Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Για να αλλαξεις theme σε ολο το κινητο πρεπει υποχρεωτικα να κατεβασεις τις εφαρμογες launcher οπως οι nova, go κ.τ.λ. δεν μπορεις να κατεβασεις themes που να χρησιμοποιουν τον μαμα launcher που εχει το κινητο?

 

Οχι δεν μπορείς .

Μπορείς όμως αν είσαι root με cwm recovery να περάσεις θέματα (αν υπάρχουν για την συσκευή σου ) που είναι για stock firmware.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στον nova prime πως γίνεται να κατεβάσεις τη beta;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στον nova prime πως γίνεται να κατεβάσεις τη beta;

 

Settings> Check for Updates και στο pop up πανω δεξια εχει ενα κουμπακι μενου. Εκει διαλεγεις. ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στον nova prime πως γίνεται να κατεβάσεις τη beta;
πας στις ρυθμισεις του και προς τα κατω εχει με γαλαζια γραμματα nova launcher prime πατα εκει και πανω δεξια εχει τρεις τελιτσες καθετα ,πατα εκει και διαλεξε beta. αν θες τσεκαρεις και το check automatically και σε ενημερωνει αυτοματα
Link to comment
Share on other sites

μια απορια εχω . κατεβασα τον next launcher με τορεντ θα παιρνει κανονικα της αβαβαθμισεις η πρεπει να το αγορασω κανονικα ? παντως στο plau store μου το δειχνει σαν εγκατεστημενο.
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μια απορια εχω . κατεβασα τον next launcher με τορεντ θα παιρνει κανονικα της αβαβαθμισεις η πρεπει να το αγορασω κανονικα ? παντως στο plau store μου το δειχνει σαν εγκατεστημενο.

 

Πρέπει να το αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ποια ειναι η διαφορα του Holo απο τον Holo ΗD? αξιζει ο 2ος? επισης σε 4.0.3 τι προτεινεται απο launcher που να ειναι κονστα σε stock?
Link to comment
Share on other sites

παιδες ποια ειναι η διαφορα του Holo απο τον Holo ΗD? αξιζει ο 2ος? επισης σε 4.0.3 τι προτεινεται απο launcher που να ειναι κονστα σε stock?

 

Την ιδια απορία είχα και εγω παλιότερα. Ο hd μπαίνει και σε συσκευη με μη hd ανάλυση. Τον είχα βάλει στο nexus s (800x480). Εμένα μου ήταν πολυ γρήγορος σε σχεση με άλλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια απορια εχω . κατεβασα τον next launcher με τορεντ θα παιρνει κανονικα της αβαβαθμισεις η πρεπει να το αγορασω κανονικα ? παντως στο plau store μου το δειχνει σαν εγκατεστημενο.

 

Πρώτον δεν μας επιτρέπεται στο παρόν φόρουμ να συζητάμε για σπασμένες εφαρμογές με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Δεύτερον θα ήταν μάλλον αφελές να θεωρούμε ότι μια τέτοια εφαρμογή θα αναβαθμιστεί κανονικά από το market.

 

Γνώμη μου... Αν κάποια εφαρμογή της βρίσκετε αξιόλογη αγοράστε τη, δώστε ώθηση στον δημιουργό της να την κάνει ακόμα καλύτερη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

που τον εριξα μια ματια δεν εχει κατι το διαφορετικο απο ενα στοκ launcher ή απο εναν tsf ή next launcher εμενα προσωπικα πρεπει να εχει κατι πολυ δυνατο να δειξει ενας launcher για να κατσω να τον περασω δεν διαφωνω τα παιδια της cm εχουν γαματη δουλεια με ρομ και κανεις δεν τολμα να πει κατι πανω σε αυτο αλλα ο launcher προς το παρον δεν με λεει κατι
Link to comment
Share on other sites

που τον εριξα μια ματια δεν εχει κατι το διαφορετικο απο ενα στοκ launcher ή απο εναν tsf ή next launcher εμενα προσωπικα πρεπει να εχει κατι πολυ δυνατο να δειξει ενας launcher για να κατσω να τον περασω δεν διαφωνω τα παιδια της cm εχουν γαματη δουλεια με ρομ και κανεις δεν τολμα να πει κατι πανω σε αυτο αλλα ο launcher προς το παρον δεν με λεει κατι
o tsf ειναι αξεπεραστος και δυσκολα συγκρινεται με αλλους ,αλλα αν σκεφτεις οτι φορτωμενος κανονικα με τα widgets του τρωει για πλακα 50 mb μνημης,για καποιους που βλεπουν την ελευθερη μνημη στη συσκευη τους να εχει πεσει στα 100 mb,ισως ειναι και πολυτελεια.

οpοτε ειναι φυσικο πολλα παιδια να ψαχνουν κατι πιο απλο και οικονομικο ση καταναλωση μνημης στους launchers:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

o tsf ειναι αξεπεραστος και δυσκολα συγκρινεται με αλλους ,αλλα αν σκεφτεις οτι φορτωμενος κανονικα με τα widgets του τρωει για πλακα 50 mb μνημης,για καποιους που βλεπουν την ελευθερη μνημη στη συσκευη τους να εχει πεσει στα 100 mb,ισως ειναι και πολυτελεια.

οpοτε ειναι φυσικο πολλα παιδια να ψαχνουν κατι πιο απλο και οικονομικο ση καταναλωση μνημης στους launchers:)

 

o next launcher ομως πεταει ειναι παναλαφρος και με πολυ ωραια γενικως εφφε και λειτουργικοτητα εγω πλεον εχω απεγκαταστησει ολους τους υπολοιπους και εχω μονο τον next απλα φοβερος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Note 2 και εχω βαλει το go launcher το widget ισχυος που εχει την μπαρα με τα εικονιδια wifi,bluetooth...κτλ.

 

και οταν ανοιγω την οθονη απο αναμονη παντα κανει μια καθυστερηση μεχρι να φορτωσει και μετα αν αλλαζεις σελιδες ολα καλα αλλα την πρωτη φορα παντα καθυστερη ειναι λογικο?

με τον αρχικο launcer δεν το εκανε.

επισης σε landscape οταν το γυρναω δεν καθονται καλα τα εικονιδια δλδ ειναι το ενα πανω στο αλλο.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Note 2 και εχω βαλει το go launcher το widget ισχυος που εχει την μπαρα με τα εικονιδια wifi,bluetooth...κτλ.

 

και οταν ανοιγω την οθονη απο αναμονη παντα κανει μια καθυστερηση μεχρι να φορτωσει και μετα αν αλλαζεις σελιδες ολα καλα αλλα την πρωτη φορα παντα καθυστερη ειναι λογικο?

με τον αρχικο launcer δεν το εκανε.

επισης σε landscape οταν το γυρναω δεν καθονται καλα τα εικονιδια δλδ ειναι το ενα πανω στο αλλο.

 

Έχεις το καλύτερο κινητό αλλά έβαλες τον χειρότερο launcher. Θα μπορούσες να μείνεις με τον stock της Samsung ή να δοκιμάσεις κάποιον άλλον.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Note 2 και εχω βαλει το go launcher το widget ισχυος που εχει την μπαρα με τα εικονιδια wifi,bluetooth...κτλ.

 

και οταν ανοιγω την οθονη απο αναμονη παντα κανει μια καθυστερηση μεχρι να φορτωσει και μετα αν αλλαζεις σελιδες ολα καλα αλλα την πρωτη φορα παντα καθυστερη ειναι λογικο?

με τον αρχικο launcer δεν το εκανε.

επισης σε landscape οταν το γυρναω δεν καθονται καλα τα εικονιδια δλδ ειναι το ενα πανω στο αλλο.

 

O go δεν έχει κάτσει καλά στην 4.χ από ότι έχω ακούσει. Δοκίμασε κάποιον άλλο launcher. Nova/apex, adw είναι καλοί στις free εκδόσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

O go δεν έχει κάτσει καλά στην 4.χ από ότι έχω ακούσει. Δοκίμασε κάποιον άλλο launcher. Nova/apex, adw είναι καλοί στις free εκδόσεις τους.

 

λοιπον εβαλα τον nova αλλα τωρα που εβγαλα τον go launcher ενα πεταξα τους καιρους τα μηνυματα κτλ το go switch widget το προγραμμα δεν μπορω να το επεγκαταστησω γιατι?

ανοιγω απο τις εφαρμογες και δεν μου εχει καμια επιλογη για να την βγαλω εχει φαει κολλημα εχω κανει και επανακινηση και τερματισμο αλλα τιποτα.

 

λοιπον εβαλα ενα προγραμμα unistall app και ο το πεταξε το εκανε πρωτα ανενεργο και το εβγαλε

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

ειναι υποτιθεται το Skin του κινητου σου...αυτο που βλεπεις τα εικονιδια τα πως θα φαινονται τι εξτρα επιλογες θα εχουν απο τον εργοστασιακο και γενικα αλλη αισθηση χειρισμου...στο 90% των περιπτωσεων ενας εναλλακτηκος Launcher πχ Nova, Apex ειναι καλητερος απο τον Stock.. Edited by mixalis2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μόλις κατέβασα τον nova να δω πως είναι, αλλα λόγω λίγης μπαταρίας δεν πρόλαβα να τον πειράξω αρκετά.

εκεί που είχα κολλήσει είναι πως να βάλω το ημερολόγιο να δείχνει σε widget όλο το μήνα. μου έχει μόνο μία προβολή 3χ2 που έχει μόνο το επόμενο συμβάν. δεν γίνεται να το βάλω να δείχνει όλο το μήνα όπως στον tw?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...