Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

εμενα παλι 2 ενδιαφερον launchers με φανηκαν να ειναι ο chameleon και ο 3d eyetracking ui για τσεκαρετε τους και πειτε με και εσεις την αποψή σας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο Playstore δεν υπάρχουν;

 

υπαρχει εδω ο chameleon https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chameleonlauncher αλλα αφου σου το δινω free απο το piratebay που κολλας? οσο για τον 3d eyetracking συγγνωμη δικο μου λαθος δεν ειναι launcher

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εδω ο chameleon https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chameleonlauncher αλλα αφου σου το δινω free απο το piratebay που κολλας? οσο για τον 3d eyetracking συγγνωμη δικο μου λαθος δεν ειναι launcher

"Κολλάει" στο ότι στο myphone απαγορεύεται οποιοδήποτε link οδηγεί σε σπασμένο περιεχόμενο. Κάτι τέτοιο είναι αντίθετο με τους O.Π.Χ, τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου! Το "επίμαχο" μήνυμα συνεπώς διαγράφηκε ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

"Κολλάει" στο ότι στο myphone απαγορεύεται οποιοδήποτε link οδηγεί σε σπασμένο περιεχόμενο. Κάτι τέτοιο είναι αντίθετο με τους O.Π.Χ, τους οποίους αποδέχτηκες κατά την εγγραφή σου! Το "επίμαχο" μήνυμα συνεπώς διαγράφηκε ;)

 

Συγγνωμη δικο μου λαθος απλα επειδη ειδα και αλλοι δινουν λινκ για custom rom που δεν ειναι official ειπα δεν θα υπηρχε θεμα με αυτο αλλα τωρα που με διορθωσες σκεφτηκα οτι oi custom rom ειναι απο ιδιωτες και οχι απο εταιρειες και ετσι και αλλιως δινονται δωρεαν κατα βουληση.Δεν θα ξαναεπαναληφτει σε ευχαριστω για την υποδειξη :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..

 

Πριν κανά 2 μέρες αποφάσισα επιτέλους να δοκιμάσω κάτι άλλο εκτός του stock launcher και έβαλα τον apex. Σίγουρα πολύ καλύτερος από τον stock, το μόνο που μου έλειψε σε σχέση με τον stock launcher (TWlauncher στο Galaxy S2 με stock ICS 4.0.3), είναι αυτό που είχε τα νούμερα για τις homescreens στο κάτω μέρος, και με ένα slide μπορούσες να πηγαίνεις γρήγορα από την μια άκρη στην άλλη.

 

Είπα να δοκιμάσω και κανέναν άλλον, είδα να είναι αρκετά δημοφιλής ο Go Launcher (είδα να έχει και EX δεν ξέρω τι παραπάνω έχει), είναι και δωρεάν βλέπω. Αλλά φρέναρα γιατί στα τελευταία σχόλια στο play store λέει πως αρχίζει να αναβοσβήνει μόνη της η οθόνη. Ισχύει; Το'χει παρατηρήσει κανείς άλλος;

 

Γενικά, υπάρχουν σημαντικές διαφορές ανάμεσα στους launchers όσον αφορά το πόσο βαριοί είναι (με τον apex πρόσεξα είναι η αλήθεια κάποιες φορές να λαγκάρει) ή στην κατανάλωση της μπαταρίας;

 

Και τέλος, επειδή έχω σκοπό σχετικά σύντομα να κάνω root και να βάλω CM10 (υποθέτω πως δουλεύουν κανονικά οι launchers και εκεί), μπορώ να σώσω τις ρυθμίσεις, εικονίδια κλπ όπως το έχω κάνει τώρα; Ή πρέπει εκεί να το κάνω όλο από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Για τον go launcher θα ακούσεις γενικώς τα καλύτερα, αλλά η ics φαίνεται ότι δεν είναι το φόρτε του ;)

Γενικώς πάντως, υπάρχουν τόσο light όσο και πιο βαριοί launchers (πχ αυτοί που έχουν διάφορα 3d εφέ κλπ). Μπορείς να δεις κάποιους light launchers στην προηγούμενη σελίδα.

Επίσης, ανάλογα τον launcher, μπορείς να πάρεις backup των ρυθμίσεών του και να το κάνεις restore, αν και προσωπικά προτιμώ το clean σετάρισμα του!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ανάλογα τον launcher, μπορείς να πάρεις backup των ρυθμίσεών του και να το κάνεις restore, αν και προσωπικά προτιμώ το clean σετάρισμα του!

εντάξει και γω είμαι οπαδός των καθαρών εγκαταστάσεων αλλά στην περίπτωση του launcher δεν γίνεται πλέον. μόνο για να φτιάξω τους φακέλους του nova prime από την αρχή και να βάλω τις εφαρμογές θέλω πάνω από μισή ώρα. συνεπώς ή τον επαναφέρω με titanium ή κάνω εγκατάσταση και κάνω restore από τις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ κάνω τα backups μου, αλλά παραμένω πιστός στις μαζοχιστικές μου τάσεις :P
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου οταν ειναι να περασω καινουρια ρομ στο κινητο ειτε official ειτε custom προτιμω να αποθηκευσω τα τα .apk setup στο pc και κανω ενα κανονικοτατο καθαρισμα και μνημη τηλεφωνου και καρτα μνημης. Eτσι ωστε να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μεινουν τιποτα απο καταλοιπα προηγουμενης ρομ και να δημιουργησουν οποιοδηποτε κολλημα στο κινητο. Πειτε με ψειρα αλλα θελω οσο περισσοτερο και ενος δευτερολεπτου κολλημα αν μπορω να το αποφυγω με ενα "στεγνο" καθαρισμα.Ναι μετα θελει φτου και απο την αρχη και καμια ωρα πανω κατω ρυθμισεις αλλα θα ξερω οτι παει οσο πιο κοντα στις βελτιστες δυνατοτητες του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

Μόλις μου ήρθε update στον nova.

Νομίζω ότι είναι και επίσημα πλέον ο πιο γρήγορος launcher στο κινητό μου.

Κάνανε τρομερή δουλειά με την τελευταία αναβάθμιση.

Δοκιμάστε τον.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

Μόλις μου ήρθε update στον nova.

Νομίζω ότι είναι και επίσημα πλέον ο πιο γρήγορος launcher στο κινητό μου.

Κάνανε τρομερή δουλειά με την τελευταία αναβάθμιση.

Δοκιμάστε τον.

Sent from my note

μετα την αναβαθμιση του desire s μου σε ics ειδα οτι στην ουσια ειχα δυο επιλογες.nova η apex.(tsf οχι δεν μου αρεσει η φιλοσοφια του).και βλεπω οτι ο nova ρολαρει καλυτερα τελικα.ειχα εντοπισει και τον holo πριν,που ειχα gb στο κινητο αλλα τωρα στην ics στην αλλαγη των οθονων κολλαει δυστυχως.κριμα γιατι στην gb πεταγε.
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση του desire s μου σε ics ειδα οτι στην ουσια ειχα δυο επιλογες.nova η apex.(tsf οχι δεν μου αρεσει η φιλοσοφια του).και βλεπω οτι ο nova ρολαρει καλυτερα τελικα.ειχα εντοπισει και τον holo πριν,που ειχα gb στο κινητο αλλα τωρα στην ics στην αλλαγη των οθονων κολλαει δυστυχως.κριμα γιατι στην gb πεταγε.

 

Πανω κατω, ναι, αυτες ειναι οι επιλογες, με τον "περιεργο" tsf να ειναι ο πιο smooth.

Παντως και ο nova και ο apex καλα ρολαρουν, αλλα οχι τελεια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω, ναι, αυτες ειναι οι επιλογες, με τον "περιεργο" tsf να ειναι ο πιο smooth.

Παντως και ο nova και ο apex καλα ρολαρουν, αλλα οχι τελεια.

θα κρατουσα και τον tsf αλλα οταν "πιανω" ολα τα εικονιδια να μου τα μικρυνει δεν μικραινει τα widgets περαν του αρχικου τους 1 επι 1 μεγεθους.στον nova ας πουμε το grid το εχω στα 5 σειρες 6 στηλες και αναλογως μου μικραινει οσο χρειαζεται και τα widgets.στον tsf μικραινει τα shortcuts των εφαρμογων αλλα οχι τα widgets.εκτος και αν δεν το εχω βρει....
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το τελευταιο update tou Apex launcher συνεχεια κρασαρει.Ξερει κανεις τι γινεται?

 

Μια που το κανα update και μια που ξεσκιστηκε στα chrashαρισματα. Καλα θα κανετε να περιμενετε οσοι ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Free.......

 

Και η pro έχει πρόβλημα

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να διορθωθει ο apex μπορειτε στον nova να κανετε εισαγωγη απο αλλον launcher τις οθονες του κ.α. Αν δεν σας εμφανιζει κατι δοκιμαστε με τα ποσα στοιχεια ανα γραμμη θελετε να εμφανιζονται.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να διορθωθει ο apex μπορειτε στον nova να κανετε εισαγωγη απο αλλον launcher τις οθονες του κ.α. Αν δεν σας εμφανιζει κατι δοκιμαστε με τα ποσα στοιχεια ανα γραμμη θελετε να εμφανιζονται.

 

Παντως στο δικο μου κινητό ο nova καθετε καλυτερα απο apex Και τρεχει πιο βουτυρο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...