Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα!! Σκέφτομαι να αγοράσω το ainol novo venus 7.. Η το windown N70HD.. Τα έχει πάρει κανείς αξίζουν τα λεφτά τους?

Δευτέρα με τρίτη θα έχω το N70HD, που πιστεύω είναι εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο που το αγορασες?? Και ποσο αν επιτρέπετε?

http://www.aliexpress.com/item/2012-new-arrivel-7-inch-Yuandao-N70-Dual-engine-HD-Dual-core-Android-4-1-1/685919767.html

115€ με EMS. Εξαιρετικός πωλητής με άμεση επικοινωνία κι εξυπηρετικός. Λεπτομέρεις από βδομάδα μόλις το παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι σε αυτό με τιμή στα 48€.

 

λέω να το πάρω. τι λέτε;

δεν έχω απαιτήσεις.

απλά skype και web surfing άντε και κανένα βιντεάκι.

 

με προβληματίζουν τα 512RAM. δεν είχα ποτέ συσκευή android και δεν ξέρω τι ισχύει.

πολλοί λένε ότι είναι οριακά.

παιχνίδια δε με ενδιαφέρουν καθόλου.

θα είναι όντως τόσο χάλια;

 

θα ήθελα να ακούσω γνώμες και από άτομα που έχουν tablet με 512 RAM.

βασικά δεν έχω ιδέα από tablet οπότε δώστε τα φώτα σας.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!! Σκέφτομαι να αγοράσω το ainol novo venus 7.. Η το windown N70HD.. Τα έχει πάρει κανείς αξίζουν τα λεφτά τους?

 

σου προτείνω και εγώτο window N70HD, πολύ καλύτερη επιλογή από το venus και με τουλάχιστον 2-3 ρομ στα γνωστά φόρουμ....

 

@gerstavros2: φίλε μου πότε έκανες παραγγελία και πότε σου έβγαλε οτι έφυγε; γιατί παρείγγηλα και εγώ ένα pipo u1pro προχτες αλλά διάβασα κάτι για μπλοκάρισμα μπαταριών από την EMS και προβληματίστηκα....μην τυχόν και μου στείλουν με καμμιά dhl και κλαίω μετα!!

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

AΠο οτι εχω διαβασει ειναι τα πιο ομορφα ταμπλετ και αγγίζουν το Ipad mini σε λεπτότητα και σε ομορφια.Ωστοσο το οτι έχουν 1280*768 δεν θα τα χαλάει λιγο η οθονη?εννοω καλύτερα δεν θα ήταν *800?επισης απο επεξεργαστή τι λένε καλος ειναι?επειδη δεν τα γνωρίζω αυτα.ειδα οτι εινια τετραπύρηνος αλλα μεχρι εκει :)

 

edit :στο review λέει 1gb ram

http://www.teclast.org/teclast-p88-quad-core-tablet-pc-android-4-1-8-inch-ips-16gb.html-----------------> εδω λεει 2Gb

 

επισης να πω οτι δεν το βρίσκω σε αξιπιστα σαιτ ipadlaternatives,merimobiles απο που μπορω να το αγοράσω χωρις φόβο?

Edited by michael19
Link to comment
Share on other sites

πολυ λιγα τα 512!!απεφυγε το..

δες εδω με σχεδον 20 ευρω παραπανω

http://www.merimobiles.com/hyundai-cute-x600-7-inch-tablet-pc-rk3066-android-4-1-hd-screen-8gb-hdmi_p/meri7290.htm

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να μην ειναι εντελως λαθος ο χωρος ποσταρισματος,οπως και να εχει,μετα απο ενα μισαωρο καψιματος με live wallpapers επεσα πανω στο "pixel zombies live wallpaper" απο το μαρκετ...Με διαφορα το πιο εθιστικο wallpaper που βρηκα,με την παραμετροποιηση που εχει το βρισκω πολυ περισσοτερο εθιστικο ακομα και απο πολλα applications που σκαλιζω! :clap:
Link to comment
Share on other sites

αναφέρομαι σε αυτό με τιμή στα 48€.

 

λέω να το πάρω. τι λέτε;

δεν έχω απαιτήσεις.

απλά skype και web surfing άντε και κανένα βιντεάκι.

 

με προβληματίζουν τα 512RAM. δεν είχα ποτέ συσκευή android και δεν ξέρω τι ισχύει.

πολλοί λένε ότι είναι οριακά.

παιχνίδια δε με ενδιαφέρουν καθόλου.

θα είναι όντως τόσο χάλια;

 

θα ήθελα να ακούσω γνώμες και από άτομα που έχουν tablet με 512 RAM.

βασικά δεν έχω ιδέα από tablet οπότε δώστε τα φώτα σας.

επεξεργαστης cortex-A8, 512MB RAM και Android 4, δεν κάνουν ούτε για σερφάρισμα, ούτε για skype ούτε για βίντεο. Δώσε 20€ πάραπάνω για κάτι σοβαρό με cortex-A9

@gerstavros2: φίλε μου πότε έκανες παραγγελία και πότε σου έβγαλε οτι έφυγε; γιατί παρείγγηλα και εγώ ένα pipo u1pro προχτες αλλά διάβασα κάτι για μπλοκάρισμα μπαταριών από την EMS και προβληματίστηκα....μην τυχόν και μου στείλουν με καμμιά dhl και κλαίω μετα!!
4/3 έφυγε από Κίνα 8/3 έφτασε αθήνα

Για Ainol NOVO7 Mars 8GB, υπαρχει πουθενα να κατεβασω αγγλικο manual?

Τι πληροφορία να πάρεις απ το manual δηλαδή; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τι πληροφορία να πάρεις απ το manual δηλαδή; :blink:

 

Ε ναι, τωρα που το λες...απλα για καθε συσκευη που αποκτω, κρατω το manual σε ψηφιακη μορφη, για μελλοντικη αναφορα, οτιδηποτε προκυψει.

 

Τελικα, κατεληξα σε "7Inch Ainol NOVO7 Mars 8GB Tablet PC Android 4.0 ICS Wi-fi 1GHz 1GB DDR3".

skype, και λιγο σερφαρισμα, αντε και κανενα παιχνιδακι, και καμια εφαρμογη. Κατα βαση skype, και οτι αλλο παιζει καλο ειναι.

Καλη επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής αυτουνου θα τα τρέχει ολα απροβλιμάτιστα?πως σας φενεται?η ανάλυση θονης εινια καλη?θα εχει διαφορα το 768 απο το *800 ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εγκαταστασθει το clockworkmod σε android tablet, και πως;

ανάλογα το ταμπλετ. στα rk3066 τα περισσότερα, υπάρχει port

Ο επεξεργαστής αυτουνου θα τα τρέχει ολα απροβλιμάτιστα?πως σας φενεται?η ανάλυση θονης εινια καλη?θα εχει διαφορα το 768 απο το *800 ?
για ποιο μιλάς; αν λες για το ainol mars, είναι αρκετά δυνατό για όλα, καθώς και παιχνίδια. Η οθόνη του ειναι 1024x600 κι ειναι ικανοποιητική, κ μια χαρά για τα λεφτά του

[...]Τελικα, κατεληξα σε "7Inch Ainol NOVO7 Mars 8GB Tablet PC Android 4.0 ICS Wi-fi 1GHz 1GB DDR3".

skype, και λιγο σερφαρισμα, αντε και κανενα παιχνιδακι, και καμια εφαρμογη. Κατα βαση skype, και οτι αλλο παιζει καλο ειναι.

Καλη επιλογη?

είναι αρκετά δυνατό για όλα, καθώς και παιχνίδια. πόσο το βρήκες; πιο πάνω είχα δώσει λινκ με τις καλύτερες τιμές γι αυτό νομίζω

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα το ταμπλετ. στα rk3066 τα περισσότερα, υπάρχει port

για ποιο μιλάς; αν λες για το ainol mars, είναι αρκετά δυνατό για όλα, καθώς και παιχνίδια. Η οθόνη του ειναι 1024x600 κι ειναι ικανοποιητική, κ μια χαρά για τα λεφτά του

 

είναι αρκετά δυνατό για όλα, καθώς και παιχνίδια. πόσο το βρήκες; πιο πάνω είχα δώσει λινκ με τις καλύτερες τιμές γι αυτό νομίζω

 

Χαιρομαι που το βρισκεις καλο.

67 λιρες, νομιζω καλη τιμη.

Αυτο παιρνει clockworkmod ή οχι?

Οχι τιποτε αλλο, αλλα να παει κατι στραβα στο android, να μπορει να γινει επαναφορα, αλλιως πως?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που το βρισκεις καλο.

67 λιρες, νομιζω καλη τιμη.

Αυτο παιρνει clockworkmod ή οχι?

Οχι τιποτε αλλο, αλλα να παει κατι στραβα στο android, να μπορει να γινει επαναφορα, αλλιως πως?

76 ευρώ; τέλεια

Δεν νομίζω πως πάιρνει cwm. αλλά αν πάθει τίποτα, το ξαναφλασάρεις, υπάρχουν άπειρες οδηγίες, roms κλπ

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα το ταμπλετ. στα rk3066 τα περισσότερα, υπάρχει port

για ποιο μιλάς; αν λες για το ainol mars, είναι αρκετά δυνατό για όλα, καθώς και παιχνίδια. Η οθόνη του ειναι 1024x600 κι ειναι ικανοποιητική, κ μια χαρά για τα λεφτά του

 

είναι αρκετά δυνατό για όλα, καθώς και παιχνίδια. πόσο το βρήκες; πιο πάνω είχα δώσει λινκ με τις καλύτερες τιμές γι αυτό νομίζω

 

αυτο εδω εννοώ

http://www.teclast.org/teclast-p88-quad-core-tablet-pc-android-4-1-8-inch-ips-16gb.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ψάχνω για tablet κινέζικο μέχρι 100Ε

Θέλω να έχει οπωσδήποτε

  • wifi
  • Bluetooth
  • 7" η παραπάνω
  • Και γενικά να μην σέρνεται

Τι έχετε να προτείνετε?:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα από merimobiles το hyundai hold x700 με 95 ευρώ,αξίζει έτσι?

ναι. ειναι πολύ καλό αν εξαιρέσεις το χαμηλό ηχείο

Link to comment
Share on other sites

δεν θα παιρνα teclast ποτέ

το Ainol ξέχνα το. Προτίμησε το Onda, και δες και το V812

 

Καλησπέρα,ψάχνω για tablet κινέζικο μέχρι 100Ε

Θέλω να έχει οπωσδήποτε

  • wifi
  • Bluetooth
  • 7" η παραπάνω
  • Και γενικά να μην σέρνεται

Τι έχετε να προτείνετε?:O

Υπαρχουν αρκετές επιλογές. Δες Window N70HD, Hyundai X700, Onda V711 ή V712
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ψαχνοντας καταληγω σε αυτα

http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-s-1-6ghz-rk3066-7inch-1024-600-android-4-1-1-hdmi-8gb_p/meri5782.htm?setCurrencyId=33

http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-hd-1-6ghz-rk3066-7inch-ips-1280-800-android-4-1-hdmi-16gb_p/meri5776.htm

η χρηση που το θελω ειναι ιντερνετ και μονο

θα κανω την δουλειά μου?

ή σέρνεται?

επισης ητο πρωτο που ειναι και πιο φτηνο η οθονη του βλεπετε? ή πρεπει αναγκαστικα ν απαω σε hd? ταινιες δεν βλεπω ποτε

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...