Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Apex έχεις δοκιμάσει; Έτσι έκανα κι εγώ με τον nova στην αρχή, αυτόν δοκίμασα πρώτα και δεν τον άλλαζα μέχρι που....δοκίμασα τον apex!! Έχει κάποιες παραπάνω δυνατότητες στην free έκδοση από την αντίστοιχη του nova και έχω την εντύπωση ότι είναι πιο smooth.... Ριξ'του μια ματιά, δεν θα σε ξενίσει γιατί είναι ίδιος με τον nova απλά θα είναι σαν να τον έχεις αγοράσει!

 

Nick τον δοκίμασα για λίγο όταν ήμουν stock με το που πρωτοπήρα το κινητό. Η αλήθεια είναι ότι είναι σχεδόν ίδιοι. Εσύ που τους έχεις δουλέψει και τους δύο μπορείς να πεις κάποια χτυπητή διαφορά;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην καινούρια έκδοση που έδωσε προχθές ,έγινε απολύτως συμβατικός χωρίς να χάσει τα προηγούμενα εφέ του.

Δηλαδή οι οθόνες κινούνται πια και με τον συνήθη τρόπο αλλά προστέθηκαν και συντομεύσεις στις κενρικές οθόνες.

 

Επειδή τον είχα κατεβάσει μία φορά όταν πρωτοβγήκε και αν τον ξανακατεβάσω θα χρεωθώ (και είναι ακριβός ο άτιμος), μπορείς να μου πεις αν οι εφαρμογές στο app drawer μπορούν να μπουν σε φακέλους και να αποκρύψουμε κάποιες που δεν θέλουμε; Με έχει βολέψει πολύ σε αυτό ο go. Αν όμως γίνεται στον tsf, τον κατέβασα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον είχα κατεβάσει μία φορά όταν πρωτοβγήκε και αν τον ξανακατεβάσω θα χρεωθώ (και είναι ακριβός ο άτιμος), μπορείς να μου πεις αν οι εφαρμογές στο app drawer μπορούν να μπουν σε φακέλους και να αποκρύψουμε κάποιες που δεν θέλουμε; Με έχει βολέψει πολύ σε αυτό ο go. Αν όμως γίνεται στον tsf, τον κατέβασα!

 

Δεν ξαναχρεώνεσαι. Αν έχεις αγοράσει μια εφαρμογή μπορείς να την κατεβάσεις όσες φορές θες, αρκεί να έχεις το ίδιο gmail account δηλωμένο στο market.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναχρεώνεσαι. Αν έχεις αγοράσει μια εφαρμογή μπορείς να την κατεβάσεις όσες φορές θες, αρκεί να έχεις το ίδιο gmail account δηλωμένο στο market.

 

Την είχα επιστρέψει πριν τα δεκαπέντε λεπτά και πήρα επιστροφή χρημάτων. Το έκανα για να τον δοκιμάσω στα γρήγορα. Πολύ smooth, άλλα τότε έλειπαν πολλές ρυθμίσεις που τις θεωρώ απαραίτητες. Περιμένω να βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα για να τον αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα επιστρέψει πριν τα δεκαπέντε λεπτά και πήρα επιστροφή χρημάτων. Το έκανα για να τον δοκιμάσω στα γρήγορα. Πολύ smooth, άλλα τότε έλειπαν πολλές ρυθμίσεις που τις θεωρώ απαραίτητες. Περιμένω να βελτιωθεί σε αυτόν τον τομέα για να τον αγοράσω.

 

Στην paid βλέπω υπάρχουν οι επιλογές για δημιουργία φακέλου στο drawer, δημιουργία νέου tab στο drawer και επιλογή για απόκρυψη.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω τον go launcher μου αρεσει πολυ αλλα εχω ενα θεμα με το GO keyboard, προσπαθω να το ξηλωσω και δεν το κανει! δεν γινεται να εχω άλλο keyboard?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω τον go launcher μου αρεσει πολυ αλλα εχω ενα θεμα με το GO keyboard, προσπαθω να το ξηλωσω και δεν το κανει! δεν γινεται να εχω άλλο keyboard?

 

Γίνεται να έχεις άλλο keyboard, αλλά δεν ξέρω γιατί δεν σε αφήνει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τον είχα κατεβάσει μία φορά όταν πρωτοβγήκε και αν τον ξανακατεβάσω θα χρεωθώ (και είναι ακριβός ο άτιμος), μπορείς να μου πεις αν οι εφαρμογές στο app drawer μπορούν να μπουν σε φακέλους και να αποκρύψουμε κάποιες που δεν θέλουμε; Με έχει βολέψει πολύ σε αυτό ο go. Αν όμως γίνεται στον tsf, τον κατέβασα!

 

Όχι, δεν γίνεται τίποτα από τα δύο.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται τίποτα από τα δύο.

 

Γίνεται στην paid έκδοση. Τουλάχιστον έτσι γραφείο στα features. Στον nova launcher αναφέρεται ο φίλος.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στην paid έκδοση. Τουλάχιστον έτσι γραφείο στα features. Στον nova launcher αναφέρεται ο φίλος.

 

Κάτσε γιατί μπερδευτήκαμε. Ο φίλος μιλάει για τον TSF στον οποίο φάκελοι ή απόκρυψη εφαρμογών στο application drawer δεν γίνεται. Γίνονται φάκελοι μόνο στις επιφάνειες εργασίας.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μπορώ στον Nova Launcher να έχω εικονίδια τύπου ICS;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται στην paid έκδοση. Τουλάχιστον έτσι γραφείο στα features. Στον nova launcher αναφέρεται ο φίλος.

 

Όχι στον tsf αναφερόμουν. Μάλλον δεν γίνεται όμως. Οπότε περιμένω και θα παρακαλούσα να μας ενημερώσουν για την εξέλιξη του όσοι τον έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στον tsf αναφερόμουν. Μάλλον δεν γίνεται όμως. Οπότε περιμένω και θα παρακαλούσα να μας ενημερώσουν για την εξέλιξη του όσοι τον έχουν.

 

LoL, sorry τότε, παρεξήγηση. :p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

To ανάρτησα στο τοπικό του Atrix αλλά το βάζω και εδώ θεωρώντας ότι θα το δούν περισσότεροι...

 

Έκατσα εχθές και πέρασα την πρώτη «μεγάλη» αλλαγή στο κινητό εγκαθιστώντας τον GO Launcher EX (το τσάμπα όμως :O ) μαζί με κάμποσα από τα widjets του, τις εφαρμογές που το συνοδεύουν καθώς και 2-3 themes.

Οι εντυπώσεις μου από το μέγεθος και το βάθος της παραμετροποίησης του απλά δεν περιγράφονται, πραγματικά έκανα πράγματα που με το blur ήταν όνειρο θερινής νυκτός. :cool:

Όσον αφορά αυτό το κομμάτι είναι πραγματικά άψογο σαν πρόγραμμα.

 

Δυστυχώς όμως μέχρι εκεί, από εκεί και μετά άρχισαν τα όσα περιγράφω παρακάτω:

- κάποια widjets είτε δεν δούλευαν, είτε η συμπεριφορά τους ήταν το λιγότερο περίεργη.

- ξαφνικά, από το μενού χάθηκαν οι μισές εγκατεστημένες εφαρμογές που είχα περάσει, απλά δεν έβλεπε τα προγράμματα πουθενά, δηλαδή εκεί που είχα στο all applications 5 οθόνες με εικονίδια ξαφνικά έγιναν 3.:wacko:

- πολλά προγράμματα έσκαγαν με force close message και ήταν η πρώτη φορά που έκανα 5-6 επανεκκινήσεις είτε λόγο κολλήματος είτε με την προοπτική μπας και στρώσει. (δεν έστρωσε)

- ίδρωσα να βρώ τρόπο πώς να γυρίσω στο motoblur, τελικά έβαλα το home switcher που μισοδούλευε όμως καθώς έσκαγε και αυτό και όταν το κατάφερα και το γύρισα όσα εικονίδια εφαρμογών επέλεγα έπερνα μήνυμα ότι το πρόγραμμα δεν είναι εγκατεστημένα. (ευτυχώς με reboot ήρθε στα ίσια του)

 

 

Η αλήθεια είναι ότι το παίδευα για ώρες ψάχνωντας τα μενού και κάνωντας αλλαγές και δοκιμές όχι όμως τέτοιες που να δικαιολογεί τόσα προβλήματα. :(

Τελικά, μετά από ένα 8ωρο δοκιμών το απεγκατέστησα. :mad:

 

Τα παλικάρια στο τοπικό έχουν προτείνει και τον ADW, έχετε να προτείνεται εσείς κάποιον άλλο μήπως ;;;

Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το Motoblur αλλά κάποια πράγματα που είδα στις ρυθμίσεις του GO πραγματικά τα λάτρεψα.

Απλά μετά από την εμπειρία με τον GO κάπου έχω ψιλοαπογοητευτεί... :(

 

To τηλέφωνο ΔΕΝ είναι root.

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

To ανάρτησα στο τοπικό του Atrix αλλά το βάζω και εδώ θεωρώντας ότι θα το δούν περισσότεροι...

 

Τα παλικάρια στο τοπικό έχουν προτείνει και τον ADW, έχετε να προτείνεται εσείς κάποιον άλλο μήπως ;;;

Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το Motoblur αλλά κάποια πράγματα που είδα στις ρυθμίσεις του GO πραγματικά τα λάτρεψα.

Απλά μετά από την εμπειρία με τον GO κάπου έχω ψιλοαπογοητευτεί... :(

 

To τηλέφωνο ΔΕΝ είναι root.

 

Ο Go Launcher είναι ο πιό αισιόδοξος launcher. Έχει τις περισσότερες επιλογές/καινοτομίες σε σχέση με άλλους launchers αλλά μέτρια υλοποίηση. Launcher υπάρχουν πολλοί... εγώ κατέληξα μετά από πολύ καιρό και μετά από διάφορες αγορές (launcherpro,spbshell,adwEX), στον ADW Launcher EX επειδή νομίζω είναι ότι πιό γρήγορο/smooth υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τον apex launcher και ενώ έκανα και την "αντιστοίχηση" του εικονιδίου των sms με τα μηνύματα (πριν αν πάταγες τον φάκελο δεν έβγαζε τίποτα) και την συντόμευση του social hub, βλέπω ότι δεν μου εμφανίζουν ότι έχω λάβει μήνυμα (ένας κύκλος με το αριθμό των αδιάβαστων εισερχόμενων μηνυμάτων στην πάνω άκρη των συντομεύσεων). Το κάνει και σε κανέναν άλλο;;;Για να ξέρω αν είναι κανά θέμα λόγω αναβάθμισης σε ics χωρίς hard reset.

 

 

Τώρα μου έχει μείνει μόνο η μπάρα ειδοποιήσεων και η ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Ο Go Launcher είναι ο πιό αισιόδοξος launcher. Έχει τις περισσότερες επιλογές/καινοτομίες σε σχέση με άλλους launchers αλλά μέτρια υλοποίηση. Launcher υπάρχουν πολλοί... εγώ κατέληξα μετά από πολύ καιρό και μετά από διάφορες αγορές (launcherpro,spbshell,adwEX), στον ADW Launcher EX επειδή νομίζω είναι ότι πιό γρήγορο/smooth υπάρχει.

 

Συμφωνώ. Πολύ smooth ο ADW αλλά στο μόνο που lagαρει λίγο είναι στα κυλίσματα στο menu. Ίσως να φταίει το κινητό μου, λόγω hardware..;)

Link to comment
Share on other sites

'Οσον αφορά το scroll στα μενού, θεωρώ top τον launcher pro (προερχόμενος και εγώ από ADW ex) και εν συνεχεία τον 360 launcher. Απλά δυστυχώς ο launcher pro έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται εδώ και πολύ καιρό (χωρίς να υστερεί όμως θεωρώ σε κάτι σημαντικό από τους υπόλοιπους του είδους, εκτός από τη δημιουργία φακέλων φυσικά).
Link to comment
Share on other sites

'Οσον αφορά το scroll στα μενού, θεωρώ top τον launcher pro (προερχόμενος και εγώ από ADW ex) και εν συνεχεία τον 360 launcher. Απλά δυστυχώς ο launcher pro έχει σταματήσει να αναβαθμίζεται εδώ και πολύ καιρό (χωρίς να υστερεί όμως θεωρώ σε κάτι σημαντικό από τους υπόλοιπους του είδους, εκτός από τη δημιουργία φακέλων φυσικά).

 

Είναι τεράστιο κρίμα που ο developer σταμάτησε να ασχολείται.

Στην τελευταία του ανακοίνωση είχε πει πως τον ξαναγράφει από την αρχή και πως ο καινούριος θα τα σπάει.

Μάλλον όμως δεν του βγήκε και τα έχει παρατήσει τελείως.

Ακόμη τον βάζω καμιά φορά για να θυμηθώ τα παλιά. Έχει και τα καλύτερα widget. Είναι η πρώτη εφαρμογή για την οποία τα έσκασα.

Βέβαια θα ξαναπώ πως σε ταχύτητα πλέον είναι Νο2. Γιατί Νο1 είναι με τρομακτική διαφορά ο TSF...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Είναι τεράστιο κρίμα που ο developer σταμάτησε να ασχολείται.

Στην τελευταία του ανακοίνωση είχε πει πως τον ξαναγράφει από την αρχή και πως ο καινούριος θα τα σπάει.

Μάλλον όμως δεν του βγήκε και τα έχει παρατήσει τελείως.

Ακόμη τον βάζω καμιά φορά για να θυμηθώ τα παλιά. Έχει και τα καλύτερα widget. Είναι η πρώτη εφαρμογή για την οποία τα έσκασα.

Βέβαια θα ξαναπώ πως σε ταχύτητα πλέον είναι Νο2. Γιατί Νο1 είναι με τρομακτική διαφορά ο TSF...

...και το περιεργο ειναι οτι εβγαζε λεφτα, καλα λεφτα..περιεργο που το παρατησε. για μενα ηταν πρωτη επιλογη και η πρωτη που αγορασα επισης. τωρα nova..

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα ήταν ο πρώτος launcher που πέρασα. Πραγματικά πολύ καλός και φαντάσου πως θα ήταν τώρα αν ο developer είχε συνεχίσει την ανάπτυξή του. Κρίμα που τον παράτησε....
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως τον χρησιμοποιώ σαν κύριο launcher. (για τον pro λεω)

Είναι πολύ ομαλός και γρήγορος.

Τον tsf τον δοκίμασα (και τον έχω αγορασμένο) αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε.

Με χαλάει που για να πάω από τη μια οθόνη στην άλλη, πρέπει πρώτα να πάω στην προεπισκόπιση όλων των οθονών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει που για να πάω από τη μια οθόνη στην άλλη, πρέπει πρώτα να πάω στην προεπισκόπιση όλων των οθονών.

 

Αυτό δεν ισχύει μετά την τελευταία αναβάθμιση.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει μετά την τελευταία αναβάθμιση.
εχεις δικιο, με βαλατε και τον ξαναδοκιμασα. Ειναι πραγματι πολυ καλος:)

Αλλα, ακομα κατι με χαλαει....

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...