Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως μπορω να σωσω τα shsh σε ξεχωριστο μερος του υπολογιστη μ για να τα εχω για σιγουρια ; εχω μονο το timy umbrella

 

Κατέβασε απο Cydia το ishsh it και μέσω αυτού θα κανείς την Δουλεια σου μια Χαρα;)

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Δημήτρη για την επισήμανση σχετικά με την αυτονομία της συσκευής στην 4.3.2. Η αλήθεια είναι ότι και Εγώ παρατηρώ μια αισθητή βελτίωση της αυτονομίας από την στιγμή που εγκατέστησα την 4.3.2. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το untether Jailbreak για την 4.3.2 ΚΑΙ για το iPhone 4!!!!

 

εδω!!

 

https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.6rc14.zip?attredirects=0

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το untether Jailbreak για την 4.3.2 ΚΑΙ για το iPhone 4!!!!

 

εδω!!

 

https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.6rc14.zip?attredirects=0

 

ευτυχως που υπαρχουν αρκετα "ψαρια" για να δοκιμασουν 1οι Γιωργο για εμας :lol:

 

δεν ακουγονται καλα νεα...θα προτεινα να περιμενετε οσοι δεν το εχετε αναγκη ακομη λιγο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

στο 3GS προς το παρων κανενα προβλημα μετα το jailbreak ολα πανε κανονικα προς το παρων οι απαραιτητες εφαρμογες δουλευουν καλα
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που υπαρχουν αρκετα "ψαρια" για να δοκιμασουν 1οι Γιωργο για εμας :lol:

 

δεν ακουγονται καλα νεα...θα προτεινα να περιμενετε οσοι δεν το εχετε αναγκη ακομη λιγο ;)

 

εγω το εχω βαλει στο iphone 4 μου και παει μια χαρα! Δεν βλεπω καποιο προβλημα...:p

 

Με το iPad τα εχω βρει σκουρα που ενω του περναω 4.3.2, δεν κανει shutdown αλλα reboot...:lol::lol: χωρις να εχω τρεξει JB...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Bασικα βλεπω στο cydia SHSH: iOS 4.2.1+ αυτο πρεπει να αλλαξει και να δειχνει πλεον 4.3.2 ??

 

λογικα θα γινει και αυτο με τον καιρο...

Ετοιμο και το iPad με 4.3.2 :)

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα γινει και αυτο με τον καιρο...

Ετοιμο και το iPad με 4.3.2 :)

 

Ελα καλοριζικος και συ... χεχε λοιπον .. αν κανω jb οχι για tweaks κτλ αλλα πιο πολυ για εφαρμογες που δεν θελω να πληρωνω προς το παρων βλεπω οτι παει το ολο τηλεφωνο πιο γρηγορα απο οτι ειχα την 4.2 jb.....στο θεμα της μπαταριας θα δουμε απο τις επομενες μερες ... ..

 

ολα καλα τελεια τωρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω μαι χάρη μου έχει δώσει ενας φίλος το iphone του 3gs και θελει να του το "σπασω" εχει την 4 έκδοση και θελω να του περάσω την 4.3.1 και οχι την 4.3.2 που μου ζητα να κανει update μεσω του itunes, πως θα κανω install την 4.3.1 ?
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει να στηνω. Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα στο iphone4

 

Ελπίζω σε βελτίωση της μπαταρίας.

Ειδικά όταν είμαι Ελλάδα η μπαταρία μου, παρουσιάζει πτώση λόγο του πολυ κακού σήματος. Με τόσες λίγες κεραίες στην Αθήνα είναι λογικο.

 

Θα επανέλθω με νεότερα. Ζαχαρακη εγω δεν ακούω όσα γράφουν. Προτιμώ να δοκιμάσω μόνος μου. Είναι τόσοι άσχετοι που αποδίδουν λάθη η προβλήματα απο tweaks στο JB, που δεν μπορω να τους εμπιστευω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οπως θα γνωριζετε πλεον η apple εχει μπλοκαρει τον server της Cydia και δεν γινεται να κρατηθει εκει το SHSH μας.

 

Αυτο μπορει να γινει ευκολα μεσω του Tiny Umprella η της εφαρμογης απο το Cydia iSHSHit

Διαβαστε τις οδηγιες:

 

http://www.imagehosting.gr/out.php/i1536703_img-0005.png http://www.imagehosting.gr/out.php/i1536704_img-0003.png http://www.imagehosting.gr/out.php/i1536705_img-0006.jpg

 

Και εδω περισσοτερα απο τον Ζαχαράκη

http://www.mmus.us/forum/showthread.php?t=15224

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

βρήκα τελικα το firmware 4.3.1 αλλα πως το κανω install?

 

Διαβασε αυτο τον οδηγο. Θα ακολουθησεις την διαδικασια.

Πιστευω οτι ηδη ειναι μπλοκαρισμενη πλεον η 4.3.1 απο την apple και δεν μπορεις να την περασεις παρα μονο με downgrade και εφοσον υπαρχει κρατημενο SHSH

 

Ειναι με πολυ παλιο ios το συγκεκριμενο iphone και δεν μου εχει ξανατυχει. Ποιος ο λογος να μην θελει να παει στην 4.2.3 ;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να την περασεις παρα μονο με downgrade και εφοσον υπαρχει κρατημενο SHSH

 

Kωστα ειτε upgrade ειτε downgrade, αν υπαρχουν τα SHSH κρατημενα, τοτε γινεται

ακριβως με τον ιδιο τροπο. Ισχυουν και για τα τις δυο κατευθυνσεις, το εχω δοκιμασει

και ανεβηκα κανονικα τουλαχιστον δυο μηνες αφοτου ειχε σταματησει να υπογραφει η apple.

Δεν βοηθαει τον φιλο μας απλα στο αναφερω μηπως σου χρειαστει καποια φορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω μαι χάρη μου έχει δώσει ενας φίλος το iphone του 3gs και θελει να του το "σπασω" εχει την 4 έκδοση και θελω να του περάσω την 4.3.1 και οχι την 4.3.2 που μου ζητα να κανει update μεσω του itunes, πως θα κανω install την 4.3.1 ?

 

Κατεβασε την 4.3.1 για το 3gs .. Και δεν θα πατησεις update θα πατησεις shift+restore δινει που ειναι η 4.3.1 που κατεβασες και γινεται κανονικα.. Αλλα αφου εχεις σβησει απο το host file την γραμμη που γραφει για την apple.. Tο host file το βρησκεις c:\windows\system32\drivers\etc και μετα τρεχεις το itunes και κανεις αυτο που σου γραφω ποιο πανω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, τελικά του πέρασα εχθές την 4.3.2 αλλά πάω να κάνω το redsn0w_win_0.9.6rc14 και μου λεει τα εξης

http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/439c9e0e.jpg

που ακριβώς βρίσκω την εβδομάδαω παραγωγής? Πήγα στις ρυθμίσεις μετά πληροφορίες και μετα που είναι?

 

και τι ακριβώς πρέπει να κάνω μετά?

 

Έλεγα να ανεβάσω το prtSc των ρυθμίσεων του κινητου αλλά νομίζω πως δεν πρεπει να βγει δημόσια το serial num ή δεν υπάρχει θέμα?

Edited by stakas86
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

δες το 4+5 ψηφιο του serial στο κουτι του,θα περασω και εγω το απογευμα την 4.3.2 η 4.3.1 μου lagαρε αρκετα (?)

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια, τελικά του πέρασα εχθές την 4.3.2 αλλά πάω να κάνω το redsn0w_win_0.9.6rc14 και μου λεει τα εξης

http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/439c9e0e.jpg

που ακριβώς βρίσκω την εβδομάδαω παραγωγής? Πήγα στις ρυθμίσεις μετά πληροφορίες και μετα που είναι?

 

και τι ακριβώς πρέπει να κάνω μετά?

 

Έλεγα να ανεβάσω το prtSc των ρυθμίσεων του κινητου αλλά νομίζω πως δεν πρεπει να βγει δημόσια το serial num ή δεν υπάρχει θέμα?

 

Αν πατησεις οχι θα ξεκινησει να γινει το jb αλλα θα σου βγαλει οτι δεν γινεται γιατι θα εχεις την νεα baseband αρα πατας ναι

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα γνωριζετε πλεον η apple εχει μπλοκαρει τον server της Cydia και δεν γινεται να κρατηθει εκει το SHSH μας.

 

Αυτο μπορει να γινει ευκολα μεσω του Tiny Umprella η της εφαρμογης απο το Cydia iSHSHit

Διαβαστε τις οδηγιες:

 

 

 

με το iSHSHit δεν μπορει να τα κρατησει επισης το δοκιμασα ... τι διαολο γινεται

Link to comment
Share on other sites

Πολυ βολικο το isshit οντως ευχαριστουμε κωστα-δημητρη

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη φαίνεται η διαχείριση της μπαταρίας απο την 4.3.2

Την έχω απο την πρώτη μέρα στο iPad, αλλα εκει δεν φαίνεται τόσο η διάφορα όσο στο iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη φαίνεται η διαχείριση της μπαταρίας απο την 4.3.2

Την έχω απο την πρώτη μέρα στο iPad, αλλα εκει δεν φαίνεται τόσο η διάφορα όσο στο iPhone.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το θέμα της αυτονομίας. Έχω δει σημαντική βελτίωση σε σχέση με την 4.3 και 4.3.1. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με 4.2.1; Γιατι εγω χθες πηγα απο 4.2.1 σε 4.3.2 και ακομα δεν εχω καταφερει να δω τι γινεται.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...