Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Ξέρει κανείς άν ο launcher pro plus υποστηρίζει δημιουργία φακέλων μέσα στο μενού του όμως? Γιατί δεν έχω βρει κάποια τέτοια επιλογή πουθενά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς άν ο launcher pro plus υποστηρίζει δημιουργία φακέλων μέσα στο μενού του όμως? Γιατί δεν έχω βρει κάποια τέτοια επιλογή πουθενά.

Απο οσο ξερω, δεν υποστηριζεται κατι τετοιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα έχω ξεχωρίσει τον go launcher και τον spb shell.

Ο 360 ξέρετε αν έχει ρύθμιση για οριζόντια ρύθμιση wallpaper?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αμα μπορω να βαλω στο sony ericcson neo v το λογισμικό της samsung η με κάποιο τροπο το TouchWiz ? και τι επιπτώσεις θα εχει μετα ?

 

Όσοι έχουμε Samsung δε μπορούμε να τον βλέπουμε κι εσύ θέλεις να τον περάσεις στο neo v?!!

Δεν σου αρέσει κανένας άλλος launcher??!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε Samsung δε μπορούμε να τον βλέπουμε κι εσύ θέλεις να τον περάσεις στο neo v?!!

Δεν σου αρέσει κανένας άλλος launcher??!

 

χαχα :p γιατι ρε παιδια τοσο χαλια ειναι :P βασικα με τρελενουν πολυ τα εικονιδια του :P υπαρχη κανενας καλος launcher που μπορω να φτιαξω δικο μου θεμα ?

εχω τον go launcher αλλα τα εικονιδια ειναι πολυ μικρα και μου την σπαει :P

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω περασα το spb shell 3d και με το home switcher δεν το βλεπει...και ετσι μπαινει το αρχικο οποτε το κλεινω και το ανοιγο...η στην αρχη ρωταει ποιο να βαλω αλλ αυτο δεν το εχει το spb shell 3d....kamoia lysh?
Link to comment
Share on other sites

χαχα :p γιατι ρε παιδια τοσο χαλια ειναι :P βασικα με τρελενουν πολυ τα εικονιδια του :P υπαρχη κανενας καλος launcher που μπορω να φτιαξω δικο μου θεμα ?

εχω τον go launcher αλλα τα εικονιδια ειναι πολυ μικρα και μου την σπαει :P

 

Και γιατί δε βάζεις άλλο θέμα στον go έχει εκατοντάδες όπως επίσης και επιλογή στις ρυθμίσεις του για το μέγεθος των εικονίδιών από μέγεθος ψειρας ως τεράστιο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω περασα το spb shell 3d και με το home switcher δεν το βλεπει...και ετσι μπαινει το αρχικο οποτε το κλεινω και το ανοιγο...η στην αρχη ρωταει ποιο να βαλω αλλ αυτο δεν το εχει το spb shell 3d....kamoia lysh?

 

Αν τον αγοράσεις κανονικά θα στον βγάλει να τον επιλέξεις...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαχα :p γιατι ρε παιδια τοσο χαλια ειναι :P βασικα με τρελενουν πολυ τα εικονιδια του :P υπαρχη κανενας καλος launcher που μπορω να φτιαξω δικο μου θεμα ?

εχω τον go launcher αλλα τα εικονιδια ειναι πολυ μικρα και μου την σπαει :P

 

Όχι απλα χαλία,οτι χειρότερο έχει μπει σε κινητο ειναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο spb shell ρε παιδια, αλλα με χαλαει που το scrolling στη λιστα των εφαρμογων δεν ειναι ομαλη.... Κριμα γιατι ειναι ωραιος και πρωτοτυπος launcher.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο spb shell ρε παιδια, αλλα με χαλαει που το scrolling στη λιστα των εφαρμογων δεν ειναι ομαλη.... Κριμα γιατι ειναι ωραιος και πρωτοτυπος launcher.

 

Βγάλε το 3δ effect και θα ομαλέψει.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το 3δ effect και θα ομαλέψει.:)

Το ιδιο ειναι.

Εχω συνηθισει απο τον launcher pro που παει μπαλα.

Τεσπα, δεν ειναι κακο, αλλα θα περιμενα κατι καλυτερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για το Note ποιον launcher προτεινεται??

 

Gnome :p

ο launcher είναι προσωπική επιλογή του καθενός επί το πλείστον.

Υπάρχουν πολλοί και για όλα τα γούστα :)

Link to comment
Share on other sites

για το Note ποιον launcher προτεινεται??

 

Επειδή η οθόνη του είναι τεράστια, θα σου έλεγα να βάλεις τον 360 που έχει μεγάλη την μπάρα:lol: και θα φαίνεται πιο ταιριαστό στο τηλέφωνο αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

μη ζητας συγγνωμη ρε :p:)

 

ADW και zeam launcher προτιμώ για το Note (και όχι μόνο).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αγόρασα τον TSF,είναι ότι ποιο συμπαγές έχω δοκιμάσει και το κυριότερο είναι ότι μου βγάζει μια αίσθηση του εργοστασιακού-μαμισιου λανσερ με την πολύ δουλειά που φαίνεται ότι έχουν ρίξει, Κάλλιστα κάποιος θα μπορούσε να πει οτι είναι σε μπετα μορφή λόγο των οι πολλών πρόσθετων που έχει,αλλά οτι βάζουν είναι ξεχωριστό και πάνω από όλα ΔΕΝ μοιάζει με κανέναν άλλον από οτι έχω φορέσει...Ευχαριστώ για την συμβουλή να τον πάρω,είναι του στυλ μου...
Link to comment
Share on other sites

καλά νέα για τους φίλους του nova launcher!! μόλις μου ήρθε mail ότι ο δημιουργός ξεκίνησε να δουλεύει την δυνατότητα δημιουργίας φακέλων στον app drawer.

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests/suggestions/2500399-allow-folders-in-app-drawer

ελπίζω να το δούμε σύντομα και χωρίς προβλήματα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έχω το Galaxy S2 και μετά από ένα χρόνο σχεδόν έιπα να αλλάξω Launcher.

Έβαλα τον Go Launcher μετά από μια σχετική έρευνα που έκανα και είμαι γενικά ευχαριστημένος από το πρόγραμμα.

Πολλές παραμετροποιήσεις και πολλά θέματα.

 

Έχω μόνο ένα προβληματάκι και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κανείς άλλος και αν ξέρει τη λύση του.

Μερικές φορές όταν πατάω στην κάτω μπάρα (Dock), που έχει το εικονίδιο κλήσης και το εικονίδιο που σε οδηγεί στις εφαρμογές,

δεν αναποκρίνεται. Πρέπει να το πατήσω 2-3 φορές μέχρι να ανοίξει.

Δεν είναι θέμα οθόνης γιατί ακούγεται το κλικ αλλά το πρόγραμμα απλά δεν ανταποκρίνεται.

Με τον TW Launcher της Sammy δεν είχα ποτέ κάτι αντίστοιχο, όλα δούλευαν ρολόι.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

Έχω το Galaxy S2 και μετά από ένα χρόνο σχεδόν έιπα να αλλάξω Launcher.

Έβαλα τον Go Launcher μετά από μια σχετική έρευνα που έκανα και είμαι γενικά ευχαριστημένος από το πρόγραμμα.

Πολλές παραμετροποιήσεις και πολλά θέματα.

 

Έχω μόνο ένα προβληματάκι και ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κανείς άλλος και αν ξέρει τη λύση του.

Μερικές φορές όταν πατάω στην κάτω μπάρα (Dock), που έχει το εικονίδιο κλήσης και το εικονίδιο που σε οδηγεί στις εφαρμογές,

δεν αναποκρίνεται. Πρέπει να το πατήσω 2-3 φορές μέχρι να ανοίξει.

Δεν είναι θέμα οθόνης γιατί ακούγεται το κλικ αλλά το πρόγραμμα απλά δεν ανταποκρίνεται.

Με τον TW Launcher της Sammy δεν είχα ποτέ κάτι αντίστοιχο, όλα δούλευαν ρολόι.

 

Ευχαριστώ!

 

Προσωπικά θεωρώ τον GoLauncher , εκπληκτικό σε παραμετροποίηση, αλλά τραγικό σε επιδόσεις και γι' αυτό προτιμώ τον LauncherPro. Αυτο που περιγράφεις είναι γενικό θέμα του Go που δεν "ακούει" όπως θα πρεπε τις εντολές και γενικώς είναι αρκετά laggy δυστυχώς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ τον GoLauncher , εκπληκτικό σε παραμετροποίηση, αλλά τραγικό σε επιδόσεις και γι' αυτό προτιμώ τον LauncherPro. Αυτο που περιγράφεις είναι γενικό θέμα του Go που δεν "ακούει" όπως θα πρεπε τις εντολές και γενικώς είναι αρκετά laggy δυστυχώς.

 

Και εγω εκει εχω καταληξει. Μονο ο launcher pro ειναι πραγματικα smooth και γρηγορος , αν και θελει μια μικρη βελτιωση στο screen preview που μερικες φορες λαγκαρει. Δυστυχως, λογω γενικοτερης αποδοσης δεν μπορω να τον αλλαξω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, οπως εχετε πολλοι καταλαβει, ο καθε laumcher λειτουργει διαφορετικα σε καθε συσκευη.Αυτος ειναι ο λογος που ο καθενας ''υποστηριζει'' εναν συγκεκριμενο.

Παιζει ρολο ο επεξεργαστης, η αναλυση οθονης ακομα και τα widgets της καθε εταιριας.

 

Εδω ενα χρησιμο thread με ολους τους διαθεσιμους launchers μαζεμενους για να δοκιμασετε και να καταληξετε...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εκει εχω καταληξει. Μονο ο launcher pro ειναι πραγματικα smooth και γρηγορος , αν και θελει μια μικρη βελτιωση στο screen preview που μερικες φορες λαγκαρει. Δυστυχως, λογω γενικοτερης αποδοσης δεν μπορω να τον αλλαξω.

 

Φακέλους στις εφαρμογές μπορούμε να κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...