Jump to content

Απόψεις για την Vodafone


Picard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο international μπορουσε να εχει την χρεωση 0,0036/sec,θα μιλουσαμε τωρα για το πιο φτηνο καρτοκινητο.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι πρεπει καποιος να πει στην βονταφον οτι μιλαμε-γραφουμε ελληνικα.Eχει παραγινει αυτο το πραγμα με τα greeklish.Oτι ανακοινωση -μηνυμα μου στειλει στο cu στα greeklish ειναι.Eιμαι περιεργος δηλαδη;
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι πρεπει καποιος να πει στην βονταφον οτι μιλαμε-γραφουμε ελληνικα.Eχει παραγινει αυτο το πραγμα με τα greeklish.Oτι ανακοινωση -μηνυμα μου στειλει στο cu στα greeklish ειναι.Eιμαι περιεργος δηλαδη;

 

Όχι, δεν είσαι.Κι εγώ κάθε φορά που βλέπω διαφημίσεις και οποιαδήποτε άλλη προωθητική ενέργεια σε αυτό το εκτρωματικό υβρίδιο γλώσσας, εκνευρίζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενοχλούν οι πολιτικές του Vodafone Group που κληρονομούνται και από την Ελληνική Vf. Π.χ. VoIP filtering. Αν δεν καταλάβουν στα ανώτερα κλιμάκια ότι δεν μπορούν να καταπίνουν αμάσητες τις αποφάσεις του group θα μείνουν μόνοι τους στο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα skype voip λειτουργουν μεσω ιντερνετ.Δεν εχουν σχεση με το δικτυο της βονταφον.Πως γινεται να τα μπολοκαρει!
Link to comment
Share on other sites

Κόβουν εφαρμογές σαν το skype από το δίκτυό τους.

 

Εγώ δηλαδή από το iPhone πώς μιλάω με skype μέσω 3G?

Link to comment
Share on other sites

Κόβουν εφαρμογές σαν το skype από το δίκτυό τους.

 

Τίποτα δεν κόβουν, μια χαρά παίζει το Skype.

 

Δες και το screenshot (iPhone iOS 4.3.1, Skype σε σταθερό Αθήνας με σβησμενο τον αριθμό).[ATTACH]19710[/ATTACH]

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

To skype κόβεται σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου με πάγιο μικρότερο από 70 Ευρώ και την υπηρεσία mobile broadband ενεργοποιημένη.
Link to comment
Share on other sites

To skype κόβεται σε όλα τα προγράμματα συμβολαίου με πάγιο μικρότερο από 70 Ευρώ και την υπηρεσία mobile broadband ενεργοποιημένη.

 

Δεν ισχύει αυτό. Εγώ έχω υψηλό πάγιο και λειτουργεί στο iPhone το Skype, αλλά και φίλος που έχει το unlimited με internet 55 έχει κανονικά skype στο iPhone του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Εγώ έχω υψηλό πάγιο και λειτουργεί στο iPhone το Skype, αλλά και φίλος που έχει το unlimited με internet 55 έχει κανονικά skype στο iPhone του.

 

Τότε ο φίλος σου είναι τυχερός

Από εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10321

Το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας της εταιρίας μας δεν επιτρέπει τη δυνατότητα πρόσβασης σε υπηρεσίες φωνής μέσω πακέτων δεδομένων (mobile VoIP) ανεξαρτήτως εξοπλισμού πρόσβασης (συσκευή κινητής τηλεφωνίας ή κάρτα δεδομένων υπολογιστή), εφαρμογής VoIP client και παρόχου τέτοιων υπηρεσιών.

Link to comment
Share on other sites

Τότε ο φίλος σου είναι τυχερός

Από εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10321

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=14242

Για ξαναδιάβασε την ίδια παράγραφο προσεκτικά. (στο επιπλέον χρεώσεις το έχει).

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/tariffDetails.action?tariffPlanId=14242

Για ξαναδιάβασε την ίδια παράγραφο προσεκτικά. (στο επιπλέον χρεώσεις το έχει).

 

Τα έχουν κάνει μπάχαλο.

Εμένα με έκοβαν και αρνούνταν να το ανοίξουν.

Με μια αίτηση φορητότητας προς Cosmote έστρωσαν.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η χειρότερη εταιρία που υπάρχει το μόνο καλό που έχει είναι το σήμα έχω Vodafone αιδώ και τέσσερα χρόνια σύνδεση δηλαδή και θα φύγω από πελάτης είναι πραγματική εκμετάλλευση.
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Η χειρότερη εταιρία που υπάρχει το μόνο καλό που έχει είναι το σήμα έχω Vodafone αιδώ και τέσσερα χρόνια σύνδεση δηλαδή και θα φύγω από πελάτης είναι πραγματική εκμετάλλευση.

 

Πολύ σωστά ενώ στον Cote που κάνεις 13 κλήσεις με Whats up για να καταφέρεις να επικοινωνήσεις είναι μια χαρά και βεβαίως δεν υπάρχει καμία υποψία για εκμετάλλευση...απλά πρέπει να έχεις μαζί σου και αριθμό απο άλλο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Ταυτόχρονα μέσα στο θέμα της κοσμοτέ κλαίγονται και χτυπιούνται για το σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Παραδέχονται ότι η Voda έχει καλύτερο σήμα & ταχύτητες (σύμφωνα και με τις τελευταίες μετρήσεις ανεξάρτητου φορέα) αλλά μετά τη κατακρίνουν θέλοντας να πάνε σε πάροχο που δε προσφέρει ποιότητα επικοινωνίας (βλ. Whats up)

Αβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Βέβαια ώς Ελληνες είμαστε τσίπιδες & ταληροφονιάδες εκεί που δεν πρέπει πάντα...αγοράζουμε BMW M3 και βάζουμε λάδια για παπάκι με 3 ευρώ/λίτρο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Αν σε μοιάζουν τόσο τα τάληρα πας Wind που δεν έχεις εξυπηρέτηση ή Internet η Cosmote whatsup που δεν βγάζεις κλήσεις.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το καλο δικτυο ειναι και η καλυτερη στα καρτοκινητα αυτη τη στιγμη,wind στο μονο που την κοντραρει ειναι στην ποιοτητα φωνης,ηχου κτλπ ενω η cosmote ειναι χαος με ολη τη σημασια της λεξεως,εκει παει η πλειοψηφια των Ελληνων αυτο δεν εχει καμια σημασια ομως,εαν υποθεσουμε οτι εδω και τοσα χρονια ψηφιζουν δυο κομματα εξουσιας που ρημαξαν την Ελλαδα θα βγαλουμε το συμπερασμα οτι δεν ειμαστε λαος με κριτικη σκεψη και δεν εχουμε ευρυ πνευμα,λυπαμαι που το λεω αλλα ετσι ειναι.. Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλοι μου είχα vodafone 10 χρόνια και μετά απο τα άπειρα προβλήματα σε 3g και extra χρεώσεις σε λογαριασμούς που δεν είχα κανει, έφυγα για Κύπρο, έκοψα και vodafone και βρήκα την ησυχία μου!
Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλοι μου είχα vodafone 10 χρόνια και μετά απο τα άπειρα προβλήματα σε 3g και extra χρεώσεις σε λογαριασμούς που δεν είχα κανει, έφυγα για Κύπρο, έκοψα και vodafone και βρήκα την ησυχία μου!

 

Εντάξει εφόσον γλύτωσες απο την ελληνική πραγματικότητα γενικώς...respect :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλοι μου είχα vodafone 10 χρόνια και μετά απο τα άπειρα προβλήματα σε 3g και extra χρεώσεις σε λογαριασμούς που δεν είχα κανει, έφυγα για Κύπρο, έκοψα και vodafone και βρήκα την ησυχία μου!

 

και καλα εκανες φιλε,οπως βλεπεις στη κυπρο οι εταιριες εχουν normal τιμες..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να φύγουμε από την Ελλάδα λόγω "extra" χρεώσεων, πράγμα που σηκώνει πολλή κουβέντα, μιας εταιρείας κινητής τηλεφωνίας;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...