Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Μια βοήθεια. Έκανα τον tsf εφαρμογή συστήματος αλλά δεν φορτωνε το wallpaper. Μόλις τον επανέφερα δεν ξεκίνησε πότε ξανά. Πλέον όλο κρασαρει. Διέγραψα ρυθμίσεις, έκανα απεγκατασταση αλλά τίποτα. Keeps crashing.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα δει στο ΧDA στο forum του Nova screenshots από ένα χρήστη όπου το notification bar ήταν ημιδιάφανο.Πως στο καλό το έκανε?Δεν έχω βρει επιλογή στο Nova για transparency στο notification bar.Λέω να το κάνω suggest κι αυτό.:)
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει στο ΧDA στο forum του Nova screenshots από ένα χρήστη όπου το notification bar ήταν ημιδιάφανο.Πως στο καλό το έκανε?Δεν έχω βρει επιλογή στο Nova για transparency στο notification bar.Λέω να το κάνω suggest κι αυτό.:)

 

Είναι από την ρομ ρε συ, δε με λες που κάνω suggest? Θέλω να βάλουν το wheel effect όπως έχει μόνο Ο holo hd

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει στο ΧDA στο forum του Nova screenshots από ένα χρήστη όπου το notification bar ήταν ημιδιάφανο.Πως στο καλό το έκανε?Δεν έχω βρει επιλογή στο Nova για transparency στο notification bar.Λέω να το κάνω suggest κι αυτό.:)

 

Δεν εχει σχέση με τον launcher η notification bar, αλλάζει απο το framework.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από τον νέο Νόβα;

 

Δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γρήγορος όπως πάντα και σταθερός

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχέση με τον launcher η notification bar, αλλάζει απο το framework.

 

Πρέπει να είμαι root?:)

 

Είναι από την ρομ ρε συ, δε με λες που κάνω suggest? Θέλω να βάλουν το wheel effect όπως έχει μόνο Ο holo hd

 

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests

 

Btw αφού θα μπεις εκεί ψήφισε αν θες και την πρότασή μου να μπει το κρυστάλλινο εφφέ του Vire:) Είναι η πιο hot πάνω πάνω.:)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι root?:)

 

 

Αν το αλλάξεις με την uot πρεπει να εισαι root και να μην ειναι κλειδωμενο το framework-res.apk αν προκειται για stock rom.

 

Αν το αλλαξεις χειροκινητα, και μονο το root αρκει.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Σου είχα δώσει 3 ψήφους πριν μου το ζητήσεις;) Δεν ξέρω βέβαια τι είναι το εφφέ που λες αλλά ωραίο θα είναι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τη παρεα...

 

Προσφατα αναβαθμησα τον Γαλαξια μου-Σιγμα-Δυο (!!!) σε 4.1.2 (official Nordic).

 

Υπαρχει τροπος να βαλω το widget του S-planner στον Nova Launcher? Μονο στο TouchWiz απ'οτι ειδα μπαινει... Υπαρχει καποιος τροπος που δεν εχω βρει?

 

Ειμαι root...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κράτησε κανένα .odex αρχείο στο /system/app;

 

Έψαξα αλλά δεν βρήκα άκρη. Επέστρεψα προς το παρόν στον ADW. Επειδή μου κάνει και ο chrome νερά υποψιάζομαι ότι έκανα βλακεία κάπου και δεν το πήρα χαμπάρι. Άλλωστε στις 02:00 δεν κάνεις και πολλά λογικά πράγματα. :p

Link to comment
Share on other sites

Στο site της tsf λέει ότι θα βγει update το βράδυ της 29ης Φεβρουαρίου..... Θα μας τρελάνουν; Έχει 29 φέτος;.......

 

Σήμερα έχει 29! Για να δούμε..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στον nova μέχρι τώρα είχα την επιλογή να πηγαίνω στην αρχική οθόνη και με δεύτερο πάτημα στο συρτάρι εφαρμογών.

Τι έγινε αυτό;

Το βγάλανε;

 

 

 

Άκυρο..

Έπρεπε να βάλω τον ίδιο αριθμό στυλών στο συρτάρι με αυτό που έχω στις οθόνες. :o

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχει 29! Για να δούμε..:lol:

 

Μπα δεν τους βλέπω.... με έχουν εκνευρίσει από χθες....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν τους βλέπω.... με έχουν εκνευρίσει από χθες....

 

Περιμένω κι εγώ και κοιτάζω συνεχώς στο play αλλά.. αν δω κάτι θα ενημερώσω πάντως αν δεν με έχει προλάβει κάποιος άλλος..:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τον Νόβα έτσι για αλλαγή, βλέπω ότι ισχύει το ότι κατά λιγότερη ραμ

 

Και λιγότερη να είναι διάφορα δεν βλέπω.

Πάλι έχει τα κολληματακια του

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει κολλήσει ποτέ,ούτε καν ένα μικρό lag.To μόνο πρόβλημα που μου έχει εμφανίσει είναι ασυμβατότητα με 2 contact widgets και ένα της LG ( καιρός) :)
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησούλες.

 

1. Έχω Nova κατεβασμένο από το Play store. Πως γίνεται να βάλω τον Prime χωρίς να πληρώσω; Περιμένω PM από τους Nova maniacs!

 

2. Όταν είμαι στο συρτάρι των εφαρμογών στον Νova και μου σβήνει η οθόνη μετά από αυτόματο κλείσιμο (ενός λεπτού), όταν πατάω το Home Button με πηγαίνει στην αρχική μου οθόνη, οπότε πρέπει να ξαναμπώ στο συρτάρι. Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση που να το αποτρέπει αυτό. Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ερωτησούλες.

 

1. Έχω Nova κατεβασμένο από το Play store. Πως γίνεται να βάλω τον Prime χωρίς να πληρώσω; Περιμένω PM από τους Nova maniacs!

 

2. Όταν είμαι στο συρτάρι των εφαρμογών στον Νova και μου σβήνει η οθόνη μετά από αυτόματο κλείσιμο (ενός λεπτού), όταν πατάω το Home Button με πηγαίνει στην αρχική μου οθόνη, οπότε πρέπει να ξαναμπώ στο συρτάρι. Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάποια ρύθμιση που να το αποτρέπει αυτό. Ιδέες;

 

Στο παρόν forum απαγορεύεται η όποια συζήτηση / ζήτηση / διακίνηση παράνομου λογισμικού. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν forum απαγορεύεται η όποια συζήτηση / ζήτηση / διακίνηση παράνομου λογισμικού. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις.

 

Οκ φίλε μου. Κανένα πρόβλημα. Όποιος ξέρει ας απαντήσει στην ερώτηση 2.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα mail στην ομάδα του TSF για μια ενημέρωση σχετικά με το αναμενόμενο update. Μόλις έχω απάντηση ενημερώνω..:)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...