Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα

Πριν λίγο, ολοκλήρωσα ένα [επιτυχημένο???] JB του iPhone 4 μου με Pwnage Tool και Custom IPSW 4.3.1. Το πρόβλημά μου είναι ότι το Cydia δεν ανοίγει. Ή μάλλον ανοίγει, αλλά κλείνει απευθείας. Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον συνάδελφο? Έχει βρει κανείς λύση???

Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Πριν λίγο, ολοκλήρωσα ένα [επιτυχημένο???] JB του iPhone 4 μου με Pwnage Tool και Custom IPSW 4.3.1. Το πρόβλημά μου είναι ότι το Cydia δεν ανοίγει. Ή μάλλον ανοίγει, αλλά κλείνει απευθείας. Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον συνάδελφο? Έχει βρει κανείς λύση???

Ευχαριστώ

 

Για ποιο λόγο προτιμήστε αυτόν τον τροπο για JB?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο προτιμήστε αυτόν τον τροπο για JB?

Μέχρι σήμερα με αυτόν τον τρόπο έκανα JB και ποτέ άλλοτε δεν είχα πρόβλημα...:confused:

EDIT: Ξαναδημιούργησα την Custom IPSW, αυτή τη φορά με επιλεγμένο το Simple και ότι το Expert Mode και έπαιξε μιά χαρά... :happy:

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δείτε μια ειδοποίηση που εμφανίσθηκε στο iPad μου. Δεν κατάλαβα απο που στάλθηκε.

 

 

http://img856.imageshack.us/img856/967/imageuj.th.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... έχει παρατηρήσει και άλλος κανείς χαμηλό σήμα μετά από JB στην 4.3.1...???

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία δείτε το screenshot με την χρήση σε sleep mode.

Είχα τα πάντα ανοικτά εκτός ΒΤ

http://184.72.239.143/mu/2982460c-06c1-fb32.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δείτε μια ειδοποίηση που εμφανίσθηκε στο iPad μου. Δεν κατάλαβα απο που στάλθηκε.

 

[/img][/url]

 

Mου το βγαζει και εμενα.....ειναι απο το Flipboard, το ξεκινησε αμεσως μετα την τελευταια αναβαθμιση του προγραμματος.

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνησα και επιμένω ότι με βάση το tweet του MuscleNerd (το οποίο αναφέρεις ως "πηγή" σου) δεν προκύπτει πως αναμένεται καινούργιο/βελτιωμένο jailbreak όπως ανέφερες/υπονόησες στο αρχικό σου post.

Τα "προβλήματα" που περιγράφεις αφορούν όσους έχουν περάσει την 4.3.1 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΟ BASEBAND (π.χ. στο iPhone 4 έχουν κρατήσει την 1.59.00) και δεν έχουν σχέση με τη διαδικασια jailbreak αλλά με το γεγονός ότι η 4.3.1 έχει "θεματάκια" με παλιά baseband ΑΣΧΕΤΑ με το αν οι συσκευές είναι jailbreaked ή όχι.

Το tweet του MuscleNerd αφορά το ultrasn0w και όσους χρειάζονται KAI unlock κι όχι μόνον jailbreak (επιπλέον ΠΟΥΘΕΝΑ δεν υπονόησα ότι όλοι έχουμε/έχουν SIM free συσκευές ή ότι οτιδήποτε σχετικό με unlock είναι άσχετο με το παρόν thread).

Αυτά τα διευκρίνησα, σε συνδυασμό με την επισήμανση για το ότι όσοι έχουν SIM free συσκευές ΔΕΝ έχουν ΚΑΝΕΝΑΝ ΛΟΓΟ να ΜΗΝ αναβαθμίσουν το baseband (όπως π.χ. ΟΛΟΙ όσοι έχουν αγοράσει iPhone από Ελληνικό κατάστημα), για τους εξής απλούς λόγους :

Διαβάζοντας το αρχικό σου post κάποιος που δε ξέρει πολλά για το θέμα οδηγείται στο συμπέρασμα ότι :

1. Το υπάρχον jailbreak έχει πρόβλημα .

2. Θα "βγεί" νέο/"καλύτερο".

Κανένα από τα δύο δεν είναι αληθές σύμφωνα με το tweet του MuscleNerd στο οποίο "βασίστηκες".

._

 

Εδω είναι το ´snowFix´ για τώρα πάντως...

 

http://t.co/UPqla8m

Edited by Te_salat
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

 

Full change log is as follows:

* Cydia 1.1.1 is now pre-installed.

* iPhone 3GS users can now flash the iPad 06.15.00 baseband.

* Animate (Animated Boot Logos) by the Chronic Dev-Team is now supported.

* Added afc2 * Apple TV 2 is now fully supported.

* Added Apple TV 2 DFU Instructions.

* YouTube issues resolved on hacktivated devices.

* iPhone 3GS old-bootrom issues fixed (Error 37).

 

Δείξε μας σε παρακαλώ, και σε μένα και σε όσους παρακολουθούν το παρόν thread, που πραγματεύεται θέματα σχετικά μόνο με

"Apple iPhone 4 Software Activate/Jailbreak/Unlock [iOS4.x]",

ποιά ακριβώς αλλαγή από το official change log της νέας έκδοσης του sn0wbreeze,

αφορά οποιοδήποτε θέμα της "συνομιλίας" που είχαμε εχθές.

Edited by Te_salat
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου,

 

Full change log is as follows:

* Cydia 1.1.1 is now pre-installed.

* iPhone 3GS users can now flash the iPad 06.15.00 baseband.

* Animate (Animated Boot Logos) by the Chronic Dev-Team is now supported.

* Added afc2 * Apple TV 2 is now fully supported.

* Added Apple TV 2 DFU Instructions.

* YouTube issues resolved on hacktivated devices.

* iPhone 3GS old-bootrom issues fixed (Error 37).

 

Δείξε μας σε παρακαλώ, και σε μένα και σε όσους παρακολουθούν το παρόν thread που πραγματεύεται θέματα σχετικά μόνο με

"Apple iPhone 4 Software Activate/Jailbreak/Unlock [iOS4.x]"

ποιά ακριβώς αλλαγή από το official change log της νέας έκδοσης του sn0wbreeze,

αφορά οποιοδήποτε θέμα της συνομιλίας που είχαμε εχθές :

 

Αυτη η εκδοση αφορα JB FIX για το Sn0wbreeze (tool για να κανεις jb μεσω windows...

Η ενια JB Fix, μπορει να συμπεριλάβει πολλά διαφορετικά επίπεδα διόρθωσης.

Το official log της 2.5.0 προφανώς και ΔΕΝ περιλαμβάνει οτι "ΦΤΙΑΧΝΕΙ" η 2.5.1.

 

Αναφέρθηκε σε ένα απλό update (και όχι νέο unlock !) για το ultrasn0w το οποίο ούτως ή άλλως ΔΕΝ "σε" αφορά εφόσον "έχεις" SIM free (ξεκλείδωτη) συσκευή (όπως είναι ΟΛΕΣ όσες πωλούνται στην Ελλάδα)![/i] " μαζι με τα emoticons για να δωσεις περισσότερη έμφαση, δεν ήταν το αναγκαία.

Εν κατακλείδι, το παραπάνω link αφορα JB FIX για την εκδοση Windows.

 

Σημερα ομως βγηκε ενα JB FIX και για αυτο το λογο εγινε και post εδω.

Edited by Te_salat
Link to comment
Share on other sites

Νεο update απο τον @MuscleNerd για το redsn0w...

Update #1:

 

Those running redsn0w may have noticed we enabled too many Settings options in some versions of the jailbreak (for instance, what you want your side switch to do, even if you have no side switch because you’re not using an iPad). Release rc10 of redsn0w corrects that (you can just run it over your existing jailbreak…be sure to de-select Cydia to avoid package conflicts).

 

Along the way, we’ve also added the option to enable boot animations…these animations can be installed via Cydia, but be sure to select which animation to use via the Settings->Bootlogo setting after you’ve downloaded an animation (and again, you can just run rc10 over your existing jailbreak…be sure to de-select Cydia to avoid package conflicts).

 

(The boot animation we tested against was “Android Boot Logo”. It correctly installs all the dependencies needed to run the animation at each boot).

redsn0w 0.9.6rc10

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΑ ΈΚΔΟΣΗ RedSnow

 

Εχουμε νεα εκδοση του RedSnow 0.9.6rc9 που αποτελει τον ενδεδειγμένο τροπο για Ελληνικές συσκευές (που ως γνωστόν δεν είναι κλειδωμενες απο κάποιο πάροχο).

Πρόκειται για την έκδοση 0.9.6rc10 η οποία προσθέτει μια νέα δυνατότητα custom animation boot logos μέσω cydia.

 

Δεν είναι υποχρεωτικό να γίνει εγκατάσταση σε όσους έχουν κάνει ήδη jailbreak με την προηγούμενη έκδοση.

 

Αν τώρα κάποιος θέλει οπωσδήποτε τα custom animation boot logos, θα πρέπει όπως είναι, να ξανακάνει την διαδικασία χρησιμοποιοντας το νέο RedSnow 0.9.6rc10 αλλα χωρίς να τικαρει την επιλογη “Install Cydia”.

Θα τικαρει μόνο την επιλογη “Allow boot animation”.

Δείτε το screenshot:

 

http://img155.imageshack.us/img155/1597/imagetjh.th.jpg

 

 

ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ Sn0wbreeze

 

Όπως έχει αναφερθεί σε προηγούμενα μηνύματα έχουμε κι εδω μια νέα έκδοση την Sn0wbreeze 2.5.1

 

Το Sn0wbreeze ενδυκνειται κυριως για iPhone κλειδωμενα σε κάποιο πάροχο ώστε να διατηρούν την παλαιότερη baseband και πραγματοποιηται απο windows pc.

Όπως επισημένει ο geovass εκτός αυτων που γραφω παραπανω, δίνει την δυνατότητα δημιουργίας customized ipsw, οι οποίες χρησιμεύουν στους έμπειρους χρήστες να προσθέτουν κάποιες έξτρα δυνατότητες π.χ. τα gestures στο iPad.

 

Δεν το προτείνω σε κανένα που έχει ελληνική ξεκλειδωτη συσκευη, αν δεν διαθέτει την αναλογη εμπειρία.

 

Η έκδοση αυτη εκτός απο τα custom animation boot logos λύνει και κάποια προβλήματα της προηγούμενης έκδοσης.

 

Περισσότερα μπορείτε να βρείτε εδω: http://www.redmondpie.com/jailbreak-iphone-4.3.1-untethered-on-windows-using-sn0wbreeze-2.5-how-to-tutorial/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το custom animation boot logos?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το custom animation boot logos?

 

ειναι η δυνατοτητα να εχεις ενα animation κατα την εκκίνηση του τηλεφωνου.

Τωρα εχεις το "μηλο" :p

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το custom animation boot logos?

 

Animate' a new tweak which lets you change boot animation logo on your iOS device. To download Animate you must first download Apple Boot Logo Theme from cydia and animate tweak comes along with it..

 

Προφανώς αυτο to tweak σου επιτρέπει αντι να εμφανίζεται το μηλαρακι όταν bootάρει η συσκευη, να εμφανιζεται μια άλλη εικόνα.

 

Δεν γνωρίζω περισσότερα γιατί δεν χρησιμοποιω τέτοιου είδους παραμετροποιησεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νεο JB Fix για το redsn0w :)

 

redsn0w_0.9.6rc11: (rc11 makes the boot animation a bit more robust across all devices)

 

osx: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.6rc11.zip?attredirects=0&d=1

 

win: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.6rc11.zip?attredirects=0&d=1

Link to comment
Share on other sites

Νεο JB Fix για το redsn0w :)

 

redsn0w_0.9.6rc11: (rc11 makes the boot animation a bit more robust across all devices)

 

osx: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_mac_0.9.6rc11.zip?attredirects=0&d=1

 

win: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.6rc11.zip?attredirects=0&d=1

 

thanks George :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Την έκατσα...

Καθώς, όπως είχα αναφέρει και παραπάνω, μετά το JB στην 4.3.1, είχα συνεχώς μόνο μία μπάρα σήμα, είπα σήμερα να κάνω εκ νέου ένα factory restore σε 4.3.1 και μετά ένα νέο JB, αυτή τη φορά με το RedSn0w. Φευ...!!! Με το που τελείωσε το restore, το τηλέφωνο παραμένει σε restore mode (καλώδιο που δείχνει προς iTunes) και όταν πάει να κάνει restore πετάει συνέχεια κωδικό λάθους 1013. Είδα κάπου την λύση με το Tiny Umbrella, αλλά δεν κρύβω ότι μου μοιάζει "βουνό". Είναι η πρώτη φορά που μου κολλάει συσκευή στο restore και μου έχει πραγματικά σπάσει τα νεύρα.

Any ideas???

 

EDIT: δοκίμασα και με το greenpoison αλλά εν ματαίω...

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Την έκατσα...

Καθώς, όπως είχα αναφέρει και παραπάνω, μετά το JB στην 4.3.1, είχα συνεχώς μόνο μία μπάρα σήμα, είπα σήμερα να κάνω εκ νέου ένα factory restore σε 4.3.1 και μετά ένα νέο JB, αυτή τη φορά με το RedSn0w. Φευ...!!! Με το που τελείωσε το restore, το τηλέφωνο παραμένει σε restore mode (καλώδιο που δείχνει προς iTunes) και όταν πάει να κάνει restore πετάει συνέχεια κωδικό λάθους 1013. Είδα κάπου την λύση με το Tiny Umbrella, αλλά δεν κρύβω ότι μου μοιάζει "βουνό". Είναι η πρώτη φορά που μου κολλάει συσκευή στο restore και μου έχει πραγματικά σπάσει τα νεύρα.

Any ideas???

 

EDIT: δοκίμασα και με το greenpoison αλλά εν ματαίω...

 

Προφανως εκανες τα παρακάτω:

 

Κάποια στιγμή το iTunes θα σας δώσει error 1013. Εδώ τώρα το iPhone θα είναι σε recovery mode.

 

Κάντε minimize το iTunes, τρέξτε το GreenPois0n και ξεκινήστε τη διαδικασία του Jailbreak εκείνη τη στιγμή ακολουθώντας τις οδηγίες που εμφανίζει το GreenPois0n (εισαγωγή σε DFU mode κλπ).

 

Μήπως να δοκιμαζες αφου πρώτα σιγουρευτεις ότι το hosts είναι οκ, αντι για GreenPoison να ξανακανεις καπάκι την διαδικασία με το redsn0w?

Δεν πιστεύω να γίνει κάτι αλλα μια δοκιμή είναι δεν χάνεις τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ Te_Salat!

Είναι όπως ακριβώς το λες. Έβγαλε 1013 και κόλλησε εκεί. Έκανα restart το Macbook, εγκατέστησα το νεότερο iTunes (ο στόκος, το είχα αγνοήσει), έκανα μία νέα δοκιμή με το GreenPoison και καπάκι διαδικασία με RedSnow και... voila! Όλα παίζουν τέλεια! Και πάλι ευχαριστώ!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . ισως μπορει να βοηθησει κανεις! εχω εγκαταστησει το sbsettings! το τογκλ location μου δημιουργει προβλημα. το παταω να ανοιξει, γινεται πρασινο. κλεινω με χ το sb settings και μετα οταν το ξανα ανοιγο το sbsetitings μου δειχνει to location κοκκινο! μεσα απο το μενου του αιφον ομως ειναι ανοιχτο το location . καμια ιδεα;;; εχω δοκιμασει απενεργοποιηση και ενεργοποιηση εκ νεου του τογκλ , σβησε -περασε παλι το sbsettings μεχρι και restore στο τηλεφωνο! τπτ το προβλημα παραμενει! ξερει κανεις καμια λυση ;;;;;
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . ισως μπορει να βοηθησει κανεις! εχω εγκαταστησει το sbsettings! το τογκλ location μου δημιουργει προβλημα. το παταω να ανοιξει, γινεται πρασινο. κλεινω με χ το sb settings και μετα οταν το ξανα ανοιγο το sbsetitings μου δειχνει to location κοκκινο! μεσα απο το μενου του αιφον ομως ειναι ανοιχτο το location . καμια ιδεα;;; εχω δοκιμασει απενεργοποιηση και ενεργοποιηση εκ νεου του τογκλ , σβησε -περασε παλι το sbsettings μεχρι και restore στο τηλεφωνο! τπτ το προβλημα παραμενει! ξερει κανεις καμια λυση ;;;;;

 

Να το αφαιρέσεις απο τα toggles δεν λειτουργεί σωστά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS εχω iphone4 απο αμερικη το οποιο πριν μια εβδομαδα δουλευε κανονικα, σημερα σταματησε να εχει σημα, πηγα να του κανω update και τα επαιξε τελειος, μπορω να κανω μονο emergency call δηλαδη δεν εχω τηλεφωνο, προσπαθω εδω και ωρες να το ξεκλειδωσω σε διαφορα site αλλα τιποτα.

καποια λυση?? ενα site??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS εχω iphone4 απο αμερικη το οποιο πριν μια εβδομαδα δουλευε κανονικα, σημερα σταματησε να εχει σημα, πηγα να του κανω update και τα επαιξε τελειος, μπορω να κανω μονο emergency call δηλαδη δεν εχω τηλεφωνο, προσπαθω εδω και ωρες να το ξεκλειδωσω σε διαφορα site αλλα τιποτα.

καποια λυση?? ενα site??

 

Καλησπέρα φίλε.

 

Έχεις πρόσβαση στις ρυθμίσεις της συσκευής; Εάν ναι, πήγαινε στο general --> about και πες μας την έκδοση του λειτουργικού και του baseband.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . ισως μπορει να βοηθησει κανεις! εχω εγκαταστησει το sbsettings! το τογκλ location μου δημιουργει προβλημα. το παταω να ανοιξει, γινεται πρασινο. κλεινω με χ το sb settings και μετα οταν το ξανα ανοιγο το sbsetitings μου δειχνει to location κοκκινο! μεσα απο το μενου του αιφον ομως ειναι ανοιχτο το location . καμια ιδεα;;; εχω δοκιμασει απενεργοποιηση και ενεργοποιηση εκ νεου του τογκλ , σβησε -περασε παλι το sbsettings μεχρι και restore στο τηλεφωνο! τπτ το προβλημα παραμενει! ξερει κανεις καμια λυση ;;;;;

 

Να το αφαιρέσεις απο τα toggles δεν λειτουργεί σωστά.

 

Παντως σε μ ενα λειτουργει κανονικα.

 

Πληροφοριες μνημης,ram απο που μπορω να παρω? το sbsettings μου βγαζει storage:294MB on/ 4056 MB on/var Available Mem: 313 MB, μπορει να μεταφρασει καποιος τα στοιχεια και αν ειμαι οκ? εφαρμογη δεν τρεχει καμια απο πισω. Παντως τα 16 giga που ειναι 14, ειναι πολυ λιγα για την συσκευη, κοντευω να γεμισω.

 

Τωρα γραφωντας που τσεκαριζα το sbsetitings, οταν μπαίνω στις ρυθμίσεις κρασαρει, τι στον πουτ...... το ματιασα? η τελευταια εφαρμογη που περασα ειναι το any ring trial, να δημιουργεί πρόβλημα αυτο?

 

Και ναι Κωστα Te_salat, μετα το JB, καθε μερα η συσκευη με πωρώνει και ποιο πολυ, την εχω σεταρει λες και ειχα iphone απο τοτε που βγηκε, οι οδηγοι στο forum με βοηθησαν αρκετα. Οταν το πηρα πιστευα οτι θα σας ζαλιζα εδω μεσα, αλλα τα καταφερα μια χαρα χωρις περαιτέρω βοήθεια.

Και επιτελους εχω smartphone που δεν με αγχωνει η μπαταρια, εβγαλα 12ωρο δουλεια με 10%, καμια 10 ρια τηλ, κανα μισαωρο σερφαρισμα.

Αληθεια φορτιστη αυτοκινητου, μονο apple? δοκιμασα εναν που περνει καλωδιο usb και δεν φορτισε, αυτη η apple πολυ παρτακιας ειναι. Ευτυχως που <προωθει> το JB αλλιως θα έκλαιγε?

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...