Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά - Χριστός ανέστη.

Ψάχνομαι εδώ και καιρό για tablet και τώρα ανακάλυψα αυτό :

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902256

Το έχει πάρει κανένας να μας πει επιδόσεις, ποιότητα κατασκευής, οθόνης κλπ? Από αυτά που βρήκα στο Internet διάβασα ότι η οθόνη του είναι ένα μείον αλλά είναι πράγματι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πήρα το Lenovo 10.1" S6000 με προσφορά στα 199 ευρώ αλλά το επέστρεψα γιατί είχε θέμα με ένα led αλλά δεν υπήρχε κάποιο άλλο να μου το αντικαταστήσουν. Τώρα κοιτάω από έξω αφού δε βλέπω κάποια προσφορά. Έχει κάποιος άποψη για το Cube U30GT2 10.1 στα $200 και ειδικά σε σχέση με το Onda V975M;

 

http://www.geekbuying.com/item/Cube-U30GT-10-1-inch-Quad-Core-RK3188-Android-4-1-Tablet-PC-Retina-Screen-1920-1200-2GB-RAM-16GB-BT-Gyroscope-314425.html

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,πωπω εχω παθει πλακα με το Onda V819i με τον intel επεξεργαστη,φαινεται πολυ ομορφο και λεπτο,το προβλημα ειναι οτι κανενας δεν το εχει σε στοκ για παραγγελια και στο μοναδικο που το βρισκω ειναι στο http://onda-tablet.com/ το οποιο το φοβαμαι γιατι διαβαζα πολλα αρνητικα για αυτο το μαγαζι.Σε σχεση με το Nexus 7 2012 που εχω,θα πρεπει να εχει μεγαλη διαφορα σε θεμα ταχυτητας με το onda λογικα?!
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χριστός Ανέστη καταρχήν σε όλους και χρόνια πολλά!

 

Επειδή έχω μπερδευτεί με την σειρά των νέων ΡΙΡΟ tablets και επειδή πρέπει να αντικαταστήσω την χαμένη μου Μ1, θα ήθελα οι γνωρίζοντες να μου δώσουν τα φώτα τους. Θελώ ανάμεσα από τα μοντέλα που αναφέρω παρακάτω να μου πείτε ποιο έχει την καλύτερη οθόνη και πιο smooth λειτουργία χωρίς λαγκαρίσματα:

 

PIPO M8HD

(http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show1&id=292&cid=198&type=2)

PIPO M6

(http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show1&id=275&cid=199&type=2)

M9 PRO

http://pipo.cn/En/index.php?m=Product&a=show1&id=286&cid=198&type=2

 

Επίσης ποιο μαγαζί προτείνετε; είχα αγοράσει παλιότερα απο spemall και όλα είχα πάει κατευχήν (όχι τελωνείο δλδ)...

Τα ελληνικά μαγαζία που τα που τα πουλάνε όντως δίνουν εγγυήση 1 χρόνο;

 

Ευχαριστώ!

Edited by smyrali
Link to comment
Share on other sites

Το σκέτο Μ6 που βάζεις νομίζω ότι έχει εξαντληθεί από παντού. Εγώ αυτό παρήγγειλα και οι απατεώνες οι Κινέζοι μου έστειλαν το Μ6Pro. Αν σου πουν ότι το έχουν (το σκέτο Μ6) να είσαι πολύ επιφυλακτικός ότι μπορεί να σου λένε ψέματα. Άσε που αφού έκανα τη παραγγελία για το σκέτο Μ6, σκέφτηκα ότι υπήρχε και ο φόβος να μου έστελναν κανένα υπόλοιπο από επιστροφές. Κανένα πρόβλημα όμως, αφού μου έστειλαν ότι θέλανε αυτοί και καθάρισαν :lol:. Η αγορά έγινε από Fastcardtech που φυσικά δεν τη προτείνω. Δεν φτάνει που μου έστειλαν άλλο από αυτό που παρήγγειλα, πούλαγαν και τρέλα. Και πριν και μετά την αγορά.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου το Μ1, το Μ6Pro και το M9Pro. To M1 όταν το πιάνω στα χέρια μου, ακόμη και τώρα μου φαίνεται άψογο (με τα γνωστά του προβληματάκια στον ήχο και στην αστάθεια της σύνδεσης με τη κάρτα). Τα δύο καινούργια είναι σαφώς καλύτερα. Αν ήσουν ικανοποιημένος με το Μ1 πήγαινε για το Μ6Pro και δεν θα το μετανοιώσεις. Ο στερεοφωνικός ήχος είναι η νύχτα με τη μέρα και η οθόνη ρέτινα είναι πολύ όμορφη. Στο μόνο πρόγραμμα που διαπίστωσα (συγκριτικό) πρόβλημα πιθανόν εξαιτίας της ρέτινα, είναι στο Aldiko book reader. Που είναι πταίσμα γιατί υπάρχουν άλλοι readers που δουλεύουν άψογα.

Η φίλη που αγόρασε το Μ9Pro στην Ελλάδα της έδωσαν την εγγύηση που λες, αλλά εγώ δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες. Σίγουρα πάντως σε περίπτωση προβλήματος, δεν θα είναι χειρότερα από μια κινέζικη εγγύηση, ακόμη και από την καλύτερη. Βλέπεις το μαγαζί που το πήρε είναι κάπου στο Νέο Ψυχικό κι αν θέλει πάει και τον σφαλιαρίζει. Και φυσικά το ότι το πήρε στα χέρια της με το που έδωσε τα λεφτά, είναι κι αυτό σημαντικό και σίγουρα αποτιμάται σε χρήμα. Πόσο χρήμα; Για άλλον είναι πολλά τα 30 παραπάνω, για άλλον τα 50, για άλλον τα 70. Από σένα εξαρτάται. Η φίλη μου πάντως έδωσε 45 παραπάνω από την τιμή του geekbuing (χωρίς τις έξτρα χρεώσεις μιας αγοράς από Κίνα για τη μετατροπή του συναλλάγματος, κλπ). Το πήρε και με τιμολόγιο, οπότε εκπίπτοντας το ΦΠΑ (23%) της ήρθε φθηνότερα από οποιοδήποτε κινέζικο μαγαζί. Και με απόδειξη όμως να το πάρεις, το βάζεις στη δήλωσή σου και κάτι γλυτώνεις.

Αν πας για το Μ9Pro να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλές αναφορές ότι το 3G τρώει μπαταρία ακόμη και απενεργοποιημένο. Οπότε να πάρεις το wifi. Κάτι που θα σου πρότεινα βέβαια και για το Μ6Pro το οποίο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Γιατί να πληρώνεις παραπάνω και να φορτώνεσαι κυκλώματα 3G αν δεν τα χρειάζεσαι σε καθημερινή βάση;

Επίσης υπάρχουν πάρα πολλές αναφορές (και εδώ μέσα) για M9Pro με πολύ κακό wifi. Αν το πάρεις από Ελλάδα πριν το πληρώσεις το τσεκάρεις. Aν το πάρεις από Κίνα, φαίνεται ότι το wifi του M9Pro έχει κάποιο ρίσκο. Στο Μ9Pro της φίλης μου το wifi είναι άψογο.

Και στο Μ6Pro και στο M9Pro που είχα στα χέρια μου, το gps είναι μόνο για φιγούρα. Σχεδόν άχρηστο δηλαδή. Άλλοι βέβαια λένε καλά λόγια, οπότε ίσως να είμαι εγώ ο γκαντέμης. Πάντως θα σου πρότεινα να μην έχει μεγάλες προσδοκίες για το gps γιατί ανάλογη εμπειρία με τη δικιά μου αναφέρουν και πλήθος άλλων χρηστών και σε ξένα φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Kατι ασχετο, τι παιζει με τα καλωδια HDMI με Ethernet? Υπαρχει τροπος να συνδεθει ενα tablet με καλωδιο στο δικτυο?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Operating System: Android 4.2.1

Model: PX2

Announced: 2013.7

Product Type: Tablet PC

Keyboard: Touch Screen

Display Technology: Capacitive touch screen

Screen Size: 7 inch

Max Resolution: 1024*600

CPU Type: Cortex A7

CPU Manufacturer: MTK

CPU Model: MTK8389 Quad Core

CPU Speed: 1.2GHz

RAM / Technology: DDR3

RAM Installed Size: 1GB

Hard Drive Type: NAND FAST FLASH

Hard Drive Capacity: 8GB

Camera: Dual camera, 2.0MP+5.0MP with AF and Flash

HDMI: Yes

3G: GSM850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100MHz

TV: NO

G-Sensor: Four way

Audio: Built in stereo speakers/Built in Microphone

Software: Youtube/Facebook/Twitter/MSN/Android market/Skype/Calculator/Google Mail/Google maps/iReader/Quick Office

Language: Multi-language support

Battery Type: Li-ion 3200mAh

Battery / Run Time(up to): About 3-6 hours

Power Device Type: AC Adapter

Voltage required: 100/240V

Color: Black

Item Dimensions/ W*D*H: 191.8*120.3*8.5mm

Net Weight: ---

 

Input/Output Connectors

Ports:

 

1 x MicroUSB port

1 x Earphone jack

2 x SIM card slot

 

Communications

 

Networking / Data Link Protocol: Fast Ethernet

Wireless Connection: WIFI

Wireless Protocol: 802.11 b/g/n

Support Format

 

Video: AVI/RM/RMVB/MKV/WMV/MOV/MP4/DAT(VCD format)/VOB(DVD format)/PMP/MPEG/MPG/FLV/ASF/TS/TP/3GP/MPG

Audio: FLAC/APE/WAV

Picture: JPG/BMP/PNG/GIF

Ebook: WORD/EXCEL/PPT/PDF/TXT/CHM/HTML

 

Δεν βρηκα καποιο θεμα εδω γι'αυτο το ταμπλετ οποτε ειπα να φτιαξω εγω ενα.Το ταμπλετ ειναι παρα πολυ καλο με αρκετα καλη αυτονομια.Πιστευω πως ειναι μια καλη επιλογη για καποιον που θελει να κανει τα βασικα με ενα ταμπλετ (παιχνιδια,ιντερνετ,κτλπ)

Οποιος το εχει ας γραψει εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Το σκέτο Μ6 που βάζεις νομίζω ότι έχει εξαντληθεί από παντού. Εγώ αυτό παρήγγειλα και οι απατεώνες οι Κινέζοι μου έστειλαν το Μ6Pro. Αν σου πουν ότι το έχουν (το σκέτο Μ6) να είσαι πολύ επιφυλακτικός ότι μπορεί να σου λένε ψέματα. Άσε που αφού έκανα τη παραγγελία για το σκέτο Μ6, σκέφτηκα ότι υπήρχε και ο φόβος να μου έστελναν κανένα υπόλοιπο από επιστροφές. Κανένα πρόβλημα όμως, αφού μου έστειλαν ότι θέλανε αυτοί και καθάρισαν :lol:. Η αγορά έγινε από Fastcardtech που φυσικά δεν τη προτείνω. Δεν φτάνει που μου έστειλαν άλλο από αυτό που παρήγγειλα, πούλαγαν και τρέλα. Και πριν και μετά την αγορά.

Έχουν περάσει από τα χέρια μου το Μ1, το Μ6Pro και το M9Pro. To M1 όταν το πιάνω στα χέρια μου, ακόμη και τώρα μου φαίνεται άψογο (με τα γνωστά του προβληματάκια στον ήχο και στην αστάθεια της σύνδεσης με τη κάρτα). Τα δύο καινούργια είναι σαφώς καλύτερα. Αν ήσουν ικανοποιημένος με το Μ1 πήγαινε για το Μ6Pro και δεν θα το μετανοιώσεις. Ο στερεοφωνικός ήχος είναι η νύχτα με τη μέρα και η οθόνη ρέτινα είναι πολύ όμορφη. Στο μόνο πρόγραμμα που διαπίστωσα (συγκριτικό) πρόβλημα πιθανόν εξαιτίας της ρέτινα, είναι στο Aldiko book reader. Που είναι πταίσμα γιατί υπάρχουν άλλοι readers που δουλεύουν άψογα.

Η φίλη που αγόρασε το Μ9Pro στην Ελλάδα της έδωσαν την εγγύηση που λες, αλλά εγώ δεν θα είχα μεγάλες προσδοκίες. Σίγουρα πάντως σε περίπτωση προβλήματος, δεν θα είναι χειρότερα από μια κινέζικη εγγύηση, ακόμη και από την καλύτερη. Βλέπεις το μαγαζί που το πήρε είναι κάπου στο Νέο Ψυχικό κι αν θέλει πάει και τον σφαλιαρίζει. Και φυσικά το ότι το πήρε στα χέρια της με το που έδωσε τα λεφτά, είναι κι αυτό σημαντικό και σίγουρα αποτιμάται σε χρήμα. Πόσο χρήμα; Για άλλον είναι πολλά τα 30 παραπάνω, για άλλον τα 50, για άλλον τα 70. Από σένα εξαρτάται. Η φίλη μου πάντως έδωσε 45 παραπάνω από την τιμή του geekbuing (χωρίς τις έξτρα χρεώσεις μιας αγοράς από Κίνα για τη μετατροπή του συναλλάγματος, κλπ). Το πήρε και με τιμολόγιο, οπότε εκπίπτοντας το ΦΠΑ (23%) της ήρθε φθηνότερα από οποιοδήποτε κινέζικο μαγαζί. Και με απόδειξη όμως να το πάρεις, το βάζεις στη δήλωσή σου και κάτι γλυτώνεις.

Αν πας για το Μ9Pro να ξέρεις ότι υπάρχουν πολλές αναφορές ότι το 3G τρώει μπαταρία ακόμη και απενεργοποιημένο. Οπότε να πάρεις το wifi. Κάτι που θα σου πρότεινα βέβαια και για το Μ6Pro το οποίο δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Γιατί να πληρώνεις παραπάνω και να φορτώνεσαι κυκλώματα 3G αν δεν τα χρειάζεσαι σε καθημερινή βάση;

Επίσης υπάρχουν πάρα πολλές αναφορές (και εδώ μέσα) για M9Pro με πολύ κακό wifi. Αν το πάρεις από Ελλάδα πριν το πληρώσεις το τσεκάρεις. Aν το πάρεις από Κίνα, φαίνεται ότι το wifi του M9Pro έχει κάποιο ρίσκο. Στο Μ9Pro της φίλης μου το wifi είναι άψογο.

Και στο Μ6Pro και στο M9Pro που είχα στα χέρια μου, το gps είναι μόνο για φιγούρα. Σχεδόν άχρηστο δηλαδή. Άλλοι βέβαια λένε καλά λόγια, οπότε ίσως να είμαι εγώ ο γκαντέμης. Πάντως θα σου πρότεινα να μην έχει μεγάλες προσδοκίες για το gps γιατί ανάλογη εμπειρία με τη δικιά μου αναφέρουν και πλήθος άλλων χρηστών και σε ξένα φόρουμ.

 

Φανταστικη αναλυση φιλε μου. σε ευχαριστω πολυ....τελικα προτιμησα την σιγουρη λυση ενος note 10.1 8010 στα 247 € γιατι δεν ηθελα να περιμενω παλι ενα μηνα και να αγχωθω για το πως φτασει. σε ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω tablet 8 για σερφαρισμα μονο.Αρα θελω καλο wifi ,καλη μπαταρια ,να ειναι αξιοπιστο και τουλαχιστον 1gb rom. Γυρω στα εκατο ευρω ,τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Ειναι πολλες οι σελιδες και φυσικα δεν μπορεσα να διαβασω αρκετες, ξεκινησα απο παλια, απο την αρχη αλλα βαρεθηκα σχετικα γρηγορα. Η ερωτηση μου, ειναι οτι θελω να αγορασω tablet, απο κινα φυσικα. Σαν εταιρειες ξερω την lenovo και την asus. Θελω ενα τετραπυρηνο και σχετικα φτηνο. Διαβαζω οτι καποια tablet, μπορουν να παρουν και τηλεφωνο και οτι εκτος απο το wifi, μπορουν να δουλεψουν και 3g. Tα φωτα σας παρακαλω για εναν ασχετο. Αν θεωρηθει off topic το μηνυμα μου, ας μου απαντησει οποιος επιθυμει με pm. Αναμενω προτάσεις απο όποιον έχει την καλη διάθεση, Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου έστειλες pm καλύτερα να σου απαντήσω από εδώ μιας και ρώτησες και εδώ.

 

Το pipo δεν το έχω δοκιμάσει. Το ifive που έχω μπορώ να πω ότι για την χρήση που κάνω είμαι ευχαριστημένος. Παρόλο που δεν έχω δοκιμάσει το pipo πιστεύω πως η ποιότητα του ifive είναι ανώτερη, στιβαρή κατασκευή σφιχτή σε σημείο να θέλεις να βγάλεις το καπάκι και να μην μπορείς. Επίσης υπάρχει και μία διαφορά χρημάτων γύρω στα 20 ευρώ αν και βλέπω η τιμή του pipo αρχίζει πέφτει.

Το pipo έχει αρκετά πλεονεκτήματα και κυρίως ως προς την υποστήριξη. Στο ifive όσες εκδόσεις android 4.4 έχουν βγει δεν λειτουργούν καλά. Μόνο σε 4.2 λειτουργεί σωστά μέχρι στιγμής. Στο pipo βέβαια υπάρχουν κάποια μοντέλα με πρόβλημα στην κεραία του wifi αλλά είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί αλλάζοντας τα καλωδιάκια.

 

Και εγώ όταν έκανα την επιλογή ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2. Επέλεξα το ifive λόγω εμφάνισης και ποιότητας, αλλά και διαφοράς χρημάτων διότι όταν το αγόρασα η διαφορά ήταν μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Αν και μου έστειλες pm καλύτερα να σου απαντήσω από εδώ μιας και ρώτησες και εδώ.

 

Το pipo δεν το έχω δοκιμάσει. Το ifive που έχω μπορώ να πω ότι για την χρήση που κάνω είμαι ευχαριστημένος. Παρόλο που δεν έχω δοκιμάσει το pipo πιστεύω πως η ποιότητα του ifive είναι ανώτερη, στιβαρή κατασκευή σφιχτή σε σημείο να θέλεις να βγάλεις το καπάκι και να μην μπορείς. Επίσης υπάρχει και μία διαφορά χρημάτων γύρω στα 20 ευρώ αν και βλέπω η τιμή του pipo αρχίζει πέφτει.

Το pipo έχει αρκετά πλεονεκτήματα και κυρίως ως προς την υποστήριξη. Στο ifive όσες εκδόσεις android 4.4 έχουν βγει δεν λειτουργούν καλά. Μόνο σε 4.2 λειτουργεί σωστά μέχρι στιγμής. Στο pipo βέβαια υπάρχουν κάποια μοντέλα με πρόβλημα στην κεραία του wifi αλλά είναι κάτι που μπορεί να διορθωθεί αλλάζοντας τα καλωδιάκια.

 

Και εγώ όταν έκανα την επιλογή ήμουν ανάμεσα σε αυτά τα 2. Επέλεξα το ifive λόγω εμφάνισης και ποιότητας, αλλά και διαφοράς χρημάτων διότι όταν το αγόρασα η διαφορά ήταν μεγαλύτερη.

 

ευχαριστω φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο FNF ifive X3 Pipo M9 Pro ποια ειναι η γνωμη σας?

 

καμια γνωμη ακομα παιδες?

Link to comment
Share on other sites

΄Κοιτάξτε εδώ χαρακτηριστικά

 

 

Ψήνομαι αγρίως

 

 

Android 4.2 OS

8.9 inch 1920*1200 IPS capacitive touch screen

MTK MTK6592 Eight Core 1.7GHz

Support WIFI 802.11 b/g/n

Camera 2.0MP+1.3MP with flash

Support GSM850/900/1800/1900, WCDMA 2100

Support OTG/HDMI/Bluetooth/GPS/3G function

Built-in compass and gyroscope

Operating System:Android 4.2Model:Pipo T9Announced:201403Product Type:Tablet PCKeyboard:Touch ScreenDisplay Technology:IPS Capacitive touch screenScreen Size:8.9 inchMax Resolution:1920*1200CPU Manufacturer:MTKCPU Model:MTK6592 Eight CoreCPU Speed:1.7GHzRAM / Technology:DDR3RAM Installed Size:2GBHard Drive Type:NAND FAST FLASHHard Drive Capacity:32GBPCMCIA Expansion:T-FLASH(Support 32GB MAX)Camera:2.0MP+1.3MP with flashHDMI:Yes3G:YesBluetooth:YesGPS:YesG-Sensor:YesAudio:Built in stereo speakers/Built in MicrophoneSoftware:Youtube/Facebook/Twitter/MSN/Android market/Skype/Calculator/Google Mail/Google maps/iReader/Quick OfficeLanguage:Multi-language supportBattery Type:Li-ion battery, 7300mAh approxBattery / Run Time(up to):about 4-8 hoursPower Device Type:AC Adapter, AC 100-240VCharging Voltage:DC 5V 2AColor:BlackItem Dimensions/ W*D*H:230*146*8.5mmNet Weight:470gInput/Output ConnectorsPorts:1 x Micro USB port

1 x Micro SD Card slot

1 x Earphone jack

1 x Mini HDMI port

1 x SIM card slot

1 x 2.5mm power port

CommunicationsNetworking / Data Link Protocol:Fast EthernetWireless Connection:WIFIWireless Protocol:802.11 b/g/nSupport FormatVideo:AVI/RM/RMVB/MKV/WMV/MOV/MP4/DAT(VCD format)/VOB(DVD format)/PMP/MPEG/MPG/FLV/ASF/TS/TP/3GP/MPGAudio:FLAC/APE/WAVPicture:JPG/BMP/PNG/GIFEbook:

 

 

 

 

 

 

 

 

WORD/EXCEL/PDF/TXT/CHM/HTML

 

 

το βρηκα εδώ http://www.geekbuying.com/item/Pipo-T9-MTK6592-Octa-Core-8-9-inch-3G-Tablet-PC-Android-4-2-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1920-1200-2GB-32GB-Black-326853.html

 

 

και εδω http://www.pipomall.com/pipo-t9-phablet-89-mtk6592-octa-core-phone-call-tablets-2gb-ram-32gb-ips-1920x1200-camera-130mp-gps-wifi-wcdma-3g-pb20054-p-1222.html με τιμη πολυ χαμηλότερη

]

 

 

 

 

κανεις καμια ιδέα?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο review που βρήκα.

Πάντως και εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτό και το

Teclast x98 3g το οποίο είναι με Intel επεξεργαστή.

http://www.spemall.com/Teclast-X98-3G-Intel-x64-Z3735D-Android-4-2-Tablet-PC-9-7-Inch-2048-1536-IPS-Retina-Screen-2MP-5MP-Dual-Camera-Bluetooth-GPS-2GB-32GB_g.html

 

Θέλω οπωσδήποτε με ενσωματωμένο 3g και καλό gps γιατί θα μπει σε ταξί

Δεν ξέρω το pipo είναι πιο βολικό αλλά έχει mtk επεξεργαστή και δεν γνωρίζω

Πόσο καλά θα δουλεύει το gps του. Το Teclast με Intel επεξεργαστή θεωρητικά θα δουλεύει καλύτερα.

Ακούω γνωμες

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο review που βρήκα.

Πάντως και εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτό και το

Teclast x98 3g το οποίο είναι με Intel επεξεργαστή.

http://www.spemall.com/Teclast-X98-3G-Intel-x64-Z3735D-Android-4-2-Tablet-PC-9-7-Inch-2048-1536-IPS-Retina-Screen-2MP-5MP-Dual-Camera-Bluetooth-GPS-2GB-32GB_g.html

 

Θέλω οπωσδήποτε με ενσωματωμένο 3g και καλό gps γιατί θα μπει σε ταξί

Δεν ξέρω το pipo είναι πιο βολικό αλλά έχει mtk επεξεργαστή και δεν γνωρίζω

Πόσο καλά θα δουλεύει το gps του. Το Teclast με Intel επεξεργαστή θεωρητικά θα δουλεύει καλύτερα.

Ακούω γνωμες

 

To Teclast έχει Retina οθόνη άρα και μεγαλύτερο performance hit, ασχέτως επεξεργαστή.

Για λύση GPS και τα δύο είναι too much και κρίνοντας από τα περισσότερα Κινέζικα tablets με GPS, υπάρχουν πιθανότητες να απογοητευτείς. Τα ΜΤΚ based GPS βέβαια ίσως τα πηγαίνουν λίγο καλύτερα - υπάρχουν κάποιοι οδηγοί και στο myphone για τη βελτίωση του fixing τους - αλλά δε γνωρίζω τι GPS chipset "φοράει" το Intel.

 

Για το bold να μην είσαι σίγουρος καθόλου, διότι απλούστατα πρόκειται για Intel CPU αλλά όχι με λογική χρήσης Windows (όπως π.χ αυτής του PiPO W1). Σε προγενέστερα μοντέλα με Intel CPUs - όπως το Ramos i9 - υπήρχαν κάποιες μικροασυμβατότητες με εφαρμογές και κανένα από αυτά δεν είχε GPS module ώστε να έχουμε κάποιο μέτρο σύγκρισης.

 

Βρες κάποιο review για χρήση των παραπάνω tablets ως GPS συσκευές ή ψάξε σε ξένα fora για αναφορές χρηστών, ώστε να μη πάρεις κάτι που πολύ απλά δεν θα σε βοηθήσει στη δουλειά σου.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ταμπλετακι.

 

1) 7" (λογω μπατζετ)

2) 1gb ram

3) οσο μεγαλυτερη μπαταρια γινεται

 

Το μπατζετ ειναι υπερ-χαμηλο, οσο πιο κατω παει, πχ 50-60-70€

 

Για δωστε φωτα!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Onda-V975i-64-Bit-Intel-Bay-Trail-T-Z3735-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2G-32G-326396.html

 

Android 4.2 OS

9.7 inch 2048*1536 retina capacitive touch screen

64 Bit Intel Bay Trail-T Z3735 Quad Core 1.3GHz

2GB DDR3 RAM and 32GB NAND FLASH ROM

Support OTG HDMI

Front 2.0MP + Rear 5.0MP camera

 

 

Τι γνώμη έχετε για αυτό????

Πιστεύω ότι με τον Intel τον cpu θα είναι αρκετά αποδοτικό!!

 

Επίσης υπάρχει η αντίστοιχη έκδοση με 7.9 ιντσες οθόνη

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ένα 8άρι με τον Z3735, με 2GB Ram και ελαφρώς καλύτερη οθόνη/ανάλυση από αυτό, με hdmi out, σε τιμή μέχρι 150 ευρώ, είναι αυτό που ψάχνω εγώ!! :D
Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Ένα 8άρι με τον Z3735, με 2GB Ram και ελαφρώς καλύτερη οθόνη/ανάλυση από αυτό, με hdmi out, σε τιμή μέχρι 150 ευρώ, είναι αυτό που ψάχνω εγώ!! :D

 

http://www.geekbuying.com/item/Onda-V819i-Intel-Bay-trail-T-Z3735-1-3GHz-8-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1280-800-2GB-16GB-Silver-326371.html

 

Εδώ είσαι. Το μόνο που δεν έχει σε αυτά που ζητάς είναι η μνήμη. Έχει 1GB

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.geekbuying.com/item/Onda-V975i-64-Bit-Intel-Bay-Trail-T-Z3735-9-7-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-Retina-Capacitive-Touch-Screen-2G-32G-326396.html

 

Android 4.2 OS

9.7 inch 2048*1536 retina capacitive touch screen

64 Bit Intel Bay Trail-T Z3735 Quad Core 1.3GHz

2GB DDR3 RAM and 32GB NAND FLASH ROM

Support OTG HDMI

Front 2.0MP + Rear 5.0MP camera

 

 

Τι γνώμη έχετε για αυτό????

Πιστεύω ότι με τον Intel τον cpu θα είναι αρκετά αποδοτικό!!

 

Επίσης υπάρχει η αντίστοιχη έκδοση με 7.9 ιντσες οθόνη

 

http://www.spemall.com/Teclast-X98-3G-Intel-x64-Z3735D-Android-4-2-Tablet-PC-9-7-Inch-2048-1536-IPS-Retina-Screen-2MP-5MP-Dual-Camera-Bluetooth-GPS-2GB-32GB_g.html

Υπάρχει και αυτό το οποίο έχει και 3g και gps

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γι'αυτό το τάμπλετ:

 

New 9.7" Retina Screen Ainol NOVO9 Spark II ATM7039 Quad Core Tablet PC 2GB RAM 16GB Andriod 4.2 Dual Camera Bluetooth 13000mAh

περίπου στα 110Ε.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μία ερώτηση να κανω.Ενδιαφερομαι για την αγορα ενος tablet μεχρι 100 ευρω!Κυριως για browsing και ταινιες!Τι μου προτεινετε;

Ευχαριστω!;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Onda-V819i-Intel-Bay-trail-T-Z3735-1-3GHz-8-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Quad-Core-IPS-Capacitive-Touch-Screen-1280-800-2GB-16GB-Silver-326371.html

 

Εδώ είσαι. Το μόνο που δεν έχει σε αυτά που ζητάς είναι η μνήμη. Έχει 1GB

 

 

Καλημέρα!

Το έχω δει αυτό και σε σχέση με αυτό έλεγα να έχει τα 2 GB μνήμη και την λίγο καλύτερη οθόνη.

Αν τα είχε, για μένα, θα ήταν ο τέλειος συνδυασμός σε μέγεθος, επιδόσεις, δυνατότητες και σχετική αξιοπιστία και ποιότητα (πάντα σε ότι αφορά κινέζικη κατασκευή).

Letv X800 US
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...