Jump to content

Απόψεις για την Vodafone


Picard
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα μηνυματα σε cu ειναι πιο ακριβα απο του whats up, 9 λεπτα στο cu και 7 στο whatsup, η vodafone θελει να βγαζει χρηματα και απο καποιες υπηρεσιες δεν της φτανουν ολες οι αλλες χρεωσεις. Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ πιστεύω ότι ο Ελληνας καταναλωτής δεν είναι πολύ της αλλαγής.

η cosmote ήταν από την αρχή cosmote.

η vodafone ήτα panafon

η δε wind ήταν telestet και μετά TIM.

στο νησί μου αν εξαιρέσεις ένα χωριό που όλοι έχουν wind (οι άλλες δεν πιάνουν)

οι υπόλοιποι έχουν cosmote.

τα πιτσιρίκια είναι περισσότερο εξοικειωμένα με το what's up.

στο θέμα μας τώρα. η vodafone.

έχω έναν αριθμό και βάζω 10euro τον μήνα για να ενεργοποιείτε το unlimited από το CU.

μιλάω μόνο με τον αδερφό μου και την μητέρα μου.

είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητα της σύνδεσης. έχω τον αριθμό σε ένα παλιό κινητό με 3g. ενεργοποίησα και τα 60mb/μήνα με 3euro και όλα καλά.

θα την πρότεινα άνετα την vodafone. πλέον έχει σήμα σχεδόν παντού και δεν κόβεται στο άσχετο.

εξυπηρέτηση πολύ καλύτερη από τις άλλες εταιρίες κατά τη γνώμη μου.

αν και ο βασικός μου αριθμός είναι cosmote εδώ και πάνω από 10 χρόνια πιστεύω ότι η vodafone πλέον είναι στα ίσα με την cosmote αν όχι την έχει ξεπεράσει.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω ότι ο Ελληνας καταναλωτής δεν είναι πολύ της αλλαγής.

η cosmote ήταν από την αρχή cosmote.

η vodafone ήτα panafon

η δε wind ήταν telestet και μετά TIM.

στο νησί μου αν εξαιρέσεις ένα χωριό που όλοι έχουν wind (οι άλλες δεν πιάνουν)

οι υπόλοιποι έχουν cosmote.

τα πιτσιρίκια είναι περισσότερο εξοικειωμένα με το what's up.

στο θέμα μας τώρα. η vodafone.

έχω έναν αριθμό και βάζω 10euro τον μήνα για να ενεργοποιείτε το unlimited από το CU.

μιλάω μόνο με τον αδερφό μου και την μητέρα μου.

είναι απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητα της σύνδεσης. έχω τον αριθμό σε ένα παλιό κινητό με 3g. ενεργοποίησα και τα 60mb/μήνα με 3euro και όλα καλά.

θα την πρότεινα άνετα την vodafone. πλέον έχει σήμα σχεδόν παντού και δεν κόβεται στο άσχετο.

εξυπηρέτηση πολύ καλύτερη από τις άλλες εταιρίες κατά τη γνώμη μου.

αν και ο βασικός μου αριθμός είναι cosmote εδώ και πάνω από 10 χρόνια πιστεύω ότι η vodafone πλέον είναι στα ίσα με την cosmote αν όχι την έχει ξεπεράσει.

 

Φιλε το ιδιο πιστευω κι εγω αλλα οσο αναφορα τις χρεωσεις νομιζω οτι η cosmote εχει το πανω χερι.....

 

 

Τωρα πλεον ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα η μονη λυση για τη voda ειναι να δωσει απεριοριστο προς ολους οχι μονο στον εαυτο της

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το ιδιο πιστευω κι εγω αλλα οσο αναφορα τις χρεωσεις νομιζω οτι η cosmote εχει το πανω χερι.....

 

 

Τωρα πλεον ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα η μονη λυση για τη voda ειναι να δωσει απεριοριστο προς ολους οχι μονο στον εαυτο της

 

όλες δίνουν "απεριόριστο" προς το δίκτυο τους.Εγώ πιστεύω πρέπει να ενσωματώσει μνμ προς όλους στα unlimited προγράμματα!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα μηνύματα θεωρώ και εγώ ότι είναι σημαντικό μειονέκτημα, τη στιγμή που το δίνουν οι άλλες εταιρείες!

Εαν για παράδειγμα η Cosmote δεν το έκανε , θα κέρδιζε και πάλι σε συνδέσεις , διότι έχει τη μεγαλύτερη συνδρομητική βάση. Η Vodafone όμως που δεν την έχει , θεωρώ ότι συμπεριφέρεται κάπως "ανώριμα" σε αυτό το θέμα.

Προσωπικά συμβόλαιο Vodafone θα έκανα μόνο σε επαγγελματικό πρόγραμμα.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

πλέον έχει σήμα σχεδόν παντού και δεν κόβεται στο άσχετο.

εξυπηρέτηση πολύ καλύτερη από τις άλλες εταιρίες κατά τη γνώμη μου.

αν και ο βασικός μου αριθμός είναι cosmote εδώ και πάνω από 10 χρόνια πιστεύω ότι η vodafone πλέον είναι στα ίσα με την cosmote αν όχι την έχει ξεπεράσει.

 

Εδώ φίλε λέμε πως πάει να την ξεπεράσει η WIND και εσύ μιλάς για πρώτη θέση...

Έχουν μειωθεί αρκετά οι συνδρομητές της.

 

Αν δεν είχε από πίσω της τα πολλά λεφτά, ίδια μοίρα με την WIND θα είχε.

Από διαχείριση και από μαγαζιά δεν πάει όσο καλά όσο στο παρελθόν!

 

Η HOL είναι λύση να μην δείχνει κορεσμένη!

Το παιχνίδι έχει γυρίσει σε μεγάλο βαθμό στις γραμμές σταθερής ευτυχώς ή δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ φίλε λέμε πως πάει να την ξεπεράσει η WIND και εσύ μιλάς για πρώτη θέση...

Έχουν μειωθεί αρκετά οι συνδρομητές της.

 

Η WIND εκεί που είναι (ήταν 3η, τώρα έχει και -30% κέρδη και συνδρομητές) το μοναδικό που έχει προσπεράσει είναι ... ο πάτος του βαρελιού. Και η Vodafone και ο Cosmote είναι αιώνες μπροστά.

 

Τι να πρωτοπιάσεις, κάλυψη, εξυπηρέτηση πελατών, ποιότητα υπηρεσιών...

 

Καλά, στα data δε συζητάω, η WIND προσφέρει υπηρεσίες με διαφορά 2-3 χρόνια πίσω.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα και + οτι το θεμα με αγορα συσκευων/Σερβις απο την βονταφον εχει καταντησει αηδια.Ειμαι σε αυτην την εταιρεια απλα γιατι εχει σημα της προκοπης εκει που μενω και για κανεναν αλλον λογο.

Στο θεμα συσκευων και σερβις αν σου τυχει ελατωματικη συσκευη δεν προκειται να βρεις το δικιο σου πουθενα εκτος αν σταξεις ενα καρο λεφτα για δικαστηρια...

Προσωπικα τους βρισκω ποιο απατεωνες απο ολους γιατι μου ριξανε 500 ευρω φεσι απο 2 συσκευες ( Νοκια + Samsung )οι οποιες βγηκανε OFF στις 2 βδομαδες αγορας (μεσα σε 8 μηνες μεσα) και μου βρηκανε "Απειροελαχιστη υγρασια" σε καποιο κυκλωμα (Τα κινητα δεν ειχαν παθει το παραμικρο ) .. η Καραμελιτσα τους για ολους τους πελατες δηλαδη... και δεν βρηκα το δικιο μου πουθενα..

Για μενα Vodafone = Κοινοι ΚΛΕΦΤΕΣ

Μπορούσες να πας τις συσκευές σου απευθείας στην αντιπροσωπεία. Ποτέ (τις λίγες φορές που είχα πρόβλημα με συσκευή) δεν πήγα για service στη Vodafone/Cosmote/Γερμανό κλπ. Πάντα αντιπροσωπεία και ΠΟΤΕ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Ένα τεράστιο μειονέκτημα της vodafone που βλεπω πάντως εγώ είναι ότι δεν δίνει δωρεάν sms προς τα άλλα δίκτυα στο προγραμματα Unlimited κάτι που οι άλλες δύο δίνουν.. Μεγάλο μειονέκτημα αυτό.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το αλλάζουν.. :ninja:

 

Και πέρα από αυτό δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ πακέτο sms στα συμβόλαια.. Οπότε αναγκαστικά θα κάθεσαι και θα πληρώνει όσα sms στέλνεις προς άλλα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να πας τις συσκευές σου απευθείας στην αντιπροσωπεία. Ποτέ (τις λίγες φορές που είχα πρόβλημα με συσκευή) δεν πήγα για service στη Vodafone/Cosmote/Γερμανό κλπ. Πάντα αντιπροσωπεία και ΠΟΤΕ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Υπηρχε θεμα τοτε με την alphacopy και την ΝΟΚΙΑ ειχαν σταματησει την συνεργασια τους τον χειμωνα και μου ειπαν οτι επρεπε να περιμενω μεχρι να δουνε ποιοι θα αναλαμβαναν τις εντος εγγυησεις ..... ενα καταστημα στην Θεσσαλονικη και Αθηνα.Στο κατω κατω γιατι τα τηλεφωνα που περνουμε να πηγαινουν σε αλλους εκτος απο τις ιδιες εταιριες.Η αρβατο ηταν της βονταφον και οχι απευθειας επισημος επισκευαστης της ΝΟΚΙΑ στην Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα τεράστιο μειονέκτημα της vodafone που βλεπω πάντως εγώ είναι ότι δεν δίνει δωρεάν sms προς τα άλλα δίκτυα στο προγραμματα Unlimited κάτι που οι άλλες δύο δίνουν.. Μεγάλο μειονέκτημα αυτό.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το αλλάζουν.. :ninja:

 

Και πέρα από αυτό δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ πακέτο sms στα συμβόλαια.. Οπότε αναγκαστικά θα κάθεσαι και θα πληρώνει όσα sms στέλνεις προς άλλα δίκτυα.

 

Η εναλλακτικά θα έχεις ένα καρτοκινητό για αποστολή μηνυμάτων προς άλλα δίκτυα, για να μην ακριβοπληρώνεις το μήνυμα στην "κλέφτρα". Επίσης, υπάρχει και η λύση της φορητότητας, μπας και ταρακουνηθούν.;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απιστευτα τρωκτικα σε αυτη την εταιρεια, μιλαμε για μεγαλα τρωκτικα ομως. Ειχα συνδεση στη κολοεταιρεια τους απο το 2002 μεχρι το 2007, καθε μηνα πληρωνα γυρω στα 150ευρω, το 2007 πηγα στη wind στα προγραμματα flexy εκανα ακριβως την ιδια χρηση που εκανα με την βοδαφον και δε πληρωσα παραπανω απο 85ευρω, τωρα εχω wind large και παλι χαιρομαι το τηλεφωνο μου. Χειροτερη εταιρεια απο τη βοδαφον δυσκολα να υπαρχει.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η WIND εκεί που είναι (ήταν 3η, τώρα έχει και -30% κέρδη και συνδρομητές) το μοναδικό που έχει προσπεράσει είναι ... ο πάτος του βαρελιού. Και η Vodafone και ο Cosmote είναι αιώνες μπροστά.

 

Τι να πρωτοπιάσεις, κάλυψη, εξυπηρέτηση πελατών, ποιότητα υπηρεσιών...

 

Καλά, στα data δε συζητάω, η WIND προσφέρει υπηρεσίες με διαφορά 2-3 χρόνια πίσω.

 

Δεν θα συνεχίσω να συγκρίνουμε WIND - VODAFONE

 

Παντώς καλό θα είναι να κρατάς και μια πισινή.

Θα έχεις παρατηρήσει και εσύ ο ίδιος πόσα μαγαζιά της εταιρίας κλείνουν.

 

Ναι, μεν είναι πολυεθνική η συγκεκριμένη εταιρία, αλλά χωρίς δουλειά μένουν οι Έλληνες.

Πάντα την θεωρούσα υπεροπτική και απρόσωπη εταιρία!

 

PS: Στο μόνο που θα συμφωνήσω είναι τα δεδομένα data!

Link to comment
Share on other sites

όλες δίνουν "απεριόριστο" προς το δίκτυο τους.Εγώ πιστεύω πρέπει να ενσωματώσει μνμ προς όλους στα unlimited προγράμματα!

 

Απεριοριστο προς ολα τα δικτυα εννοω σταθερα και κινητα,το unlimited προς vodafone δεν προσελκυει κοσμο διοτι οι περισσοτεροι ειναι στην cosmote αλλα με την κατασταση και την κριση που επικρατει λιγο δυσκολο να ανταπεξελθει,η cosmote πλεον με το whats up εχει κερδισει ενα μεγαλο κομματι του κοσμου.

Link to comment
Share on other sites

Η αποψή μου για τη vodafone γενικά είναι θετική. Εχει καλό σημα στις περιοχές μου, καθαρή/καλή ποιότητα κλήσης κλπ... Σαν δίκτυο κανένα πρόβλημα.

Στις υπηρεσίες πάσχει λιγο... Τα 2 μεγαλύτερα αρνητικά της εταιρίας για μένα ειναι:

Το απαρχαιωμένο σύστημα ενημέρωσης υπολοίπου χρόνου ομιλίας (απαράδεκτο να ενημερώνει με 1 ημέρα καθυστέρηση), και

Η ελλειψη sms στα προγράμματα Unlimited (επίσης απαράδεκτο σε σχέση με τον "ανταγωνισμό")

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω εναν αριθμο βονταφον εδω και καιρο.η αποψη μου ειναι αρκετα καλη και πολυ καλη ποιοτητα δικτυου,απλως εχω και ενα γουιντ και ποσο καιρο προσπαθω να δω διαφορες(μιλαω για gsm μονο)και την αποδειξη οτι ειναι 3η αλλα οχι μονο δεν την βρηκα αλλα σε πολυ δυσκολα σημεια με την γουιντ ειχα εστω και λιγο ιδιως εκτος αθηνων.κριμα που ειναι τοσο κατω στα δημοψηφισματα.και παλι τονιζω μονο gsm!απο 3g δεν ξερω:)
Link to comment
Share on other sites

Από 3g, άστα! Πέραν των τεχνολογιών όπου είναι πολύ πίσω από Cosmote και Vodafone, η 3g κάλυψη της Wind επίσης είναι πολύ πιο περιορισμένη(πλην εξαιρέσεων φυσικά, οι οποίες υπάρχουν πάντα σε όλα τα δίκτυα)
Link to comment
Share on other sites

Συνδρομητής από το 2002 μέχρι σήμερα, η 02/11/2010 είναι η τελευταία μου μέρα στο δίκτυο της Vodafone. Το δίκτυο καλό, τα data μια χαρά, αλλά τα προγράμματα ομιλίας τους απλά ακριβά και χωρίς SMS. Το unlimited δε είναι άχρηστο σε εμένα, οι περισσότεροι γνωστοί μου είναι απο Wind και Cosmote μεριά.

 

Πλέον περνάω στην Cosmote με το πρόγραμμα i20, 50 min ομιλίας και 50 SMS για όλα τα δίκτυα συν 250Mb internet. Η Voda δε δίνει πρόγραμμα προς όλα τα δίκτυα με λιγότερα από 100 λεπτά, που όμως εμένα μου είναι περιττά, γιατί να τα πληρώνω? Αντίθετα χρησιμοποιώ ποιο πολύ το Internet από το smartphone μου, η cosmote συμφέρει ποιο πολυ για την χρήση που κάνω. Καλώς η κακώς, fail για το τμήμα marketing και σχεδιασμού τον προγραμμάτων της Voda.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

και εμενα οι πιο πολλοι ειναι κοσμο και γουιντ.παντως αυτο που εχω δει ειναι οτι πολυς κοσμος φευγει απο βοντα.εχω αριθμο βονταφον και περνοντας 1286 για ενημερωση αριθμου αν ανημει σε βοντα χωρις πλακα τα μισα νουμερα (απο 694**)που τσεκαρω εχουν φυγει!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό δίκτυο, απίστευτη χωρητικότητα και ιντερνετ αλλά κοιτάνε να στα φάνε απροκάλυπτα. Είχα vodafone από το 2002 ως το 2007. Απόλυτα ευχαριστημένος αλλα ........
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό δίκτυο, απίστευτη χωρητικότητα και ιντερνετ αλλά κοιτάνε να στα φάνε απροκάλυπτα. Είχα vodafone από το 2002 ως το 2007. Απόλυτα ευχαριστημένος αλλα ........

 

Μα όλες οι εταιρίες αυτό κοιτάνε.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η συγκεκριμένη έχει άλλη πολιτική. Είχα ένα πρόγραμμα το 2007 που δεν τους άρεσε προφανώς επειδή ήταν παλιό και μου είπαν να κάνω μια αλλαγή σε ένα άλλο δοκιμαστικά κι αν δεν μ άρεσε είχα το δικαίωμα να γυρίσω πίσω μετά από ένα μήνα. Δεν γύρισα ποτέ γιατί το πρώην πρόγραμμα μου το είχαν ήδη καταργήσει πριν καν αλλάξω. Ε κι έτσι έφυγα. Αν αυτό δεν είναι κλέψιμο τότε τι είναι . (Εννοείται πως το δεύτερο πρόγραμμα ήταν πιο ακριβό) ;)
Link to comment
Share on other sites

Μα όλες οι εταιρίες αυτό κοιτάνε.

 

Απόλυτα σωστό, επαφίεται στον καθένα μας να κάνει οτι νομίζει για να προστατέψει το πορτοφόλι του. Μπορεί η εταιρία Χ να έχει καλύτερο δίκτυο, καλύτερη ποιότητα φωνής αλλά η εταιρία Ψ φτηνότερο πρόγραμμα χωρίς να υστερεί δραματικά στην φωνή και δίκτυο. Με το εισόδημα μας να μειώνεται συνεχώς τελευταία, φυσικά θα προτιμήσω την εταιρία Ψ κι ας κάνω κάποιες παραχωρήσεις στην ποιότητα.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Όντως η VF είναι φάουλ 100% στις παροχές των προγραμμάτων της.

 

Απουσία προπληρωμένων μηνυμάτων στα unlimited προγράμματα(ναι ok, έχει απ'τα 100+ ευρώ, αλλά να πληρώσω 100+ ευρώ για μερικά μηνύματα; :pNoway!!).

 

Κατάργηση ευέλικτων οικονομικών προγραμμάτων(τα myway της Cosmote υπάρχουν)

 

Κατάργηση surf and talk προγραμμάτων(τα προγράμματα i της Cosmote υπάρχουν)

 

Απουσία πακέτων προπληρωμένων μηνυμάτων στα συμβόλαια(Wind/Cosmote τα έχουν)

 

Και γω περιμένω να λήξει το συμβόλαιο και να πάω αλλού. Τη στιγμή που ο ανταγωνισμός παρέχει περισσότερα προνόμια στις ίδιες τιμές καλό θα είναι να αναπροσαρμόσουν τα προγράμματά τους.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...