Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

και να σου απαντησω φιλε μου λεγοντας σου πως ναι το ζηλεψα το κινητο..ω ναι το θελω...ειναι πολυ ωραιο περασα αρκετες ωρεσ με το 3gs και ειλικρινα νιωθω ασχημα που το δικο μου ομνια προ 2 δεν εχει τετοια ανταποκριση οπως ενα iphone. θα πουλησω αυτο το ομνια και θα το παρω γιατι απλα το ζηλεψα και το θελω.ας σταματησω ομως να ακουγομαι σαν παιδακι και να ρωτησω κατι που στα τοοοοσα φυλλα που διαβασα δεν βρηκα καποια λεπτομερη απαντηση(διαβασα και αλλες συζητησεις).γιατι τα bumper τα δινει μεχρι τις 30 Σεπτεμβρη?τι θα αλλαξει μετα?μου λεει με πλαγιο τροπο : α μεγαλε κοιτα να δεις ξερεις τι εχει και επελεξες να το παρεις χωρις καμια δικια μου ευθηνη?

ή θα φερουν νεες συσκευες με φτιαγμενο το προβλημα?

ξερει κανεις τπτ?

Αν ειναι να το παρω τοτε φτιαγμενο εργοστασιακα και οχι με προσθετα μερη που πρεπει να βαλω για να ειναι "ok" (το "οκ" για εμενα και μονο ισχυει.ειδικα αν βαλω και office μεσα θα ειναι μιαα χααααρααα για τα γουστα μου).

παιδια παντως σε ολους μπραβο γιατι απο αυτα που μαθαινω απο εδω μεσα μπορω και επιλεγω και διαχειριζομαι τις κινητες συσκευες μου.ευχαριστω.

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει κανενα προβλημα :)

πραγματι ο γραπτος παρεξηγειται για πολλους και διαφορους λογους οταν ομως ο αναγνωστης ειναι τοσο καλοπροαιρετος οσο εσυ ολα λυνονται στο αψε σβησε ;)

 

και μια που μιλαμε και για το galaxy απλα να πω στο φιλο Πανο οτι αν δεν απατωμαι η φτηνοτερη τιμη που το εχω δει ειναι 493 και αφορα τα 8G ενω το iphone ξεκινα απο τα 16 επομενως δεν ειναι ρεαλιστικη η συγκριση. Αρα η διαφορα ειναι κοντα στο κατοσταρικο που οφειλεται φυσικα και στην τιμολογιακη πολιτικη της samsung που θελει να μπει σφηνα στα hi end smartphones και λογικο ειναι να χτυπησει οσο μπορει και στην τιμη.

.

 

Στο amazon.de εχει λιγοτερο απο 493...Επισης τα 8GB δεν ειναι προβλημα μιας και το κινητο παιρνει sd. Και σε κανα δυο μηνες εγω πιστευω οτι θα ειναι κοντα στα 410...νομιζω οτι η διαφορα ειναι παρα πολυ μεγαλη αναμεσα σε δυο κινητα που απο θεμα hardware ειναι πολυ κοντα (το galaxy το θεωρω καλυτερο).

Link to comment
Share on other sites

...ειλικρινα νιωθω ασχημα που το δικο μου ομνια προ 2 δεν εχει τετοια ανταποκριση οπως ενα iphone. θα πουλησω αυτο το ομνια και θα το παρω γιατι απλα το ζηλεψα και το θελω...

...παιδια παντως σε ολους μπραβο γιατι απο αυτα που μαθαινω απο εδω μεσα μπορω και επιλεγω και διαχειριζομαι τις κινητες συσκευες μου.ευχαριστω.

 

ο πιο ειλικρινης εδω μεσα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα πόστ και ήθελα απλά να σημειώσω κι εγώ κάποια πράγματα όντας χρήστης iPhone 3G, 3GS και πλέον 4.

 

Καταρχήν να ξεκινήσω λέγοντας πως όταν πρόκειται να προχωρήσει κανείς σε μια επένδυση μερικών εκατοντάδων ευρώ για την απόκτηση ενός καλού κινητού, νομίζω ότι δεν θα κολλήσει στα 100 πάνω 100 κάτω και θα πάρει αυτό που πραγματικά του αρέσει. Θεωρώ λοιπόν πως δεν τίθεται πραγματικό δίλημμα όταν το ένα κινητό έχει 600Ε και το άλλο 700Ε είναι ήδη δύο πολύ ακριβά κινητά. Ρωτήστε τον μεσο μισθωτό στη χώρα μας και θα το επιβεβαιώσει.

 

Με αυτό λοιπόν το θέμα στην άκρη επιτρέψτε μου να αναφέρω μερικά πράγματα για τις φήμες ή μάλλον τους μύθους γύρω από το iPhone.

 

Για το 3G έλεγαν όταν πρωτοβγήκε ότι καίει ότι έπαθε κάποιος έγκαυμα στο πόδι ότι η υπερθέρμανση ήταν τέτοια που έπρεπε το τηλέφωνο να μπεί στο ψυγείο για να κρυώσει κτπ.

 

Για το 3GS έλεγαν ότι ραγίζει το πίσω κάλυμμα, ότι το λευκό μοντέλο κοκκινίζει από πίσω ότι κάποιο iPhone ανατινάχτηκε κτπ κτπ.

 

Για το 4 ήδη λένε ότι η κεραία έχει πρόβλημα.

 

Όλα τα παραπάνω ΙΣΩΣ είναι αληθινά για ένα απειροελάχιστο ποσοστό συσκευών. Στην πραγματικότητα όμως αυτό το είδος ποβλημάτων μπορεί να εμφανιστεί μέσα στα πλαίσια ενός αποδεκτού ποσοστού 1-2% σε οποιονδήποτε τομέα της ζωής.

 

Ο μεγάλος θόρυβος δημιουργείται διότι το iPhone εκτός από ένα πολύ καλό τηλέφωνο είναι και ένα status symbol για πολύ κόσμο με αποτέλεσμα να τραβάει τα βλέμματα και να δημιουργεί αντιπάθειες.

 

Φυσικό είναι κανείς να μην ασχολείται με τα πιθανά σφάλματα σε ένα Χ brand τηλέφωνο διότι απλά ουδείς έχει ποτέ ακούσει γι΄αυτό. Το αναγνωρίσιμο του iPhone όμως που έχει τη βάση του στο άριστο marketing του προιόντος κάνει όλο τον κόσμο έχει δεν έχει σκοπό να αγοράσει το τηλέφωνο, να ασχολείται με αυτό.

 

Δικαίωμα φυσικά του καθενός είναι να ασχολείται το πρόβλημα είναι όμως ότι αρκετοί είναι εκείνοι που καταφεύγουν στον λίβελλο στα ψεύδη και στις συκοφαντίες προκειμένου να αποδείξουν, πρώτα στον εαυτό τους και μετά σε όλους τους άλλους, ότι δεν πρέπει να πάρουν αυτό το τηλέφωνο.

 

Από την πλευρά μου θα πώ το αυτονόητο: Άμα σ'αρέσει πάρτο άν όχι μην το πάρεις. Εγώ προσωπικά δε γουστάρω τα HTC για παράδειγμα. Ε! δεν θα με δείτε στο φόρουν της HTC να λέω τι δε μου αρέσει. Δεν μου αρέσει δεν αγοράζω και δεν ασχολούμαι. Το να προσπαθώ να πείσω και τους άλλους όμως θυμίζει λίγο το παραμύθι με την κολοβή αλεπού.

 

Όσο για το iTunes, το iOS 4 κτπ: Εγώ προσωπικά τα βρίσκω εξαιρετικά εύχρηστα και αντικειμενικά το iOS 4 έκανε επιτέλους τα αυτονόητα πράξη και έτσι έκλεισε πολλά στόματα.

 

Έχω το 3GS μου jailbroken και το 4 μου με 4.0.2 και είμαι ικανοποιημένος και με τα 2. Γούστα είναι αυτά.

 

Καταληκτικά θα πώ: Δεν έχω παράπονο από το σήμα κανενός κινητού μου ούτε απο τις 3G επιδόσεις τους ούτε από την μπαταρία τους. Αν κινείστε κι εργάζεστε σε αστικό κέντρο τότε 99% δεν θα δείτε ποτέ θέματα.

 

Φυσικά, κανείς δε μπορεί να είναι απόλυτος αλλά τίποτα σε αυτή τη ζωή δεν είναι βέβαιο εκτός από το θάνατο και τους φόρους :)

 

Καλές αγορές ότι και να πάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε παλικάρια. Αν βρεθείτε δηλαδή σε περιοχή με πολύ χαμηλό σήμα εσείς θα πιασετε τη συσκευή από εκείνο το χαμηλό σημείο και θα αρχισετε να τη σφιγγετε για κανά λεπτό μέχρι να χαθεί το σήμα; Αστείο δεν είναι; Αυτός είναι εντελώς αφυσικος τρόπος χρήσης του κινητού. Από καθε πρακτική άποψη δεν υφίσταται θέμα σήματος (ο αριθμός των μπαρων δεν έχει καμία απολύτως αξία, γιατί ο αλγοριθμος αναπαραστασης του σήματος μπορεί να διαφέρει). Ασε που είναι σχεδόν αδύνατο να μη βάλει κανείς κάποιου τύπου θήκη - το γυαλί μπρος πίσω είναι υπερυψωμένο σε σχέση με τη μεταλλική κεραία και κατα συνέπεια εντελώς εκτεθειμένο.

 

Ένα ακόμα σχόλιο. Πρέπει να σταματήσετε κάποια στιγμή να κάνετε συγκρίσεις στη βάση πεντε δέκα χαρακτηριστικών. Ακόμα και σε επίπεδο hardware το τελικό προϊόν είναι πολύ πιο πολύπλοκη υπόθεση από αυτό που αναφέρει μια σύντομη λίστα χαρακτηριστικών που βασικά συντάσσεται από το τμήμα marketing μιας εταιρείας και όχι από την ομάδα μηχανικών που το σχεδιάζει.

 

Το κυριότερο όμως είναι πως οι συσκευές αυτές είναι μια πολύ πιο περίπλοκη ιστορία από πλευράς software. Πως ας πούμε λέτε ότι ένα symbian δίνει περισσότερα όταν στο iOS υπάρχουν 270,000+ εφαρμογές; Αυτές δεν είναι χαρακτηριστικά; Δεν μετράνε ως 270,000 επιπλέον features?

 

Την πιο σωστή προσέγγιση κατα τη γνώμη μου την είχε ένας φίλος εδώ (μου διαφεύγει το όνομα του) ο οποίος είχε παραθέσει διάγραμμα της αρχιτεκτονικής του ios. Και είχε υποστηρίξει με επιχειρήματα πως το ios είναι η πληρέστερη και πιο ώριμη πλατφόρμα ανάπτυξης. Συμφωνώ και επαυξανω.

 

Η διάφορα της Apple δεν είναι αυτό που παρουσιάζει καθε Ιούνη ως νέα συσκευή αλλά αυτό που παρουσιάζει καθε Γενάρη ως καινούρια APIs. Η διάφορα της επίσης είναι όλο αυτό το απίστευτο οικοδόμημα που έχει χτίσει κάτω από την ομπρέλα του iTunes. Είναι αλήθεια πως το μεγαλύτερο κομμάτι του iTunes είναι προσβάσιμο μόνο σε όσους έχουν αμερικανικό λογαριασμό. Είναι όμως ένα θαυμάσιο πελώριο σύμπαν και εξηγεί εν μέρει την τρομερή απήχηση του iOS στην από κει πλευρά του Ατλαντικού.

 

Πόσες χιλιάδες η μάλλον εκατομμύρια επιπλέον features θα πρέπει να προσμετρησουμε στο iTunes?

Edited by JG4

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τα πόστ και ήθελα απλά να σημειώσω κι εγώ κάποια πράγματα όντας χρήστης iPhone 3G, 3GS και πλέον 4.

 

Καταρχήν να ξεκινήσω λέγοντας πως όταν πρόκειται να προχωρήσει κανείς σε μια επένδυση μερικών εκατοντάδων ευρώ για την απόκτηση ενός καλού κινητού, νομίζω ότι δεν θα κολλήσει στα 100 πάνω 100 κάτω και θα πάρει αυτό που πραγματικά του αρέσει. Θεωρώ λοιπόν πως δεν τίθεται πραγματικό δίλημμα όταν το ένα κινητό έχει 600Ε και το άλλο 700Ε είναι ήδη δύο πολύ ακριβά κινητά. Ρωτήστε τον μεσο μισθωτό στη χώρα μας και θα το επιβεβαιώσει.

 

Με αυτό λοιπόν το θέμα στην άκρη επιτρέψτε μου να αναφέρω μερικά πράγματα για τις φήμες ή μάλλον τους μύθους γύρω από το iPhone.

 

Για το 3G έλεγαν όταν πρωτοβγήκε ότι καίει ότι έπαθε κάποιος έγκαυμα στο πόδι ότι η υπερθέρμανση ήταν τέτοια που έπρεπε το τηλέφωνο να μπεί στο ψυγείο για να κρυώσει κτπ.

 

Για το 3GS έλεγαν ότι ραγίζει το πίσω κάλυμμα, ότι το λευκό μοντέλο κοκκινίζει από πίσω ότι κάποιο iPhone ανατινάχτηκε κτπ κτπ.

 

Για το 4 ήδη λένε ότι η κεραία έχει πρόβλημα.

 

Όλα τα παραπάνω ΙΣΩΣ είναι αληθινά για ένα απειροελάχιστο ποσοστό συσκευών. Στην πραγματικότητα όμως αυτό το είδος ποβλημάτων μπορεί να εμφανιστεί μέσα στα πλαίσια ενός αποδεκτού ποσοστού 1-2% σε οποιονδήποτε τομέα της ζωής.

 

Ο μεγάλος θόρυβος δημιουργείται διότι το iPhone εκτός από ένα πολύ καλό τηλέφωνο είναι και ένα status symbol για πολύ κόσμο με αποτέλεσμα να τραβάει τα βλέμματα και να δημιουργεί αντιπάθειες.

 

Φυσικό είναι κανείς να μην ασχολείται με τα πιθανά σφάλματα σε ένα Χ brand τηλέφωνο διότι απλά ουδείς έχει ποτέ ακούσει γι΄αυτό. Το αναγνωρίσιμο του iPhone όμως που έχει τη βάση του στο άριστο marketing του προιόντος κάνει όλο τον κόσμο έχει δεν έχει σκοπό να αγοράσει το τηλέφωνο, να ασχολείται με αυτό.

 

Δικαίωμα φυσικά του καθενός είναι να ασχολείται το πρόβλημα είναι όμως ότι αρκετοί είναι εκείνοι που καταφεύγουν στον λίβελλο στα ψεύδη και στις συκοφαντίες προκειμένου να αποδείξουν, πρώτα στον εαυτό τους και μετά σε όλους τους άλλους, ότι δεν πρέπει να πάρουν αυτό το τηλέφωνο.

 

Από την πλευρά μου θα πώ το αυτονόητο: Άμα σ'αρέσει πάρτο άν όχι μην το πάρεις. Εγώ προσωπικά δε γουστάρω τα HTC για παράδειγμα. Ε! δεν θα με δείτε στο φόρουν της HTC να λέω τι δε μου αρέσει. Δεν μου αρέσει δεν αγοράζω και δεν ασχολούμαι. Το να προσπαθώ να πείσω και τους άλλους όμως θυμίζει λίγο το παραμύθι με την κολοβή αλεπού.

 

Όσο για το iTunes, το iOS 4 κτπ: Εγώ προσωπικά τα βρίσκω εξαιρετικά εύχρηστα και αντικειμενικά το iOS 4 έκανε επιτέλους τα αυτονόητα πράξη και έτσι έκλεισε πολλά στόματα.

 

Έχω το 3GS μου jailbroken και το 4 μου με 4.0.2 και είμαι ικανοποιημένος και με τα 2. Γούστα είναι αυτά.

 

Καταληκτικά θα πώ: Δεν έχω παράπονο από το σήμα κανενός κινητού μου ούτε απο τις 3G επιδόσεις τους ούτε από την μπαταρία τους. Αν κινείστε κι εργάζεστε σε αστικό κέντρο τότε 99% δεν θα δείτε ποτέ θέματα.

 

Φυσικά, κανείς δε μπορεί να είναι απόλυτος αλλά τίποτα σε αυτή τη ζωή δεν είναι βέβαιο εκτός από το θάνατο και τους φόρους :)

 

Καλές αγορές ότι και να πάρετε.

Συμφωνω σε οσα γραφεις πλην δυο σημειων.

Η διαφορα του 4 απο την ή τις ανταγωνιστικες προτασεις δεν ειναι 100 ευρω, ειναι παραπανω και αποτελει για μενα παραγοντα που μπορει να γειρει την πλαστιγγα...Πιο απλα, αν το 4 ειχε 530 ευρω, ισως το σκεφτομουν εναντι του galaxy που τελικα προτιμησα κοντα στα 450...

Επισης, το 1-2% προβληματικων συσκευων που αναφερεις σαν ποσοστο για μενα ειναι τεραστιο και μη αποδεκτο. Δηλαδη αν υποθεσουμε οτι πωληθηκαν 6000 iPhone4 στην Ελλαδα απο προχτες που βγηκε, μιλαμε για 60-120 συσκευες...Οταν η συσκευη κοστιζει 650€ και πανω, ειναι μη αποδεκτο αυτο το ποσοστο...

Χωρις να το εχω εξετασει το θεμα μιας και δεν με ενδιαφερει το iPhone γιατι εχω galaxy, νομιζω οτι στην πραγματικοτητα το ποσοστο των ελαττωματικων συσκευων ή θα ειναι 100% ή θα ειναι 0,1-0,5%...

Link to comment
Share on other sites

...Πως ας πούμε λέτε ότι ένα symbian δίνει περισσότερα όταν στο iOS υπάρχουν 270,000+ εφαρμογές; Αυτές δεν είναι χαρακτηριστικά;

Πόσες χιλιάδες η μάλλον εκατομμύρια επιπλέον features θα πρέπει να προσμετρησουμε στο iTunes?...

 

συγγνωμη ρε παιδια, ποιος θα χρησιμοποιησει 270,000 εφαρμογες? Το symbian εχει 10-20? Ποσες εφαρμογες χωρανε στο 4αρι? Και ποιος θα κατσει να δει 1-1 τις 270,000 εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη ρε παιδια, ποιος θα χρησιμοποιησει 270,000 εφαρμογες? Το symbian εχει 10-20? Ποσες εφαρμογες χωρανε στο 4αρι? Και ποιος θα κατσει να δει 1-1 τις 270,000 εφαρμογες?

 

Κανένας εκτός από τίποτα αργόσχολους "συλλέκτες σκουπιδιών" δεν κάθεται να κοιτά μία - μία τις εφαρμογές. Το θέμα όμως είναι πως όταν ψάχνεις για παράδειγμα να αγοράσεις ένα ναυτικό βοήθημα, ένα gps tracker, μια database ή ένα καλό spreadsheet κλπ, σου δίνεται η δυνατότα να διαλέξεις ανάμεσα σε δεκάδες ποιοτικές εφαρμογές του είδους, την ίδια στιγμή που σε άλλα mobile λειτουργικά ελπίζεις πως θα βρεις έστω και μια που και αυτή συχνά είναι για πέταμα.

 

Εκεί είναι σημαντικός ο αριθμός των εφαρμογών, χωρίς αυτό να σημαίνει πως η συντριπτική πλειοψηφία αυτών των σχεδόν 300.000 εφαρμογών του AppStore δεν είναι σκουπίδια. Οι περισσότερες ίσως δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, αλλά αρκετές εκατοντάδες από αυτές είναι στα αλήθεια αναντικατάστατα "διαμάντια" και αυτό είναι τελικά που έχει σημασία. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ ότι είναι ανώτερες σε εύχρηστια και σχεδιάσει από άλλες πλατφόρμες.
Link to comment
Share on other sites

οπως γραφει και ενας φιλος στην υπογραφη του "ερχεται το i-phone 4s (s=signal)

 

http://www.solidblogger.com/wp-content/uploads/2010/07/apple-iphone.jpg

Link to comment
Share on other sites

και να σου απαντησω φιλε μου λεγοντας σου πως ναι το ζηλεψα το κινητο..ω ναι το θελω...ειναι πολυ ωραιο περασα αρκετες ωρεσ με το 3gs και ειλικρινα νιωθω ασχημα που το δικο μου ομνια προ 2 δεν εχει τετοια ανταποκριση οπως ενα iphone. θα πουλησω αυτο το ομνια και θα το παρω γιατι απλα το ζηλεψα και το θελω.ας σταματησω ομως να ακουγομαι σαν παιδακι και να ρωτησω κατι που στα τοοοοσα φυλλα που διαβασα δεν βρηκα καποια λεπτομερη απαντηση(διαβασα και αλλες συζητησεις).γιατι τα bumper τα δινει μεχρι τις 30 Σεπτεμβρη?τι θα αλλαξει μετα?μου λεει με πλαγιο τροπο : α μεγαλε κοιτα να δεις ξερεις τι εχει και επελεξες να το παρεις χωρις καμια δικια μου ευθηνη?

ή θα φερουν νεες συσκευες με φτιαγμενο το προβλημα?

ξερει κανεις τπτ?

Αν ειναι να το παρω τοτε φτιαγμενο εργοστασιακα και οχι με προσθετα μερη που πρεπει να βαλω για να ειναι "ok" (το "οκ" για εμενα και μονο ισχυει.ειδικα αν βαλω και office μεσα θα ειναι μιαα χααααρααα για τα γουστα μου).

παιδια παντως σε ολους μπραβο γιατι απο αυτα που μαθαινω απο εδω μεσα μπορω και επιλεγω και διαχειριζομαι τις κινητες συσκευες μου.ευχαριστω.

 

το ξερω δεν ειναι σωστο αυτο που κανω να κανω παραθεση στην ιδια την ερωτηση μου αλλα μηπως υπάρχει μια απαντηση στο ερωτημα τι γινεται μετα τις 30Σεπτεμβριου με το θεμα bumber φημες απο μεξικο καινουριες συσκευες με διορθωμενο εργοστασιακα το προβλημα????

Υπάρχουν 10 ομάδες ανθρώπων.

αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που όχι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να γνωρίζουμε φίλε μου.

Κανένας τουλάχιστον εδώ μέσα δεν γνωρίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η Apple είναι σαν τον Λευκό Οίκο. Αρνείται τα πάντα.

Αποκλειετε να βγάλει νέα έκδοση. Θα πρέπει να περιμενετε μέχρι τον Ιούνιο για το 4s.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα το είδα.... έχασα καμια 15 κλήσεις και φυσικά το πρώι φεύγει για άλλο κάτοχο. Έχω να πώ τα έξης ..... Είναι γρήγορο... πολύ γρήγορο ... η οθόνη είναι πολύ καλή όχι βέβαια στον ήλιο όμως κάθε οθόνη που σέβεται την μπαταρία της .... Το ios πιστεύω ότι ειναι φτιαγμένο μόνο για το 4 το mtasking δουλέυει άψογα αλλά το εξωτερικό του περίβλημα δεν είναι για τηλέφωνο αλλα για κόσμημα όποτε πρέπει να του έχεις ενα σωρό πραγματα επάνω για να είναι σε καλή κατάσταση. Για όσους το πήρανε και είναι ενθουσιασμένοι τους πιστεύω είναι πραγματικά μια κλάση επάνω αλλα......

Για μόστρα ... εφε

ΜΟΝΟ ιντερνετ γιατι να κρατήσεις κλήση θα πρέπει να κοιτας αν έχεις σήμα πρώτα

Γενικός....

δεν είναι για δουλειά ...καθόλου

μα καθόλου.......

και για μένα πρόσωπικά η συσκευή που έχω στο χέρι μου είναι εργαλείο δουλειάς. και όχι ρολόι χειρός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Το πήρα το είδα.... έχασα καμια 15 κλήσεις και φυσικά το πρώι φεύγει για άλλο κάτοχο. Έχω να πώ τα έξης ..... Είναι γρήγορο... πολύ γρήγορο ... η οθόνη είναι πολύ καλή όχι βέβαια στον ήλιο όμως κάθε οθόνη που σέβεται την μπαταρία της .... Το ios πιστεύω ότι ειναι φτιαγμένο μόνο για το 4 το mtasking δουλέυει άψογα αλλά το εξωτερικό του περίβλημα δεν είναι για τηλέφωνο αλλα για κόσμημα όποτε πρέπει να του έχεις ενα σωρό πραγματα επάνω για να είναι σε καλή κατάσταση. Για όσους το πήρανε και είναι ενθουσιασμένοι τους πιστεύω είναι πραγματικά μια κλάση επάνω αλλα......

Για μόστρα ... εφε

ΜΟΝΟ ιντερνετ γιατι να κρατήσεις κλήση θα πρέπει να κοιτας αν έχεις σήμα πρώτα

Γενικός....

δεν είναι για δουλειά ...καθόλου

μα καθόλου.......

και για μένα πρόσωπικά η συσκευή που έχω στο χέρι μου είναι εργαλείο δουλειάς. και όχι ρολόι χειρός.

 

Δηλαδή εμείς που το έχουμε και στη δουλειά χωρίς προβλήματα κλήσεων τι πρέπει να κάνουμε; :)

Link to comment
Share on other sites

και για μένα πρόσωπικά η συσκευή που έχω στο χέρι μου είναι εργαλείο δουλειάς. και όχι ρολόι χειρός.

 

Μήπως σε κορόϊδεψαν και όντως σου έδειξαν κανένα ρολόϊ χειρός αντί για το iPhone 4 και εσύ το πίστεψες; :lol::lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που το έχουμε και στη δουλειά χωρίς προβλήματα κλήσεων τι πρέπει να κάνουμε; :)

 

Να το πουλήσεις να το αγοράσει κάποιος φίλος που δεν μπορεί να το βρει σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμείς που το έχουμε και στη δουλειά χωρίς προβλήματα κλήσεων τι πρέπει να κάνουμε; :)

 

Δεν μου λεει κάτι η απάντηση σου..... το πρόβλημα υπάρχει και δεν δίνεις κανένα επιχείρημα με αυτό που λές. Τώρα αν θες να βάλεις πάμπερ ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο θέλεις... καλά κάνεις .....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε οσα γραφεις πλην δυο σημειων.

Η διαφορα του 4 απο την ή τις ανταγωνιστικες προτασεις δεν ειναι 100 ευρω, ειναι παραπανω και αποτελει για μενα παραγοντα που μπορει να γειρει την πλαστιγγα...Πιο απλα, αν το 4 ειχε 530 ευρω, ισως το σκεφτομουν εναντι του galaxy που τελικα προτιμησα κοντα στα 450...

Επισης, το 1-2% προβληματικων συσκευων που αναφερεις σαν ποσοστο για μενα ειναι τεραστιο και μη αποδεκτο. Δηλαδη αν υποθεσουμε οτι πωληθηκαν 6000 iPhone4 στην Ελλαδα απο προχτες που βγηκε, μιλαμε για 60-120 συσκευες...Οταν η συσκευη κοστιζει 650€ και πανω, ειναι μη αποδεκτο αυτο το ποσοστο...

Χωρις να το εχω εξετασει το θεμα μιας και δεν με ενδιαφερει το iPhone γιατι εχω galaxy, νομιζω οτι στην πραγματικοτητα το ποσοστο των ελαττωματικων συσκευων ή θα ειναι 100% ή θα ειναι 0,1-0,5%...

 

Πας να μας κοροιδέψεις???Τουλάχιστόν έλεγχε αυτά που λές.Το galaxy s πληροφοριακά απο vodafone.gr έχει 550 ευρώ. και το iPhone 4 αν το πάρεις απο οτε shop κάνει 623.Για κάνε τις πράξεις και δες την διαφορά.Αν εσεί θεωρεις τόσο σημαντική αυτή τι διαφορά!!!!!:(:(

 

Για να σε διαβεβαιώσω το ποσοστό σίγουρα δεν είναι 100% αγόρασα δυο Iphone και κανένα δεν έχει πρόβλημα και σίγουρα αν είχαν όλα πρόβλημα θα είχε γίνει μεγάλος σάλος στην Ελλάδα.Και για να το ξεκαθαρίσουμε το δήθεν πρόβλημα έγινε γνωστό επειδή απλά το iPhone είναι πολύ ποθητό τηλέφωνο .Και το ξεψυρίζουν μέχρι να βρούν ένα ελλάτωμα.Αν το είχες παρατηρήσει κάθε χρόνο βρίσκουν ένα πρόβλημα.Χαλασμένες οθόνες,σπασμένα πλασικά,υπερθέμανση μέχρι και έκρηξη κινητού.Και για κάτι τελευταίο.Το iPhone 4 σίγουρα δεν το έχεις πιάσει και σίγουρα δεν είναι βάσιμα αυτά που λές.

Υ.Γ Την πρώτη μέρα το iPhone 4 πούλησε 14.000 κομμάτια και εξαντλήθηκαν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου λεει κάτι η απάντηση σου..... το πρόβλημα υπάρχει και δεν δίνεις κανένα επιχείρημα με αυτό που λές. Τώρα αν θες να βάλεις πάμπερ ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο θέλεις... καλά κάνεις .....

 

Δεν σου λέει τίποτα η απάντηση του φίλου που το έχει και το χρησιμοποιεί, δεν σου λέει τίποτα η δική μου που το έχω και επίσης το χρησιμοποιώ, δεν σου λένε τίποτα οι απαντήσεις δεκάδων άλλων εδώ στο forum φίλων, δεν σου λένε τίποτα οι πωλήσεις και η εξαφάνιση της συσκευής από τα Ελληνικά καταστήματα, και θα πρέπει να μας πει η δική σου που ούτε το έχεις και πιθανώς να μην το έχεις δει ποτέ ούτε ζωγραφιστό; Δεν λέω, λογικό μου ακούγεται... :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέει τίποτα η απάντηση του φίλου που το έχει και το χρησιμοποιεί, δεν σου λέει τίποτα η δική μου που το έχω και επίσης το χρησιμοποιώ, δεν σου λένε τίποτα οι απαντήσεις δεκάδων άλλων εδώ στο forum φίλων, δεν σου λένε τίποτα οι πωλήσεις και η εξαφάνιση της συσκευής από τα Ελληνικά καταστήματα, και θα πρέπει να μας πει η δική σου που ούτε το έχεις και πιθανώς να μην το έχεις δει ποτέ ούτε ζωγραφιστό; :p

 

Το πήρα το είδα.... έχασα καμια 15 κλήσεις και φυσικά το πρώι φεύγει για άλλο κάτοχο. Έχω να πώ τα έξης ..... Είναι γρήγορο... πολύ γρήγορο ... η οθόνη είναι πολύ καλή όχι βέβαια στον ήλιο όμως κάθε οθόνη που σέβεται την μπαταρία της .... Το ios πιστεύω ότι ειναι φτιαγμένο μόνο για το 4 το mtasking δουλέυει άψογα αλλά το εξωτερικό του περίβλημα δεν είναι για τηλέφωνο αλλα για κόσμημα όποτε πρέπει να του έχεις ενα σωρό πραγματα επάνω για να είναι σε καλή κατάσταση. Για όσους το πήρανε και είναι ενθουσιασμένοι τους πιστεύω είναι πραγματικά μια κλάση επάνω αλλα......

Για μόστρα ... εφε

ΜΟΝΟ ιντερνετ γιατι να κρατήσεις κλήση θα πρέπει να κοιτας αν έχεις σήμα πρώτα

Γενικός....

δεν είναι για δουλειά ...καθόλου

μα καθόλου.......

και για μένα πρόσωπικά η συσκευή που έχω στο χέρι μου είναι εργαλείο δουλειάς. και όχι ρολόι χειρός.

Σίγουρα έχεις πάρει το iPhone 4??Δεν μας πείθεις.Για στείλε μια φωτό για να μας το αποδείξεις.Γιατί πολλά λόγια βλέπω αλλά απο πράξει τίποτα.Δεν μπορούμε να ρίχνουμε ένα έχασα είκοσι κλήσεις είναι χάλια το σήμα και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου λέει τίποτα η απάντηση του φίλου που το έχει και το χρησιμοποιεί, δεν σου λέει τίποτα η δική μου που το έχω και επίσης το χρησιμοποιώ, δεν σου λένε τίποτα οι απαντήσεις δεκάδων άλλων εδώ στο forum φίλων, δεν σου λένε τίποτα οι πωλήσεις και η εξαφάνιση της συσκευής από τα Ελληνικά καταστήματα, και θα πρέπει να μας πει η δική σου που ούτε το έχεις και πιθανώς να μην το έχεις δει ούτε ζωγραφιστό; :p

 

Ε για να το λες εσυ που το έχεις κάτι θα ξέρεις ... που να ξέρω εγω σιγα .εσυ τα ξέρεις 8 με 8.30 5 drop calls ειχα και λόγο αριστερου χεριού είναι φυσικό να μου είναι το πρόβλημα ακόμη μεγαλύτερο .

Τωρα τα παιδικά το έχω δεν το έχω.....ασε καλύτερα .

βασικά έχεις δουλέψει κάτι άλλο σε apple ? η απλά αγόρασες ένα Iphone ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε για να το λες εσυ που το έχεις κάτι θα ξέρεις ... που να ξέρω εγω σιγα .εσυ τα ξέρεις 8 με 8.30 5 drop calls ειχα και λόγο αριστερου χεριού είναι φυσικό να μου είναι το πρόβλημα ακόμη μεγαλύτερο.

 

Μόνο πεσμένες κλήσεις είχες; Πάλι τυχερός είσαι που δεν έπεσε μόνιμα και τίποτα άλλο. :p

Εγώ έχω ακούσει και για κάποιους που τους κάηκε το χέρι εκεί που μιλούσαν με το μηχάνημα του σατανά, ενώ φήμες λένε πως πολλές γυναίκες που πήραν iPhone 4 έμειναν έγκυες με ανεμογκάστρι και κάποιες έβγαλαν κέρατα. :lol::lol::lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ε για να το λες εσυ που το έχεις κάτι θα ξέρεις ... που να ξέρω εγω σιγα .εσυ τα ξέρεις 8 με 8.30 5 drop calls ειχα και λόγο αριστερου χεριού είναι φυσικό να μου είναι το πρόβλημα ακόμη μεγαλύτερο .

Τωρα τα παιδικά το έχω δεν το έχω.....ασε καλύτερα .

βασικά έχεις δουλέψει κάτι άλλο σε apple ? η απλά αγόρασες ένα Iphone ;)

 

Και εγω που το πηρα εστω και προβληματικο το επεστρεψα πισω. 20 ωρες που το ειχα με το σημα δεν ειχα κανενα προβλημα. Και γιαυτο το λογο παλι την ιδια συσκευη θα παρω. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι κολημα εχετε ολοι σας με την συγκεκριμενη συσκευη και ειστε τοσο κατα? Κατσε εκει στο φορουμ σου που μιλατε για το nexus που δεν μας πεφτει εμας λογος να το θαψουμε και ασε τους υπολοιπους να κανουν την δουλεια τους. Οσο για το i-phone και εγω το ιδιο πιστευω οτι το εχεις δει το πολυ στο youtube. Ασε που τετοιες εγγυησεις της apple δεν της εχετε δει ουτε στα ονειρα σας

Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4

Αυτο λεει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ

Αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από το iPhone 4 σου, μπορείς να το επιστρέψεις στην Apple, εφόσον το iPhone 4 δεν έχει υποστεί φθορά, εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αγοράς, μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου και θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το πηρα εστω και προβληματικο το επεστρεψα πισω. 20 ωρες που το ειχα με το σημα δεν ειχα κανενα προβλημα. Και γιαυτο το λογο παλι την ιδια συσκευη θα παρω. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι κολημα εχετε ολοι σας με την συγκεκριμενη συσκευη και ειστε τοσο κατα? Κατσε εκει στο φορουμ σου που μιλατε για το nexus που δεν μας πεφτει εμας λογος να το θαψουμε και ασε τους υπολοιπους να κανουν την δουλεια τους. Οσο για το i-phone και εγω το ιδιο πιστευω οτι το εχεις δει το πολυ στο youtube. Ασε που τετοιες εγγυησεις της apple δεν της εχετε δει ουτε στα ονειρα σας

Επιστροφή χρημάτων για το iPhone 4

Αυτο λεει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ

Αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος από το iPhone 4 σου, μπορείς να το επιστρέψεις στην Apple, εφόσον το iPhone 4 δεν έχει υποστεί φθορά, εντός 30 ημερών από την ημερομηνία αγοράς, μέσα από το δίκτυο καταστημάτων του παρόχου κινητής τηλεφωνίας σου και θα σου επιστραφούν τα χρήματά σου.

 

Ποιος μιλάει για το nexus ? Δεν νομίζω να σου βάζω κάποιο με κάποιο ... δεν ανέφερα κάτι τέτοιο εξάλλου το βασικό μου τηλ είναι Blackberry ( το US φταίει ) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...