Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες λίγο βοήθεια. Έχω φτιάξει και θέμα εδώ αλλά δε μου έχει απαντήσει κάποιος.

 

Ψάχνω για tablet 7-8 ίντσες αλλά ως ασχετίδης δε γνωρίζω πολλά και χρειάζομαι βοήθεια.

 

Το μπάτζετ είναι βαριά 100 ευρώ αν και θα ήθελα να πάρω ότι πιο value 4 money υπάρχει ακόμη και στα 70-80 ευρώ ας πούμε.

 

Αυτά που έχω στο νου μου με μια πολύ πρόχειρη ματιά είναι τα παρακάτω.

PIPO S2 RK3066

Ainol Novo 7 Crystal 2

Ainol Novo7 Venus

 

Ποια είναι η πιο value 4 money και πιο safe επιλογή;

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή!

 

Ορίστε άλλη μία πρόταση http://m.aliexpress.com/item/673997253.html?tracelog=storedetail2mobilesitedetail από ένα κατάστημα με καλές κριτικές και εξαιρετική τιμή. Τα καλύτερα ακούγονται βέβαια και για το συγκεκριμένο tablet.

Edited by dinosmidis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια είναι η πιο value 4 money και πιο safe επιλογή;

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή!

και εγω τα καλυτερα διαβασα για το N&)HD και το πηρα απο το buyincoins και σε 4-5 μερες το περιμενω. ειναι απο τα λιγα 7αρια με τετοια αναλυση και 4000 μπαταρια. Με το κουπονι κιολας μου βγηκε 90ευρω.

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα καλυτερα διαβασα για το N&)HD και το πηρα απο το buyincoins και σε 4-5 μερες το περιμενω. ειναι απο τα λιγα 7αρια με τετοια αναλυση και 4000 μπαταρια. Με το κουπονι κιολας μου βγηκε 90ευρω.

 

Για τα 4000 δεν θα ορκιζομουν :lol: μαλλον 3700 θα ειναι οπως ολα τα Ν70 αλλα ειναι εξαιρετικη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Vido/Window/Yandao N70HD που προτείνετε παιδιά είναι dual core ενώ πχ τα ainol, pipo που έγραψα εγώ είναι quad core.

 

Δεν είναι προτιμότερο να έχει περισσότερους πυρήνες;

 

Με το κουπονι κιολας μου βγηκε 90ευρω.

 

Τι κουπόνι; Που μπορώ να το βρω;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Vido/Window/Yandao N70HD που προτείνετε παιδιά είναι dual core ενώ πχ τα ainol, pipo που έγραψα εγώ είναι quad core.

 

Δεν είναι προτιμότερο να έχει περισσότερους πυρήνες;

 

Όχι απαραίτητα.

Ειδικά από την στιγμή που δεν υπάρχουν εφαρμογές που να χρειάζονται και τους 4 πυρήνες.

Πιο πολύ για το ψυχολογικό είναι ότι υπάρχει η έξτρα δύναμη διαθέσιμη, παρά στην πράξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το Vido/Window/Yandao N70HD που προτείνετε παιδιά είναι dual core ενώ πχ τα ainol, pipo που έγραψα εγώ είναι quad core.

 

Δεν είναι προτιμότερο να έχει περισσότερους πυρήνες;

Όχι βέβαια. Το διπύρηνο έχει σχεδόν διπλάσιες επιδόσεις απ τους τετραπύρηνους της Actions που έχουν τα άλλα, ενώ τα γραφικά τους (Vivante GC1000) είναι άχρηστα και χωρίς υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , Μιας κ κάποιοι γνωστοί μου θέλουν ένα tablet για gaming μόνο (θεία μου βασικά) Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο για το συγκεκριμένο task . Customs ROMS δεν φοβάμαι μιας κ εγώ θα της το στήσω Μέχρι 130 ευρώ / 170 δολάρια + αντίστοιχο μαγαζί μπορεί να προτείνει κάποιος;

9+ inches

Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , Μιας κ κάποιοι γνωστοί μου θέλουν ένα tablet για gaming μόνο (θεία μου βασικά) Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο για το συγκεκριμένο task . Customs ROMS δεν φοβάμαι μιας κ εγώ θα της το στήσω Μέχρι 130 ευρώ / 170 δολάρια + αντίστοιχο μαγαζί μπορεί να προτείνει κάποιος;

9+ inches

Cube U35GT, Chuwi V88 στις 8". Πάνω από 8 ίντσες με τέτοια τιμή, δεν υπάρχει κάτι αξιόλογο για βαρύ gaming κι απο πλευράς οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Αν κατέβουμε ένα σκαλί για να έχουμε 9++ " υπάρχει κάτι ή μπα ; :p

πχ σαν αυτό http://www.geekbuying.com/item/Window-N90SRK-Quad-Core-RK3188-1-6GHz-Android-4-1-OS-9-7--Tablet-PC-Capacitive-Touch-Screen-1GB-16GB-1024-768-316187.html

Υπόψιν ότι εγώ έχω το ainol novo 10 hero οπότε μπορείτε να το χρησιμοποιησετε ως μέτρο σύγκρισης

Edited by jedimastermaniac
Κινητά: LG Optimus 2x , Iphone 3g, Nokia 7610
Link to comment
Share on other sites

Αν κατέβουμε ένα σκαλί για να έχουμε 9++ " υπάρχει κάτι ή μπα ; :p

πχ σαν αυτό http://www.geekbuying.com/item/Window-N90SRK-Quad-Core-RK3188-1-6GHz-Android-4-1-OS-9-7--Tablet-PC-Capacitive-Touch-Screen-1GB-16GB-1024-768-316187.html

Υπόψιν ότι εγώ έχω το ainol novo 10 hero οπότε μπορείτε να το χρησιμοποιησετε ως μέτρο σύγκρισης

Σωστα, μου ξεφυγε αυτο. βεβαια κι ενα διπύρηνο με 1024x768 και rk3066 εχει καλύτερες επιδόσεις απ το δικό σου στα παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, το tablet που εχει ο germanos στα 99 ευρω (allview speed city) λεει τιποτα; Το θελω κυριως για σερφαρισμα και καμια ταινια. Σε ενα review που ειδα στο youtube, εβγαλε κοντα στις 6 ωρες αυτονομια. Ειναι καλο σαν νουμερο; Sorry, ειμαι τελειως ασχετος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, το tablet που εχει ο germanos στα 99 ευρω (allview speed city) λεει τιποτα; Το θελω κυριως για σερφαρισμα και καμια ταινια. Σε ενα review που ειδα στο youtube, εβγαλε κοντα στις 6 ωρες αυτονομια. Ειναι καλο σαν νουμερο; Sorry, ειμαι τελειως ασχετος :)

Από πλευράς επιδόσεων τουλάχιστον ειναι καλό, κατα τ άλλα είναι χάλι, ειδικά η οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς επιδόσεων τουλάχιστον ειναι καλό, κατα τ άλλα είναι χάλι, ειδικά η οθόνη του.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Αν ειναι χαλι η οθονη του τοτε δεν το σκεφτομαι καν. Γι αυτο τι λες; http://www.e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2101&category_id=353&option=com_virtuemart

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Αν ειναι χαλι η οθονη του τοτε δεν το σκεφτομαι καν. Γι αυτο τι λες; http://www.e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=2101&category_id=353&option=com_virtuemart

Όπου βλέπεις επεξεργαστή ATM7029, μακρυά. Δες το Window/Vido/Yuandao N70HD -> http://www.aliexpress.com/item/Yuandao-N70HD-android-4-1-tablet-pc-7-IPS-1280x800-RK3066-cortex-A9-dual-core-1/673997253.html ή κι αλλού

Link to comment
Share on other sites

Αν κατέβουμε ένα σκαλί για να έχουμε 9++ " υπάρχει κάτι ή μπα ; :p

πχ σαν αυτό http://www.geekbuying.com/item/Window-N90SRK-Quad-Core-RK3188-1-6GHz-Android-4-1-OS-9-7--Tablet-PC-Capacitive-Touch-Screen-1GB-16GB-1024-768-316187.html

Υπόψιν ότι εγώ έχω το ainol novo 10 hero οπότε μπορείτε να το χρησιμοποιησετε ως μέτρο σύγκρισης

 

Το προηγουμενο μοντελο με τον 3066 ειχε θεματα με το wifi δεν ξερω αν το εφτιαξαν σε αυτο εδω ,παντως το σασι μου φαινεται ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

ψάχνω ένα tablet 7" - 8" μέχρι 120€ χωρίς πολλές απαιτήσεις σε gaming αλλά να έχει καλή ανάλυση στην οθόνη.

Υπάρχει κάτι αξιόπιστο σε κινέζικο;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για να μην λέμε συνέχεια τα ίδια και κουραζόμαστε χωρίς λόγο κοίτα σε παρακαλώ την προηγούμενη σελίδα και θα βρεις απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Όπου βλέπεις επεξεργαστή ATM7029, μακρυά. Δες το Window/Vido/Yuandao N70HD -> http://www.aliexpress.com/item/Yuandao-N70HD-android-4-1-tablet-pc-7-IPS-1280x800-RK3066-cortex-A9-dual-core-1/673997253.html ή κι αλλού

 

Γιατί μακριά από τους ATM 7029 δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μακριά από τους ATM 7029 δηλαδή;

 

Η καρτα γραφικων δεν ειναι απο καλο σοι :lol: και ριχνει ολο τον επεξεργαση ,φυσικα αν δεν σε πολυενδιαφερουν τα παιχνιδια πιθανοτατα δεν προκειται καν να το καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

περασα προχθές μια βόλτα απο το merimobiles και παράγγειλα το onda v972,λιγο αργοτερα ομως,έτυχε να πεσω πανω σε ενα άρθρο για το Μ6,οποτε έστειλα email και τους ειπα να σταματήσουν λιγο τη παραγγελία,το ερώτημα μου ειναι απλό,μεταξύ των 2,ποιο υπερτερεί;

αξίζει δλδ τα 30-40 παραπάνω ευρώ,το μ6 ή να συνεχίσω με το onda;

Link to comment
Share on other sites

περασα προχθές μια βόλτα απο το merimobiles και παράγγειλα το onda v972,λιγο αργοτερα ομως,έτυχε να πεσω πανω σε ενα άρθρο για το Μ6,οποτε έστειλα email και τους ειπα να σταματήσουν λιγο τη παραγγελία,το ερώτημα μου ειναι απλό,μεταξύ των 2,ποιο υπερτερεί;

αξίζει δλδ τα 30-40 παραπάνω ευρώ,το μ6 ή να συνεχίσω με το onda;

 

Εγω θα σου ελεγα να ζητησεις refund και αφου αποφασησεις να βαλεις παραγγελια σε αλλο μαγαζι.

Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock

MK802 IIIS

SONY Experia NEO V

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μακριά από τους ATM 7029 δηλαδή;
Η καρτα γραφικων δεν ειναι απο καλο σοι :lol: και ριχνει ολο τον επεξεργαση ,φυσικα αν δεν σε πολυενδιαφερουν τα παιχνιδια πιθανοτατα δεν προκειται καν να το καταλαβεις.
Εκτός απ τα γραφικά, ο επεξεργαστής έχει τις μισές επιδόσεις απ τους διπύρηνους RK3066

τοσο χαλια ειναι; εχω παραγγειλει κι ενα jiayu g3s απο εκει..

να παω pandawill;

Απ το κακό στο χειρότερο:p Δε θα χεις πρόβλημα με το merimobiles, αλλά αν θες ν ακυρωσεις τη παραγγελία και να πάρεις τα λεφτα πισω, άνοιξε dispute ΑΜΕΣΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...