Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο γειτονικό φορουμ που διάβασα την διαδικασία για το jailbreak της 4.2 ξεχωρίζει το αν το κινιτό είναι από Ελλάδα unlocked ή locked από το εξωτερικό. Αυτό σημαίνει ότι εάν το δικό μου που είναι ξεκλείδωτο και είναι στην 4.1 κάνω αναβάθμιση στη 4.2 και jailbreak είτε tethered ή untethered, δεν χρειάζεται unlock? Έχω την καινούργια bootrom.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους,εχω παρει iPod touch 4G 64gb απο αμερικη πριν λιγες μερες και το εκανα αναβαθμηση απο itune 4.2.1.Θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορω να κανω untethered jailbreak GreenPois0n RC5 εχω win 7x64.Μπορω να κανω τωρα η πρεπει να περιμενω.Η Vercion ειναι 4.2.1(8c148).

 

Σας ευχαριστω?

Μπορείς να κάνεις untethered jailbreak με το Greepois0n RC5 αλλά προς το παρόν γίνεται μόνο μέσω MAC.

Για την έκδοση των Windows απλά περιμένουμε.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στο γειτονικό φορουμ που διάβασα την διαδικασία για το jailbreak της 4.2 ξεχωρίζει το αν το κινιτό είναι από Ελλάδα unlocked ή locked από το εξωτερικό. Αυτό σημαίνει ότι εάν το δικό μου που είναι ξεκλείδωτο και είναι στην 4.1 κάνω αναβάθμιση στη 4.2 και jailbreak είτε tethered ή untethered, δεν χρειάζεται unlock? Έχω την καινούργια bootrom.

Από τη στιγμή που είναι αγορασμένο από Ελλάδα, δεν σε ενδιαφέρει ούτε ποια bootrom έχεις, ούτε διαδικασίες unlock.

Προχωράς απλά σε Restore/Update και κατόπιν σε Jailbreak.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις untethered jailbreak με το Greepois0n RC5 αλλά προς το παρόν γίνεται μόνο μέσω MAC.

Για την έκδοση των Windows απλά περιμένουμε.

 

Οκ.σε ευχαριστω,θα περιμενω?

 

Υ.Σ΄Χρειαζετε να κανω καποιο save μεσο itune, η να αλλαξω καποια settings

στη συσκευη του ipod, πριν κανω untethered jailbreak,οταν βγει για Windows.

THENKS.

Link to comment
Share on other sites

Οκ.σε ευχαριστω,θα περιμενω?

 

Υ.Σ΄Χρειαζετε να κανω καποιο save μεσο itune, η να αλλαξω καποια settings

στη συσκευη του ipod, πριν κανω untethered jailbreak,οταν βγει για Windows.

THENKS.

Ένα backup κάνε αν και αχρείαστο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ένα backup κάνε αν και αχρείαστο.

 

Μονο restore μου βγαζει το itune οταν το παταω μου λεει, (εργοστασειακες ρυθμησεις).

Το αφηνω ετσι οπως ειναι, μην κανω καμοια βλακεια.Ελπιζω να ειναι οκ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ?

Link to comment
Share on other sites

εγω το κανω jailbreak kai unlock και παρατηρω προβλημα με το σημα. Και δν μπορω να το παω για σερβις γιατι ειανι αγορασμενο απο Αμερικη τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εγω που εχω την 4.2.1 (8C148)-f/w modem 03.10.01 μπορω να το κανω jb η πρεπει να περιμενω ακομα???εχει κανεις κανα νεο??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εγω που εχω την 4.2.1 (8C148)-f/w modem 03.10.01 μπορω να το κανω jb η πρεπει να περιμενω ακομα???εχει κανεις κανα νεο??

 

Ελληνικο ειναι?Αν ναι,μπορεις,αλλα μονο αν εχεις μακ προς το παρον!Για windows,αναμενεται σημερα αργα,η αυριο..;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο ειναι?Αν ναι,μπορεις,αλλα μονο αν εχεις μακ προς το παρον!Για windows,αναμενεται σημερα αργα,η αυριο..;)

 

ελληνικοτατο απο βονταφον...πως θα γινει να μαθω ποτε βγαινει και απο που θα κατεβασω τα απαραιτητα>>>???σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

ελληνικοτατο απο βονταφον...πως θα γινει να μαθω ποτε βγαινει και απο που θα κατεβασω τα απαραιτητα>>>???σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

 

Ηδη,μολις τωρα εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246936 λεει ο φιλος μας Avid,με βαση την ανακοινωση της Dev Cronic,θα βγει μεσα στο Σ/Κ!Οποτε θα μαθευτει αμεσως!Μην ανησυχεις:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος κανω update στην 4.2 να ειμαι ετοιμος.

αν δεν βγει μεσα στο σ/κ με βλεπω να ψαχνω mac

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους δεν το είδαν γιατί το μετακίνησα το μήνυμα, σε ότι αφορά τους χρήστες με tethered jailbreak διαβάστε αυτό.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εγω το κανω jailbreak kai unlock και παρατηρω προβλημα με το σημα. Και δν μπορω να το παω για σερβις γιατι ειανι αγορασμενο απο Αμερικη τι κανω?

 

Τι ΑΚΡΙΒΩΣ δηλαδή πρόβλημα παρατήρησες ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ΒΓΗΚΕ(και για WINDOWS!!!)Ορματε!!!

Edit:Ολα πηγαν ρολοι!!Βαλτε το αφοβα.Μιλαω για Iphone 4 Ελληνικο και το εκανα σε Win 7...!

http://www.greenpois0n.com/

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια μικρη βοηθεια....το εκανα και εγω.μου εβγαλε το cydia .απο εκει και περα χαθηκα..μ βγαζει ενα σωρο εφαρμογες τι περναω απο αυτες???επισης αποτι βλεπω ομως δεν ειναι free αλλα limited κανω κατι λαθος???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα ολη τη διαδικασα, εβαλα και το greenpois0n και εκανε το jailbreak οπως λεει, περασαν και τα γραμματα κανονικα, αλλα τωρα εχει μεινει με το κεφαλι του greenpois0n και δεν ανοιγει ως συσκευη. Τι γινεται τωρα;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει; Γινεται κανονικα σε windows;;
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Στο greenpois0n ειδα σημερα ενδειξη για windows, γινεται κανονικα δηλαδη jb και στους χρηστες με windows?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Στο greenpois0n ειδα σημερα ενδειξη για windows, γινεται κανονικα δηλαδη jb και στους χρηστες με windows?

 

γινεται κανονικα jb.εγω εκανα χωρις κανενα προβλημα κανε reset as new στην 4.2.1

και μετα κανε jb

Οδηγός εγκατάστασης από την Chronic Dev Team:

 

1.Συνδεστε την συσκευη σας στον υπολογιστη μεσω του USB καλωδιου

2.Κλειστε το iTunes αν αυτο ανοίξει

3.Ανοιξτε το greenpois0n.exe

4.Ακολουθηστε τις οδηγιες

5.Η συσκευη θα εκκινησει την πρωτη φορα με λεπτομερες κειμενο. Με αυτη την διαδικασια η συσκευη σας θα γινει jailbreak.

6.Η συσκευή θα επανεκιννησει

7.Ανοίξτε την εφαρμογή Loader(το πράσινο εικονιδιο στο SpringBoard), ακολουθήστε της οδηγίες και εγκαταστήστε το Cydia.

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Εγω την εκανα ολη τη διαδικασα, εβαλα και το greenpois0n και εκανε το jailbreak οπως λεει, περασαν και τα γραμματα κανονικα, αλλα τωρα εχει μεινει με το κεφαλι του greenpois0n και δεν ανοιγει ως συσκευη. Τι γινεται τωρα;

 

Τι εγινε φιλε τελικα ξεκολλησες? Ελπιζω να πανε ολα καλα, περιμενουμε νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε φιλε τελικα ξεκολλησες? Ελπιζω να πανε ολα καλα, περιμενουμε νεα σου.

Το ξεκολλησα, αλλα το jailbreak δε λεει να περαστει... Δεν ξερω αν φταιει το γεγονος οτι κατα το update στην 4.2.1 μου εβγαλε αυτο το error με το 1013 και το ξεκολλησα εγω μετα με το tiny umbrella. Παντως το jailbreak δε λεει να γινει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

3gs done.. παω τωρα να τεστ σε 4g....

 

 

Ισχυει; Γινεται κανονικα σε windows;;

ναι φιλε μου... επιτελους......

Edited by galanoss
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι σε ipad ios 4.2.1 όλα καλά με GreenPoison..windows edition
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...