Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλο ενα ποστ για οσους γνωριζουν τον supercurio

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11728848&postcount=289

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαχαχαχαχαα.... στο πνεύμα του RFS λοιπόν βγάζει 1028 στο quadrant

 

Πλάκα κάνω δεν λέει τίποτα, πολύ καλό το gingerbread αλλά είναι ακόμα beta :(

Εξαιρετικές εντυπώσεις... ωραία θα φάμε το γκινγκερόψωμο σύντομα, υπομονή να αρχίζουν να βγαίνουν οι επίσημες ~

 

Κάμερα πάντως παιδιά έχουνε κάνει καλή δουλειά ~

 

σοβαρα...;που ειναι καλυτερη η καμερα;

επισης, στο browsing τη δοκιμασες...;αυτο ειναι για μενα το αγκαθι...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα ποστ για οσους γνωριζουν τον supercurio

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11728848&postcount=289

 

καλά τα έγραψε :P

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

O browser λένε ταχύτατος..Και σύμφωνα με τον supercurio:

#I9000XWJV1 browser rendering is hardware-accelerated by OpenGL textures and fully 32bit. Impressive. Still some bugs and 4 windows limit 22 minutes ago via web

:grin:

Link to comment
Share on other sites

στο xda τα τελευταια 10-15 λεπτα αναφερουν οτι τους δουλευει το market

root ακομη δεν εχουν βρει πως θα γινουν, αλλα πιστευω μεχρι αυριο θα εχει βρεθει λυση :)

 

2.3.2

Μου δουλεύει κανονικά το market χωρις root... :-)

Link to comment
Share on other sites

QUOTE απο τον webstar1 (ultimate rom):

 

Points to give who havnt tried this:

*Much faster than any froyo rom. Including my ultimate.

* doesnt look like the gingerbread u have seen but is definatley ginger.

*Browser lag eliminated!

* status bar pulldown lag eliminated!

* Samsung touchwiz launcher by default is sooooooooooo much faster.

* i reccomend flashing this now!

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα...;που ειναι καλυτερη η καμερα;

επισης, στο browsing τη δοκιμασες...;αυτο ειναι για μενα το αγκαθι...

 

τρώει 0 κολλήματα όταν γυρνάς την κάμερα, οτι βλέπεις κανονικά βλέπεις και στην κάμερα ~

ο browser μέσα στην μετριότητα μου φάνηκε της eclair είναι ακόμα καλύτερος.. -.-

υπόψην δεν έχω κάνει καμία μόντα, όπως είναι έτσι ακριβώς τα δοκίμασα

 

Εγώ απλός user είμαι, έχω δοκιμάσει την πλειοψηφεία των 2.2.1 και μερικές custom.

Άποψη μου είναι οτι μπορεί να χαρακτηριστεί μόνο BETA η ρομ, μην απογοητεύεστε όμως :p

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπισουμε με την leaked 2.3.2 να μπορεσουν να φτιαξουν την cyanogenmod 7 πιο γρηγορα(ασχετο αλλα το θεμα στο xda εχει παρει φωτια:ninja:)
Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

NEWS: Μόλις διάβασα ότι η samsung έκανε το filesystem του 2.3 από rfs => ext4 !!!

Samsung Change his system from EFS to EXT4.

This is a lot faster! by "SAMFIRMWARE" => http://www.samfirmware.com/apps/blog/show/6282349-android-2-3-2-leaks-for-galaxy-s-

 

το EFS to EXT4 πρέπει να είναι τυπογραφικό. μάλλον RFS εννοούν και όχι EFS!

 

EDIT: αν ισχύει αυτό, τότε ο γαλαξίας θα πετάει... :) ισχύει μάλλον

 

Εδω βιαστηκα να χαρω...

 

Ας ελπισουμε με την leaked 2.3.2 να μπορεσουν να φτιαξουν την cyanogenmod 7 πιο γρηγορα(ασχετο αλλα το θεμα στο xda εχει παρει φωτια:ninja:)

 

True. Αν και θα δοκιμασω την μαμα οπωσδηποτε πρωτα και μετα την CM7.

 

Εν τελει φοβερα νεα παιδια. Η αληθεια ειναι οτι εσκασε απο το πουθενα και δεν το περιμενα για τοσο νωρις. Δεν φλασαρω βεβαια ακομα γιατι α)η εξεταστικη παει β)ειναι beta και δεν ειμαι και πολυ φιλος...

 

Τελικα παιδια βρισαμε βρισαμε και τα μπινελικια επιασαν τοπο. Το υποστηριξαν μεχρι την 2.3 τελικα, μπραβο τους...

 

edit - Απο gps, αυτονομια κλπ περιμενουμε εντυπωσεις. Οσοι το περασατε τα δεδομενα σας τα κρατησε κανονικα? Εχουμε κανενα προβληματακι με συμβατοτητα εφαρμογων?

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Kαλά νέα :). Άντε να δούμε και πότε θα βγει εδώ Αγγλία. Αναρωτιέμαι αν θα έρθει over the air. Τώρα που κοίταξα πάντως λέει No update available, στο OTA upgrade της 2.2.1.

 

By the way, δεν έχει ext4:

http://img263.imageshack.us/img263/1600/14774386.jpg

 

Όσο για το root, η χειροκίνητη μέθοδος στο πρώτο μήνυμα θεωρητικά θα δουλεύει. Εναλλακτικά, ο Chainfire έβγαλε κιόλας kernel cf-root.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δεν εχω τον συνδυασμο των 3 κουμπιων μπορω να φλασαρω ετσι αυτην την Gingerbread η την 2.2.1 η πρωτα να κανω επαναφορα με το adb?Δεν ξαναφλασαρα ανεπισημη και σκεφτομαι μηπως μπερδευτω με την γραμμη εντολων που θα βγαλει για το adb.Και κατι ακομα το τηλ.ειναι εισαγωγης απο Γερμανια και διαβασα σε καποια σαιτ οτι θα δοθει επισημη 2.3 εκει.Θα την λαβω λογικα και εγω μαλλον.Ισχυει κατι τετοιο;Γνωριζετε κατι;Αν ειναι ετσι να περιμενω ωστε να μην χαθει η εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και το gps δουλευει μια χαρα και κλειδωνει αμεσως .

 

Ο Root explorer δεν δουλευει , κανει force close.

Ενταξει δουλευει κι ο root explorer απλως ειχα παλια εκδοση.

 

Και το circle battery δουλευει , γενικως ολα δουλευουν μια χαρα , τωρα περιμενουμε τα μαγειρεματα απο τους ειδικους στο XDA

Edited by potokis
ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουνε πρόβλημα να τις φορτίζουμε συνέχεια και αν δεν κάνω λάθος καλό είναι να μην αφήνουμε να πέσει κάτω από το 40%.

 

Τελικά παιδιά με αυτή τη μπαταρία τι πρέπει να κάνουμε?Έχω μπερδευτεί...άλλοι λένε όσο μπορούμε να έχουμε πλήρεις αποφορτίσεις και φορτίσεις και τώρα ακούω και αυτό για το 40%...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημα,σε μια εφαρμογη μου βγαζει "σφαλμα αναλυσης πακετου" τι κανω?

ειμαι 2.2.1 root!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ συμπυκνώνονται όλα τα νέα για την JV1:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11741283&postcount=554

 

Επίσης ο codeworkx δήλωσε πως το νέο leak δεν θα βοηθήσει αρκετά την ανάπτυξη της CM7. Ίσως σε ορισμένους τομείς. Καθώς no source=no dev.

Όταν με το καλό βγει ο κώδικας, τότε θα δούμε τις full δυνατότητες μιας CM rom.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά με αυτή τη μπαταρία τι πρέπει να κάνουμε?Έχω μπερδευτεί...άλλοι λένε όσο μπορούμε να έχουμε πλήρεις αποφορτίσεις και φορτίσεις και τώρα ακούω και αυτό για το 40%...

 

Eμένα πάντως εχθές που μου εσβησέ από μπαταρία καθως έκανα browsing το βράδυ,τον κούμπωσα στον φορτιστή,τον άνοιξα το πρωί κατά τις 8:00 και ειχε 100% ένδειξη επιτέλους μετά από πολυυυυυυύ καιρό.:lol::lol:

Τώρα είναι στο 96% με μόνη χρήση ένα δεκάλεπτο ομιλίας μέχρι στιγμής.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά με αυτή τη μπαταρία τι πρέπει να κάνουμε?Έχω μπερδευτεί...άλλοι λένε όσο μπορούμε να έχουμε πλήρεις αποφορτίσεις και φορτίσεις και τώρα ακούω και αυτό για το 40%...
οποτε στη δινει να τη φορτισεις να την φορτιζεις ασχετου ποσοστου,δεν εχουν φαινομενα μνημης αυτες οι μπαταριες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με τα apn της Q βαζω την froyo και παιρνει μονο για τα mms , βαζω τωρα την 2.2.1 παλι τα ιδια μονο τα mms , βαζω το apn backup and restore, ουτε αυτο δειχνει κατι....τι μπορει να φταιει ? μηπως ΣΙΜ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα, περασα σημερα την 2.3.2 και προς το παρον ολα καλα, εχει ελληνικα σαν γλωσσα και μηνυματα λειτουργει κανονικα το market και τωρα θα το κανω και root
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κανονικα ελληνικη γλωσσα για μενου και μηνυματα εννοεις και swype ελληνικο;

 

όχι η 2.3.2 δεν έχει ελληνικό swype. Έχει ελληνική γλώσσα και πληκτρολόγιο :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η leaked romπου βγήκε έχει swype μέσα αλλά δεν γράφει με σύρσιμο δαχτύλου σε καμία γλώσσα,άρα το ξανασυζητάμε όταν βγεί επίσημη...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η leaked romπου βγήκε έχει swype μέσα αλλά δεν γράφει με σύρσιμο δαχτύλου σε καμία γλώσσα,άρα το ξανασυζητάμε όταν βγεί επίσημη...

 

καλά μωρέ το swype διορθώνεται και έχει βγει ήδη fixaki

απλά έχει αρκετά κουσούρια ακόμα

 

Βγήκε σήμερα η τελική Darky 9.3 παιδιά που είναι πολύ καλή, όσοι πιστοί προσέλθετε ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα, περασα σημερα την 2.3.2 και προς το παρον ολα καλα, εχει ελληνικα σαν γλωσσα και μηνυματα λειτουργει κανονικα το market και τωρα θα το κανω και root

Μπορεις να μας κανεις ενα mini review ως προς το τι δουλευει και τι οχι.

Αλλα και για την αποδοση του GPS.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας κανεις ενα mini review ως προς το τι δουλευει και τι οχι.

Αλλα και για την αποδοση του GPS.

 

Η 2.3.2 κατα τη γνωμη μου θελει αρκετη δουλεια ακομα.Εχει ελληνικο μενου, samsung πληκτρολογιο με ελληνικα,swype πληκτρολογιο με ελληνικα (εχει ενα θεμα το swype και πρεπει να πειραχτει το αρχειο build.prop). Προσωπικα, μου εχει παθει τρεις φορες kernel panic (μια οταν το φορτιζα και 2 οταν εκανα browsing). To browsing ειναι σαφως καλυτερο σε σχεση με τη 2.2.1 αλλα το φαινομενο καρε συνεχιζει να υπαρχει.Επισης κανα δυο φορες που μιλαγα και πηγα να το κλεισω η οθονη μαυρισε και επανηλθε μονο με βγαλε βαλε μπαταριας.Στο θεμα μπαταριας μου φαινεται μια χαρα αλλα παρατηρω οτι η μνημη του πεφτει πολυ γρηγορα κατω απο 100mb και δεν επανερχεται.Το gps ειναι μια χαρα(δεν ειμαι και πολυ απαιτητικος χρηστης).Σε θεματα ανταποκρισης θα την χαρακτηριζα καλυτερη απο την 2.2.1 αλλα θελει ακομα αρκετη δουλεια (ειδικα οταν κανω browsing το καλιμπραρισμα ειναι λιγο για τα μπαζα). Θα την χαρακτηριζα ως αρκετα υποσχομενη,θελει αρκετη δουλεια ακομα και νομιζω ειναι καιρος η sammy να βγαλει το απαραδεκτο rfs

 

 

Σημ. μεχρι πριν δυο μερες ειχα την cm7 η οποια εχει διαφορα bugs αλλα παρ ολα αυτα την βρισκω πιο σταθερη απο τη xwjv1

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...