Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες τι λεει ο φιλος παραπανω. Το σκεφτηκα κι εγω οτι μπορει να στην κανει καποια εφαρμογη αλλα με προλαβε ο φιλος. Δες μηπως σωθεις ετσι και τσαμπα ταλαιπωρεις το κορεατικο κατασκευασμα με τοσα flashings.:lol:

 

λες για αυτο να το βαλε ο γιατρος στην κουζινα το quickoffice?επειδη εκανε το thinkfree fc συνεχεια? με το soundhound δεν εχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tonight its a flashing night...:devil:

καιρος να επιστρεψουμε λοιπον στα παλια

απο χθες μου κανει κατι περιεργα fc στα καλα καθουμενα και κυριως με τον browser, χανει το σημα κτλ...:mad:

 

θα ξεκινησω απο την κουζινα του doc και αν εχω θεματα βαζω την στοκ js3 και τελος :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πως κανω hard reset? Αν κανω θα χασω τον συνδυασμο των 3 κουμπιων?

 

Δεν έχει απολύτως καμία σχέση το hard reset με τα 3 κουμπιά. Κοίτα στο πρώτο μήνυμα των οδηγών στην αναβάθμιση firmware για να βρεις το συνδυασμό για hard reset.

 

EDIT: Μόλις είδα την περίπτωσή σου. Δε θα κάνει τίποτα το hard reset.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ελιωσα να διαβαζω forums και λενε οτι μονο αν flasharw την stock rom θα φτιαξει αλλα που θα την βρω και πως θα μαθω ποια ειναι απ' ολες αυτες που κυκλοφορουν; το κινητο εχει αγοραστει απο vodafone αν αυτο βοηθαει. Επισης δεν ξερω αν εχει lagfix και αν φευγει με το format που εκανα σε system, data, internal sdcard, partition cache. Σε περιπτωση που δεν εχει φυγει το lagfix και flasharw stock rom θα brickαρει το κινητο?

 

Aν το κάνεις με odin δε θα μπρικάρει, συνιστώ τον οδηγό των TonyK/suspect21 εδώ:

http://antonis-news.blogspot.com/2010/12/jpu-samsung-galaxy-s-i-9000.html

(το πρώτο κομμάτι, όχι αυτό με το cf-root)

 

Μετά από κει μπορείς να περάσεις την Ολλανδική JS3 με Kies όπως λέει το πρώτο ποστ.

Φυσικά η εγγύηση έχει ήδη χαθεί... μέχρι να βάλεις (αν τη βρεις) τη vodafone εκδοσή που είχες τώρα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!

Προσπάθησα να επαναφέρω την μέθοδο των 3 κουμπών με το Heimdall και το κινητό κόλησε εδώ και 20 λεπτά στο κίτρινο ανθρωπάκι!!!!

Καμιά βοήθεια!!!Μόλις σήμερα το πήρα!!!:(

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!

Προσπάθησα να επαναφέρω την μέθοδο των 3 κουμπών με το Heimdall και το κινητό κόλησε εδώ και 20 λεπτά στο κίτρινο ανθρωπάκι!!!!

Καμιά βοήθεια!!!Μόλις σήμερα το πήρα!!!:(

 

Το προγραμμα δεν δειχνει καμια προοδο? Ειχες εγκαταστησει τους drivers η το kies? Πολυ πιθανο να μην αναγνωριζεται το κινητο απο το pc και να μην μπορει να ξεκινησει η διαδικασια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!

Προσπάθησα να επαναφέρω την μέθοδο των 3 κουμπών με το Heimdall και το κινητό κόλησε εδώ και 20 λεπτά στο κίτρινο ανθρωπάκι!!!!

Καμιά βοήθεια!!!Μόλις σήμερα το πήρα!!!:(

 

Τί εννοείς κόλλησε στο ανθρωπάκι; Δε γίνεται να κολλήσει εκεί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!!

Προσπάθησα να επαναφέρω την μέθοδο των 3 κουμπών με το Heimdall και το κινητό κόλησε εδώ και 20 λεπτά στο κίτρινο ανθρωπάκι!!!!

Καμιά βοήθεια!!!Μόλις σήμερα το πήρα!!!:(

 

μήπως πρέπει να πατήσεις το home? γιατί ίσως δεν έχει ξεκινήσει ακόμα αυτό που θες να κάνεις !

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς κόλλησε στο ανθρωπάκι; Δε γίνεται να κολλήσει εκεί.

 

Και οι Drivers είναι εγκατεστημένοι και το kies σωστά!!!Το κινητό αναγνωρίζεται στο pc κανονικά!!!¨Οταν έβαλα τα αρχέια bot.bin kai sbl.bin στο heimdall δείχνει μονίμως το κίτρινο ανθρωπάκι downloading... do not turn off target!!!και έχει μείνει εκεί!!

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Και οι Drivers είναι εγκατεστημένοι και το kies σωστά!!!Το κινητό αναγνωρίζεται στο pc κανονικά!!!¨Οταν έβαλα τα αρχέια bot.bin kai sbl.bin στο heimdall δείχνει μονίμως το κίτρινο ανθρωπάκι downloading... do not turn off target!!!και έχει μείνει εκεί!!

 

Αυτό το downloading είναι μέρος της εικόνας, δεν κάνει κανένα download... μάλλον δεν έχεις αρχίσει καν τη διαδικασία..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το downloading είναι μέρος της εικόνας, δεν κάνει κανένα download... μάλλον δεν έχεις αρχίσει καν τη διαδικασία..

 

Σ΄ευχαριστώ Τυχεράκια αλλά τι κάνω τώρα;;; Το αποσυνδέω;;

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Και οι Drivers είναι εγκατεστημένοι και το kies σωστά!!!Το κινητό αναγνωρίζεται στο pc κανονικά!!!¨Οταν έβαλα τα αρχέια bot.bin kai sbl.bin στο heimdall δείχνει μονίμως το κίτρινο ανθρωπάκι downloading... do not turn off target!!!και έχει μείνει εκεί!!

 

Χαζη ερωτηση αλλα πατησες στο προγραμμα start για να ξεκινησει η διαδικασια?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και ξανσβαλτην., έτσι δέν είναι παιδιά? ??

 

ναι.. @strongman βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτην, μπες σε download mode και ξαναδοκίμασε!!

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση αλλα πατησες στο προγραμμα start για να ξεκινησει η διαδικασια?

 

Και βέβαια το πάτησα!!! Αλλά στην αρχή εβγαζε συνέχεια failed το start. Μετά όταν έβαλα τα αρχεία boot.bin kai sbl.bin to πρώτο στο secondary παιδίο και το δεύτερο στο primary παδίο τ'οτε με το start έδειξε 100% ολοκλήρωση!!! Το ανθρωπάκι όμως έμεινε!!!

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

ναι.. @strongman βγάλε την μπαταρία, ξαναβάλτην, μπες σε download mode και ξαναδοκίμασε!!

Ναι φίλε μου αλλά πωβς θα μπώ σε download mod αφού τα 3 κουμπιά δεν λειτουργούσανε εξαρχής με την αγορά του κινητού;;;;

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αλλά πωβς θα μπώ σε download mod αφού τα 3 κουμπιά δεν λειτουργούσανε εξαρχής με την αγορά του κινητού;;;;

 

α ναι σορρυ.!! ξαναακολούθα τις οδηγίες !! :)

 

edit: το κινητό ανοίγει?

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια το πάτησα!!! Αλλά στην αρχή εβγαζε συνέχεια failed το start. Μετά όταν έβαλα τα αρχεία boot.bin kai sbl.bin to πρώτο στο secondary παιδίο και το δεύτερο στο primary παδίο τ'οτε με το start έδειξε 100% ολοκλήρωση!!! Το ανθρωπάκι όμως έμεινε!!!

 

Μαλλον εδω εγινε η στραβη. Το boot.bin μπαινει στο primary και το sbl.bin στο secondary. Το κινητο ανοιγει τωρα?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω εγινε η στραβη. Το boot.bin μπαινει στο primary και το sbl.bin στο secondary. Το κινητο ανοιγει τωρα?[/Ε

 

Επειδή κοντεύει μία ώρα κολλημενο εβγαλα την μπαταρία και την ξανασύνδεσα αμέσως. Αλλά τωρα μου βγάζει ενα εικονιδιο κινητού με ένα κόκκινο θαυμαστικό ανάμεσα σε ένα εικονίδιο υπολογιστή!!!

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω εγινε η στραβη. Το boot.bin μπαινει στο primary και το sbl.bin στο secondary. Το κινητο ανοιγει τωρα?[/Ε

 

Επειδή κοντεύει μία ώρα κολλημενο εβγαλα την μπαταρία και την ξανασύνδεσα αμέσως. Αλλά τωρα μου βγάζει ενα εικονιδιο κινητού με ένα κόκκινο θαυμαστικό ανάμεσα σε ένα εικονίδιο υπολογιστή!!!

 

Εχει μπρικαρει. Το debugging το εχεις ενεργοποιημενο απο πριν ετσι?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

 

Εχει μπρικαρει. Το debugging το εχεις ενεργοποιημενο απο πριν ετσι?

 

Ναι το έχω ενεργοποιημένο από πρίν!

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω ενεργοποιημένο από πρίν!

 

Πρεπει να δοκιμασουμε να δουμε αν αναγνωριζεται απο το adb. Συνδεσε το στο pc και κανε αυτο το βημα μπας και μπει στο download mode

Βημα 7 - Ξεζιπαρουμε και παταμε διπλο κλικ στο Download.bat

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω την 8. 1 του darky το θέμα είναι ότι κάνει force close το. vending. apk είναι γνωστό bug ή μόνο σε μένα έτυχε ;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δοκιμασουμε να δουμε αν αναγνωριζεται απο το adb. Συνδεσε το στο pc και κανε αυτο το βημα μπας και μπει στο download mode

Βημα 7 - Ξεζιπαρουμε και παταμε διπλο κλικ στο Download.bat

 

Δυστυχώς τίποτε!!! Το συνδέω και μου δείχνει μονίμως τα εικονίδια που ανεφερα παραπάνω!Κάνω διπλό κλικ στο download bat. αλλά το κινητό δεν ξεκινάει!!

Κώστας:whistle:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω εγινε η στραβη. Το boot.bin μπαινει στο primary και το sbl.bin στο secondary.

 

Επειδή κοντεύει μία ώρα κολλημενο εβγαλα την μπαταρία και την ξανασύνδεσα αμέσως. Αλλά τωρα μου βγάζει ενα εικονιδιο κινητού με ένα κόκκινο θαυμαστικό ανάμεσα σε ένα εικονίδιο υπολογιστή!!!

 

αυτό μάλλον στο βγάζει για να το συνδέσεις με το κιες να κάνει επαναφορά μου φαίνεται.. δοκίμασε μία μήπως καταφέρεις κάτι

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...