Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας περασα και εγω απο το πρωτο post την xwJS3 και διαπιστωσα οτι πολλεςς εφαρμογες που τις ειχα στην εξωτερικη μου καρτα δεν μου την ανοιγη καν μου βγαζει ( Σφαλμα αναλυσης παρουσιαστηκε ενα προβλημα κατα την αναλυση του πακετου) τη γινεται? τι να φταιει???? και μου φενεται οτι ειναι λιγο πιο γρηγορη απο την jpy .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα μολις εκανα αναβαθμιση σε 2.2 απο το kies η διαδικασια εδειξε να προχωραει κανονικα, αλλα τωρα η οθονη ειναι σβηστη και καθε τοσο δονειται. αυτο συμβαινει για κανενα 20 λεπτο.

ειναι φυσιολογικο?? PLEASE HELP!!!!!

 

Το lagfix το ειχες βγαλει πιο πριν?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενει την εκδοση 8.1 του darky , ολα καλα, παρα μονο οτι δεν μου εμφανιζει το ελληνικο γραμμα "φ" και μου βγαζει ενα τετραγωνακι στην θεση του ,ξερει κανεις πως διορθωνεται ? εχω την default γραμματοσειρα επιλεγμενη

 

Στο tapatalk έχεις το πρόβλημα; και εγώ φοράω darky 8 και μετά από κάποιο update του tapatalk μου δημιούργησε αυτό το πρόβλημα...μάλλον είναι θέμα της εφαρμογής...

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια χαζομαρα , εβαλα πανω στην JS3 το θεμα που αλλαζει η μπαταρια απο xda και εχουν κολλησει ολα , recovery mode μεσω κουμπιων δεν μπαινει (μαλλον εχει κολλησει) , με το ζορι με αφηνει να ανοιξω καποια εφαρμογη, μπορω να σβησω με καποιο τροπο αυτο το θεμα πχ. με ροοτ explorer, , δοκιμασα μεσω ρυθμισεις factory reset μου βγαζει την προηδοποιηση οτι θα χαθουν οι εφαρμογες, μου μαυριζει η οθονη γραφοντας (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) και μενει εκει.

ΥΓ. Μην βαρατε ξερω βλακεια μου απλα μηπως γινεται να το σωσω, πρωτου παω για new flash!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις δεν την εχουμε περασμενη, απο σενα περιμενουμε να μαθουμε γιατι την αποσυρουν κακην κακως χαχα:lol: Μην την πατησουμε κι εμεις. Αντε γιατι περιμενει και ο φιλος strongman να την περασουμε και σε αυτον αυριο, μολις αναστησει το κινητο του με το jig:p

Καλησπέρα σε όλους!!!

Παναγιώτη τελικά το ζωντάνεψα!!! Με το jig που μου έδωσε ο φίλος ο Δημήτρης(jimacid) ,πέρασα την ολανδική ,επανέφερα και τα 3 κουμπιά,το έκανα και Root και συνεχίζουμαι!!!Χίλια Ευχαριστώ και στον φίλο Δημήτρη που φτιάχνει jig για όποιον ενδιαφέρεται!!!Πολύ απαραίτητο εργαλείο!!!

Πολλά ευχαριστώ και σε σένα παναγιώτη για όλη σου την βοήθεια!!!

Θα σας γράψω σύντομα τις εντυπώσεις μου απο την ολανδική!!!:up::up::up:

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Παναγιώτη τελικά το ζωντάνεψα!!! Με το jig που μου έδωσε ο φίλος ο Δημήτρης(jimacid) ,πέρασα την ολανδική ,επανέφερα και τα 3 κουμπιά,το έκανα και Root και συνεχίζουμαι!!!Χίλια Ευχαριστώ και στον φίλο Δημήτρη που φτιάχνει jig για όποιον ενδιαφέρεται!!!Πολύ απαραίτητο εργαλείο!!!

Πολλά ευχαριστώ και σε σένα παναγιώτη για όλη σου την βοήθεια!!!

Θα σας γράψω σύντομα τις εντυπώσεις μου απο την ολανδική!!!:up::up::up:

 

Μπραβο Κωστα, πολυ χαιρομαι οταν βλεπω τετοιες καταστασεις να σωζονται κινητα με την αλληλοβοηθεια των παιδιων εδω μεσα:) Τελικα τα εκανες με τη σειρα που σου τα ειπα, η περασες την ολλανδικη και μετα εκανες επαναφορα των 3 κουμπιων?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Κωστα, πολυ χαιρομαι οταν βλεπω τετοιες καταστασεις να σωζονται κινητα με την αλληλοβοηθεια των παιδιων εδω μεσα:) Τελικα τα εκανες με τη σειρα που σου τα ειπα, η περασες την ολλανδικη και μετα εκανες επαναφορα των 3 κουμπιων?

Πρώτα πέρασα τηνολανδική και μετά τηνεπαναφορά των 3 κουμπιών.Παίζει κάποιο ρόλο;; Πάντως μου φαίνεται ίδια με την Αγγλική!!

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πέρασα τηνολανδική και μετά τηνεπαναφορά των 3 κουμπιών.Παίζει κάποιο ρόλο;; Πάντως μου φαίνεται ίδια με την Αγγλική!!

 

Οχι ενταξει μια χαρα εισαι. Δουλεψε την λιγο και θα δεις αν υπαρχουν τυχον διαφορες. Παντως οι περισσοτεροι εχουν αναφερει οτι δεν εχει μεγαλες αλλαγες.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο και φόβο αποφάσισα να χρησιμοποιήσω και εγώ την κουζίνα. Χθες, με τη γυναίκα να λείπει και άπειρο χρόνο, πέρασα στην jpy μου cwm, της έκανα ένα nandroid backup, και μπήκα στην κουζίνα. Οι τελικές μου επιλογές:

1. Kernel: speedmod.

2. Pda: Js3

3. Modem: Jpy

4. Csc: jm1

5. Theme: Doc

Επίσης έβγαλα τον τραγικό tw της samsung και τον αντικατέστησα με adw ex, δεν πέρασα όλες τις μαμίσιες εφαρμογές που ποτέ δεν χρησιμοποίησα και το system μου απέκτησε επιτέλους χώρο.

Αυτή την στιγμή απολαμβάνω ένα νέο κινητό, χωρίς να έχω ενεργοποιήσει ούτε lagfix ούτε tweks στον kernel.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ο ναι ειναι ασυγριτη η διαφορα που βλεπεις απο το πριν και το μετα και εγω εφταξα μια και θα την περασω το βραδακυ η αυριο μεχρι να βγαλει ο δαρκυ την 9.0 .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ξαφνικα διαπιστωσα οτι εχθες που εγκατεστησα wipe kitchen rom σημερα δεν μου δινει την δυνατοτητα να βρω 2 εφαρμογες απο το market...??/ η μια ειναι το paypal...και μια αλλη το SUPERLEAGUE mobile 2010/11 ....υπαρχει καποια λυση...???

 

Τελικα οκ...εκανα market fix απο sgs tools...!!:rolleyes:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια χαζομαρα , εβαλα πανω στην JS3 το θεμα που αλλαζει η μπαταρια απο xda και εχουν κολλησει ολα , recovery mode μεσω κουμπιων δεν μπαινει (μαλλον εχει κολλησει) , με το ζορι με αφηνει να ανοιξω καποια εφαρμογη, μπορω να σβησω με καποιο τροπο αυτο το θεμα πχ. με ροοτ explorer, , δοκιμασα μεσω ρυθμισεις factory reset μου βγαζει την προηδοποιηση οτι θα χαθουν οι εφαρμογες, μου μαυριζει η οθονη γραφοντας (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) και μενει εκει.

ΥΓ. Μην βαρατε ξερω βλακεια μου απλα μηπως γινεται να το σωσω, πρωτου παω για new flash!

το factory reset είναι άχρηστο στο σημείο που είσαι γιατί έχουνε περαστεί στα αρχεία συστήματος, άμα σβήσεις αρχεία συστήματος με root explorer και δη το theme το πιθανότερο είναι να το τουβλιάσεις τελείως :lol:

 

άμα έχεις CWM λύνεται εύκολα, έχεις; <-- άκυρο προυποθέτει να έχεις debugging mode enabled και να μπεις σε recovery μέσω adb και χωρίς 3 κουμπιά = FAIL

περίμενε να μπει κάποιος που μπορεί να σε σώσει -.-

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Το ΧΕU είναι αγγλικός κώδικας, και δεν έχει ελληνικά.

 

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι που σχετίζεται το CSC με το swype.Και με XEU και EUR δεν εχει ελληνικά σαν swype.Δεν υποτιθεται ότι είναι ζήτημα του libsype??Aνοιξα τα αρχεία των csc απο το αντοιστοιχο thread του XDa και δεν περιεχουν αρχεία swype,μόνο μερικά έχουν μεταφράσεις στα Ελληνικά.

 

Τελικά για να έχεις rom από το kitchen και με in build greek swype τι επιλογές πρεπει να του φορεσεις;;

 

(Δοκίμασα,XEU,EUR,multi,JS3 ) χωρίς επιτυχία..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω ας το κανει.

Δε μου βρισκει τη γεωγραφικη θεση μεσω ασυρματων δικτυων. Ουτε στο google maps ουτε και στις εφαρμογες που το χρησιμοποιουν.

Εχω δοκιμασει τα παντα! (hard reset του εκανα, την rom την ξαναπερασα με wipe, δοκιμασα αλλη ρομ απ'τον doc, ξαναεβαλα την παλια) αλλα τιποτα επιμενει να μη δουλευει!

Αν καποιος ξερει πως διορθωνετε ή εχει καποια αλλη ιδεα να δοκιμασω παρακαλω ας ποσταρει γιατι εχω στερεψει απο ιδεες και δε ξερω τι αλλο να κανω...

ΥΓ: Τωρα ειμαι με την JPY απ'τον doc και με speedmod kernel.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω ας το κανει.

Δε μου βρισκει τη γεωγραφικη θεση μεσω ασυρματων δικτυων. Ουτε στο google maps ουτε και στις εφαρμογες που το χρησιμοποιουν.

Εχω δοκιμασει τα παντα! (hard reset του εκανα, την rom την ξαναπερασα με wipe, δοκιμασα αλλη ρομ απ'τον doc, ξαναεβαλα την παλια) αλλα τιποτα επιμενει να μη δουλευει!

Αν καποιος ξερει πως διορθωνετε ή εχει καποια αλλη ιδεα να δοκιμασω παρακαλω ας ποσταρει γιατι εχω στερεψει απο ιδεες και δε ξερω τι αλλο να κανω...

ΥΓ: Τωρα ειμαι με την JPY απ'τον doc και με speedmod kernel.

 

Να υποθέσω ότι το αυτονόητο το έχεις κάνει έτσι? στις ρυθμίσεις τοποθεσία και ασφάλεια έχεις ενεργοποιήσει τη σχετική δυνατότητα ??

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το εχω κανει αυτο. Μα δουλευε μια χαρα πριν και ξαφνικα σταματησε! Ελπιζω μονο να μην ειναι τιποτα hardware και τρεχω... :(
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου το εχω κανει αυτο. Μα δουλευε μια χαρα πριν και ξαφνικα σταματησε! Ελπιζω μονο να μην ειναι τιποτα hardware και τρεχω... :(

 

hardware δεν νομίζω γιατί δεν θα σου δούλευε το wifi . Κάτι παίζει στην αλληλεπίδραση του application maps με το wifi (για software bug το κόβω εκτός κι αν υπάρχει κάποια ρύθμιση που την αγνοούμε).

Το backround data το έχεις ενεργοποιημένο?

 

Edit : Άκυρο..το δοκίμασα το δικό μου και μου παίζει κανονικά και χωρίς το backround data να ειναι ενεργοποιημένο

Edited by rx8_75

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι που σχετίζεται το CSC με το swype.Και με XEU και EUR δεν εχει ελληνικά σαν swype.Δεν υποτιθεται ότι είναι ζήτημα του libsype??Aνοιξα τα αρχεία των csc απο το αντοιστοιχο thread του XDa και δεν περιεχουν αρχεία swype,μόνο μερικά έχουν μεταφράσεις στα Ελληνικά.

 

Τελικά για να έχεις rom από το kitchen και με in build greek swype τι επιλογές πρεπει να του φορεσεις;;

 

(Δοκίμασα,XEU,EUR,multi,JS3 ) χωρίς επιτυχία..

 

Γιατί σε απασχολεί κάτι που μπορείς να περάσεις μόνος σου σε 5 λεπτά; Ακολούθησε τον οδηγό του Άλεξ και βάλε το ελληνικό swype μόνος σου. Αν μάλιστα βάλεις την light έκδοση που έφτιαξε με μόνο ελληνικά, αγγλικά και γαλλικά τότε θα γλιτώσεις και τουλάχιστον 10mb από το system σου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε απασχολεί κάτι που μπορείς να περάσεις μόνος σου σε 5 λεπτά; Ακολούθησε τον οδηγό του Άλεξ και βάλε το ελληνικό swype μόνος σου. Αν μάλιστα βάλεις την light έκδοση που έφτιαξε με μόνο ελληνικά, αγγλικά και γαλλικά τότε θα γλιτώσεις και τουλάχιστον 10mb από το system σου.

 

+1 Θα συμφωνησω απολυτως με τον Μακη,απλα μολις τα βλεπει καποιος αυτα, ειτε απο βαρεμαρα ειτε απο φοβο, δεν προχωραει σαυτη τη λυση. Κι εγω ετσι εκανα στην αρχη μεχρι που το δοκιμασα βεβαια και μετα συνηθισα...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Καμία μα καμία σχέση.Εδώ φτιάχνώ δικό μου framework-res.apk.Απλά πέραν του δικού μου έχω άλλα 5 σε λιγότερο τεχνολικά ψαγμένα άτομα του οικογενικακού μου περιβάλλοντος και βάλε και μερικά που μου δίνουν φίλοι να τα στήσω.

 

Aν βρώ τι ακριβώς διαφέρει από τo XEN csc στα άλλα θα μπορώ να φτιάξω ένα δικό μου update zip να περνάει αυτόματα framework-res.apk swype support και touchwiz30.apk για να μην χάνω τα νιάτα μου σε αυτά.

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι που στο καλό αποθηκέυονται τα αρχεία από το cache.rfs κατά το flashing..(Μιλάω για τα αρχεία τύπου phonepad_el.kdb)κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καμία μα καμία σχέση.Εδώ φτιάχνώ δικό μου framework-res.apk.Απλά πέραν του δικού μου έχω άλλα 5 σε λιγότερο τεχνολικά ψαγμένα άτομα του οικογενικακού μου περιβάλλοντος και βάλε και μερικά που μου δίνουν φίλοι να τα στήσω.

 

Aν βρώ τι ακριβώς διαφέρει από τo XEN csc στα άλλα θα μπορώ να φτιάξω ένα δικό μου update zip να περνάει αυτόματα framework-res.apk swype support και touchwiz30.apk για να μην χάνω τα νιάτα μου σε αυτά.

 

Αυτό που δεν ξέρω είναι που στο καλό αποθηκέυονται τα αρχεία από το cache.rfs κατά το flashing..(Μιλάω για τα αρχεία τύπου phonepad_el.kdb)κτλ

 

Οχι φιλε μου με παρεξηγησες, δεν μιλαω για σενα προσωπικα φυσικα.:) Λεω τι θεωρω οτι γινεται στις περισσοτερες περιπτωσεις, οπως ειχε γινει και με μενα στις αρχες, επειδη δεν εχω ιδεα απο πληροφορικη κλπ και φοβομουν πολυ τι θα προκαλεσω στο κινητο. Ελπιζω να μην στραβωσες μαζι μου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι πεστε μου σας παρακαλώ,είμαι root εάν έχω το εικονίδιο superuser?

Στο μάρκετ όμως δέν είδα διαφορά.

Επίσης έκανα κατά βήμα τον οδηγό για να λειτουργήσουν τα 3 κουμπιά αλλά απέτυχε.

Froyo 2.2 πλέον έχω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ξαφνικα διαπιστωσα οτι εχθες που εγκατεστησα wipe kitchen rom σημερα δεν μου δινει την δυνατοτητα να βρω 2 εφαρμογες απο το market...??/ η μια ειναι το paypal...και μια αλλη το SUPERLEAGUE mobile 2010/11 ....υπαρχει καποια λυση...???

 

Υποψην οτι και οι δυο εφαρμογες που ανεφερες ειναι protected ειναι και αλλες δυο αν θυμαμαι καλα.Γιαυτο οταν ηθελα να τις κανω backup εκανε ολες τις αλλες εκτος απο αυτες.Δεν ξερω τι παζει ακριβως με τους δημιουργους των εφαρμογων αυτων αλλα ειναι σαν ενα πραμα να τις κλειδωνουν-προστατευουν για διαφορους λογους.Αν ξερει καποιος ας μας δωσει τα φωτα του

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι πεστε μου σας παρακαλώ,είμαι root εάν έχω το εικονίδιο superuser?

Στο μάρκετ όμως δέν είδα διαφορά.

Επίσης έκανα κατά βήμα τον οδηγό για να λειτουργήσουν τα 3 κουμπιά αλλά απέτυχε.

Froyo 2.2 πλέον έχω.

 

Eισαι ναι. Στο μαρκετ τι διαφορα περιμενεις να δεις? Τι εκανες στη διαδικασια για τα 3 κουμπια και απετυχε? Για να βοηθησουμε πρεπει να εχουμε μερικα παραπανω στοιχεια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Eισαι ναι. Στο μαρκετ τι διαφορα περιμενεις να δεις? Τι εκανες στη διαδικασια για τα 3 κουμπια και απετυχε? Για να βοηθησουμε πρεπει να εχουμε μερικα παραπανω στοιχεια.

 

Ok then mr red_.Στο μαρκετ περίμενα να δώ και τις paid εφαρμογές ώστε να κατεβάσω κάποιες που θέλω.

Την διαδικασία για ενεργοποίηση των 3 κουμπιών ναι απέτυχε.4 φορές την έκανα.

Μήπως έχει να κάνει με την επίσημη αναβάθμιση της εταιρίας,απο 2.1 σε 22?

Ευχαριστώ θερμά

 

Edit:Τώρα πώς περνάω .apk αρχεία?Μέσω kies?:(

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...