Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ froyo.XWJPH ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ root , ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Η ΕΚΔΟΣΗ Η ΟΧΙ?

 

Ειναι η τελευταια επισημη για την Ελλαδα, ναι.

Μη γραφεις με κεφαλαια ομως, ειναι σαν να φωναζεις και απαγορευεται απο τους ορους χρησης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ θα το ψάξω λίγο το θέμα και θα επανέλθω λίγο αργότερα..:rolleyes:

 

..... Όλα καλά με την εφαρμογή που... βρήκα ,την εγκατέστησα αλλά μόλις πάω system/app για να σβήσω το "txtr-android-client-bol-1.0.3-nobooks.apk" μου λέει οτι δε γίνεται γιατί είναι μόνο read only. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό. Εντάξει, δεν καίγομαι να τη σβήσω, και να μη σβήνει δε τρέχει τίποτα αλλά περίεργο είναι να μη μπορεί να τη σβήσει...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

μου λέει οτι δε γίνεται γιατί είναι μόνο read only. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό. Εντάξει, δεν καίγομαι να τη σβήσω, και να μη σβήνει δε τρέχει τίποτα αλλά περίεργο είναι να μη μπορεί να τη σβήσει...

 

πάνω δεξιά έχει επιλογή "mount R/W" άμα το πατίσεις μπορείς να σβήσεις οτι θες

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!! Έσβησα αυτά που ήθελα. Επιτέλους μπορώ να πω οτι έχω τον πλήρη έλεγχο του Γαλαξία ολόκληρου...

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!! Έσβησα αυτά που ήθελα. Επιτέλους μπορώ να πω οτι έχω τον πλήρη έλεγχο του Γαλαξία ολόκληρου...

 

σιγά μην είσαι και ο θεός :lol::lol:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!

 

Συγχαρητήρια για την άψογη δουλειά σας και την ατελείωτη βοήθεια που έχετε προσφέρει σε όλα τα newbies (συμπεριλαμβανομένου εμέ!).

 

Έβαλα πρόσφατα την darky's 9.3 beta 1 με voodoo kernel. Όλα δούλευαν ρολόι ώσπου αποφάσισα να κάνω επαναφορά απο titanium backup όλα αυτά που είχα σώσει. Έκτοτε δεν μπορώ με τίποτα να αλλάξω φόντο (έχει κολλήσει σε αυτό όπου είναι ένας ελληνικός πεζόδρομος διαστρεβλωμένος με διάφορα φώτα και κόσμο).

Μήπως μπορεί κανείς να ξέρει τι παίζει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

O darky δεν προτεινει το titanium backup για την ρομ του...

Το προγραμμα που προτεινει για αυτη την δουλεια ειναι το appsaver

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

O darky δεν προτεινει το titanium backup για την ρομ του...

Το προγραμμα που προτεινει για αυτη την δουλεια ειναι το appsaver

 

Α έτσι εξηγείται... μάλλον επειδή επανέφερα και τα εργοστασιακά apps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ερωτηση αν εχω περασει τον speedmod kernel χρειαζεται να κανω κατι αλλο για το battery drain απο το wifi?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ερωτηση αν εχω περασει τον speedmod kernel χρειαζεται να κανω κατι αλλο για το battery drain απο το wifi?

 

δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχουν ηδη στο κερνελ

βαλε μονο σου το jpa firmware για να εισαι σιγουρος...Εγω απο εκει το εβαλα και ειμαι οκ.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10056736&postcount=6706

 

Apply zip μεσω cwm

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι σιγουρος αν υπαρχουν ηδη στο κερνελ

βαλε μονο σου το jpa firmware για να εισαι σιγουρος...Εγω απο εκει το εβαλα και ειμαι οκ.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10056736&postcount=6706

 

Apply zip μεσω cwm

 

οκ απλα ηθελα να το ξερω για να το γλιτωνα το ανοιξε κλεισε

ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ερωτηση αν εχω περασει τον speedmod kernel χρειαζεται να κανω κατι αλλο για το battery drain απο το wifi?

 

όχι δεν χρειάζεται, to sppedmod/voodoo δεν έχουνε το battery drain :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε download mode αλλα δεν εχω βγαλει sim και εξωτερικη καρτα...πως βγαινω απο το mode?Απλα το κλεινω ή βγαζω την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε download mode αλλα δεν εχω βγαλει sim και εξωτερικη καρτα...πως βγαινω απο το mode?Απλα το κλεινω ή βγαζω την μπαταρια?

 

αν κρατας πατημενο το power θα κανει reboot...

αλλιως βγαλε μπαταρια.οτι θες

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακολουθησει τον οδηγο του τυχερακια για να κανω root σε 2.2.1 μεσω adb αλλα ενω ολα πανε καλα στο τελος δεν γινεται τιποτα.Βασικα σε μια απο τις εντολες που εχει γραψει ο τυχερακιας στον δευτερο κωδικα οταν την γραφω στην γραμμη εντολων μου γραφει link failed file exist.Μαλλον λογο αυτης της εντολης δεν τελειωνει σωστα η διαδικασια.Τι πρεπει να κανω? Alex?????????
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακολουθησει τον οδηγο του τυχερακια για να κανω root σε 2.2.1 μεσω adb αλλα ενω ολα πανε καλα στο τελος δεν γινεται τιποτα.Βασικα σε μια απο τις εντολες που εχει γραψει ο τυχερακιας στον δευτερο κωδικα οταν την γραφω στην γραμμη εντολων μου γραφει link failed file exist.Μαλλον λογο αυτης της εντολης δεν τελειωνει σωστα η διαδικασια.Τι πρεπει να κανω? Alex?????????

 

Είχες προφανώς ξανακάνει root παλιότερα, και δεν έβαλες καινούρια rom? Yπάρχει ήδη su αρχείο στο /system/bin...

Ακριβώς πριν κάνεις την εντολή με το ln -s ... γράψε

 rm /system/bin/su 

 

και συνέχισε κανονικά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

!

λοιπόν το εξής παράξενο μου συμβαίνει

js3 με speedmod το vplayer τρώει φρίκες όταν κλείνω ένα βιντεάκι(δονάει 1 και μετά 2 συνεχόμενες force close δλδ)

darky με voodoo όλα κομπλέ

js5 πάλι με speedmod τα ίδια με την js3

φταίει ο kernel ? η παίζει να φταίει τπτ άλλο ;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα δω τις επι πληρωμη εφαρμογες, εχω βαλει το market access k to market enabler κ τιποτα. εχω Q card στον γαλαξια
Link to comment
Share on other sites

MArket Enabler->Setting list->Κρατας πατημενη μια επιλογη->fake this provider now

 

Και εισαι οκ.

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Επειδή ψάχνω όλα τα φόρουμ και δεν μπορώ να βρώ κάπου ευκολα τελικά, μήπως μπορεί καποιος να μου πει που μπορώ να βρώ το επίσημο ελληνικό τελευταίο froyo που είχε περαστεί στο κινητό μου μέσω ΚΙΕS (χωρίς το patch) πριν ένα μήνα (νομίζω XXJPWH ή XXJPP ή κάτι τέτοιο) έτοιμο για ολοκληρωτικό φλας από Odin?

Κόπηκε το οne click lag fix όταν πηγα να το επανεγκαταστήσω στη μεση, έσβησε το κινητό και τώρα δεν ξανανοίγει! Αύριο θα παρω ενα usb jig στο χέρι οπότε θα χρειαστώ τα αρχεία!!

Eπίσης τελικά ένα αρχείο .pit χρειάζομαι ή 4 μαζί με το pit?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Επειδή ψάχνω όλα τα φόρουμ και δεν μπορώ να βρώ κάπου ευκολα τελικά, μήπως μπορεί καποιος να μου πει που μπορώ να βρώ το επίσημο ελληνικό τελευταίο froyo που είχε περαστεί στο κινητό μου μέσω ΚΙΕS (χωρίς το patch) πριν ένα μήνα (νομίζω XXJPWH ή XXJPP ή κάτι τέτοιο) έτοιμο για ολοκληρωτικό φλας από Odin?

Κόπηκε το οne click lag fix όταν πηγα να το επανεγκαταστήσω στη μεση, έσβησε το κινητό και τώρα δεν ξανανοίγει! Αύριο θα παρω ενα usb jig στο χέρι οπότε θα χρειαστώ τα αρχεία!!

Eπίσης τελικά ένα αρχείο .pit χρειάζομαι ή 4 μαζί με το pit?

Ευχαριστώ...

 

Έχεις κοιτάξει την πρώτη σελίδα αυτού του topic; Ο Tyxerakias δίνει την JPH και ως αρχείο για πέρασμα μέσω odin χωρίς repartition.

 

Edit: Δεν υπάρχει λόγος να ποστάρεις και στο επίσημο για τον ίδιο λόγο. Εκεί είσαι off-topic.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κοιτάξει την πρώτη σελίδα αυτού του topic; Ο Tyxerakias δίνει την JPH και ως αρχείο για πέρασμα μέσω odin χωρίς repartition.

 

Μόνο αυτό το αρχείο χρειάζομαι δηλαδη? Ούτε το pit, ουτε τα csc και modem, κι ας έχω φλάσάρει πριν ένα .pit με repartition?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτό το αρχείο χρειάζομαι δηλαδη? Ούτε το pit, ουτε τα csc και modem, κι ας έχω φλάσάρει πριν ένα .pit με repartition?

 

Νομίζω ότι αυτό ακριβώς λέει ο tyxerakias στις οδηγίες του. Μόνο αυτό το αρχείο ως pda χωρίς pit. Σε αυτό το αρχείο περιέχονται όλα, ενώ δεν χρειάζεσαι ξανά repartition εάν έχεις ξανακάνει (όλες οι froyo έχουν το ίδιο pit).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό ακριβώς λέει ο tyxerakias στις οδηγίες του. Μόνο αυτό το αρχείο ως pda χωρίς pit. Σε αυτό το αρχείο περιέχονται όλα, ενώ δεν χρειάζεσαι ξανά repartition εάν έχεις ξανακάνει (όλες οι froyo έχουν το ίδιο pit).

 

Ελπίζω να δουλέψει αύριο το jig και να μπορέσει να γίνει το flash....κρίμα γιατί OCLF το είχα ξαναβάλει και δούλευε κανονικά με το ext2....απλα το εκανα undo για να παίξω λίγο με το kies και μετά που πήγα να το ξαναπεράσω....:(

Πώς να βάλω ένα lagfix με ext4 που λένε ότι είναι πιο ασφαλές? Θέλει άλλον kernel, πχ Voodoo?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να δουλέψει αύριο το jig και να μπορέσει να γίνει το flash....κρίμα γιατί OCLF το είχα ξαναβάλει και δούλευε κανονικά με το ext2....απλα το εκανα undo για να παίξω λίγο με το kies και μετά που πήγα να το ξαναπεράσω....:(

Πώς να βάλω ένα lagfix με ext4 που λένε ότι είναι πιο ασφαλές? Θέλει άλλον kernel, πχ Voodoo?

 

Ναι, χρειάζεσαι άλλον kernel. Οι πιο διαδεδομένες επιλογές: speedmod και voodoo από xda.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χρειάζεσαι άλλον kernel. Οι πιο διαδεδομένες επιλογές: speedmod και voodoo από xda.

 

Όπως με τους ίδιους kernel κανεις και overclock....τεσπα....ας δουλεψει αυριο το κινητακι και βλέπουμε...ένα restore boot animation χρειαζοταν μεσα απο το OCLF και τελείωνε...

Τα υπολοιπα νέα μου, καλά ή κακά αύριο....

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...