Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά επειδή πολλά γράφονται και πολλά λέγονται και έχω μπερδευτεί... έχει βγει το unlock για iPhone 4 σε 3.10.01 baseband?

 

Αδερφε,αν εχεις να δωσεις 50 ευρω μην περιμενεις.

Ειχα iPhone 3.10.01 κλειδωμενο σε Vodafone UK και απο το eBay αγορασα εργοστασιακο unlock.

Σε δυο ημερες το κινητο ξεκλειδωσε.

 

Δεν ξερω σε ποια εταιρια εισαι κλειδωμενος,αλλα κανε ενα search στο ebay της χωρας που ειναι κλειδωμενο με τις λεξεις Iphone unlock (το ονομα της εταιριας) IMEI unlock και διαλεξε τον πωλητη με το καλυτερο reputation

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφε,αν εχεις να δωσεις 50 ευρω μην περιμενεις.

Ειχα iPhone 3.10.01 κλειδωμενο σε Vodafone UK και απο το eBay αγορασα εργοστασιακο unlock.

Σε δυο ημερες το κινητο ξεκλειδωσε.

 

Δεν ξερω σε ποια εταιρια εισαι κλειδωμενος,αλλα κανε ενα search στο ebay της χωρας που ειναι κλειδωμενο με τις λεξεις Iphone unlock (το ονομα της εταιριας) IMEI unlock και διαλεξε τον πωλητη με το καλυτερο reputation

Για Γερμανια δεν υπαρχει τιποτα!!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει καποιος την Gevey.

Δεν πρεπει καποιος να ποσταρει και να μας πει πως συμπεριφερεται;;

Παντως πωλειται γυρω στα 60€

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. να κάνω μία ερώτηση

έχω το μηλαράκι με την 4.2.1 και είναι

και jb. έχει εδώ και δύο με τρείς μέρες

οτιδήποτε και να κατεβάσω από το installous

να πάω να το κάνω install και να μου γράφει

" η εγκατάσταση απέτυχε " . τι μπορώ να κάνω ?

πως να λύσω το πρόβλημα ? να το κάνω hard reset ?

πάω μέσα από το i-tunes να κάνω restore και μου γράφει

restore and upadate δηλαδή αν το πατήσω θα μου περάσει την

4.3 ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. να κάνω μία ερώτηση

έχω το μηλαράκι με την 4.2.1 και είναι

και jb. έχει εδώ και δύο με τρείς μέρες

οτιδήποτε και να κατεβάσω από το installous

να πάω να το κάνω install και να μου γράφει

" η εγκατάσταση απέτυχε " . τι μπορώ να κάνω ?

πως να λύσω το πρόβλημα ? να το κάνω hard reset ?

πάω μέσα από το i-tunes να κάνω restore και μου γράφει

restore and upadate δηλαδή αν το πατήσω θα μου περάσει την

4.3 ?

 

Με τιποτα μη περασεις την 4.3.1(πλεον),γιατι θα χασεις το jb!Eξ αλλου,αυτο γινεται καθε φορα,οταν βγαινει μια καινουργια εκδοση.Δεν αναβαθμιζουμε ΠΟΤΕ αν δεν θελουμε να χασουμε το jb;)Περιμενουμε μεχρι να βγει νεοτερο εργαλειο και μετα αναβαθμισουμε!Παντως,απ'οτι καταλαβα,ειναι να βγει οπου να ναι(για την 4.3.1 μαλλον)!Οσον αφορα το θεμα με το installous,δεν γνωριζω να σου απαντησω.Δεν ξερω βεβαια,αν δοκιμαζες να το απεγκατστησεις και ξαναεγκαταστησεις,αν γινοτανε η δουλεια σου:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με τιποτα μη περασεις την 4.3.1(πλεον),γιατι θα χασεις το jb!Eξ αλλου,αυτο γινεται καθε φορα,οταν βγαινει μια καινουργια εκδοση.Δεν αναβαθμιζουμε ΠΟΤΕ αν δεν θελουμε να χασουμε το jb;)Περιμενουμε μεχρι να βγει νεοτερο εργαλειο και μετα αναβαθμισουμε!Παντως,απ'οτι καταλαβα,ειναι να βγει οπου να ναι(για την 4.3.1 μαλλον)!Οσον αφορα το θεμα με το installous,δεν γνωριζω να σου απαντησω.Δεν ξερω βεβαια,αν δοκιμαζες να το απεγκατστησεις και ξαναεγκαταστησεις,αν γινοτανε η δουλεια σου:)

 

το έχω κάνει αυτό . το απεγκατέστησα και το

ξαναεγκατέστησα. αλλά το ίδιο πρόβλημα. αν

το κάνω hard reset δεν θα επανέλθει στην αρχική

κατάσταση με την έκδοση 4.2.1 χωρίς jb ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

το έχω κάνει αυτό . το απεγκατέστησα και το

ξαναεγκατέστησα. αλλά το ίδιο πρόβλημα. αν

το κάνω hard reset δεν θα επανέλθει στην αρχική

κατάσταση με την έκδοση 4.2.1 χωρίς jb ?

 

Πιθανώς να μπορείς να κανεις restore και πάλι στην 4.1.2 αλλα εξαρτάται απο το αν έχει κρατηθεί στο cydia to SHSH ( στην κεντρική σελίδα του cydia πρέπει να γράφει πάνω πάνω με πράσινα γράμματα SHSH 4.2.1).

 

Επίσης εχει μπερδευτεί η διαδικασία γιατί τώρα έχει βγει η 4.3.1

 

Εγω εκανα προχθές downgrade απο 4.3 σε 4.2.1

 

Χρειάζεται όμως πολυ διάβασμα εκ μέρους σου αν και δεν είναι δύσκολη η διαδικασία. Απλα πρέπει να κατανοεις αυτα που διαβάζεις.

 

Ρίξε μια ματια εδω

Επαναλαμβάνω ότι δεν ξέρω αν θα δουλέψει όπως είσαι. Δηλαδή αν πατήσεις shift+restore και επιλεξεις την 4.2.1 ακολουθοντας το οδηγο. Είναι δικο σου ρίσκο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να μπορείς να κανεις restore και πάλι στην 4.1.2 αλλα εξαρτάται απο το αν έχει κρατηθεί στο cydia to SHSH ( στην κεντρική σελίδα του cydia πρέπει να γράφει πάνω πάνω με πράσινα γράμματα SHSH 4.2.1).

 

Επίσης εχει μπερδευτεί η διαδικασία γιατί τώρα έχει βγει η 4.3.1

 

Εγω εκανα προχθές downgrade απο 4.3 σε 4.2.1

 

Χρειάζεται όμως πολυ διάβασμα εκ μέρους σου αν και δεν είναι δύσκολη η διαδικασία. Απλα πρέπει να κατανοεις αυτα που διαβάζεις.

 

Ρίξε μια ματια εδω

Επαναλαμβάνω ότι δεν ξέρω αν θα δουλέψει όπως είσαι. Δηλαδή αν πατήσεις shift+restore και επιλεξεις την 4.2.1 ακολουθοντας το οδηγο. Είναι δικο σου ρίσκο.

 

Εγω απ'οσο ξερω,αν δεν εχει κρατημενα τα shsh,δεν μπορει να περασει την 4.2.1 με τιποτα!Αν εχεις καμια ιδεα παντως,πες μου κι εμενα,γιατι μ'ενδιαφερει:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ'οσο ξερω,αν δεν εχει κρατημενα τα shsh,δεν μπορει να περασει την 4.2.1 με τιποτα!Αν εχεις καμια ιδεα παντως,πες μου κι εμενα,γιατι μ'ενδιαφερει:)

 

Μα αυτο γράφω σαν προϋπόθεση. Οποίος είχε πριν την 4.2.1 jailbrocken, έχει κρατηθεί αυτομάτως το SHSH του στον server της cydia.

 

Δεν γίνεται σε iPhone που αγοράστηκαν με την 4.3

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο γράφω σαν προϋπόθεση. Οποίος είχε πριν την 4.2.1 jailbrocken, έχει κρατηθεί αυτομάτως το SHSH του στον server της cydia.

 

Δεν γίνεται σε iPhone που αγοράστηκαν με την 4.3

εγω ημουν jailbreak στην 4.2.1 αλλα δεν ειναι καρατημενα τα shsh στο cydia!!

ή μήπως ειναι? παντος πανω στο cydia με πρασινα γραμματα μου γραφει οτι εχει της 4.3

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι στο cydia το λεει και εμενα για την 4.3, παρολο που εχω 4.2.1. Και δεν εχω παει ποτε σε 4.3....
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι στο cydia το λεει και εμενα για την 4.3, παρολο που εχω 4.2.1. Και δεν εχω παει ποτε σε 4.3....

 

σου εχει κρατησει τα SHSH για να μπορεσεις να παλι να γυρισεις σε 4.3 στο μελλον.:)

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να μπορείς να κανεις restore και πάλι στην 4.1.2 αλλα εξαρτάται απο το αν έχει κρατηθεί στο cydia to SHSH ( στην κεντρική σελίδα του cydia πρέπει να γράφει πάνω πάνω με πράσινα γράμματα SHSH 4.2.1).

 

Επίσης εχει μπερδευτεί η διαδικασία γιατί τώρα έχει βγει η 4.3.1

 

Εγω εκανα προχθές downgrade απο 4.3 σε 4.2.1

 

Χρειάζεται όμως πολυ διάβασμα εκ μέρους σου αν και δεν είναι δύσκολη η διαδικασία. Απλα πρέπει να κατανοεις αυτα που διαβάζεις.

 

Ρίξε μια ματια εδω

Επαναλαμβάνω ότι δεν ξέρω αν θα δουλέψει όπως είσαι. Δηλαδή αν πατήσεις shift+restore και επιλεξεις την 4.2.1 ακολουθοντας το οδηγο. Είναι δικο σου ρίσκο.

 

Κώστα το κινητό το αγόρασα με

την 4.2.1 και ποτέ δεν έχω περάσει σε

αυτό την 4.3. είμαι ακόμα με την 4.2.1

απλά κάποια στιγμή πριν κανα δυο με τρεις εβδομάδες

το έκανα jb . εδώ και λίγες μέρες δεν μπορώ να

κατεβάσω από το installous . δοκίμασα και τον τρόπο

που μου είπες αλλά πάλι με τον συγχρονισμό του τηλεφώνου

με το i-tunes μου λέει ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα και δεν

περάστηκε η εφαρμογή που κατέβασα . αν κάνω το τηλέφωνο

hard reset δεν θα επανέρθω στην έκδοση 4.2.1 που είχα αρχικά

χάνοντας όλα τα προγράμματα και το jb ? και το hard reset δεν

γίνεται μέσα από τις Ρυθμίσεις /Γενικά/Επαναφορά/Ολες οι ρυθμίσεις ?

δεν επανέρχεται το κινητό στην αρχική του κατάσταση όπως όταν

το πήρα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα έχεις εγκαταστήσει το appsync for 4.0 από το cydia (repos hackulo.us) ?

Χωρίς αυτό δεν περνάνε οι σπασμενες από το iTunes στην συσκευή.

Κανε αυτό και προσπάθησε να ξανά εγκαταστησεις το installous απο το ίδιο repos.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα το κινητό το αγόρασα με

την 4.2.1 και ποτέ δεν έχω περάσει σε

αυτό την 4.3. είμαι ακόμα με την 4.2.1

απλά κάποια στιγμή πριν κανα δυο με τρεις εβδομάδες

το έκανα jb . εδώ και λίγες μέρες δεν μπορώ να

κατεβάσω από το installous . δοκίμασα και τον τρόπο

που μου είπες αλλά πάλι με τον συγχρονισμό του τηλεφώνου

με το i-tunes μου λέει ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα και δεν

περάστηκε η εφαρμογή που κατέβασα . αν κάνω το τηλέφωνο

hard reset δεν θα επανέρθω στην έκδοση 4.2.1 που είχα αρχικά

χάνοντας όλα τα προγράμματα και το jb ? και το hard reset δεν

γίνεται μέσα από τις Ρυθμίσεις /Γενικά/Επαναφορά/Ολες οι ρυθμίσεις ?

δεν επανέρχεται το κινητό στην αρχική του κατάσταση όπως όταν

το πήρα ?

 

πηγαινε cydia/manage/sources/hackulo.us και ανοιξε την πηγη(repo)

απεγκατεστησε οτι ειναι απο εκει μεσα εγκατεστημενο!!!

κανε επανεκκινηση

και μετα πηγαινε παλι στο ιδιο σημειο και εγκατεστησε το installous..

μην το κανεις αναζητηση για να το βρεις!!καντο απλα οπως σου λεω ;)

 

δεν θα εχεις προβλημα,λογικα..πες μας τι εγινε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε cydia/manage/sources/hackulo.us και ανοιξε την πηγη(repo)

απεγκατεστησε οτι ειναι απο εκει μεσα εγκατεστημενο!!!

κανε επανεκκινηση

και μετα πηγαινε παλι στο ιδιο σημειο και εγκατεστησε το installous..

μην το κανεις αναζητηση για να το βρεις!!καντο απλα οπως σου λεω ;)

 

δεν θα εχεις προβλημα,λογικα..πες μας τι εγινε :)

 

 

 

Δημήτρη άργησα να απαντήσω διότι

ταξίδευα. έκανα ευλαβικά ότι μου είπες ΄

αλλά μία από τα ίδια . όταν πάω να κάνω install

το αρχείο μου βγάζει ότι απέτυχε " invalid ipa "

το ξαναέκανα απεγκατάσταση και το ξανακατέβασα

αλλά πάλι τα ίδια . μάλλον δεν το γλιτώνω το hard reset

τι άλλο μπορώ να κάνω . είμαι διατεθειμένος να το κάνω

hard reset και ας χάσω όλο το στήσιμο μου αρκει να είναι

με την 4.2.1 όπως είναι και τώρα . πάντως σε ευχαριστώ για

το ενδιαφέρον . και κάτι ακόμα όταν πάω στο cydia στην πηγή

hackulo.us και προσπαθώ να κάνω install μου βγάζει δύο κόκκινα

x και γράφουν στο πρώτο

 

trying to overwrite /usr/bin/patchsync which is also

in package appsyng

 

και στο δεύτερο

 

sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)

 

δεν ξέρω αν σου λέει κάτι αυτό

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε όλα απο αυτά που σου είπα και το app synch !

Οτιδήποτε απο το instalous είναι εγκατεστημένο, δεν σε αφήνει να το ξαναβαλεις γιατί πρέπει να επανεγκαταστησει πάλι ότι χρειάζεται. Αν κάτι είναι ήδη μέσα σου βγάζει αυτο το πρόβλημα(στην τωρινή περίπτωση σου το appsynch ;) )

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε όλα απο αυτά που σου είπα και το app synch !

Οτιδήποτε απο το instalous είναι εγκατεστημένο, δεν σε αφήνει να το ξαναβαλεις γιατί πρέπει να επανεγκαταστησει πάλι ότι χρειάζεται. Αν κάτι είναι ήδη μέσα σου βγάζει αυτο το πρόβλημα(στην τωρινή περίπτωση σου το appsynch ;) )

 

 

Written from best iPhone 4G 32g, viaTapatalk

 

εννοείς ότι έχω εγκαταστήσει από το repos

hackulo.us ? το έκανα αυτό

και το έκανα επανεκίνηση

 

 

Δημήτρη χίλια ευχαριστώ

αυτό έφταιγε να είσαι καλά

επιτέλους έκανα install εφαρμογή

έκανα αναζήτηση στο cydia το

appsynch και το είχα εγκατεστημένο

και από το repos xsellize . το έκανα

απεγκατάσταση και μετά δούλεψε το

installous. και πάλι χίλια ευχαριστώ

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω καταμπερδευτει .

Αγορασα το κινητο με την 4.2.1 πριν απο 3 εβδομαδες , το εκανα jb αμεσως , πατησα στο cydia το make my life easy . (λογικα επρεπε να εχει κρατησει τα shsh ) ετσι δεν ειναι ???

Μετα απο προβλημα που ειχε το κινητο με τις φωτογραφιες που δεν μου τις κρατουσε στο camera roll και που μαλλον ειχε δημιουργηθει απο οτι καταλαβα επειδη ειχα κανει restore απο backup κρατημενο απο το 3gs , αναγγαστηκα να κανω restore στην 4.2.1 , πραγμα το οποιο δεν με αφησε ποτε το itunes , ετσι περασα την 4.3 , και την εκανα jb με το redsnow (αυτο που οταν κλεισει η συσκευη θελει μετα τον υπολογιστη για να ανοιξει )

Λοιπον το cydia αυτην την στιγμη μου γραφει "This device is in the pending TSS queue" Αρα δεν εχουν κρατηθει ακομα τα shsh , σωστα ?????

Με το tinyumbrella που πηγα να το κανω χειροκινητα ακομα και απο την εποχη που ειχα την 4.2.1 τα μονα shsh που μου κρατουσε ηταν της 4.3

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται ?

ποσο καιρο χρειαζετε να κρατηθουν τα shsh ? και αφου το εκανα εγω χειροκινητα γιατι δεν κρτατηθικαν για την 4.2.1 εννοω

Και κατι τελευταιο , εχει βγει μονιμο jb για την 4.3 ???? εχω βαρεθει να κυκλοφορω με το laptop μη τυχων και κανει επανεκινηση το κινητο .......:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω καταμπερδευτει .

Αγορασα το κινητο με την 4.2.1 πριν απο 3 εβδομαδες , το εκανα jb αμεσως , πατησα στο cydia το make my life easy . (λογικα επρεπε να εχει κρατησει τα shsh ) ετσι δεν ειναι ???

Μετα απο προβλημα που ειχε το κινητο με τις φωτογραφιες που δεν μου τις κρατουσε στο camera roll και που μαλλον ειχε δημιουργηθει απο οτι καταλαβα επειδη ειχα κανει restore απο backup κρατημενο απο το 3gs , αναγγαστηκα να κανω restore στην 4.2.1 , πραγμα το οποιο δεν με αφησε ποτε το itunes , ετσι περασα την 4.3 , και την εκανα jb με το redsnow (αυτο που οταν κλεισει η συσκευη θελει μετα τον υπολογιστη για να ανοιξει )

Λοιπον το cydia αυτην την στιγμη μου γραφει "This device is in the pending TSS queue" Αρα δεν εχουν κρατηθει ακομα τα shsh , σωστα ?????

Με το tinyumbrella που πηγα να το κανω χειροκινητα ακομα και απο την εποχη που ειχα την 4.2.1 τα μονα shsh που μου κρατουσε ηταν της 4.3

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι γινεται ?

ποσο καιρο χρειαζετε να κρατηθουν τα shsh ? και αφου το εκανα εγω χειροκινητα γιατι δεν κρτατηθικαν για την 4.2.1 εννοω

Και κατι τελευταιο , εχει βγει μονιμο jb για την 4.3 ???? εχω βαρεθει να κυκλοφορω με το laptop μη τυχων και κανει επανεκινηση το κινητο .......:(:(

Περιπου το ιδιο χρονικο διαστημα,το αγορασα κι εγω και μου γραφει ακριβως τα ιδια στο cydia "This device is in the pending TSS queue"!Αυτο γινεται επειδη η Apple σταματησε να υπογραφει την 4.2.1 εδω και αρκετο καιρο.Εχει ηδη αναφερθει εδω αρκετες φορες!Οποτε μενεις στην 4.3.1(πλεων)και περιμενεις...γιατι jb για την 4.3.1 δεν εχει βγει ακομα!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Περιπου το ιδιο χρονικο διαστημα,το αγορασα κι εγω και μου γραφει ακριβως τα ιδια στο cydia "This device is in the pending TSS queue"!Αυτο γινεται επειδη η Apple σταματησε να υπογραφει την 4.2.1 εδω και αρκετο καιρο.Εχει ηδη αναφερθει εδω αρκετες φορες!Οποτε μενεις στην 4.3.1(πλεων)και περιμενεις...γιατι jb για την 4.3.1 δεν εχει βγει ακομα!

 

βρε petran γιατι με μπερδευεις με την 4.3.1 . Στην 4.3 ειμαι οπως γραφω παραπανω και για την 4.3 ρωταω αν εχει ακουσει κανεις αν εχει βγει jb μονιμο ........

Οσο για το αν εχει σταματησει η apple να υπογραφει την 4.2.1 , ναι το διαβασα , αλλα επισης διαβασα και το οτι "αν ησουν jb στην 4.2.1 μπορεις να γυρισεις σε αυτην " οπως επισης οτι "ετσι και κανεις jb κρατουνται αυτοματα τα shsh " χωρις να αναφερετε ως προυποθεση να υπογραφει η apple την συγγεκριμενη εκδοση ,,,,,

πιστεψε με εχω στραβωθει στο διαβασμα πριν γραψω οτι εγραψα , απλα οπως εγραψα στην αρχη του προυγουμενου post " εχω καταμπερδευτει "

Link to comment
Share on other sites

βρε petran γιατι με μπερδευεις με την 4.3.1 . Στην 4.3 ειμαι οπως γραφω παραπανω και για την 4.3 ρωταω αν εχει ακουσει κανεις αν εχει βγει jb μονιμο ........

Οσο για το αν εχει σταματησει η apple να υπογραφει την 4.2.1 , ναι το διαβασα , αλλα επισης διαβασα και το οτι "αν ησουν jb στην 4.2.1 μπορεις να γυρισεις σε αυτην " οπως επισης οτι "ετσι και κανεις jb κρατουνται αυτοματα τα shsh " χωρις να αναφερετε ως προυποθεση να υπογραφει η apple την συγγεκριμενη εκδοση ,,,,,

πιστεψε με εχω στραβωθει στο διαβασμα πριν γραψω οτι εγραψα , απλα οπως εγραψα στην αρχη του προυγουμενου post " εχω καταμπερδευτει "

 

Όχι φίλε μου δεν έχει βγει αναμένουμε όλοι...:)

 

Με πιο redsnow έχεις κάνει jb???

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν έχει βγει αναμένουμε όλοι...:)

 

Με πιο redsnow έχεις κάνει jb???

θα απαντησω το βραδυ που θα παω στο σπιτι με ποια εκδοση το εκανα , η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα με πολλες και μονο με μια εκατσε , αλλα μονο για windows ,

Link to comment
Share on other sites

Το 4αρι μου δεν παει καλα, δεν ενεργοποιει 3G kai Data και η μπαταρια αρχισε να καταναλωνεται πολυ γρηγορα, χωρις να ξερω τον λογο και θα προχωρισω σε restore , ειμαι σε 4.2.1 jb με SHSH κρατημενα απο cydia (4.2.1, 4.3). Εαν κανω λοιπον restore, με shift στο itunes θα μπορεσω να ξαναβαλω 4.2.1 η θα μου βγαλει το error 1016, 1013 ktl?

Mπορω να το παρακαμψω?

 

Ευχαριστω

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

θα απαντησω το βραδυ που θα παω στο σπιτι με ποια εκδοση το εκανα , η αληθεια ειναι οτι προσπαθησα με πολλες και μονο με μια εκατσε , αλλα μονο για windows ,

 

Εμ έτσι πες μας, τώρα τα λες καλά!!:p

 

Snowbreeze λοιπόν και όχι redsn0w....:)

 

Το 4αρι μου δεν παει καλα, δεν ενεργοποιει 3G kai Data και η μπαταρια αρχισε να καταναλωνεται πολυ γρηγορα, χωρις να ξερω τον λογο και θα προχωρισω σε restore , ειμαι σε 4.2.1 jb με SHSH κρατημενα απο cydia (4.2.1, 4.3). Εαν κανω λοιπον restore, με shift στο itunes θα μπορεσω να ξαναβαλω 4.2.1 η θα μου βγαλει το error 1016, 1013 ktl?

Mπορω να το παρακαμψω?

 

Ευχαριστω

 

Για δες εδώ...

 

http://carpenoctum.gr/iphone/jailbreak/pws-kratame-ta-shsh-blobs-me-to-firmware-umbrella/

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...