Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

παιδια απο ποιοτητα ηχου πωç παει??? ειναι καλο το ακουστικο??? ενδιαφερομαι να το αγορασω και θα το χρησιμοποιω πολυ σαν portable music player...

 

μηπως μπορει να μου απαντησει καποιοσ.....?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως μπορει να μου απαντησει καποιοσ.....?

 

Δεν ξερω τα δικα σου γουστα, αλλα ο ηχος ακουγεται καθαρα και δυνατα. Προσωπικα εμενα με καλυπτει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου απαντησει καποιοσ.....?

 

Έχει αρκετά δυνατό αλλά όπως και να το δεις είναι υποκειμενικό αυτό.Πάντως έχει equalizer στις ρυθμίσεις του.

 

Sent from my MOTO Defy :-)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

η ποιοτητα με ενδιαφερει κυριως.... θα μπορουσε να συγκριθει η ποιοτητα ηχου και με του iphone??? και με τα ακουστικα τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες ...

Σχετικά με το θέμα μικροφωνισμού(Ηχώ) και τα την διάρκεια της κλήσης εγώ έχω να πώ το εξής....

Πρώτον-> πρίν πάρω το defy είχα το Nokia 6500shlide με το οποία δέν είχα πρόβλημα με καμία ηχώ, αλλά τον τελευταίο καιρό όχι συχνά άκουγα την φωνή μου πολύ αχνά όταν μιλούσα με την κοπελιά η οποία έχει What’s up όπως και εγώ.

Δεύτερον -> Όταν πήρα το Defy όταν μιλάω πάλι με την κοπελιά ακούω την ηχώ της φωνής ποιο δυνατά σε σχέση με πρίν με τον ίδια ένταση της φωνής μου και όσο ποιο δυνατά μιλάω τόσο ποιο έντονα ακούγεται.

Τρίτον-> Το φαινόμενο αυτό το έχω παρατηρήσει μόνο στο what’s up αριθμό της κοπελιάς μιας που γνωρίζω μόνο αυτήν με what’s up σε άλλους αριθμούς δεν το έχω παρατηρήσει να συμβαίνει....

Συμπέρασμα:

1) φταίει το δίκτυο της cosmote what’s up?

2)Φταίει η συσκευή της κοπελιάς, Nokia είναι δεν θυμάμαι μοντέλο?

3)Φταίει η δική μου συσκευή defy?

Το σίγουρο είναι ότι δεν γνωρίζω και το άλλο σίγουρο είναι ότι όσο και να γκαρίζεις δέν πρέπει να ακούγετε η φωνή σου τάχα ότι είναι χαρακτηριστικό των crystaltalk συσκευών αν τότε ισχύει αυτό! Ή είναι bug του συστήματος αυτού ή αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα νεκρο μικροφωνο εδω. ξερετε ποσο καιρο το κραταει η αντιπροσωπεια; πιεση για αντικατασταση και οχι επισκευη εχει καποιο νοημα; απο γερμανο αγορασμενο..

PS τα νευρα μου παντα κατι πρεπει να χαλαει:hunter:

 

κανενας συμπασχοντας;;

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

κανενας συμπασχοντας;;

 

Φίλε μου αν όλα δουλεύουν όλα "ρολόι" για μένα είναι καλύτερο να στο επισκευάσουν απο το να στο αντικαταστήσουν, γιατί παίζει το ενδεχόμενο να έχεις το ίδιο θέμα όπως ανέφερε και κάποιος άλλος. Αν δεν κάνω λάθος για επισκευή θα στο κρατήσουν 2 εργάσιμες μέρες.

Κάν τους και ένα τηλ σε αυτούς τους αριθμούς

Τηλ: 2109902582 - 21099952742 - 2106621035

και ρώτα ότι απορία έχει ;-)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα!

Εχω κατεβασει 2 music players (συγκεκριμενα τους MixZing και 3). To προβλημα που παρατηρησα ειναι οτι καθως παιζει ενα τραγουδι μετα απο 3-4 λεπτα σταματαει την αναπαραγωγη απο μονο του. Με τον Player του κινητου κανενα προβλημα. Αλλαξα προγραμμα μονο και μονο γιατι δεν με πολυβολευει αυτος του DEFY. Και ο player του DEFY δεν εμφανιζει ή τουλαχιστον δεν εχω βρει εγω να εμφανιζει τα εξωφυλλα των δισκων. Εχετε να προτεινετε καποιον αλλον player ή καμια λυση στο προβλημα;

 

Βασικα το εχω παρατηρησει και με αλλους players τελικα που εχω κατεβασει απο το μαρκετ. Ξερει κανεις τιποτα για να βοηθησει; Κλεινει απο μονο του οποιο προγραμμα παιζει μουσικη μετα απο 3-4 λεπτα. Θα τρελλαθω!!!

 

 

Ευχαριστω!!!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο το Market το Album Art Grabber το οποιο σου κατεβαζει αυτοματα τα εξωφυλλα των δισκων.

 

Κατ'αρχην ευχαριστω για την βοηθεια, αλλα το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι αυτο με το οτι οσους players και αν εχω βαλει μετα απο 3-4 λεπτα αναπαραγωγης σταματαει να παιζει μουσικη. Τοσο αν επιλεξω πχ μονο ενα τραγουδι οσο και αν τα βαλω σε μια playlist. Ξεκιναει να παιζει και ξαφνικα σταματαει χωρις να πηγαινει στο επομενο. Το θεμα με τα εξωφυλλα το κανει τελικα στον player του DEFY, μιας και απο τα 6 αλμπουμ που εχω μεχρι στιγμης στο κινητο με 6 διαφορετικα εξωφυλλα για καθε αλπμουμ, εμφανιζει το εξωφυλλο ενος αλμπουμ σε ενα μονο τραγουδι του συγκεκριμενου αλμπουμ. Στα υπολοιπα τραγουδια εμφανιζει μονο το CD του player. Δηλαδη κανενας εδω μεσα δεν εχει βαλει καποιον αλλον Player και να του παρουσιαζει το ιδιο προβλημα; Παιζει συνεχομενα τα τραγουδια χωρις να τα κοβει;

Link to comment
Share on other sites

Το Winamp το εχεις δοκιμασει?

 

Αυτο εχω τωρα τελευταια και αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. Αυτο που καταλαβα (αν εχει βαση βεβαιως) ειναι πως οταν μπει σε κατασταση εξοικονομισης ενεργειας τοτε το κανει αυτο και σταματαει το τραγουδι. Το δοκιμασα στο Winamp και οταν πηγαινε να κλειδωσει η συσκευη παταγα μια στην οθονη για να μην μπει σε κατασταση αναμονης και το τραγουδι δεν κοπηκε καθολου. Προχωρησε και στο επομενο και ολα καλα. Το θεμα ειναι αν πρεπει να παιζει ετσι ή αν παιζει κατι αλλο με εφαρμογες, την συσκευη ή δεν ξερω κι γω τι αλλο.

 

Δηλαδη εσυ φιλε μου αν εχεις το Winamp παιζει κανονικα την playlist σου χωρις να σταματαει και με τν εξοικονομιση ενεργειας;

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα που αναφερω παρατηρησα οτι οταν παω Ρυθμισεις - Ηχος και Εικονα - (πεδιο) Ρυθμισεις προβολης - Ληξη οριου χρονου οθονης και επιλεξω Ποτε με χρονικο οριο παιζει κανονικα την λιστα μου χωρις να σταματαει καθολου. Η προεπιλεγμενη επιλογη ηταν 30 δευτερολεπτα και μολις επαιζε ενα κομματι στα 3-4 λεπτα σταματουσε η αναπαραγωγη τελειως και επρεπε να την ξανααρχισω απο την αρχη. Το θεμα ειναι οτι ναι μεν παιζει ετσι οπως το ζηταω αλλα αμα ειναι συνεχεια ανοιχτη η συσκευη και δεν αδρανοποιειται θα ρουφαει σαν τρελο την μπαταρια.

 

Το εβαλα και στην επιλογη 1 λεπτο που δινει και παλι διακοπτει το τραγουδι. Παρατηρησα οτι την ωρα που κοβει την αναπαραγωγη, ξεκλειδωνω την συσκευη και παω να δω τις εφαρμογες που τρεχουν και δεν την εχει μεσα. Πραγμα που σημαινει οτι την τερματιζει τελειως την εφαρμογη. Δεν μενει ανοιχτη ουτε καν στο παρασκηνιο. Πολυ παραξενο ρε ... !!!! Θα σκασω με αυτο το προβλημα.... ουφ!

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω στο 1 λεπτο και δεν εχει κανενα προβλημα..παιζει κανονικα ο player

μηπως χρησιμοποιεις κανενα task killer?

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

εγω το εχω στο 1 λεπτο και δεν εχει κανενα προβλημα..παιζει κανονικα ο player

μηπως χρησιμοποιεις κανενα task killer?

 

10000000000000 Ευχαριστω ρε φιλε μου! Ειχα ξεχασει οτι στον task killer ειχα επιλεξει να κανει kill καθε 3 λεπτα! Να εισαι καλα με ξεμπλοκαρες τελειως!

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια σας . Για να κανω εξοικονομηση μπαταριας τι πρεπει να εχω 3g 2g ή αυτοματο στο μενου των δικτυων?Χρησιμοποιω λιγο το data . Αν το εχουμε αυτοματο ειναι καλυτερα για την μπαταρια ?Υπαρχει καποια εφαρμογη για την εναλλαγη ή να βαλω το αυτοματο ?
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.Θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή camera zoom fx,την αγόρασα γιατί έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν δουλεύει καθόλου στο defy.Ανοίγει το πρόγραμμα χωρίς όμως να έχω εικόνα από τον φακό της κάμερας και μετά από λίγο βγάζει αναγκαστική διακοπή.Εχω stock rom 2.34.Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.Θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή camera zoom fx,την αγόρασα γιατί έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν δουλεύει καθόλου στο defy.Ανοίγει το πρόγραμμα χωρίς όμως να έχω εικόνα από τον φακό της κάμερας και μετά από λίγο βγάζει αναγκαστική διακοπή.Εχω stock rom 2.34.Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα;

 

Ναι όντως εχουν προβλημα, στις froyo εκδοσεις ομως εχει λυθει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους.Θέλω να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κανείς την εφαρμογή camera zoom fx,την αγόρασα γιατί έχει πολλές δυνατότητες αλλά δεν δουλεύει καθόλου στο defy.Ανοίγει το πρόγραμμα χωρίς όμως να έχω εικόνα από τον φακό της κάμερας και μετά από λίγο βγάζει αναγκαστική διακοπή.Εχω stock rom 2.34.Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα;

 

Το πρόβλημα έχει διορθωθεί στην τελευταία αναβάθμιση. Κάνε την αναβάθμιση και θα δουλεύει τέλεια. Στην έκδοση που είσαι τώρα δε θα δουλέψει και κανένα άλλο πρόγραμμα που χρησιμοποιεί την κάμερα, όπως scanner και άλλα camera fx προγράμματα. Όλα δουλεύουν κανονικά στην 2.51

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει μαθει κανεις ποτε θα βγει το android 2.2 για το μοτορολα ντιφαι η ακομα και το 2.3!!γιατι το εχω δει σε αλλες μαρκες κινητον το 2.3 και ξερνερωσα με την μοτορολα..
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει μαθει κανεις ποτε θα βγει το android 2.2 για το μοτορολα ντιφαι η ακομα και το 2.3!!γιατι το εχω δει σε αλλες μαρκες κινητον το 2.3 και ξερνερωσα με την μοτορολα..

 

Για την 2.2 περιμενουμε μεχρι αρχες καλοκαιριου να ερθει. Για την 2.3, αν δεν κανω λαθος και χωρις να θελω να σε παραπληροφορισω, νομιζω πως δεν δεχεται το DEFY την αναβαθμιση σε 2.3!

Link to comment
Share on other sites

Για την 2.2 περιμενουμε μεχρι αρχες καλοκαιριου να ερθει. Για την 2.3, αν δεν κανω λαθος και χωρις να θελω να σε παραπληροφορισω, νομιζω πως δεν δεχεται το DEFY την αναβαθμιση σε 2.3!

καλα εδω την πηρε το x10 mini δεν θα την παρει το ντιφαι ελεος ρε ****το

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

καλα εδω την πηρε το x10 mini δεν θα την παρει το ντιφαι ελεος ρε ****το

Δεν την πηρε απο την SonyEricsson αλλα απο developers, που σημαίνει παπαλα η εγγύηση!

Δηλαδη τι κερδιζεις με το 2.3 σε σχεση με το 2.2;

Μην μπαινεις στο τρυπακι, ειναι απλα παιχνιδια μαρκετινκ...:ninja:

Οι πιο πολλοι απο εδω μεσα την 2.2 εχουν στο Defy τους!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

...και εμείς με την φιλανδική froyo δεν μας καλυπτει η εγγυηση ετσι δεν είναι???

 

κάτι άσχετο : το "Η" ή το "Ε" στο δίκτυο στο status bar τι ακριβώς σημαίνουν?

ποιό έχει καλύτερη κάλυψη?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

...και εμείς με την φιλανδική froyo δεν μας καλυπτει η εγγυηση ετσι δεν είναι???

 

κάτι άσχετο : το "Η" ή το "Ε" στο δίκτυο στο status bar τι ακριβώς σημαίνουν?

ποιό έχει καλύτερη κάλυψη?

το "H" ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει. ειναι πιο γρηγορο και απο το 3g.

το "Ε" ειναι αναμεσα στο gprs (G) Και στο 3g.

Το "Ε" ειναι δηλαδη πιο αργο απο το 3g και πιο γρηγορο απο το G.

 

αν εχεις ορεξη για διαβασμα, ριξε μια ματια :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_device_bit_rates#Mobile_telephone_interfaces

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω εξοικονομηση μπαταριας τι πρεπει να εχω 3g 2g ή αυτοματο στο μενου των δικτυων? Αν το εχουμε αυτοματο ειναι καλυτερα για την μπαταρια ?Υπαρχει καποια εφαρμογη για την εναλλαγη ή να βαλω το αυτοματο ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν την πηρε απο την SonyEricsson αλλα απο developers, που σημαίνει παπαλα η εγγύηση!

Δηλαδη τι κερδιζεις με το 2.3 σε σχεση με το 2.2;

Μην μπαινεις στο τρυπακι, ειναι απλα παιχνιδια μαρκετινκ...:ninja:

Οι πιο πολλοι απο εδω μεσα την 2.2 εχουν στο Defy τους!

 

δεν γινεται να περασουμε την παλαιοτερη ρομ και να χουμε παλι εγγυηση???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...