Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι αλλα χρεωνει την αποστολη με Singapore post στα $23.00

 

13$ μου βγαζει το merimobile και free(!!!) το hotinbuy. ξαναεστειλα mail και στους δυο για να ειμαι σιγουρος. :)

αλλα βασικα αυτο που ενδιαφερει ειναι το tablet περισσοτερο, και επειδη ειμαι noobακλας θα ηθελα και μια μικρη βοηθεια στην επιλογη .:)

thanks

 

13$ μου βγαζει το merimobile και free(!!!) το hotinbuy. ξαναεστειλα mail και στους δυο για να ειμαι σιγουρος. :)

αλλα βασικα αυτο που ενδιαφερει ειναι το tablet περισσοτερο, και επειδη ειμαι noobακλας θα ηθελα και μια μικρη βοηθεια στην επιλογη .:)

thanks

To merimobiles χρεωνει 13$ με Singapore post, το hotinbuy το στελνει δωρεαν με τον ιδιο τροπο, το παρακατω μου το εστειλε o hotguy απο το hotinbuy :D

"Dear Sir,

 

We support the Singapore post airmail for the freeshipping,you need not to pay extra for it! Please not worry!

 

And we will send the package as the gift and low the price,then you need not to pay for the tax!"

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
groove!
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις 2 ταμπλετ κανε 2 ξεχωριστες παραγγελιες και επεμεινε οτι θελεις να τα στειλουν σε 2 χωριστα δεματα με 2 χωριστα τρακινγκ ναμπερ.
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις 2 ταμπλετ κανε 2 ξεχωριστες παραγγελιες και επεμεινε οτι θελεις να τα στειλουν σε 2 χωριστα δεματα με 2 χωριστα τρακινγκ ναμπερ.

Κατι τετοιο σκεφτομουνα μονο που θα ζητησω να σταλουν με διαφορετικους παραληπτες αν γινεται. το θεμα ειναι να καταληξω πρωτα και μετα να αγορασω :D

groove!
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο σκεφτομουνα μονο που θα ζητησω να σταλουν με διαφορετικους παραληπτες αν γινεται. το θεμα ειναι να καταληξω πρωτα και μετα να αγορασω :D

 

Δες και από minideal.net αξιόπιστο και εκεί από singapore post δωρεάν.Επίσης έλεγξε buyincoins.com, geekbuying.com και πολύ καλό το dealsprime.com

Link to comment
Share on other sites

Δες και από minideal.net αξιόπιστο και εκεί από singapore post δωρεάν.Επίσης έλεγξε buyincoins.com, geekbuying.com και πολύ καλό το dealsprime.com

το dealsprime εχει εξαιρετικες τιμες... απο αξιοπιστια και ταχυτητα τι λεει?

groove!
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο σκεφτομουνα μονο που θα ζητησω να σταλουν με διαφορετικους παραληπτες αν γινεται. το θεμα ειναι να καταληξω πρωτα και μετα να αγορασω :D

 

Αν τα 2 ταμπλετ ειναι για την ιδια πολη (για εσενα και για ενα φιλο σου πχ που ζητε στην ιδια πολη και μπορειτε να βρεθειτε ευκολα) καλυτερα να σταλουν στην διευθηνση του paypal ,γενικα μην μπερδευεις πολυ τους κινεζους γιατι χανουν την μπαλα και μετα θα τρεχεις.

Link to comment
Share on other sites

το dealsprime εχει εξαιρετικες τιμες... απο αξιοπιστια και ταχυτητα τι λεει?

 

Οσο κανουν και τα υπολοιπα. Παρελαβα σε 12 μερες απο το despached to greece. Ακριβως τον ιδιο χρονο ειχα παραλαβει απο minideal και geekbyuing.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Φίλη ψάχνει 10ιντσο ταμπλετάκι έως 200 ευρώ για χρήση internet, skype και να μπορεί να διαβάζει doc και pdf. Σκεφτόμουν για ainol novo hero 10, pipo m9 και cube u30gt2. Έχω μια επιφύλαξη για το ainol γιατί δεν ξέρω αν τα μοντέλα που κυκλοφορούν πλέον είναι καινούργια ή επισκευασμένα. Καμιά άλλη πρόταση;

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Φίλη ψάχνει 10ιντσο ταμπλετάκι έως 200 ευρώ για χρήση internet, skype και να μπορεί να διαβάζει doc και pdf. Σκεφτόμουν για ainol novo hero 10, pipo m9 και cube u30gt2. Έχω μια επιφύλαξη για το ainol γιατί δεν ξέρω αν τα μοντέλα που κυκλοφορούν πλέον είναι καινούργια ή επισκευασμένα. Καμιά άλλη πρόταση;

Δεν παράγεται το διπύρηνο Hero, και το νέο έχει τον άχρηστο atm7029. Το u30gt2 είναι η καλύτερη επιλογή για διάβασμα κειμένων, λόγω μεγάλης ανάλυσης, αλλιώς το Pipo M9

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για tablet γύρω στα 150€ κυρίως για internet, pdf και ίσως κάποιο παιχνίδι. Δεν βρήκα κάποιο αξιόπιστο στις 8'' που ήθελα και κοιτώ το Samsung Galaxy Tab 7.0 II P3110 που απο ότι είδα άρχισε να δίνει JB. Έχει κάποιος εμπειρία, αξίζει η αγορά του μετά απο τόσο καιρό με αυτόν τον επεξεργαστή ή προτείνετε κάτι άλλο; Σε κινέζικο δεν έχω ψάξει και με λίγο που κοίταξα στο forum δεν έχω έχω βγάλει άκρη τι παιίζει με τα τελωνεία
Link to comment
Share on other sites

 

ultra-u8 γράφει το κουτί αυτού που έχω και εγώ ενώ το ταμπέτ γράφει σκέτο u8 οπότε δεν ξέρω τι παίζει , πάντως τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν .άρα μάλλον είναι το ίδιο μοντέλο και για συντομία το λένε pipo u8

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/TeamGee-TG-8001-Exynos-5410-1-6GHz-8-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Eight-Core-IPS-Touch-Screen-1280-800-2GB-16GB-319522.html

 

TeamGee TG-8001 Exynos 5410 1.6GHz 8 inch Tablet PC Android 4.2 Eight Core IPS Touch Screen 1280*800 2GB/16GB

 

Περιέργεια έχω να δω για τι πρόκειτα- προσωπικά είναι το πρώτο 8-πυρηνο που βλέπω!!!!!

 

 

Android 4.2 OS

8 inch 1280*800 IPS capacitive touch screen

Samsung Exynos 5410 Eight Core 1.6GHz

2GB DDR3 RAM and 16GB NAND FLASH ROM

Support Bluetooth/GPS/3G/HDMI function

2G: GSM 850/900/1800/1900, 3G: WCDMA 850/900/1900/2100

Front 2.0MP + Rear 8.0MP camera with flash

Built-in Micro USB 3.0 interface

 

Operating System:Android 4.2Model

TeamGeeAnnounced:201309

Product Type:Tablet PCKeyboard:Touch Screen

Display Technology:IPS capacitive touch screen

Screen Size:8 inch

Max Resolution:1280*800CPU

Manufacturer:Samsung ARM-A15CPU Model:Exynos 5410 Eight CoreCPU Speed:1.6GHzRAM /

Technology:DDR3RAM

Installed Size:2GBHard

Drive Type:NAND FAST FLASHHard Drive Capacity:16GBPCMCIA

Expansion:T-FLASH(Support 32GB MAX)

Camera:2.0MP+8.0MP with flash

HDMI:Yes2G:Yes,

GSM 850/900/1800/19003G:Yes, WCDMA 850/900/1900/2100

Bluetooth:Yes, 4.0

GPS:YesG-Sensor:Yes

Audio:Built in stereo speakers/

Built in MicrophoneSoftware:Youtube/Facebook/Twitter/MSN/Android market/Skype/Calculator/Google Mail/Google maps/iReader/Quick Office

Language:Multi-language

Battery Type:Li-ion, 4400mAhBattery / Run Time(up to):about 3-7 hours

Power Device Type:AC Adapter, 100-240V

Charging Voltage:DC 5V 3AColor:White

Item Dimensions/ W*D*H:209*135*10mmNet Weight:430gInput/Output ConnectorsPorts:1 x Micro USB 3.0 Port

1 x Earphone jack

1 x SIM card slot

1 x Mini HDMI port

1 x TF card slot

CommunicationsNetworking / Data Link Protocol:Fast EthernetWireless Connection:WIFIWireless Protocol:802.11 b/g/nSupport FormatVideo:AVI/RM/RMVB/MKV/WMV/MOV/MP4/DAT(VCD format)/VOB(DVD format)/PMP/MPEG/MPG/FLV/ASF/TS/TP/3GP/MPGAudio:FLAC/APE/WAVPicture:JPG/BMP/PNG/GIFEbook:WORD/EXCEL/PDF/TXT/CHM/HTML

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

 

Δες εδώ σχετικά με τις διαφορές PiPo U8 και PiPo U8 Ultra

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4917199#post4917199

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/TeamGee-TG-8001-Exynos-5410-1-6GHz-8-inch-Tablet-PC-Android-4-2-Eight-Core-IPS-Touch-Screen-1280-800-2GB-16GB-319522.html

 

TeamGee TG-8001 Exynos 5410 1.6GHz 8 inch Tablet PC Android 4.2 Eight Core IPS Touch Screen 1280*800 2GB/16GB

 

Περιέργεια έχω να δω για τι πρόκειτα- προσωπικά είναι το πρώτο 8-πυρηνο που βλέπω!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=170&a=129

 

Αν το παραγγείλεις και σου έρθει - γιατί από τις ανακοινώσεις μέχρι την κυκλοφορία παίζουν πολλά :) - κάνεις νέο νήμα.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χτες έλαβα στα χέρια μου το PIPO S1 Pro. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι τα

αρχεία .mkv και .avi δεν παρουσιάζουν ιδιαίτερα ομαλή κίνηση (φαίνεται ότι χάνονται

κάποια frames). Η εικονα παρουσιάζει ελαφρά σπασίματα. Το ίδιο αποτέλεσμα

παρουσιάζεται τόσο από τον video player της αρχικής εγκατάστασης όσο και από

τον mx player.

 

Αυτό είναι πρόβλημα που παρουσιάζεται σε όλες τις android συσκευές με αυτού του

τύπου τα αρχεία? Παρουσιάζεται καλύτερη εικόνα σε αρχεία mp4? Υπάρχει κάποια

δυνατότητα με εγκατάσταση πακέτου με codecs ώστε τα αρχεία να παρουσιάζουν πιο

ομαλή εικόνα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Θελω να αγορασω ενα tablet μεχρι 100 ευρω.Θα χρησιμοποιειται κυριως για παιχνιδια,βιντεο,μουσικη και αντε που και που να μπαινω στο ιντερνετ.Θα ηθελα να μου πεις οποιος ξερει μια καλη επιλογη σε αυτα τα λεφτα που να ειναι αξιοπιστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...