Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ τον δοκιμάζω.

Πρώτες σκέψεις απόλυτα θετικές.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1// Το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι πως προσθέτουμε εφαρμογές στην dock bar !πατάω παρατεταμένα αλλά τίποτα!

 

2// θέλω 6 επί 6 στην κεντρική οθόνη αλλά τα ονόματά των εφαρμογών φαίνονται οριζόντια κομμένα. Στον go launcher έχει ρύθμισή να το διορθώνει αυτό.ο holo έχει κάποια ρύθμισή παρόμοιά?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

 

EDIT

 

Γίνεται να φτιάξω ένα φάκελο σε μία αρχική οθόνη αλλά εκεί μέσα να βάζω επαφές όχι εφαρμογές?θέλω να φτιάξω πρώτα τον φάκελο ( ξέρω πως ) αλλά μετά να κάνω add επαφές.τώρα έχω βρει να προσθέτω μόνο εφαρμογές.

 

Βάλε τουλάχιστον 2 επαφές στην οθόνη και ένωσέ τες. (Προσθήκη συντόμευσης, επαφή). Θα φτιαξει φάκελο. Μετά μπορείς να μετονομάσεις τον φάκελο και να σύρεις νέες επαφές μέσα του.

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

1// Το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι πως προσθέτουμε εφαρμογές στην dock bar !πατάω παρατεταμένα αλλά τίποτα!

 

2// θέλω 6 επί 6 στην κεντρική οθόνη αλλά τα ονόματά των εφαρμογών φαίνονται οριζόντια κομμένα. Στον go launcher έχει ρύθμισή να το διορθώνει αυτό.ο holo έχει κάποια ρύθμισή παρόμοιά?

 

1// πρέπει να βάλεις την εφαρμογή που θες στην αρχική οθόνη και μετά να τη βάλεις στη dock bar.

2// δεν έχω ψάξει για κάποια ρύθμιση σε αυτό άλλα με παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή που θες επέλεξε ''επεξεργασία'' και εκεί μπορείς να αλλάξεις το όνομα, να το βγάλεις η να το τροποποιήσεις.

 

Τον χρησιμοποιώ περίπου έναν μήνα και είμαι ευχαριστημένος! Με nova και apex είχα πρόβλημα στην αρχική οθόνη όταν γύρναγα το τηλέφωνο από όρθιο σε πλάι κρασαρε το wallpaper.

Σε σχέση με το holo HD τι παραπάνω έχει o HD?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

1// πρέπει να βάλεις την εφαρμογή που θες στην αρχική οθόνη και μετά να τη βάλεις στη dock bar.

2// δεν έχω ψάξει για κάποια ρύθμιση σε αυτό άλλα με παρατεταμένο πάτημα στην εφαρμογή που θες επέλεξε ''επεξεργασία'' και εκεί μπορείς να αλλάξεις το όνομα, να το βγάλεις η να το τροποποιήσεις.

 

Τον χρησιμοποιώ περίπου έναν μήνα και είμαι ευχαριστημένος! Με nova και apex είχα πρόβλημα στην αρχική οθόνη όταν γύρναγα το τηλέφωνο από όρθιο σε πλάι κρασαρε το wallpaper.

Σε σχέση με το holo HD τι παραπάνω έχει o HD?

 

Για το 2 ότι και να γράψω σαν όνομά της εφαρμογής τα γράμματα της από πάνω εφαρμογής κρύβονται λίγο από το εικονίδιο της από κάτω!μέχρι το 5 επί 5 grid φαίνονται μία χαρά,από το 6 επί 6 γίνεται το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον holo hd κι επιτελους εχω αμμεση αποκριση σε οτι κανω. Παρα πολυ καλος, για το Siii τουλαχιστον.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το Holo με ξενιζει ενω το Go μου ειναι πιο γνωριμο απο το παρελθον.Το αλλξανε αρκετα βεβαια και δειχνει οντως πιο βαρυ.

Αληθεια τις στηλες πως τις αλλαζουν στον Go στην αρχικη οθονη;Να τις κανω 6 ας πουμε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν δούλεψε ο Go. Ειδικά Launcher και Locker ταυτόχρονα ήταν καταστροφή. O Holo δείχνει να δουλεύει αβίαστα.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ο go launcher βασικά είναι τέλειος για προ ICS λογισμικό και για τηλέφωνο με επεξεργαστή τουλάχιστον 1ghz. Για οτιδήποτε άλλο είναι σχεδόν ''καταστροφή''. Για ICS συμφωνώ για το Holo ότι είναι από τους καλύτερους μαζί με τον Nova και φυσικά TSF απλά τέλειος σε όλες τις εκδόσεις λογισμικού άλλα είναι με πληρωμή.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ο go launcher βασικά είναι τέλειος για προ ICS λογισμικό και για τηλέφωνο με επεξεργαστή τουλάχιστον 1ghz. Για οτιδήποτε άλλο είναι σχεδόν ''καταστροφή''. Για ICS συμφωνώ για το Holo ότι είναι από τους καλύτερους μαζί με τον Nova και φυσικά TSF απλά τέλειος σε όλες τις εκδόσεις λογισμικού άλλα είναι με πληρωμή.

 

Γιατί ο go δεν κάνει σε ics?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα κι εγώ τον Holo, αλλά δεν με ενθουσίασε. Δεν έχει επιλογή για δημιουργία φακέλων στις εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα κι εγώ τον Holo, αλλά δεν με ενθουσίασε. Δεν έχει επιλογή για δημιουργία φακέλων στις εφαρμογές;

 

όταν εισαι στις εφαρμογές πατα μενού και έχει επεξεργασία καρτελών. Αυτό νομίζω είναι?

 

Ο go έχει αυτή την δυνατότητα?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα δεν με ενθουσιασε ο Holo αν και του δωσα μια 2η ευκαιρια και ξαναγυρισα στον αγαπημενο μου Go Launcher.

Παντως σε SGS2 και με 4.0.4 ICS πολυ καλα τα παει κι απορω γιατι δεν σας αρεσει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, ο Go Launcher, αν και τον θεωρω κορυφαιο, μου λαγγαρει πολυ κυριως μετα το ξεκλειδωμα του τηλεφωνου... οι πρωτες στιγμες ειναι στην κυριολεξια τραγικες, μεχρι που καποια στιγμη, αφου γυρισει αγκομαχωντας 2-3 οθονες ερχεται στα ισια του...

Τι πραγμα ειναι αυτο...???

Εχω το GSII με επισημη 4.0.3 & μου το εχει πει κι ενας φιλος με την ιδια συσκευη και την ιδια rom... (δεν το εκανε στην Gingerbread, ουτε καν στο HD2 που ειχα πριν...)

Δεν το εχει προσεξει κανενας αλλος?

(Εβαλα Apex & βρηκα την "υγεια" μου... ΠΟΛΥ καλος κι αυτος...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...