Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Chameleon launcher δοκίμασε κανένας; με ενδιαφέρει να τον αγοράσω για το ταμπλετ μου

 

Δεν τα πάει καλά με τα Ελληνικά. Για λίγο που τον δοκίμασα δεν εμφανίζει σωστά όλους τους χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε εμένα με ics γιατί δεν φαίνεται στο play όταν τον ψάχνω;είναι μάλλον μόνο για tablet.

Είναι μόνο για tablets... άδικα προσπαθείς.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειχα ακουσει για τον nova launcher και τον εβαλα πολυ καλος ελαφρυς και τα βασικα τα κανει μια χαρα.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω ειχα ακουσει για τον nova launcher και τον εβαλα πολυ καλος ελαφρυς και τα βασικα τα κανει μια χαρα.

 

και εγω nova εχω σε tablet και κινητο και ειμαι πολυ ικανοποιημενος!

Link to comment
Share on other sites

Ο Holo HD είναι ακόμα πιο ελαφρύς

 

Ο holo, ο apex και ο adw ειναι πολυ ωραιοι ΑΛΛΑ συχνα πυκνα λαγκαρουν στην προεπισκοπιση οθονων (τυπου sense). Δηλαδη το γραφικο που κανουν δεν ειναι ομαλο.

Οχι παντα, αλλα μερικες φορες. Διαπιστωμενο σε πολλες συσκευες (και μερικες κορυφαιες). Γι αυτο εχω καταληξει στον nova ο οποιος εχει μια λιγο διαφορετικη προεπισκοπιση και δεν λαγκαρει ποτε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο S3 μετα απο πολλα τεστ και συγκρισεις κατεληξα στον nova. Δεν ειναι ο πιο γρηγορος αλλα θεωρω οτι εχει την πιο ποιοτικη λειτουργια. Για την ιστορια πιο γρηγορος ηταν ο holo.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο S3 μετα απο πολλα τεστ και συγκρισεις κατεληξα στον nova. Δεν ειναι ο πιο γρηγορος αλλα θεωρω οτι εχει την πιο ποιοτικη λειτουργια. Για την ιστορια πιο γρηγορος ηταν ο holo.

 

Τι εννοεις με το πιο γρηγορος?

Στην εναλλαγη των οθονων?:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με το πιο γρηγορος?

Στην εναλλαγη των οθονων?:worry:

 

Στις εντολες γενικα οπως το ανοιγμα του μενου των ρυθμισεων απο το πληκτρο κατω αριστερα. Υπαρχουν διαφορες κινησεις κατα την χρηση περα απο την εναλλαγη οθονων και η αισθηση μου ειναι οτι ο holo ηταν ενα κλικ πιο γρηγορος αλλα ο nova γενικα ειναι καλυτερος.

Link to comment
Share on other sites

Στις εντολες γενικα οπως το ανοιγμα του μενου των ρυθμισεων απο το πληκτρο κατω αριστερα. Υπαρχουν διαφορες κινησεις κατα την χρηση περα απο την εναλλαγη οθονων και η αισθηση μου ειναι οτι ο holo ηταν ενα κλικ πιο γρηγορος αλλα ο nova γενικα ειναι καλυτερος.

 

Δεν μπορω να πω οτι βλεπω διαφορα στην ταχυτητα στις ενεργεις αυτες που λες. Ισως υπαρχουν διαφορες και δεν το προσεξα.

Στην εναλλαγη των οθονων παντως και ο νοβα και ο holo εχουν επιλογη για ρυθμιση της ταχυτητας , αν και ο holo παντα ειναι ενα κλικ πιο αερατος. Οι οθονες εναλλασσονται σαν βουτηρο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα. Χθες εβαλα στο s3 μου τον nova prime και γενικα μου αρεσε πολυ η ταχύτητα του και η απόκριση του! ! Ενα πραγμα με χαλάει μονο σε σημείο που αν δεν το φτιαξω με βλεπω να το σβηνω γιαυτό θα ηθελα την βοήθεια σας!! Στο μενου παρόλο που εκανα απόκρυψη και φακελους οτι ήθελα, τα υπόλοιπα μου τα βγαζει μονο σε αλφαβητική σειρά ενώ εγω θέλω νατα βάλω μπερδεμένα οπως με βολεύει αλλα επιλογή επεξεργασίας του μενού όπως εχεις ο μαμά launcher δεν εχει και μου εχει σπάσει τα νεύρα! ! Αυτο φτιαχνει και αν ναι από που? Αν οχι εχετε να μου πειτε καποιον αλλον που να εχει παραμετροποιηση στην ταχύτατα αλλα και επεξεργασια ώστε να φτιάχνουμε το μενού οπως θέλουμε εμείς ??;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα. Χθες εβαλα στο s3 μου τον nova prime και γενικα μου αρεσε πολυ η ταχύτητα του και η απόκριση του! ! Ενα πραγμα με χαλάει μονο σε σημείο που αν δεν το φτιαξω με βλεπω να το σβηνω γιαυτό θα ηθελα την βοήθεια σας!! Στο μενου παρόλο που εκανα απόκρυψη και φακελους οτι ήθελα, τα υπόλοιπα μου τα βγαζει μονο σε αλφαβητική σειρά ενώ εγω θέλω νατα βάλω μπερδεμένα οπως με βολεύει αλλα επιλογή επεξεργασίας του μενού όπως εχεις ο μαμά launcher δεν εχει και μου εχει σπάσει τα νεύρα! ! Αυτο φτιαχνει και αν ναι από που? Αν οχι εχετε να μου πειτε καποιον αλλον που να εχει παραμετροποιηση στην ταχύτατα αλλα και επεξεργασια ώστε να φτιάχνουμε το μενού οπως θέλουμε εμείς ??;);)

 

Αν θυμάμαι καλά, στις ρυθμίσεις του Nova για τους φακέλους, έχει κάπου επιλογή προβολή "κατά τύπο.. " και τέτοια.. Μια από αυτές λέει προσαρμογή η κάπως έτσι.. Για δες το.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν βλεπω να εχει τετοια επιλογη ο νοβα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν βλεπω να εχει τετοια επιλογη ο νοβα.

 

Θυμάμαι ότι κάτι τέτοιο έψαχνα και εγώ όταν είχα βάλει Cyanogen και πάλευα να τον κάνω σαν τον Touchwiz. Θα με κάνετε να τον εγκαταστήσω πάλι..

 

Edit: Πρέπει να έχετε δίκιο. Τον έβαλα και δεν βρήκα κάτι.. Δεν θυμάμαι σε ποιον είχα βγει αυτή την επιλογή..

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος launcher που να εχει ελαχιστο memory lag?

 

Holo hd, δεν υπάρχει καλύτερος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Holo hd, δεν υπάρχει καλύτερος

 

και όμως εξαρτάται από το κινητό. Σε μένα λαγκάρει περισσότερο σε σχέση με Nova και Apex. Να σημειώσω ότι το κινητό μου είναι διπύρηνο (moto razr xt910).

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίως έχω συχνές επανεκκινήσεις με τον tsf σε βαθμό εκνευριστικό.

Σας έχει συμβεί και αν ναι τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι στις 4.0.3 και 4.0.4 ο nova ειναι καλητερος απο τον Holo...

 

Συμφωνώ, επίσης Apex pro 1.4.1 εξίσου καλός με τον Nova συν ότι μπορείς να κάνεις ταξινόμηση στο app drawer ενώ με τον Nova μέχρι στιγμής δεν μπορείς.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...