Jump to content

[Επίσημο] Nokia C6-01


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποτίθεται ότι θα ξεκινούσε η διάθεσή του μέσα στον Δεκέμβρη. Οπότε, μέσα στον Ιανουάριο περιμένουμε να έρθει από την ελληνική αντιπροσωπεία.

 

 

Sorry παιδιά αλλά εγώ το είδα και το έπιασα στα χέρια μου στο media markt .....

 

Έχει έρθει στην Ελλάδα.... Μάλιστα είχαν και το Ν8 και το C7 !!!!!!!!!!!

 

:)

 

P.S. Αυτό που με ενόχλησε στο C6-01 ήταν η τρομερή αργή απόκριση στο κεντρικό μενού.... Απαράδεκτο...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 874
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry παιδιά αλλά εγώ το είδα και το έπιασα στα χέρια μου στο media markt .....

 

Έχει έρθει στην Ελλάδα.... Μάλιστα είχαν και το Ν8 και το C7 !!!!!!!!!!!

 

:)

 

P.S. Αυτό που με ενόχλησε στο C6-01 ήταν η τρομερή αργή απόκριση στο κεντρικό μενού.... Απαράδεκτο...

 

Η αργή απόκριση στις συσκευές demo(ειδικά στα Symbian) είναι αποτέλεσμα πολλών ανοιχτών εφαρμογών αφού όσοι το περιεργάζονται αφήνουν ανοιχτές τις εφαρμογές(οι πιο πολλοί σίγουρα δεν είναι εξοικειωμένοι με το λειτουργικό και τις ιδιαιτερότητες του),το C6-01 είναι ίδιο στα specs με τα υπόλοιπα (Ν8,C7...) από άποψης RAM και επεξεργαστή οπότε δεν υπάρχει διαφορά.

Αν είδες και το κουτί του με ταινία ασφαλείας NOKIA Sealed και κάπου να γράφει Greece τότε είναι ελληνικό αλλιώς είναι παραεισαγωγής(το ότι λέει Greece δεν ισχύει για όλα τα ΝΟΚΙΑ μοντέλα αλλά μέχρι στιγμής το συναντάμε στο Ν8,C7-σε άλλα μοντέλα ακόμα δεν γράφει Greece αλλά έχουμε την ταινία ασφαλείας Nokia Sealed).

Link to comment
Share on other sites

Η αργή απόκριση στις συσκευές demo(ειδικά στα Symbian) είναι αποτέλεσμα πολλών ανοιχτών εφαρμογών αφού όσοι το περιεργάζονται αφήνουν ανοιχτές τις εφαρμογές(οι πιο πολλοί σίγουρα δεν είναι εξοικειωμένοι με το λειτουργικό και τις ιδιαιτερότητες του),το C6-01 είναι ίδιο στα specs με τα υπόλοιπα (Ν8,C7...) από άποψης RAM και επεξεργαστή οπότε δεν υπάρχει διαφορά.

Αν είδες και το κουτί του με ταινία ασφαλείας NOKIA Sealed και κάπου να γράφει Greece τότε είναι ελληνικό αλλιώς είναι παραεισαγωγής(το ότι λέει Greece δεν ισχύει για όλα τα ΝΟΚΙΑ μοντέλα αλλά μέχρι στιγμής το συναντάμε στο Ν8,C7-σε άλλα μοντέλα ακόμα δεν γράφει Greece αλλά έχουμε την ταινία ασφαλείας Nokia Sealed).

 

Έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά κινητά.... και Symbian και Windows και κτλ... ΤΟ C6-01 όταν το επεξεργαζόμουν.... το έκανα restart και μετά "έπαιξα" μαζί του.... Σε σχέση με τα άλλα κινητά Symbian μου φάνηκε πολύ αργό στην απόκριση... τι να πω. Ίσως με ένα update να φτιάξει...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αναβαθμιση και δεν ειναι σε καμια περιπτωση αργο. Ημουν σαφης...το δουλευω 17 μερες και ειναι πιο γρηγορο απο το Ν8...να μη μιλησω για ολα τα προηγουμενα Symbian. Ισως επεξεργαστηκες προβληματικη συσκευη. Πως το εκανες επανεκκινηση χωρις να ξερεις το PIN;

 

Το έκλεισα.... και μετά είπα στον υπάλληλο ότι είναι κλειστό και ζήτησα να μου το ανοίξει .... :D

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά? Ο Γερμανός έβγαλε το τεύχος Ιανουαρίου και δεν το έχει μέσα. Πόσο ακόμη θα περιμένωωωωωωωωωω!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ,ενημερωνομαι,και σημερα ειπα να γραψω και εγω κατι..πολλα συγχαρητηρια στους mod να πω καταρχην ,αλλα και σε οσους προσπαθουν να βοηθησουν με τις γνωσεις τους εμας τους λιγοτερο σχετικους.Στο θεμα μας τωρα..περασα σημερα απο τα nokia care επταλοφου θεσσαλονικης μιας και ενδιαφερεται μια γνωστη μου για την συγκεκριμενη συσκευη.Η απαντηση του αντιπροσωπου ηταν οτι η επισημη ενημερωση που εχουν αυτην την στιγμη για την κυκλοφορια του ειναι ..μες το πρωτο τριμηνο του 2011.τιποτα λιγοτερο,τιποτα παραπανω...
Link to comment
Share on other sites

Πήγε 13 ο μήνας και ακόμα τίποτα? Πότε θα έρθει?

Ελλαδισταν φιλε μου...

Νομιζω πως στο εξωτερικο εχει βγει ηδη ...

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ 318 ΕΥΡΩ . Η ΚΑΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

μεσο οτεshop που δεν το εχουν φερει ακομα αλλα συνεργαζονται με αλλη εταιρια και το βρηκαμε. σε μπερδεψα??
Link to comment
Share on other sites

μεσο οτεshop που δεν το εχουν φερει ακομα αλλα συνεργαζονται με αλλη εταιρια και το βρηκαμε. σε μπερδεψα??

 

τηλεφωνική παραγγελία σε oteshop?

Η τιμή αυτή είναι σκέτη συσκευή (χωρίς επιδότηση)?

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ν' αρχίσουν και τα πρώτα reviews αναγνωστών και γιατί όχι, εντοπισμός κάποιων πρώτων πιθανόν bugs..
Link to comment
Share on other sites

μεσο οτεshop που δεν το εχουν φερει ακομα αλλα συνεργαζονται με αλλη εταιρια και το βρηκαμε. σε μπερδεψα??

 

Εξήγησε λίγο πως το πήρες γιατί κι εγώ έχω επιδοτηση Cosmote ζήτησα ΑΥΤΟ το κινητό και δεν υπάρχει πουθενά. Σε ασημί το πήρες, φίλε μου;

Η επιδότηση που αναφέρεις είναι από εταιρικό πακέτο μήπως; Γιατί 318 να το φέρει ο ΟΤΕ ακούγεται λίγο περίεργο.

Περιμένω για να μπορέσω να το προμηθευτώ κι εγώ.

Και σε Ν8 που ζήτησα, μου φέρνουν μόνο το μαύρο...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα μεσο οτεshop απο τη birdphone σε ασημι ,το εχει και μαυρο ,παντος πλαισιο που πηγα να παρω θηκη δεν το ειχαν φερει και δεν ξεραν ποτε [θηκη ειχαν...καλο?]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα μεσο οτεshop απο τη birdphone σε ασημι ,το εχει και μαυρο ,παντος πλαισιο που πηγα να παρω θηκη δεν το ειχαν φερει και δεν ξεραν ποτε [θηκη ειχαν...καλο?]

 

Άρα, είχες επιδότηση cosmote και το πήρες από τη Birdphone. Το Ote-Shop που κολλάει, μεσάζων είναι;

Για να πάρω Δευτέρα πρωί-πρωί ένα τηλέφωνο στη Birdphone...:D

 

Έχει σε καλή τιμή και το C7 σε καφέ.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα μεσο οτεshop απο τη birdphone σε ασημι ,το εχει και μαυρο ,παντος πλαισιο που πηγα να παρω θηκη δεν το ειχαν φερει και δεν ξεραν ποτε [θηκη ειχαν...καλο?]

 

καλοριζικο.ελληνικο ειναι η παραεισαγωγης;τι product code εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα μεσο οτεshop απο τη birdphone σε ασημι ,το εχει και μαυρο ,παντος πλαισιο που πηγα να παρω θηκη δεν το ειχαν φερει και δεν ξεραν ποτε [θηκη ειχαν...καλο?]

 

Ποιά θήκη πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, θα κοιτάξεις στα αξεσουάρ που απευθύνονται αποκλειστικά για την συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ο φιλος μας αναφερετε σε αυτην την θηκη

Νομίζω άλλο το C6 και άλλο το c6-01. Τις ίδιες διαστάσεις έχουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...