Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Πηγα να το κανω αλλα ελεγε για αριθμους πιστωτικων καρτων, ειμαι ψιλοασχετη, φοβηθηκα και δεν το εκανα. Ειναι ακινδυνο;

 

Λογικά είναι, αφού η εφαρμογή είναι στο Play Store. Απλά η εφαρμογή σε οδήγησε να αγοράσεις τον Holo Launcher Pro. Μόνο εκεί λειτουργούν οι ειδοποιήσεις, για τον Holo πάντα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λογικά είναι, αφού η εφαρμογή είναι στο Play Store. Απλά η εφαρμογή σε οδήγησε να αγοράσεις τον Holo Launcher Pro. Μόνο εκεί λειτουργούν οι ειδοποιήσεις, για τον Holo πάντα.

 

Ακριβως....!! Και στον nova χρειαζεται η "prime" version για να δουλεψει...Για googlaρε μηπως τη βρεις.... ;););)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι, αφού η εφαρμογή είναι στο Play Store. Απλά η εφαρμογή σε οδήγησε να αγοράσεις τον Holo Launcher Pro. Μόνο εκεί λειτουργούν οι ειδοποιήσεις, για τον Holo πάντα.

 

Εννοω οτι οταν παω στην προδβασιμοτητα και την κανω ον μου γραφει οτι θα εχει προσβαδη και θα σποθηκευει αριθμους καρτων. Ξερω τη διαδικασια στο playstore και εχω κανει αγορες....

Του αφησα τον go.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι οταν παω στην προδβασιμοτητα και την κανω ον μου γραφει οτι θα εχει προσβαδη και θα σποθηκευει αριθμους καρτων. Ξερω τη διαδικασια στο playstore και εχω κανει αγορες....

Του αφησα τον go.....

 

Λάθος κατάλαβα εγώ, τότε.. Είναι κάτι που πολλές εφαρμογές το ζητούν.. Και δε βλέπω να αλλάζει κάτι σχετικά με αυτό στο Play Store... Δυστυχώς, από πλήρεις δωρεάν launchers, μόνο ο go υπάρχει..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στον adw κατεβαζω ενα θεμα απο το store αλλα οταν το επιλεγω δεν μου αλλαζει ολα τα εικονιδια παροτι τα εχει το θεμα. Η μονη επιλογη ειναι να τα αλλαξω ενα ενα; Και παλι ετσι δεν αλλαζουν στο appdrawer ετσι δεν ειναι;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στον adw κατεβαζω ενα θεμα απο το store αλλα οταν το επιλεγω δεν μου αλλαζει ολα τα εικονιδια παροτι τα εχει το θεμα. Η μονη επιλογη ειναι να τα αλλαξω ενα ενα; Και παλι ετσι δεν αλλαζουν στο appdrawer ετσι δεν ειναι;

 

Έτσι ειναι στο appdrrawer δεν αλλάζουν (εύκολα τουλάχιστον) .

Ενα reboot μετα που θα επιλέξεις το θέμα βοηθάει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω απο χθες να διαλεξω launcher.Καλος χρυσος ο tsf αλλα δεν εχει δωρεαν θεματα κσι βαριεμαι ευκολα τα ιδια. Ο adw πρεπει να φτιαχνω ενα ενα εικονιδιο. Ξσναεβαλα λοιπον τον go αλλα μου εχει ρημαξει στην κυριολοξια την μπαταρια. Παλια δεν θυμαμαι να το εκανε αυτο. Αλλαξανε κατι; Σας συμβαινει εσας; Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

μηπω κανεις εχει το nova prime? λεω μηπως....

 

----------------

Απαγορεύεται ρητά η συζήτηση/ζήτηση παράνομου λογισμικού.

Ομάδα Διαχείρησης myphone.gr

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τον Adw, στη free έκδοσή του. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει να δουλεύουν, εκτός από το εικονίδιο των μηνυμάτων όπου, όταν το επιλέγω, μου εμφανίζει pop-up μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι αποθηκευμένη στη συσκευή και δεν ανοίγει ποτέ. Έχω κάνει 2 και 3 φορές απεγκατάσταση τον launcher, αλλά δεν έχει δουλέψει ούτε 1 φορά η εφαρμογή με τα μηνύματα. Η συσκευή μου είναι το Galaxy S Advance.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τον Adw, στη free έκδοσή του. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει να δουλεύουν, εκτός από το εικονίδιο των μηνυμάτων όπου, όταν το επιλέγω, μου εμφανίζει pop-up μήνυμα ότι η εφαρμογή δεν είναι αποθηκευμένη στη συσκευή και δεν ανοίγει ποτέ. Έχω κάνει 2 και 3 φορές απεγκατάσταση τον launcher, αλλά δεν έχει δουλέψει ούτε 1 φορά η εφαρμογή με τα μηνύματα. Η συσκευή μου είναι το Galaxy S Advance.

 

Λογικά θα είναι λάθος το link της συντόμευσης. Από τον app drawer βγάλε την εφαρμογή των μηνυμάτων στην επιφάνεια και αντικατέστησε την ήδη υπάρχουσα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι απο εμένα.. Δοκιμάζω απο εχθές τον Tsf και έχω μέινει έκπληκτος με την ταχύτητα του! Πολύ ωραίος και smooth..

Έχετε να μου προτείνετε κανένα theme που σας άρεσε;;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα είναι λάθος το link της συντόμευσης. Από τον app drawer βγάλε την εφαρμογή των μηνυμάτων στην επιφάνεια και αντικατέστησε την ήδη υπάρχουσα.

 

Να 'σαι καλά!! Ούτε που μου πέρασε από το μυαλό.. Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάποιος Next Launcher να μας πει εντυπώσεις?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2005513

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει δοκιμάσει κάποιος Next Launcher να μας πει εντυπώσεις?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2005513

 

Εδώ ένας φίλος γράφει λίγα λόγια http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4402151#post4402151

 

Προς το παρόν φαίνεται ωραίος και είναι γρήγορος, μόνο να μην αρχίσουν να βάζουν πολλά χαζά και κολλάει όπως έχει γίνει πλέον ο go.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ο holo δεν έχει κάποια αλλά themes ή icon pack;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι το εχω τσεκαρει το βιντεακι, αλλα μου φαινεται οτι ειναι παρομοιοι.

Πως βαζω τα widgets? Σε εμενα εχει μονο την επιλογη system widget...

Επισης δεν βλεπω να εχει γενικα να προσθεσεις πραγματα οπως μπορεις με τον go απο το αντιστοιχο store.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες έχω περάσει τον Atom Launcher. Δείχνει πολύ γρήγορος και με λίγο διαφορετική φιλοσοφία από τους υπόλοιπους.

 

Από το AndroidTapp.com Rating (4.8 out of 5)

Should you Download Atom Launcher? Despite being a relatively new app, Atom Launcher has a great deal of polish and already far better than a large number of other launchers. Definitely try it out. It’s user-friendly, customisable, full of features and has massive potential to be a real force in the Google Play Store.

Edited by fasttam
Link to comment
Share on other sites

Next launcher, ακριβής αντιγραφή του TSF. Σκέτη κλοπή. Αλλά free :) Διαφορές με τον go; Καμία σχέση σε lag, ουσιαστικά ανύπαρκτο. Αυτό φυσικά ενθουσιάζει και στον TSF, τον οποίον αντιγράφει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες έχω περάσει τον Atom Launcher. Δείχνει πολύ γρήγορος και με λίγο διαφορετική φιλοσοφία από τους υπόλοιπους.

 

Από το AndroidTapp.com Rating (4.8 out of 5)

Should you Download Atom Launcher? Despite being a relatively new app, Atom Launcher has a great deal of polish and already far better than a large number of other launchers. Definitely try it out. It’s user-friendly, customisable, full of features and has massive potential to be a real force in the Google Play Store.

 

Ναι αλλα ξεχασες να γραψεις οτι ο συγκεκριμενος ειναι μονο για οσους εχουν ics στα κινητα τους και πολλοι δεν εχουν στα κινητα τους ics ή δεν θελουν να βαλουν γιατι εχει πολλα κολληματα το παγωτακι.

Οποτε δεν μπορουν και να χρησιμοποιησουν το συγκεκριμενο launcher.

Που τον ειδα λιγο δεν εχει κατι αξιολογο ή φοβερο να δειξει που δεν εχουν ο tsf,o next,o adw ή ο go πιστευω καλο θα ειναι να το ψαχνετε λιγο παραπανω πριν προτεινετε ενα launcher!

Και στο play store τον ειδα με 4.4 βαθμολογια οχι 4.8

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ξεχασες να γραψεις οτι ο συγκεκριμενος ειναι μονο για οσους εχουν ics στα κινητα τους και πολλοι δεν εχουν στα κινητα τους ics ή δεν θελουν να βαλουν γιατι εχει πολλα κολληματα το παγωτακι.

Οποτε δεν μπορουν και να χρησιμοποιησουν το συγκεκριμενο launcher.

Που τον ειδα λιγο δεν εχει κατι αξιολογο ή φοβερο να δειξει που δεν εχουν ο tsf,o next,o adw ή ο go πιστευω καλο θα ειναι να το ψαχνετε λιγο παραπανω πριν προτεινετε ενα launcher!

Και στο play store τον ειδα με 4.4 βαθμολογια οχι 4.8

 

κανένα πρόβλημα δεν έχω με ics.εσύ μάλλον λες υπερβολές.

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα δεν έχω με ics.εσύ μάλλον λες υπερβολές.

Συμφωνώ. Κανένα πρόβλημα και σε μένα.

Δεν πρέπει όμως να παραβλέψουμε την διαφορετική υλοποίηση από κάθε κατασκευαστή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα δεν έχω με ics.εσύ μάλλον λες υπερβολές.

 

Συμφωνώ. Κανένα πρόβλημα και σε μένα.

Δεν πρέπει όμως να παραβλέψουμε την διαφορετική υλοποίηση από κάθε κατασκευαστή.

 

4.0.3 η 4.0.4?

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

4.0.3 η 4.0.4?

Για μένα στο SII 4.0.3 χωρίς πρόβλημα εδώ και 6 περίπου μήνες.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...