Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σωστοοος, δεν το ειχα προσεξει,

απο βαρος τι γινεται με αυτες τις συσκευες ;; φανταζομαι ξεπερνουν το μισοκιλο,

το smartq είναι 700gr. 601gr είναι το ipad2.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν. Το tablet ήρθε. Πολύ καλό για τα λεφτά του. Μέσα σε 5 λεπτά το μεταμόρφωσα και πλεον έχει και μαρκετ, συγχρονισμό με τον gmail λογαριασμό (μαρκετ, επαφές email). Το μόνο που δεν έβαλα ειναι ελληνικό πληκτρολόγιο γιατι δεν ξέρω ποιο είναι. προσωπικά είμαι πολυ ευχαριστιμένος για αυτά που θέλω να κάνω με το tablet. Επίσης εχει 3g μενού αν βάλω στο στικάκι της vodafone, αλλά ακομά δεν το πολυέψαξα δεν ξέρω αν δουλέψει θέλει αρκετή δουλίτσα.

 

http://img43.imageshack.us/img43/2/20110518075106.th.jpg

 

http://img32.imageshack.us/img32/6351/20110518074830.th.jpg

 

 

http://img842.imageshack.us/img842/9486/20110518063336.th.jpg

 

 

Μπορείς να μας δώσεις ένα link στο ebay με κάποιο tablet σαν το δικό σου (το παραπάνω link δεν δουλεύει);

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις ένα link στο ebay με κάποιο tablet σαν το δικό σου (το παραπάνω link δεν δουλεύει);

Ορίστε το λινκ είναι απο το ebay store που το αγόρασα. πολυ εξυπηρετική η κινεζούλα. Εμενα είχε δώρο μια θηκή πολυ καλή οφείλω να ομολογήσω! δίνει και track number και εβλεπα που ηταν συνέχεια το ταμπλετ. εκανε γύρω στις 2.5 βδομάδες να έρθει.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστημένος από την αγορά σου σαν πρώτη εικόνα ανάλογα με τις προσδοκίες που είχες?

 

Μετά απο αρκετή ενασχόληση είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είχα ένα θεματάκι με τη RAM (άχρηστες εφαρμογές και κάποιες λειτουργίες που είναι για κινητό έτρωγαν αρκετή), αλλά του πέρασα αυτό το custom firmware και είναι πολύ καλύτερα πλέον. :)

Τώρα έχει και στο πληκτρολόγιο Ελληνικά εκτός απ'το menu.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετή ενασχόληση είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είχα ένα θεματάκι με τη RAM (άχρηστες εφαρμογές και κάποιες λειτουργίες που είναι για κινητό έτρωγαν αρκετή), αλλά του πέρασα αυτό το custom firmware και είναι πολύ καλύτερα πλέον. :)

Τώρα έχει και στο πληκτρολόγιο Ελληνικά εκτός απ'το menu.

από οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι πρώτες εντυπώσεις από το herotab c8 είναι μάλλον κακές..! Παρά πολύ βαρύ κ ογκώδες, η οθόνη καλουτσικη αλλά από ακρίβεια ότι να ναι. Άλλου παταω και άλλου πάει. + πολλά force close. Μάλλον θέλει αλλο fw. Η C8lean 0.8 πρεπει να ειναι καλυτερη αλλα μαλλον δεν εχει ελληνικα(?). Εχει και ενα θεμα με το wifi σε κλειδωμενα δικτυα συνεχεια αποσυνδεεται και θελει επανεκινησεις.

 

sent from my herotab C8

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετή ενασχόληση είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είχα ένα θεματάκι με τη RAM (άχρηστες εφαρμογές και κάποιες λειτουργίες που είναι για κινητό έτρωγαν αρκετή), αλλά του πέρασα αυτό το custom firmware και είναι πολύ καλύτερα πλέον. :)

Τώρα έχει και στο πληκτρολόγιο Ελληνικά εκτός απ'το menu.

 

δοκιμασε το morelocate2 να μου πεις αν παιρνει ελληνικα πριν βαλω την C8LEAN γιατι αυτη που ειχε ειναι για τα μπαζα!!! Ασε που δε γινεται root με gingerbreak 1.2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι πρώτες εντυπώσεις από το herotab c8 είναι μάλλον κακές..! Παρά πολύ βαρύ κ ογκώδες, η οθόνη καλουτσικη αλλά από ακρίβεια ότι να ναι. Άλλου παταω και άλλου πάει. + πολλά force close. Μάλλον θέλει αλλο fw. Η C8lean 0.8 πρεπει να ειναι καλυτερη αλλα μαλλον δεν εχει ελληνικα(?). Εχει και ενα θεμα με το wifi σε κλειδωμενα δικτυα συνεχεια αποσυνδεεται και θελει επανεκινησεις.

 

sent from my herotab C8

 

Εκτός απο το βαρύ που είπες, που όντως κουράζει μετά απο λίγο, τα άλλα που λές δε τα είδα. Ούτε πρίν βάλω το C8lean 0.8 είχε κάποιο θέμα.

Τώρα είναι ακόμα καλύτερο και Ελληνικά έχει πλέον παντού.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο το βαρύ που είπες, που όντως κουράζει μετά απο λίγο, τα άλλα που λές δε τα είδα. Ούτε πρίν βάλω το C8lean 0.8 είχε κάποιο θέμα.

Τώρα είναι ακόμα καλύτερο και Ελληνικά έχει πλέον παντού.

 

kαι στο μενου?

Link to comment
Share on other sites

kαι στο μενου?

 

Στο menu είχα απο πριν, τώρα με την C8lean έχει και στο πληκτρολόγιο.

 

Πριν είχε 2.3.1 0519 firmware, τώρα έχει 2.3.1 0607, εσένα;

Link to comment
Share on other sites

Στο menu είχα απο πριν, τώρα με την C8lean έχει και στο πληκτρολόγιο.

 

Πριν είχε 2.3.1 0519 firmware, τώρα έχει 2.3.1 0607, εσένα;

Που τη βλεπεις την εκδοση? πως περνας την C8lean? αντιγραφεις το αρχειο στην sd μετα στην εσωτερικη μνημη και μετα?

Link to comment
Share on other sites

Που τη βλεπεις την εκδοση? πως περνας την C8lean? αντιγραφεις το αρχειο στην sd μετα στην εσωτερικη μνημη και μετα?

 

settings > about device > build number

Κάνεις unzip τα αρχεία στην εξωτερική sd κατά προτίμηση, το σβήνεις και μετά κρατάς πατημένο το κουμπί menu και ταυτόχρονα το power.

 

Οδηγίες ->

Link to comment
Share on other sites

εκανα το update και εχει ελληνικα και το wifi δουλευει καλυτερα. δεν ξερω αν δουλευει το bluetooth που δουλευε πριν. Τα προβληματα με την οθονη παραμενουν. πχ παταω market και ανοιγει ημερολογιο που ειναι 3 εικονιδια διπλα!!! Η μνημη δεν ειναι 512 αλλα 332 (στο lg που ειναι επισης 512 ειναι 418). επισης εχει ενα θεμα με το grand root που δε μπορει να δουλεψει (το ειχε απο πριν) και ετσι δεν δουλευει ουτε root unistaller ουτε adfree!!! Η οθονη μετρια και σε οριζοντια θεση δεν παιζει καλα η gingerbread σε αναλυση. Ισως τελικα περιμενα περισοτερα απο μια κινεζικη συσκευη των 140ευρω
Link to comment
Share on other sites

εκανα το update και εχει ελληνικα και το wifi δουλευει καλυτερα. δεν ξερω αν δουλευει το bluetooth που δουλευε πριν. Τα προβληματα με την οθονη παραμενουν. πχ παταω market και ανοιγει ημερολογιο που ειναι 3 εικονιδια διπλα!!! Η μνημη δεν ειναι 512 αλλα 332 (στο lg που ειναι επισης 512 ειναι 418). επισης εχει ενα θεμα με το grand root που δε μπορει να δουλεψει (το ειχε απο πριν) και ετσι δεν δουλευει ουτε root unistaller ουτε adfree!!! Η οθονη μετρια και σε οριζοντια θεση δεν παιζει καλα η gingerbread σε αναλυση. Ισως τελικα περιμενα περισοτερα απο μια κινεζικη συσκευη των 140ευρω

 

bluetooth? Τώρα κατάλαβα, εγώ δεν έχω το C8+ αλλά το σκέτο C8. Χωρίς bluetooth και με 4GB. Αν και το + είχα παραγγείλει, τσπ έγινε μπέρδεμα.

Αλλά και πάλι δε νομίζω να είναι αυτό το θέμα. Προβληματικό μου μυρίζει, εμένα η οθόνη είναι άψογη σε όλα. Αν το πήρες από merimobiles μίλα με το support είναι πολύ εξυπηρετικοί, λογικά θα στο αλλάξουν αν έχει όντως πρόβλημα.

Η μνήμη 512 είναι απλά την υπόλοιπη τη δεσμεύει το λειτουργικό.

Link to comment
Share on other sites

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

bluetooth? Τώρα κατάλαβα, εγώ δεν έχω το C8+ αλλά το σκέτο C8. Χωρίς bluetooth και με 4GB. Αν και το + είχα παραγγείλει, τσπ έγινε μπέρδεμα.

Αλλά και πάλι δε νομίζω να είναι αυτό το θέμα. Προβληματικό μου μυρίζει, εμένα η οθόνη είναι άψογη σε όλα. Αν το πήρες από merimobiles μίλα με το support είναι πολύ εξυπηρετικοί, λογικά θα στο αλλάξουν αν έχει όντως πρόβλημα.

Η μνήμη 512 είναι απλά την υπόλοιπη τη δεσμεύει το λειτουργικό.

 

Και γω το C8 εχω. Το Bluetooth δουλεύει με usb. Μάλλον είναι θέμα της οθόνης γιατί το κάνει συχνά και κάποιες φορές σε όχι κοντινά εικονίδια αλλά είναι φασαρία να το στέλνω πάλι πίσω

Link to comment
Share on other sites

Και γω το C8 εχω. Το Bluetooth δουλεύει με usb. Μάλλον είναι θέμα της οθόνης γιατί το κάνει συχνά και κάποιες φορές σε όχι κοντινά εικονίδια αλλά είναι φασαρία να το στέλνω πάλι πίσω

αφού έχει πρόλημα καλύτερα να το στείλεις πίσω....αν το κρατήσεις έτσι σε λίγο καιρό θα το παρατήσεις στην άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Το AndyPad το είδατε? :)

- Android 2.3

- Cortex A8 1.2GHz

- 1080p HDMI

- Powerful 3D GPU (δεν λέει ποια)

- Όλα αυτά σε ένα λευκό ωραιότατο περιτύλιγμα.

 

Τιμή 129 λίρες

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το AndyPad το είδατε? :)

- Android 2.3

- Cortex A8 1.2GHz

- 1080p HDMI

- Powerful 3D GPU (δεν λέει ποια)

- Όλα αυτά σε ένα λευκό ωραιότατο περιτύλιγμα.

Τιμή 129 λίρες

 

Ωραίο φαίνεται από μία γρήγορη αναζήτηση στο google. Έχεις κάποιο καλό link για περισσότερες πληροφορίες?

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε 70 μέρες,οπότε από Σεπτέμβρη

 

Μόνο ότι είδα στο επίσημο site http://www.andypad.co.uk

 

και 144 €. για να δούμε θα αξίζει αυτό. υπομονή :confused::mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα βγαίνουν καινούρια μοντέλα οπότε δεν αξίζει να δώσεις πολλά τώρα, εκτός από το ipad το οποίο δεν πρόκειται να ξεπεραστεί.

Μετά από αρκετή ενασχόληση με το c8 μπορώ να πω ότι δεν είναι κι άσχημο. Αν δεν είχε αυτό το θέμα με την οθόνη θα ήμουν ευχαριστημένος και φυσικά αν μπορούσα να τρέξω το adfree να απαλλαγώ από τις διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα βγαίνουν καινούρια μοντέλα οπότε δεν αξίζει να δώσεις πολλά τώρα, εκτός από το ipad το οποίο δεν πρόκειται να ξεπεραστεί.

Μετά από αρκετή ενασχόληση με το c8 μπορώ να πω ότι δεν είναι κι άσχημο. Αν δεν είχε αυτό το θέμα με την οθόνη θα ήμουν ευχαριστημένος και φυσικά αν μπορούσα να τρέξω το adfree να απαλλαγώ από τις διαφημίσεις

Εγώ ακόμα περιμένω το dropad a8x. Ελπίζω η οθόνη να κάνει ότι υπόσχεται. Από ότι βλέπω τα περισότερα "κινέζικα" είναι με resistive ή με πολύ απλές capacitive.

Σε άλλο site πάντως κάνανε τις πρώτες παραλαβές και δοκιμές. Άλλοι με προβλήματα, άλλοι ευχαριστημένοι.

Ελπίζω να είμαι από τους τυχερούς.

 

Αυτό με το adfree δεν το κατάλαβα. Τι διαφημίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...