Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατατοπιστικοτατος ο Αργυρης :)

οποτε περιμενουμε ακομη λοιπον...

τι το ηθελες ρε sammy το rfs :chair:...και πηρα προχθες μια χαρα που το ειπε ο Κυριλλος....αλλα μετα :heat:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικα με την 2.3.2 που ρωτησαν μερικα παιδια, θελει οντως δουλεια το μεγαλο προβλημα ειναι με την μνημη που πεφτει γρηγορα και μερικες φορες κανει το κινητο να σερνεται. το gps σε μενα κλειδωνει αμεσως δεν εχει swype και το browsing δουλευει καλα για να το κανεις ροοτ θελει μεγαλη διαδικασια προς το παρον εδω το λινκ για οποιον θελει http://www.android-gingerbread.com/2011/03/galaxy-s-2-3-2-gingerbread-served-heres-the-guide-to-the-root/ για μενα μην την περνατε ακομα περιμενετε την βελτιωμενη εκδοση
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την 2.3.2 που ρωτησαν μερικα παιδια, θελει οντως δουλεια το μεγαλο προβλημα ειναι με την μνημη που πεφτει γρηγορα και μερικες φορες κανει το κινητο να σερνεται. το gps σε μενα κλειδωνει αμεσως δεν εχει swype και το browsing δουλευει καλα για να το κανεις ροοτ θελει μεγαλη διαδικασια προς το παρον εδω το λινκ για οποιον θελει http://www.android-gingerbread.com/2011/03/galaxy-s-2-3-2-gingerbread-served-heres-the-guide-to-the-root/ για μενα μην την περνατε ακομα περιμενετε την βελτιωμενη εκδοση

 

Swype εχει, απλα θελει ενα fix στο build.prop. Γιατι θελει μεγαλη διαδικασια το rooting?Πανευκολο, φλασαρεις μεσω Odin το cf root

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η kitchen που θα βγει πάνω στην jv1 να είναι καλύτερη. Ο supercurio είδα οτι πειράζει τον Kernel, λογικά το θέμα με τη ram θα λυθεί, είναι υπαρκτό πάντως.

Επίσης και με 3D έχει πρόβλημα, θα δείξει...

Το καλό θα είναι όταν θα έχουμε και μαγειρεμένες τις επίσημες 2.3, αλλά και AOSP 2.3, όπως πάει να κάνει ο cyanogen. Ελπίζω να βγάλει σχετικά σύντομα το source code η sammy, διάβασα οτι τον βγάζει περίπου όταν βγαίνει και το update μέσω kies.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την 2.3.2 που ρωτησαν μερικα παιδια, θελει οντως δουλεια το μεγαλο προβλημα ειναι με την μνημη που πεφτει γρηγορα και μερικες φορες κανει το κινητο να σερνεται. το gps σε μενα κλειδωνει αμεσως δεν εχει swype και το browsing δουλευει καλα για να το κανεις ροοτ θελει μεγαλη διαδικασια προς το παρον εδω το λινκ για οποιον θελει http://www.android-gingerbread.com/2011/03/galaxy-s-2-3-2-gingerbread-served-heres-the-guide-to-the-root/ για μενα μην την περνατε ακομα περιμενετε την βελτιωμενη εκδοση

 

ενταξει ρουτ γινεται και με το cf root, οπως ειπωθηκε προηγουμενως αλλα και χειροκινητα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση οταν θελω να κανω restore με το clockworkmod οταν θελω να επαναφερω μονο τις εφαρμογες μου κανω restore μονο το data.img?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση: Θέλω να βάλω την 9.3 του Darky και έχω κατεβάσει την εφαρμογή Darky ROM configurator για να επιλέξω τις ρυθμίσεις που θέλω να κάνει install. Στην ρύθμιση Modem Options έχει τρείς επιλογές, την JPY, Eclair και No Modem. Ποιά να επιλέξω απ'την στιγμή που έχω την JS5??

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση: Θέλω να βάλω την 9.3 του Darky και έχω κατεβάσει την εφαρμογή Darky ROM configurator για να επιλέξω τις ρυθμίσεις που θέλω να κάνει install. Στην ρύθμιση Modem Options έχει τρείς επιλογές, την JPY, Eclair και No Modem. Ποιά να επιλέξω απ'την στιγμή που έχω την JS5??

 

Η JS5 έχει JPY modem.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η JS5 έχει JPY modem.

 

Θεός, thanks.. :):)

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μετα απο τη μελετη αποφασισα να μη βαλω προς το παρον την τζιντζερ που τοσο περιμενα α,ρε σαμμυ μας εκανες και χαρηκαμε και μετα.....το χαος παλι

 

σημερα ειπα να φλασαρω μετα απο καιρο και εβαλα την 9,3 darky ειχα να βαλω darky απο τοτε που βγηκε η κουζινα

μεχρι στιγμης φαινεται σουπερ

με 1354 quandrant για αυτους που κοιταν τα νουμερα χωρις lagfix ενεργοποιημενο

ειναι γρηγορη με καλη αποκριση και προς το παρρον δεν εχω δει κανα τρελο λαγκ

δε μου χει βγαλει καποιο κυριο bag μεχρι στιγμης

το μονο που συναντησα μολις τωρα ειναι οτι δε μπορω να βαλω οθονη κλειδωματος μου κλεινει τελειως τις ρυθμισεις

περισοτερα αυριο οταν θα χω περασει 24 ωρες μαζι της

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μετα απο τη μελετη αποφασισα να μη βαλω προς το παρον την τζιντζερ που τοσο περιμενα α,ρε σαμμυ μας εκανες και χαρηκαμε και μετα.....το χαος παλι

 

σημερα ειπα να φλασαρω μετα απο καιρο και εβαλα την 9,3 darky ειχα να βαλω darky απο τοτε που βγηκε η κουζινα

μεχρι στιγμης φαινεται σουπερ

με 1354 quandrant για αυτους που κοιταν τα νουμερα χωρις lagfix ενεργοποιημενο

ειναι γρηγορη με καλη αποκριση και προς το παρρον δεν εχω δει κανα τρελο λαγκ

δε μου χει βγαλει καποιο κυριο bag μεχρι στιγμης

το μονο που συναντησα μολις τωρα ειναι οτι δε μπορω να βαλω οθονη κλειδωματος μου κλεινει τελειως τις ρυθμισεις

περισοτερα αυριο οταν θα χω περασει 24 ωρες μαζι της

εβαλα κι εγω την 9.3,αυτο που παρατηρησα ειναι οσο αναφορα το call recording,μου βγαζει fail,δοκιμασε κανεις αλλος?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω την 9.3,αυτο που παρατηρησα ειναι οσο αναφορα το call recording,μου βγαζει fail,δοκιμασε κανεις αλλος?

 

Το call recording σε μένα λειτουργεί άψογα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν πολύ καιρό φαν του Darky, αλλά βάλτε insanity και θα με θυμηθείτε. Ταχύτητα, απόκριση και μπαταρία στα καλύτερά τους!! Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

...και μια και μιλάμε για μπαταρία.. :p Όποιος δε βαριέται ας δοκιμάσει Ultimate kernel beta2 OC/UV..Αυτή τη στιγμή είμαι με Darky 9.3 final JS5 και αυτό τον kernel χωρίς overclock, με -125mV undervoltage..Εδώ και 6.5 ώρες με αρκετά τηλέφωνα (χωρίς wifi βέβαια για να δώ το όποιο drain) και είναι στο 94% (απ' το αρχικό 98%)..Πολύ γρήγορος,πολύ smooth και με καλή μπαταρία :)
Link to comment
Share on other sites

μια απορια....εχω την darky v9.3 xwjs5 σασ κανει και εσασ κολημα το playstation emulator???????????:mad::( ?????
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Το call recording σε μένα λειτουργεί άψογα.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

που αποθηκευεται η συνομιλια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου κατι επαθε , χτες το βραδυ το εβαλα να φορτισει κ σημερα το πρωι κανει απνανεκινησεις συνεχεια κ δεν ανοιγει καθολου, τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου κατι επαθε , χτες το βραδυ το εβαλα να φορτισει κ σημερα το πρωι κανει απνανεκινησεις συνεχεια κ δεν ανοιγει καθολου, τι να κανω?

 

ποια ρομ του εχεις?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

...και μια και μιλάμε για μπαταρία.. :p Όποιος δε βαριέται ας δοκιμάσει Ultimate kernel beta2 OC/UV..Αυτή τη στιγμή είμαι με Darky 9.3 final JS5 και αυτό τον kernel χωρίς overclock, με -125mV undervoltage..Εδώ και 6.5 ώρες με αρκετά τηλέφωνα (χωρίς wifi βέβαια για να δώ το όποιο drain) και είναι στο 94% (απ' το αρχικό 98%)..Πολύ γρήγορος,πολύ smooth και με καλή μπαταρία :)

 

Πολύ καλός ο Ultimate kernel beta2 OC/UV συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 2.2.1 μία βδομάδα τώρα και από εκεί που η μπαταρία με την 2.1 αρκετό internet και μπόλικα sms κρατούσε 3 μέρες και κάτι, τώρα χωρίς internet και με όλες τις ρυθμίσεις που είχα και πριν κρατάει το πολύ 1-2 μέρες...να πάω για custom?
Link to comment
Share on other sites

την 2.2.1 , την ξαναεβαλα ομως τωρα , τι το επιασε ? αν το ξανακανει παλι αυτο θα κανω?

ναι, ειχες βαλει καποιον αλλο κερνελ?

Έχω την 2.2.1 μία βδομάδα τώρα και από εκεί που η μπαταρία με την 2.1 αρκετό internet και μπόλικα sms κρατούσε 3 μέρες και κάτι, τώρα χωρίς internet και με όλες τις ρυθμίσεις που είχα και πριν κρατάει το πολύ 1-2 μέρες...να πάω για custom?

 

οι custom δεν νομιζω οτι εχουν και την καλυτερη διαρκεια συνηθως

η καταναλωση με την js3 σε μενα ειναι αρκετα καλη

το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πειραματιστεις με διαφορες ρομς

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι ειναι ο κερνελ, την εβαλα απο την πρωτη σελιδα ,

 

οκ δεν ειχες αλλαξει :)

ισως σου ετυχε

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...