Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

ναι με τη μπαταρια υπαρχει θεμα..απλα ο leuteris23 εχει defy απλο (οποτε δεν εχει τετοιο προβλημα) και ms2ginger δεν μπορει να περασει γιατι το greenbread που εχει βγαλει ο walter ειναι για cee froyo.

 

Τελικά πέρασα την cm7.2 :) κ ότι update της κάνω χωρίς να χάνω τις εφαρμογές θα κάκω wipe cache κ wipe dalvik cache ;) thanks!Αυτό το κινέζικο sbf αρχείο που περάσα στην αρχή froyo δεν ήταν?Το λέω επειδή απαντάς στον @papathvas ότι η ms2ginger είναι για froyo.Ρωτάω για να μπαίνω στο κλίμα σιγά σιγά με το defy επειδή προέρχομαι από galaxy 3 με τις φοβερές rom του Kyrillos 13 :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

o walter εχει βγαλει την ms2ginger και για froyo και για gb.το θεμα ειναι οτι οσοι εχουν το απλο ντεφι με green lens για να παιξει η καμερα χρειαζονται το greenbreadmod που εχει φτιαξει ειδικα ο walter.απο ολες τις δοκιμες ομως που εχουν γινει κατα καιρους το greenbread λειτουργει σωστα μονο οταν η ρομ που εχεις σαν βαση ειναι η froyo 177(nordic) ή froyo 179(cee)...εσυ εχεις chinese froyo ομως..:(
Link to comment
Share on other sites

o walter εχει βγαλει την ms2ginger και για froyo και για gb.το θεμα ειναι οτι οσοι εχουν το απλο ντεφι με green lens για να παιξει η καμερα χρειαζονται το greenbreadmod που εχει φτιαξει ειδικα ο walter.απο ολες τις δοκιμες ομως που εχουν γινει κατα καιρους το greenbread λειτουργει σωστα μονο οταν η ρομ που εχεις σαν βαση ειναι η froyo 177(nordic) ή froyo 179(cee)...εσυ εχεις chinese froyo ομως..:(

 

Κατάλαβα!Το cee ή το nordic πρέπει να σημαίνουν ζώνες πχ ευρώπης,αμερικής....κτλ.Οκ όμως!Απ'το τίποτα που δεν είχα έχω τώρα,χάρις εσένα,ένα full working defy με cm 7.2!!Κάθε φορά θα το λέω...Να'σαι καλά saltofx_v :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξαφνικά το τηλέφωνο δεν ακούει και δεν μιλάει παρά μονο σε ανοικτή ακρόαση!

Εκτός από το να το πάω στην motorola υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω(σε περίπτωση που το έχει αντιμετωπήση κάποιος και είχε αποτέλεσμα)?

 

ΥΓ. Την μια στιγμή μιλούσα και μετά από περίπου 1 ώρα έγινε αυτό που έγινε!

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων, εχω βγάλει την μπαταρία και διάφορα τέτοια αλλά δεν εγινε τίποτα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις το κλασικο πρβλημα με το ακουστικο(που μαλλον αυτο εχεις δλδ)?αν ναι τοτε πας αναγκαστικα service!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ξαφνικά το τηλέφωνο δεν ακούει και δεν μιλάει παρά μονο σε ανοικτή ακρόαση!

Εκτός από το να το πάω στην motorola υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω(σε περίπτωση που το έχει αντιμετωπήση κάποιος και είχε αποτέλεσμα)?

 

ΥΓ. Την μια στιγμή μιλούσα και μετά από περίπου 1 ώρα έγινε αυτό που έγινε!

Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων, εχω βγάλει την μπαταρία και διάφορα τέτοια αλλά δεν εγινε τίποτα!

Ευχαριστώ!

 

Μάλλον το πρόβλημα με το ακουστικό σου παρουσίασε. Δεν αργεί στο σέρβις η αντικατάσταση.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, προσπαθω να αναβαθμισω το λειτουργικο του τηλεφωνου. Ειτε απο την συσκευη ειτε απο το site με ενημερωνουν οτι δεν υπαρχει κατι νεοτερο. Η υπαρχουσα εκδοση ειναι η 2.2.2. Υπαρχει οντως νεοτερη? Αν ναι που μπορω να την βρω? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, προσπαθω να αναβαθμισω το λειτουργικο του τηλεφωνου. Ειτε απο την συσκευη ειτε απο το site με ενημερωνουν οτι δεν υπαρχει κατι νεοτερο. Η υπαρχουσα εκδοση ειναι η 2.2.2. Υπαρχει οντως νεοτερη? Αν ναι που μπορω να την βρω? Ευχαριστω.

 

Νεώτερη επίσημη έκδοση μετά τη 2.2.2 όχι η Motorola έχει ανακοίνωσει ότι έχει εγκαταλείψει την υποστήριξη.από κει και πέρα μέσω xda μπορείς να περάσεις την εξαιρετική και τελειοποίημενη πλέον 2.3.7 είτε cm7 είτε miui και είμαστε stand by για android 4 μιας και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα φουλ λειτουργικό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ρουταρε το κινητό σου αν δεν το έχεις κάνει είδη εγκατέστησε 1-2 εφαρμογες απο το Μαρκετ/play η πρώτη λέγεται 2init και η δεύτερη "my Backup root"

και με την δεύτερη παίρνεις αντίγραφα όλων των εφαρμογών με τα δεδομένα τους και οι 2 είναι δωρεαν και αν δεν έχεις είδη λογαριασμό΄gmail φτιάξε και συνχρωνισέτο

για να έχεις αντίγραφω για επαφές κλπ

και 2 -3 ρομ αξίζουν να της δοκιμάσεις

1)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1033654

σε αυτή λοίπουν οι εφαρμογές της google και θα της κατεβάσεις μαζί με την ρομ

 

2)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1161110

και σε αυτή είναι πλήρης κατα πρωσοπική άποψη η καλύτερη γιατί αλλάζεις τα πάντα από γραματοσειρές μέχρι όντι μπορεί να φανταστεις

και μπόρεις να πάρεις και μια ιδέα από ICS κατεβάζωντας την HybridICS (GB) version

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!!

Πήγα το τηλέφωνο στην motorola και η εξυπηρέτηση ήταν άψογη!!!

Πήρα το τηλέφωνο σε μισή ώρα με καινούργιο ακουστικό!

Οι άνθρωποι εκεί είναι ενημερωμένοι για το πρόβλημα και δεν χρειάζεται πολύ κουβέντα!

Ευγενικοί και χαμογελαστοί! Μου έκανε εντύπωση (καλή)!

Link to comment
Share on other sites

Πτωση απο τα δυο μετρα και εσπασε η οθονη!! τελεια! με κλυπτει η εγγυηση?? (χλωμο το κοβω)

εχει κανεις σχεδια για να την αλλαξω μονος? (η lcd εσπασε το digitizer δουλευει μια χαρα!!)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν σε καλυπτει η εγγυηση..παραγγελνεις μια οθονη απο ebay και την αλλαζεις μονος....υπαρχουν πολλα βιντεακια στο Youtube που δειχνουν βημα βημα την διαδικασια!
Link to comment
Share on other sites

τι καταλαβαίνετε οταν η ενταση του ακουστικού στο bluetooth είναι πολύ χαμηλη, με δοκιμη και απο δεύτερο ακουστικό με χειρότερο αποτέλεσμα....

φαινόμενο που το παρατηρω περίπου 10 μέρες,

λετε να είναι θέμα ρομ? ;έχω τώρα , wajkIUI hybrid...

εννοείται οτι η ενταση στις κλήσεις είναι ανεβασμένες, έχω και το volume control+

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

τι καταλαβαίνετε οταν η ενταση του ακουστικού στο bluetooth είναι πολύ χαμηλη, με δοκιμη και απο δεύτερο ακουστικό με χειρότερο αποτέλεσμα....

φαινόμενο που το παρατηρω περίπου 10 μέρες,

λετε να είναι θέμα ρομ? ;έχω τώρα , wajkIUI hybrid...

εννοείται οτι η ενταση στις κλήσεις είναι ανεβασμένες, έχω και το volume control+

 

ένταση συστήματος;

ένταση bluetooth;

από τις ρυθμίσεις και όταν είναι συνδεμένο το ακουστικό καθώς και στα ρυθμιστικά της συσκευής σού

αν και έχω την stable ICS(GB) και δεν έχω πρόβλημα αυτή που έχεις εσύ είναι beta που έχει διάφορα θέματα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

ένταση συστήματος;

ένταση bluetooth;

από τις ρυθμίσεις και όταν είναι συνδεμένο το ακουστικό καθώς και στα ρυθμιστικά της συσκευής σού

αν και έχω την stable ICS(GB) και δεν έχω πρόβλημα αυτή που έχεις εσύ είναι beta που έχει διάφορα θέματα

 

είναι όλα ανεβασμένα με συνδεμένο το κινητό...

εχω την 2,2,24 HybridICS

η stable είναι η 2,3,16 stable (gb)

για να κάνω μετάβαση με απλο wipe cache/dalvic παω?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα...εγω εχω βαλει την ρομ του Wajkiui .δεν εχω παραπονο παει καλα και ανετα το defy μου.αλλα δεν μου αρεσει-βολευει που δεν εχει το να πατας το κουμπακι που σε βγαζει στην λιστα με ολλα αυτα που εχεισ κατεβασμενα ετσι ωστα να διαλεγεισ τι συντομευσεισ θα βαλεισ στισ καρτελεσ σου και οχι να εχει στανταρ καποια,υπαρχει τετοια δυνατοτιτα και δεν το εχω δει μηπωσ?η cm 7 ή cm9 εχουν αυτο που θελω?ελπιζω να καταλαβατε τι ακριβως εννοω ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο που θελεις ειναι ενας launcher!!!εχει παρα πολλους στο μαρκετ.

αν βαλεις launcherpro βαλε τον modded που εχει βγαλει ειδικα για τη ρομ του ο

wajk launcherpro

 

επισης εχω δοιμασει και τον 360 launcher και μαρεσε παρα πολυ!πολυ smooth και εχει οτι χρειαζεσαι 360 launcher

 

και αυτο το λινκ το βαζω για να χαθεις λιγο....http://androidforums.com/android-applications/404459-big-list-home-launchers.html

ολοι ή σχεδον ολοι οι launcher που κυκλοφορουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας φιλοι μου!

Εχω το Motorola Defy σχεδον ενα χρονο και σημερα χαλασε το ακουστικο. :mad:

Οποιος μου κανει κληση και παταω "απαντηση" δεν ακουγετε τιποτα απο το ακουστικο. Οταν ειναι σε ανοιχτη ακροαση μονο τοτε μπορω να τον ακουσω. Η συσκευη 2 χρονια εγγυηση δεν εχει;

Λογικα οπως σε ολες τις συσκευες που ειναι μεσα στην εγγυηση δεν θα γινει αντικατασταση; Σκεφτομαι να ξεκινησω απο το καταστημα που εγινε η αγορα με την αποδειξη.

Δεν εχω ξανασχοληθει με service motorola στην ελλαδα και εξυπηρετηση οποιος μπορει ας πει μια γνωμη.

 

Τελος, νομιζω και καποιος αλλος απο εδω μεσα ειχε προβλημα με το ακουστικο ή κανω λαθος; :worry:

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Όλη η πρώτη παρτίδα είχε πρόβλημα..οι περισσότεροι έχουμε αλλάξει ακουστικό.μην μπλεξεις με μαγαζιά.το πας μόνος σου στο service και το περνεις μέσα σε μια ώρα πίσω.αν δεν μένεις Αθήνα το στέλνεις με courier και στο στέλνουν πίσω δωρεάν ξανά με τον ίδιο τρόπο

 

Sent from my MB526 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλη η πρώτη παρτίδα είχε πρόβλημα..οι περισσότεροι έχουμε αλλάξει ακουστικό.μην μπλεξεις με μαγαζιά.το πας μόνος σου στο service και το περνεις μέσα σε μια ώρα πίσω.αν δεν μένεις Αθήνα το στέλνεις με courier και στο στέλνουν πίσω δωρεάν ξανά με τον ίδιο τρόπο

 

Sent from my MB526 using Tapatalk

 

Και εσυ εχεις κανει αλλαγη ακουστικου;

Αν το παω στο καταστημα οπου το αγορασα θα το στειλει το service;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

θα το στειλει αλλα τζαμπα θα χρονοτριβησεις......οι περισσοτεροι παλιοι με ντεφι σε αυτο το φορουμ εχουμε αλλαξει ακουστικο...το προβλημα ειναι γνωστο και λυνεται πολυ ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

θα το στειλει αλλα τζαμπα θα χρονοτριβησεις......οι περισσοτεροι παλιοι με ντεφι σε αυτο το φορουμ εχουμε αλλαξει ακουστικο...το προβλημα ειναι γνωστο και λυνεται πολυ ευκολα.

 

Μαλιστα, οσοι κανατε αλλαγη ακουστικου χασατε επαφες, ρυθμισεις κλπ ή οχι;

Με εργοστασιακες σας δοθηκε πισω;

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

κανε ενα μπακ απ καλυτερα.. εγω οταν το ειχζα στειελι για αλαγη μου κανανε και αναβαθμηση χωρισ να τουσ πω τιποτα..οποτε κανε κρατισε τα να εχεισ το κεφαλι σου σιγουρο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...