Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Δεν μας αφηνουν σε ησυχια πια αυτοι στον nova :banghead:

 

Μια απ'τα ιδια.. Τον εγκατεστησα κιολας.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε καινούρια beta του nova, καλό θα είναι να την περάσουν όσοι βάλουν 4.2 καθώς φτιάχνει μερικά bugs.

 

Όταν λέτε "beta" εννοείτε την έκδοση που υπάρχει στο Play αυτή τη στιγμή ή την βρίσκουμε και την κατεβάζουμε από κάπου αλλού;:O

Link to comment
Share on other sites

τελευταία Nova και ADW συναγωνίζονται για το ποιος είναι ο γρηγορότερος και πιο smooth, με τις αναβαθμισεις εκατέρωθεν δεν ξέρεις τι να διαλέξεις. Με την τελευταία αναβάθμιση (1.3.3) ο Nova απλά ασύγκρητος χωρίς περαιτέρω σχόλια, βέβαια μέχρι την επόμενη αναβάθμιση του ίδιου ή του ADW. Με άλλους Launcher έπαψα να ασχολούμαι πλέον διότι δεν έχουν καμία ''τύχη'' για καθημερινή χρήση (και όχι ανούσια εφέ, φρου-φρου και αρώματα) σε σύγκριση με αυτούς τους δύο. Χρησιμοποιείστε τον τελευταίο Nova και καλή Απόλαυση.....!!!!!!!!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε "beta" εννοείτε την έκδοση που υπάρχει στο Play αυτή τη στιγμή ή την βρίσκουμε και την κατεβάζουμε από κάπου αλλού;:O

 

Στις ρυθμισεις του Nova λεει καπου Check for Updates. Aν το πατησεις θα σου πεταξει το pop up που αναφερει αν εχεις την τελευταια εκδοση. Πανω δεξια (στο pop up παντα) θα δεις ενα κουμπι ρυθμισεων. Αν το πατησεις σε αφηνει να επιλεξεις αν θελεις να τσεκαρει για updates απο Play ή betas. ;)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε "beta" εννοείτε την έκδοση που υπάρχει στο Play αυτή τη στιγμή ή την βρίσκουμε και την κατεβάζουμε από κάπου αλλού;:O

 

Beta εννοούμε δοκιμαστική έκδοση και μπορείς να την βάλεις όπως λέει ο φίλος από πάνω. Αλλά βγήκε η stable (=σταθερη) έκδοση στο play store και αυτή είναι η τελευταία.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις του Nova λεει καπου Check for Updates. Aν το πατησεις θα σου πεταξει το pop up που αναφερει αν εχεις την τελευταια εκδοση. Πανω δεξια (στο pop up παντα) θα δεις ενα κουμπι ρυθμισεων. Αν το πατησεις σε αφηνει να επιλεξεις αν θελεις να τσεκαρει για updates απο Play ή betas. ;)

Beta εννοούμε δοκιμαστική έκδοση και μπορείς να την βάλεις όπως λέει ο φίλος από πάνω. Αλλά βγήκε η stable (=σταθερη) έκδοση στο play store και αυτή είναι η τελευταία.

 

Είπα να τον κατεβάσω ξανά -τον είχα απεγκαταστήσει γιατί μου έκανε κολληματάκια στο S2- και διαπίστωσα ότι όντως διορθώθηκε αρκετά σε σύγκριση με την προηγούμενη έκδοση, αυτό που μεσολάβησε όμως ήταν η αγορά του TSF και δυστυχώς παιδιά, σε καμμία των περιπτώσεων δεν τον συναγωνίζεται σε smoothness οπότε παραμένω σταθερά στον TSF.

Τον Nova -τον οποίο επίσης έχω αγοράσει όταν είχε την προσφορά στα 0,25ευρώ- τον αφήνω στη συσκευή κι αν κάποια στιγμή βαρεθώ τον TSF, το γυρίζω προς τα εκεί μεριά. Έχω κρατήσει και backup εξάλλου κι όλα τα έχω έτοιμα στο λεπτό..;)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω βολευτει την λειτουργια του Go launcher, με το widget του, που με ενα απλο gesture κλεινει η οθονη, εχει αυτη την λειτουργεια κανενας απο τους Nova, ADW, TSF?

Ξερω οτι μπορω να βαλω και καποιο προγραμμα ξεχωριστο screen off, απλα ρωταω μηπως το υποστηριζει κανενας απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω βολευτει την λειτουργια του Go launcher, με το widget του, που με ενα απλο gesture κλεινει η οθονη, εχει αυτη την λειτουργεια κανενας απο τους Nova, ADW, TSF?

Ξερω οτι μπορω να βαλω και καποιο προγραμμα ξεχωριστο screen off, απλα ρωταω μηπως το υποστηριζει κανενας απο αυτους.

 

Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ! Από μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα στον TSF πάντως δεν βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις των gestures..

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω βολευτει την λειτουργια του Go launcher, με το widget του, που με ενα απλο gesture κλεινει η οθονη, εχει αυτη την λειτουργεια κανενας απο τους Nova, ADW, TSF?

Ξερω οτι μπορω να βαλω και καποιο προγραμμα ξεχωριστο screen off, απλα ρωταω μηπως το υποστηριζει κανενας απο αυτους.

Σίγουρα όχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση γιατι δεν μπορω να το βρω πουθενα; στον καινουριο adw launcher υπάρχει η δυνατοτητα να απενεργοποιησω το εφε οταν παταω καποιο εικονιδιο για να ανοιξη καποιο προγραμμα;

 

Πως απενεργεποιούμε ρε παιδια το εφε (zoum in-zoum out) κατα το άνοιγμα των προγραμμάτων στον adw;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω nova launcher prime και θέλω στις τρεις τελίτσες που δείχνω με το βελάκι πατώντας τες να πηγαίνει στο play και να μην μου βγάζει αυτές τις επιλογές που φαίνονται στην εικόνα, υπάρχει τρόπος ?

Ευχαριστώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω nova launcher prime και θέλω στις τρεις τελίτσες που δείχνω με το βελάκι πατώντας τες να πηγαίνει στο play και να μην μου βγάζει αυτές τις επιλογές που φαίνονται στην εικόνα, υπάρχει τρόπος ?

Ευχαριστώ.

 

Όχι δεν γίνεται να το αλλάξεις.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται να το αλλάξεις.

 

Κρίμα.... Τον είχα δοκιμάσει και ποιο παλιά όταν είχε βγει η προσφορά που τον αγόρασα αλλά μου την έσπασε αυτό το πράγμα... θα τον κρατήσω 2-3 ημέρες για να δω τη συμπεριφορά του και θα γυρίσω πάλι σε apex.

Ευχαριστώ και πάλι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χθες άφησα για λίγο στην άκρη τον nova prime και δοκίμασα μετά από αρκετό καιρό τον ADW EX . Και μπορώ να πω οτι μετά το τελευταίο update του με εξέπληξε ευχάριστα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αν καποιος θελει να διαθεσει χρηματα για εναν launcher ποιος θεωρειται οτι ειναι ο καλυτερος? ο tsf, o ADW EX??

 

Αφού μιλάμε για αγορά προτείνω TSF, "αλμυρούτσικος" μεν, διαφορετικός απ'όλους τους υπόλοιπους δε. Και είναι κι απ'τους καλύτερους (αν όχι ο καλύτερος) launchers.

 

Περισσότερο όμως μένω στην διαφορετικότητα. Γιατί ας πούμε να αγοράσεις τον Nova στο S3 όταν μοιάζει τόσο πολύ με τον εργοστασιακό του touchwiz; Σίγουρα κι ο Nova έχει πράγματα να δώσει στο S3, αξίζει όμως τόσο ώστε να προχωρήσεις στην αγορά του;

 

Εννοείται βέβαια ότι η τελική απόφαση βρίσκεται στον καθένα μας μέσα..:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, αν καποιος θελει να διαθεσει χρηματα για εναν launcher ποιος θεωρειται οτι ειναι ο καλυτερος? ο tsf, o ADW EX??

 

Δεν υπάρχει launcher πιο smooth από τον tsf.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο nova prime

Σκεφτόμουν κι εγώ να πάω για τον nova prime, αλλά με Desire X (official Android 4.0.4 ROM) ο free nova έχει θέμα με τα transparent εικονίδια στο dock, καθώς για κάποιο λόγο τα εμφανίζει όλα με μαύρο background.

 

Υπάρχει κάποια επιλογή που δεν έχω βρει, ή είναι πρόβλημα που έχει εμφανιστεί και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν κι εγώ να πάω για τον nova prime, αλλά με Desire X (official Android 4.0.4 ROM) ο free nova έχει θέμα με τα transparent εικονίδια στο dock, καθώς για κάποιο λόγο τα εμφανίζει όλα με μαύρο background.

 

Υπάρχει κάποια επιλογή που δεν έχω βρει, ή είναι πρόβλημα που έχει εμφανιστεί και σε άλλους;

ειναι png τα εικονιδια; ειναι σιγουρα transparent; δεν εχει θεμα με τα transparent..

Link to comment
Share on other sites

ειναι png τα εικονιδια; ειναι σιγουρα transparent; δεν εχει θεμα με τα transparent..

Ναί και .png είναι και transparent. Στο pc τα εμφανίζει κανονικά με διαφανές background.

Κάποια τα έχω κατεβάσει από διάφορα icon packs που βρήκα στο internet, ενώ κάποια αλλά τα δημιούργησα με το Simple Text.

Δυστυχώς όποιο από αυτα τα εικονίδια και να επιλέξω, θα εμφανιστεί μεν στο dock, αλλά θα είναι με μαύρο background.

Link to comment
Share on other sites

Ναί και .png είναι και transparent. Στο pc τα εμφανίζει κανονικά με διαφανές background.

Κάποια τα έχω κατεβάσει από διάφορα icon packs που βρήκα στο internet, ενώ κάποια αλλά τα δημιούργησα με το Simple Text.

Δυστυχώς όποιο από αυτα τα εικονίδια και να επιλέξω, θα εμφανιστεί μεν στο dock, αλλά θα είναι με μαύρο background.

εντυπωση μου κανει..εχεις το τελευταιο update του nova;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...