Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση lagfix τωρα χρειαζομαι?

 

Τελικά η καινούργια και επίσημη 2.2 τι file system χρησιμοποιεί ρε παιδιά ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σας...ειμαι πολυ...νεουδι στο GALAXY S και προσπαθω να καταλαβω τι γινεται αλλα εχω χαθει μεσα στις..ορολογιες που μιλατε μεταξυ σας...και δεν....!!!

 

μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να μπαινω στα site που αναφερεστε και να κανω download και μετα μεσω ΚΙΕΣ να τα παιρναω στο κινητο?>και πως?

 

ΥΣ.Πετρο..thanx man:O

Gamer - gadgetακιας ετων...37

XBOX LIVE: BOSS the DRAGON

IKARIAM kappa κόσμος: ΔΙΑΣ_7

Samsung Galaxy S ΙΙΙ...ενας ερωτας γεννηθηκε.

και προσοχή...ΣΤΟΝ ΠΕΡΑΙΑ..ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΘΥ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω, για να περάσω την 2.2 με τον οδηγό του tyxerakia, πρέπει να το κάνω πρώτα unroot; το lagfix το έκανα απεγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας...ειμαι πολυ...νεουδι στο GALAXY S και προσπαθω να καταλαβω τι γινεται αλλα εχω χαθει μεσα στις..ορολογιες που μιλατε μεταξυ σας...και δεν....!!!

 

μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να μπαινω στα site που αναφερεστε και να κανω download και μετα μεσω ΚΙΕΣ να τα παιρναω στο κινητο?>και πως?

 

ΥΣ.Πετρο..thanx man:O

 

Δεν γίνεται μέσω kies αυτό που θες

Από το odin γίνεται και είναι επικίνδυνη διαδικασία!

Εγώ προσωπικά και οι περισσότεροι δεν έχουμε πάθει κάτι, αλλά παίζουνε και μεμονωμένα περιστατικά που πεθάναν τα κινητά.

Εγώ σαν salie πάντως γιαυτό το αγόρασα εξαρχής

Πριν κάνεις οτιδήποτε, διάβασε το ποστ του τυχεράκια για τα 3 κουμπιά

Vol down + home + power

Αυτά τα 3 θα σε σώσουνε άμα πάει κάτι στραβά

Εγώ αυτό ακριβώς έκανα και είμαι ακόμη εδώ :)

Welcome!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος?Εδώ βλέπω report για επιτυχία σε stock rom...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9126694&postcount=110

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν διαβασα ολο το thread, αλλα ο topic starter αναφερει με κοκκινα γραμματα πως ειναι για deodexed. Απο κει και περα αν το δοκιμασετε κρατηστε ενα μπακαπ των αρχειων που αλλαζουν...

 

@mantzaros εβγαλες ακρη? Μηπως δεν βαζεις την τελεια . ?

Κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη studiokuma, κανει το ιδιο αλλα αυτοματα...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινης δεν διαβασα ολο το thread, αλλα ο topic starter αναφερει με κοκκινα γραμματα πως ειναι για deodexed. Απο κει και περα αν το δοκιμασετε κρατηστε ενα μπακαπ των αρχειων που αλλαζουν...

 

@mantzaros εβγαλες ακρη? Μηπως δεν βαζεις την τελεια . ?

Κατεβασε απο το μαρκετ την εφαρμογη studiokuma, κανει το ιδιο αλλα αυτοματα...

 

καλημερα

ολα οκ εβγαλα ακρη

στη προσπαθεια μου να βαλω την επισημη φρογιο δε μπορουσα με τπτ να βαλω παλι το 2b recovery για να αλλαξω το θεμα

οποτε εγκατελειψα τη προσπαθεια και τρεχω την doc v8 μεχρι στιγμης

απο την βασικη εκδοση στην μεσαια και τη μεσαια στη φουλ αφαιροντας οτι δε χρειαζοταν πριν τα φλασαρω

καμια σχεση η μπαταρια με πριν χτες βραδυ ημουν στο 49% ποτε δεν ειχα τοσο πολυ μπαταρια το βραδυ με την ιδια χρηση παντα

αν αλλαξω το modem ισως να ειναι καλυτερα ακομα?εχω αφησει το μοντεμ που ειχε μεσα

και κατι ακομα,

εχει κανεις προβλημα με το σημα?χρησιμοποιειτε θηκη?γιατι εχω μεγαλο προβλημα μεσα στο σπιτι μου στο σημα γενικα με ολες τις συσκευες που ειχα

αλλα για παραδειγμα χτες μου κοπηκε κληση και τη συνεχισα με το @φωνο 4 του κουμπαρου μου

μηπως φταει η θηκη?εχω την sgp case ultra slider

μονο μεσα στο σπιτι εχω θεμα εξω ειμαι καμπανα

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

4)εχω την εντυπωση οτι το lagfix οσο περναει ο καιρος ειναι σαν να μην λειτουργει.Δηλαδη ενω στην αρχη εβλεπα μεγαλυτερη ταχυτητα πρακτικα στο κινητο και καλυτερες αντιδρασεις, τωρα πλεον ειτε εγω το συνηθησα πολυ ειτε εκεινο επανηλθε οντως στα παλια του.Συμφωνει κανεις?
+1

Έχω darky's 4.1 superoptimized με lagfix το προτεινόμενο ext4

Ενώ στην αρχή πήγαινε σφαίρα, μετά από καμιά δεκαριά μέρες έχει αρχίσει να lagάρει ...σε τέτοιο βαθμό που εχθές μπήκα από cwm για να τσεκάρω μήπως για κάποιον λόγο εν αγνοία μου είχε αφαιρεθεί το lagfix, το οποίος διαπίστωσα ότι παρέμενε σε ext4.

ΤΙ ΛΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Επειδη βλεπω οτι συζητατε αρκετα για custom roms( και εχω κανει αρκετα φλασαρισματα) να σας πω οτι με την τελευταια froyo I9000XFJP7|2.2| 2010 October και με oclf το κινητο παει μια χαρα.Ουτε κολλαει, η μπαταρια ειναι μια χαρα αλλα το swype δεν εχει ελληνικα (το samsung keyboard εχει και ελληνικα ) .Για οποιον ενδιαφερεται http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=846913 ειναι η τελευταια ευρωπαικη εκδοση και εχει και link με ολα τα csc.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω, για να περάσω την 2.2 με τον οδηγό του tyxerakia, πρέπει να το κάνω πρώτα unroot; το lagfix το έκανα απεγκατάσταση.

 

Βγάλτο, αν και εγώ το ξέχασα και δεν έγινε τπτ... Αλλά καλύτερα αφαίρεσέ τα όλα αυτά root/lagfix Κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν και παλιος στο φορουμ , να ρωτησω κι εγω ρε παιδια , πως μπορω να ξερω (βλεπω ) οτι εχω lagfix ???:(
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος?Εδώ βλέπω report για επιτυχία σε stock rom...

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9126694&postcount=110

 

η JPO που λεει οτι χρησιμοποιει αυτος ειναι froyo και οχι eclair οπως αυτη που εχεις εσυ.

 

Τελικά η καινούργια και επίσημη 2.2 τι file system χρησιμοποιεί ρε παιδιά ?

 

rfs οπως παντα....

 

Να ρωτήσω και εγω, για να περάσω την 2.2 με τον οδηγό του tyxerakia, πρέπει να το κάνω πρώτα unroot; το lagfix το έκανα απεγκατάσταση.

 

unroot δεν χρειαζεται να κανεις. μονο disable το lagfix.

ελπιζω πριν το κανεις απεγκατασταση να το εκανες πρωτα disable και να μην εβγαλες το προγραμμα αφηνοντας τα partition με το file system του lagfix

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανιζει πρασινη την επιλογη undo lagfix αρα θεωρω οτι ειναι ακομα ενεργοποιημενο

 

υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το καταλαβω???

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα full benchmark test και μου εβγαλε 2130 ενω οταν το ειχα πρωτοβαλει μου εβγαζε 2350

 

αρα προφανως κατι εχει αλλαξει και δεν ειναι ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα full benchmark test και μου εβγαλε 2130 ενω οταν το ειχα πρωτοβαλει μου εβγαζε 2350

 

αρα προφανως κατι εχει αλλαξει και δεν ειναι ιδεα μου

 

Και άμα το ξαναβάλεις θα σου βγάλει άλλο...γενικά στο oclf αν είσαι γύρω στις 200 μονάδες πάνω κάτω στο quandrant είναι οκ...το quandrant όμως μην το εμπιστεύεσαι αλλού είναι η ουσία...είναι γρήγορο και smooth το κινητό σου; Τότε είσαι οκ και ξέχασε το quandrant...προχτές σε ένα περίεργο σετ που έκανα το quandrant έδειχνε κοντά στα 2500 ! Ναι αλλά ούτε smooth ήτανε και μετά από μια μέρα έβγαλε και lag..

..το quandrant όμως ηταν στην κοσμάρα του..2500 σταθερά...το set βέβαια το άλλαξα και ησύχασα!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Και άμα το ξαναβάλεις θα σου βγάλει άλλο...γενικά στο oclf αν είσαι γύρω στις 200 μονάδες πάνω κάτω στο quandrant είναι οκ...το quandrant όμως μην το εμπιστεύεσαι αλλού είναι η ουσία...είναι γρήγορο και smooth το κινητό σου; Τότε είσαι οκ και ξέχασε το quandrant...προχτές σε ένα περίεργο σετ που έκανα το quandrant έδειχνε κοντά στα 2500 ! Ναι αλλά ούτε smooth ήτανε και μετά από μια μέρα έβγαλε και lag..

..το quandrant όμως ηταν στην κοσμάρα του..2500 σταθερά...το set βέβαια το άλλαξα και ησύχασα!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

το κινητο παει καπως καλυτερα απ'οτι πηγαινε ως μαμα...αλλα οχι και τρελη διαφορα. Γενικα παντως lag δεν κανει , κανει ομως κατι κουλα κοληματα μερικες φορες και κανει και καμια εικοσαρια δευτερολεπτα στην σαρωση της sd στην αρχη μεχρι να λειτουργησει κανονικα

ειναι νορμαλ αυτο???

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει την επισημη froyo και εκανα μονο root. ειναι σε σχεση με το eclair 10% ποιο γρηγορο χωρις κολληματα και lag (εκτος αν ανοιξεις πολλες εφαρμογες και λογω μνημης κολλησει για λιγο). κατα την γνωμη μου οσο το ψαχνεις με kernel και αλλα χειροτερο γινεται.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο παει καπως καλυτερα απ'οτι πηγαινε ως μαμα...αλλα οχι και τρελη διαφορα. Γενικα παντως lag δεν κανει , κανει ομως κατι κουλα κοληματα μερικες φορες και κανει και καμια εικοσαρια δευτερολεπτα στην σαρωση της sd στην αρχη μεχρι να λειτουργησει κανονικα

ειναι νορμαλ αυτο???

 

Ναι τα ίδια έκανε και σε μένα, είναι φυσικό, το oclf είναι ένα καλό και απλό lagfix, αλλά από κάποιο σημείο και μετά τα κάνει αυτά..τώρα για την σάρωση, και αυτό είναι φυσικό, τα ίδια κάνει και στο froyo

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια για froyo που μπορω να βρω lagfix??

 

Μπες στο xda και όπου δεις kernel διάβασε ..καλό όμως είναι να μπεις και στο αντίστοιχο θέμα Hacks/Root και βελτιώσεις..του galaxy στο site..για τέτοιου είδους θέματα γράφουμε εκεί..

.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Αν και παλιος στο φορουμ , να ρωτησω κι εγω ρε παιδια , πως μπορω να ξερω (βλεπω ) οτι εχω lagfix ???:(

 

Δηλαδή; Εξαρτάται πιο lagfix υποτίθεται ότι έχεις βάλει...Επίσης στο quandrant αποτελέσματα άνω του 1000 συνήθως προέρχονται από κάποιο lagfix

Edit

Να ρωτήσω και εγώ κατι άσχετο...Ο Rom Manager παίζει να κάνει αντίγραφο της ρομ σε froyo όπως έκανε σε eclair;

Sent from GALAXY!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζω το εξης προβλημα μετα απο μια αναγκαστικη επαναγκατασταση της rom του Darky ,το κινητο τωρα δεν μου κραταει τα ελληνικα σαν default γλωσσα , αλλα μετα απο καθε επανεκινιση επιστρεφει στα αγγλικα.

Τι φταει ? τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες περασα την 2.2 και βασικα την bujp8.απο θεμα ταχυτητας νομιζω οτι ειναι πιο αργο απο πριν,βασικα το ειχα με την2.1 και ειχα περασει το oclf.anyway

τωρα το εκανα root με το z4root μου εδειξε οτι εγινε rootεκανα επανεκκινηση και ολα οκ.

αλλα προσπαθω να του περασω το adfree kai autokiller που χρειαζονται root δικαιωματα και μου λεει οτι η συσκευη δεν ειναι root.

και επισης αν ξερετε κατι παρομοιο προγραμμα σαν το autokiller που να κλεινει τις εφαρμογες μετα απο καποιο οριο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες περασα την 2.2 και βασικα την bujp8.απο θεμα ταχυτητας νομιζω οτι ειναι πιο αργο απο πριν,βασικα το ειχα με την2.1 και ειχα περασει το oclf.anyway

τωρα το εκανα root με το z4root μου εδειξε οτι εγινε rootεκανα επανεκκινηση και ολα οκ.

αλλα προσπαθω να του περασω το adfree kai autokiller που χρειαζονται root δικαιωματα και μου λεει οτι η συσκευη δεν ειναι root.

και επισης αν ξερετε κατι παρομοιο προγραμμα σαν το autokiller που να κλεινει τις εφαρμογες μετα απο καποιο οριο.

καλημερα

οταν πατησε το ροοτ στο ζ4ρουτ μπηκες μετα στο ρεκαβερυ για να πατησεις το update.zip?αν οχι δεν εχεις γινει ροουτ καθως μονο με τη χρηση του z4root δε γινεσαι ροουτ αν δε κανεις τα παραπανω βηματα

το ζ4 απλα εβγαλε ενα ζιπ αρχειο το οποιο πρεπει να χρησιμοποιησεις για να γινεις ρουτ

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...