Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά , επειδή είμαι καινούργια στο φόρουμ κ δεν γνωρίζω πολλά απο κινητά, θα ήθελα βοήθεια. Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό κ είμαι μεταξύ του Νοκια c5-03 και του c6-01. Βλέπω τις διαφορές τους κ με ότι έχω διαβάσει απο εδώ κ πιστέυω οτι το c6-01 είναι καλύτερο. Έχω όμως μπερδεύτει λίγο!!! και θέλω τη γνώμη σας. Α, και σχετικά με την αγορά του κινητού μέσω skroutz? Δηλ απο ηλεκτρονικό κατάστημα υπάρχει παγίδα?? να μην είναι γνήσιο ή να μην υπάρχει εγγύηση?? οποιός ξέρει ας μου πει. Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά , επειδή είμαι καινούργια στο φόρουμ κ δεν γνωρίζω πολλά απο κινητά, θα ήθελα βοήθεια. Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό κ είμαι μεταξύ του Νοκια c5-03 και του c6-01. Βλέπω τις διαφορές τους κ με ότι έχω διαβάσει απο εδώ κ πιστέυω οτι το c6-01 είναι καλύτερο. Έχω όμως μπερδεύτει λίγο!!! και θέλω τη γνώμη σας. Α, και σχετικά με την αγορά του κινητού μέσω skroutz? Δηλ απο ηλεκτρονικό κατάστημα υπάρχει παγίδα?? να μην είναι γνήσιο ή να μην υπάρχει εγγύηση?? οποιός ξέρει ας μου πει. Ευχαριστώ...

 

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι τα ηλεκτρονικα καταστηματα τα πιο μικρα συνηθως φερνουν παραεισαγωγες, δηλαδη κινητα που προοριζονται για αλλες χωρες και τα ανοιγουν και περνανε αυτοι τα ελληνικα. στα μεγαλα ηλεκτρονικα συνηθως δεν υπαρχει τετοιο θεμα. μπορεις βεβαια να ρωτησεις και αν δεν σου πουν αληθεια να το γυρισεις πισω. εγγυηση εχεις παντα αρκει το μοντελο να ειναι ευρωπαικο και οχι να προοριζεται για ασιατικες αγορεσ η αμερικη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , επειδή είμαι καινούργια στο φόρουμ κ δεν γνωρίζω πολλά απο κινητά, θα ήθελα βοήθεια. Σκέφτομαι να αγοράσω κινητό κ είμαι μεταξύ του Νοκια c5-03 και του c6-01. Βλέπω τις διαφορές τους κ με ότι έχω διαβάσει απο εδώ κ πιστέυω οτι το c6-01 είναι καλύτερο. Έχω όμως μπερδεύτει λίγο!!! και θέλω τη γνώμη σας. Α, και σχετικά με την αγορά του κινητού μέσω skroutz? Δηλ απο ηλεκτρονικό κατάστημα υπάρχει παγίδα?? να μην είναι γνήσιο ή να μην υπάρχει εγγύηση?? οποιός ξέρει ας μου πει. Ευχαριστώ...

 

Πρώτα να πας να τα δεις και τα δύο από κοντά σε κάποιο πολυκατάστημα που τα έχει για παρουσίαση..Δες τι σου αρέσει και τι σε χαλάει σε κινητό που έχεις τώρα και κοίτα αν υπάρχουν αντίστοιχα σε κάποια απ'αυτά.

Απο skroutz γενικότερα δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά καλό θα ήταν να κοιτάς τις αξιολογήσεις του καταστήματος όπου πρόκειται να αγοράσεις...

Γνήσια είναι όλα και έχουν και εγγύηση (για hardware) απλά δεν προορίζονται για την Ελληνική αγορά(Παραεισαγωγής)..

Διάβασε στην πρώτη σελίδα τα περι παράλληλων εισαγωγών και θα λυθούν οι απορίες σου;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι να κατεβασω απο το ovi store καμια καλη εφαρμογη ξερει κανεις να μου πει

Δες στο "μαγαζάκι" έχει πάρα πολλές σαν του Ν8, εγώ τις έχω κατεβάσει χωρίς να έχω το τηλ. ακόμα. Το περιμένω από τον Γερμανό. Ξέρει κανείς πότε θα το φέρςι?

Link to comment
Share on other sites

@arapaklas

Για το που θα βρεις εφαρμογές διάβασε το Εύρεση εφαρμογών, θεμάτων και παιχνιδιών.

 

Επίσης διάβασε το θέμα [ΕΠΙΣΗΜΟ] Ανακοινώσεις / Προτάσεις εφαρμογών Symbian^3, στο οποίο προτείνονται διάφορες εφαρμογές.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του c6-01,το πήρα πριν 3 μέρες και μπορώ να πώ ότι πλην της ελαφρώς ανάπηρης καμερίτσας το κινητόπουλο είναι άψογο σε όλους τους τομείς!Η οθόνη είναι εξαιρετική ωστόσο εχω προσέξει κάποιες κατακόρυφες αχνές ραβδώσεις παράλληλες σαν σκιάσεις οι οποίες είναι πιο εμφανείς σε λευκό φόντο.Το έχει προσέξει και κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής;Αν συμβαίνει μόνο στην δική μου (και σίγουρα δεν είναι αχνάρια'της ζελατίνας!)μήπως έχει γραμμικά καμμένα πίξελ καί πρέπει να πάει για αντικατάσταση;Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του c6-01,το πήρα πριν 3 μέρες και μπορώ να πώ ότι πλην της ελαφρώς ανάπηρης καμερίτσας το κινητόπουλο είναι άψογο σε όλους τους τομείς!Η οθόνη είναι εξαιρετική ωστόσο εχω προσέξει κάποιες κατακόρυφες αχνές ραβδώσεις παράλληλες σαν σκιάσεις οι οποίες είναι πιο εμφανείς σε λευκό φόντο.Το έχει προσέξει και κάποιος άλλος κάτοχος της συσκευής;Αν συμβαίνει μόνο στην δική μου (και σίγουρα δεν είναι αχνάρια'της ζελατίνας!)μήπως έχει γραμμικά καμμένα πίξελ καί πρέπει να πάει για αντικατάσταση;Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Το έχει και μένα,πρέπει να σχετίζεται με το ClearBlackDisplay polarization filter,ειδικά στο OviStore φαίνεται αλλά πρέπει να επικεντρωθείς αρκετά σε αυτό.....πάντως έτσι πρέπει να είναι σε όλα γιατί αυτό που έχω είναι το 2ο εωώ και στο 1ο έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει και μένα,πρέπει να σχετίζεται με το ClearBlackDisplay polarization filter,ειδικά στο OviStore φαίνεται αλλά πρέπει να επικεντρωθείς αρκετά σε αυτό.....πάντως έτσι πρέπει να είναι σε όλα γιατί αυτό που έχω είναι το 2ο εωώ και στο 1ο έτσι ήταν.

Ευχαριστώ για την απάντηση τουλάχιστον ξέρω τώρα πώς δεν είναι ελαττωματικό.Εύχομαι να μην είναι έτσι και του Ε7 γιατί ενδιαφέρομαι καί για αυτό,στην κάμερα σου βγάζει κάποιες θολές περιοχές στην εστίαση ειδικά πάνω καί δεξιά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση τουλάχιστον ξέρω τώρα πώς δεν είναι ελαττωματικό.Εύχομαι να μην είναι έτσι και του Ε7 γιατί ενδιαφέρομαι καί για αυτό,στην κάμερα σου βγάζει κάποιες θολές περιοχές στην εστίαση ειδικά πάνω καί δεξιά;

 

Οχι δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο,πάντως η κάμερα εκτός των πολύ κοντινών φωτογραφιών βγάζει decent φωτογραφίες σχετικά(βέβαια για μένα είναι απαράδεκτη η έλλειψη autofocus).

Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρε κανεισ απο cosmote αν ναι ποσο γτ το σκεφτομαι.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Ε>γώ το περιμένω πως και πως αλλά ακόμα τίποτα. Σήμερα ρώτησα Γερμανό και ακόμη δεν το έχει στον κατάλογο του. Ξέρει κανείς περισσότερα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι είναι τόσο δύσκολο για την Vodafone, Cosmote κλπ να βάλουν αυτή τη συσκευή στο κατάλογό τους; Εχει τόσους μήνες που κυκλοφορεί στην αγορά. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Στο Public στο Σύνταγμα το έχει και με σύνδεση Cosmote. Τι γίνεται δεν ξέρω. Το περιμένω από Γερμανό εδώ και 2-3 μήνες και τίποτα ακόμα. :( Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Στο Public στο Σύνταγμα το έχει και με σύνδεση Cosmote. Τι γίνεται δεν ξέρω. Το περιμένω από Γερμανό εδώ και 2-3 μήνες και τίποτα ακόμα. :(

 

Τοσα μαγαζια υπαρχουν στο ιντερνετ που το εχουν. :ninja:

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Τοσα μαγαζια υπαρχουν στο ιντερνετ που το εχουν. :ninja:

Έχω 100€ επιδότηση από Γερμανό για αυτό το περιμένω, αλλοιώς......ήξερα τι να κάνω.

 

 

:wacko::wacko: Τώρα έπαθα την πλάκα μου...:wacko::wacko:

Τι μου απάντησε ο Γερμανός με σημερινό e-mail:

"Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Σας ενημερώνουμε ότι το κινητό τηλέφωνο που επιθυμείτε είναι ένα μοντέλο που δεν έχουμε επιλέξει να το έχουμε στην γκάμα μας.

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

Εάν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε ένα από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την " on-line επικοινωνία " στην ιστοσελίδα μας http://www.germanos.gr ή καλέστε τη Γραμμή Επικοινωνίας Καταναλωτή ..."

 

ενώ πριν κανένα μήνα περίπου μου είχε πει ότι τέλος Φεβρουαρίου θα το έχουν!!!

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, αυτο που δινει η vodafone ειναι το C6-00 ή το C6-01?

2110,G500,3210,3510,6600,6170,3230,Ν70

Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE TVIS 124HP**

[sIGPIC][/sIGPIC]

www.corollaclub.com

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, αυτο που δινει η vodafone ειναι το C6-00 ή το C6-01?

To Nokia C6-00 έχει στο site της.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχω 100€ επιδότηση από Γερμανό για αυτό το περιμένω, αλλοιώς......ήξερα τι να κάνω.

 

 

:wacko::wacko: Τώρα έπαθα την πλάκα μου...:wacko::wacko:

Τι μου απάντησε ο Γερμανός με σημερινό e-mail:

"Ευχαριστούμε για την προτίμηση που δείχνετε στο Δίκτυο Καταστημάτων ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

Σας ενημερώνουμε ότι το κινητό τηλέφωνο που επιθυμείτε είναι ένα μοντέλο που δεν έχουμε επιλέξει να το έχουμε στην γκάμα μας.

Η επικοινωνία σας με εμάς είναι πάντοτε ευπρόσδεκτη και αποτελεί ευκαιρία για να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

Εάν χρειάζεστε περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε ένα από τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή την " on-line επικοινωνία " στην ιστοσελίδα μας http://www.germanos.gr ή καλέστε τη Γραμμή Επικοινωνίας Καταναλωτή ..."

 

ενώ πριν κανένα μήνα περίπου μου είχε πει ότι τέλος Φεβρουαρίου θα το έχουν!!!

Μήπως εννοείς πιστωτικό ή δώρο από τον Γερμανό(δεν είναι πάροχος)?

Αν είναι από Cosmote μπορείς και στο ΠΛΑΙΣΙΟ να κάνεις χρήση της επιδότησης όπως σωστά σου γράφει και haki.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή σήμερα προμηθεύτηκε φίλη μου το c6-01 από το πλαίσιο. Έχω δύο απορίες η πρώτη είναι το απίστευτο lag που έχει στα μενού και γενικά όταν πατάς επιλογές οτιδήποτε, πολλές φορές καθυστερεί η θέλει δύο φορές να πατήσεις κάτι και στο κάνει με καθυστέρηση. Και το κινητό άδειο τελείως και μου κανε εντύπωση, απενεργοποίησα και τα εφέ στα θέματα μήπως τυχόν έφταιγε αυτό. Επίσης ζεσταίνετε αρκετά η συσκευή η ιδέα μου;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν θέλω να σε ανησυχήσω φίλε μου αλλά είμαι κάτοχος της συσκευής εδώ καί αρκετό καιρό καί οφείλω να πώ ότι είναι πολύ γρηγόρη(αν καί τιγκαρισμένη)καί δεν έχει κανένα lag.Ή κάτι κάνετε λάθος ή θα πρέπει να ζητήσετε αντικατάσταση.Εύχομαι να ισχύει το πρώτο γιατί στα αλήθεια πρόκειται για ένα καταπληκτικό κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν θέλω να σε ανησυχήσω φίλε μου αλλά είμαι κάτοχος της συσκευής εδώ καί αρκετό καιρό καί οφείλω να πώ ότι είναι πολύ γρηγόρη(αν καί τιγκαρισμένη)καί δεν έχει κανένα lag.Ή κάτι κάνετε λάθος ή θα πρέπει να ζητήσετε αντικατάσταση.Εύχομαι να ισχύει το πρώτο γιατί στα αλήθεια πρόκειται για ένα καταπληκτικό κινητό!

κι εγώ δεν έχω διαβάσει κάτι γι΄αυτό μου έκανε εντύπωση και είναι φίλης που δε γνωρίζει και πολλά αλλά όταν κατάλαβα ότι κολλάει περισσότερο κι από το 5800 μου στις αρχές ανησύχησα. Θα κάνω κανά φορμάτ και βλέπουμε τότε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλάει περισσότερο καί από 5800 όντως είναι πολύ παράξενο,σωστά σκέφτεσαι να κάνεις φορμάτ καί βλέπεις από εκεί καί πέρα.Αν κάνει απανωτές επανεκκινήσεις πάντως το πιο πιθανό είναι προβληματική πλακέτα είναι η χειρότερη μάστιγα των Nokia αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...