα τον χρηστη :lol:

Απο τις λιγες ρομ που πραγματικα στον καθενα συμβαινει και κατι διαφορετικο.

Ειναι να σε συμπαθησει :lol::lol:

 

EDIT: Mακη,διαπιστωνω οτι ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που ειμαστε εδω,που εχουμε διαφορετικες συμπεριφορες στα κινητα μας σε μια συγκεκριμενη ρομ,δεν εχει ξαναγινει ποτε αυτο.

Το δικο μου κινητο το ειχα λιωσει τελευται στα φλασαρισματα και δεν <τρωει>οτι ναναι :lol: αγαπητε Μακη,αντιθετα με το δικο σου,διαπιστωνω οτι εχεις ψιλοτεμπελιασει τελευταια και απο την διαιτα τρωει οτι βρει το αμοιρο :lol::lol:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

ίσως είναι λίγο off topic αυτό που θα αναρτήσω αλλά είναι ενδιαφέρον πιστεύω...γιαυτό μην βαράτε:)!! Η 2.4 βγαίνει το καλοκαίρι:p http://www.pocket-lint.com/news/37819/google-ice-cream-android-2-4

Σπύρος

:: Samsung Galaxy S :: Once you go CM9 you never go back!!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι μόνο εγώ είμαι ο φάρδος που δεν έχει μέχρι τώρα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τη rom :lol:.

 

Edit: Δηλαδή Πάρη σε απλά ελληνικά πιάσε το αυγό και κούρευτο.

 

Οχι φιλτατε Μακη, μην ξεχνας και το δικο μου γαλαξια που απο την πρωτη μερα με jvp και speedmod τα κανει ολα αβαβα:) Πραγματικα απροβληματιστη λειτουργια και γιαυτο εχω παραμεινει τοσο καιρο σε αυτη. Δεν ξερω αν παιζει ρολο και ο κερνελ, αλλα η ρομ συμπεριφερεται πραγματικα αξιολογα σε μενα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Mακη,διαπιστωνω οτι ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που ειμαστε εδω,που εχουμε διαφορετικες συμπεριφορες στα κινητα μας σε μια συγκεκριμενη ρομ,δεν εχει ξαναγινει ποτε αυτο.

Το δικο μου κινητο το ειχα λιωσει τελευται στα φλασαρισματα και δεν <τρωει>οτι ναναι :lol: αγαπητε Μακη,αντιθετα με το δικο σου,διαπιστωνω οτι εχεις ψιλοτεμπελιασει τελευταια και απο την διαιτα τρωει οτι βρει το αμοιρο :lol::lol:

 

Τώρα που το επισήμανες όντως συμβαίνει για πρώτη φορά. Επιτέλους κιόλας γιατί θα αρχίζανε να μας παρεξηγούνε :lol:.

Και έχεις δίκιο. Έχω ψιλοσαπίσει στην JVP. Απλά όμως έχω ανακαλύψει νέο χόμπυ, το λεγόμενο kernel hoping. Με την εφαρμογή kernel flasher πηδάω από kenrel σε kernel σαν την ακρίδα. Περνάω την ώρα μου βλέπεις μέχρι την επίσημη 2.3.4 :).

 

Edit: Καλώς τον Παναγιώτη. Ωραία, γιατί άρχισα να ανησυχώ. Είμαι γενικά άτυχος και πίστευα ότι θα μου έρθει από αλλού η γυριστή.

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλτατε Μακη, μην ξεχνας και το δικο μου γαλαξια που απο την πρωτη μερα με jvp και speedmod τα κανει ολα αβαβα:) Πραγματικα απροβληματιστη λειτουργια και γιαυτο εχω παραμεινει τοσο καιρο σε αυτη. Δεν ξερω αν παιζει ρολο και ο κερνελ, αλλα η ρομ συμπεριφερεται πραγματικα αξιολογα σε μενα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τώρα που το επισήμανες όντως συμβαίνει για πρώτη φορά. Επιτέλους κιόλας γιατί θα αρχίζανε να μας παρεξηγούνε :lol:.

Και έχεις δίκιο. Έχω ψιλοσαπίσει στην JVP. Απλά όμως έχω ανακαλύψει νέο χόμπυ, το λεγόμενο kernel hoping. Με την εφαρμογή kernel flasher πηδάω από kenrel σε kernel σαν την ακρίδα. Περνάω την ώρα μου βλέπεις μέχρι την επίσημη 2.3.4 :).

 

Edit: Καλώς τον Παναγιώτη. Ωραία, γιατί άρχισα να ανησυχώ. Είμαι γενικά άτυχος και πίστευα ότι θα μου έρθει από αλλού η γυριστή.

Εε,τωρα με βαζετε στην πριζα,να ξαναφλασαρω jvp με speedmod εξαρχης!!:blink: Ρε παλιοπαιδα,κανετε κλησεις η τη βγαζετε με αναπαντητες λογω κρισης και δεν εχετε fc?? :lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον semaphone ειναι enable το lagfix από μόνο του?

 

 

Όχι. Χρειάζεσαι την εφαρμογή ext4 του cf root για ext4.

 

Sent from my Galaxy S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...