Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

@valerio

 

Τι περιορισμούς έχει; Επειδή έχω την 3.1.3 σε ένα iPhone 2G και δεν έχω δει κάτι. Δεν είναι ειρωνική η ερώτηση.

 

Το flash όσο πιο γρήγορα πεθάνει τόσο καλύτερα είναι. Αν διαβάσεις δε την κριτική που δέχεται για την κατανάλωση μπαταρίας αλλά και για την ποιότητά του στις συσκευές που το υποστηρίζουν, θα καταλάβεις γιατί ο τελειομανής Jobs το έκοψε από νωρίς.

Εγω παλι λεω "οτι δεν φτανει η αλεπου το κανει κρεμασταρια". με πολυ απλα λογια, η apple δεν μπορει να εγγυηθει οτι αν υποστηριζει flash στον safari, οτι θα λειτουργει οπως πρεπει και θα ειναι stable. και επειδη δεν μπορει να το κανει αυτο, εχει περασει την αποψη οτι το flash δεν χρειαζεται.

κι'εγω λεω, μην σας πιπιλιζουν με οτι βλακεια τους ερθει. δειτε τα πραγματα οπως ειναι και οπως πρεπει να ειναι.

γιατι εμεις δινουμε τα χρηματα μας.

 

Χρήσιμο αλλά όχι deal breaker, ιδίως με τόσες εφαρμογές που κάνουν sharing σε υπηρεσίες όπως drop box, mobile me etc.

 

τωρα παλι τι φιλοσοφια ειναι αυτη ? δεν υπαρχει συσκευη που να μην εχει πληρη υποστηριξη μεταφορας αρχειων μεσω Bluetooth απο συσκευη σε συσκευη ανεξαρτητου μαρκας.

το dropbox ειναι φοβερη υπηρεσια και την χρησιμοποιω αλλα επειδη η apple εχει βλακεια στον εγκεφαλο και δεν με αφηνει να στειλω μεσω bluetooth, εγω πρεπει να εχω ιντερνετ στη συσκευη μου για να μπορω να στειλω αρχεια ?

και πρεπει να υποχρεωσω και τον αλλο να βαλει dropbox ?

ενταξει, μην τρελαθουμε κιολας.

 

Προσωπικά δεν νιώθω την ανάγκη για ραδιόφωνο.

δεν υπαρχει κινητο στην κατηγορια χρηματων του iphone αλλα ακομα και με πολυ λιγοτερα χρηματα, που να μην εχει ραδιοφωνο. αυτο απο μονο του τα λεει ολα. το αν δεν ακους εσυ φιλε μου ραδιοφωνο, δεν παει να πει οτι δεν πρεπει να στο παρεχει η apple.

δηλαδη αν εγω δεν στελνω ποτε με bluetooth, δεν ακουω ποτε ραδιοφωνο, δεν βγαζω ποτε φωτογραφιες και δεν στελνω ποτε sms, πρεπει η apple να τα κοψει ολα και να μου δωσει ενα τηλεφωνο στα 600 ευρω για να παιρνω τηλεφωνο μονο ?

 

στο 2G που έχω εγώ το ηχείο είναι πράγματι πρόβλημα κυρίως γιατί πολλές φορές δεν ακούω το ringtone :p

 

Δεν υπάρχει λόγος με 16 ή 32GB να προσθέτεις κάρτα. Αν δεις τα κινητά που υποστηρίζουν κάρτες SD συνήθως έχουν μικρή εσωτερική μνήμη.

κι'εδω λαθος ειναι. το samsung galaxy s βγαινει με 8gb και 16gb εσωτερικη μνημη και δεχεται και εξωτερικη sdcard.

και αν θελεις μπορω αν σου βρω 10 τουλαχιστον λογους γιατι ειναι πολυ καλο και χρησιμο να υποστηριζει εξωτερικη καρτα.

ενα απλο παραδειγμα με το δικο μου hd2. αν δεν το γνωριζεις, στο hd2 μπορει καποιος να τρεξει κανονικα android λειτουργικο παραλληλα με τα windows mobile. ειναι ακομα σε δοκιμαστικη εκδοση αλλα δουλευει αρκετα καλα. εχω λοιπον μια sdcard που εχω το android μου και την βαζω οποτε θελω να κανω τα πειραματα μου και οτι αλλο θελω, χωρις να γινει καμια βλακεια και μου πειραξει την καρτα που δουλευω στα windows mobile.

αλλο παραδειγμα πολυ απλο. εχω εναν υπολογιστη ενος φιλου χωρις να εχω ιντερνετ καθολου γιατι εχω παει καπου π.χ καμπινγκ. και θελω να περασω μερικα τραγουδια αλλα ο υπολογιστης δεν εχει το itunes και δεν εχω και ιντερνετ να το κατεβασω. βγαζω την καρτουλα, την βαζω στον υπολογιστη, περναω οτι θελω και την βαζω παλι πισω ομορφα και ωραια.

 

η δυνατοτητα εξωτερικης μνημης δεν ειναι πολυτελεια. ειναι καθημερινη αναγκη φιλε μου. ετσι απλα

 

Κανονική sim

Αυτό γιατί είναι πρόβλημα; :S

 

Όλα τα κινητά αν θες να κάνεις κάτι παραπάνω από drag 'n' drop αρχείων θέλουν το δικό τους software. Με το iTunes τι σε πειράζει; Άλλωστε το iTunes είναι ο κύριος λόγος που πιάστηκαν τόσο πολύ τα iPod και το iPhone. Ένας κεντρικός τρόπος διαχείρισης του περιεχομένου. Εγώ π.χ. είμαι χρήστης iTunes πολύ πριν πάρω iPod, iPhone ή Mac. Το πρόγραμμα αυτό το λατρεύω!

ποιος ειπε οτι ολα τα κινητα θελουν το δικο τος λογισμικο για να κανουν αυτα που λες ?

και στο android αλλα και στο symbian αλλα και στα windows mobile, υπαρχει ενσωματωμενος file explorer και κανεις απλα....τα παντα απο τη συσκευη σου χωρις να χρειαζεσαι itunes και υπολογιστη.

οταν λεμε κατι να ξερουμε τι λεμε !!!! γιατι θα το διαβασουν και καποια παιδια που τωρα μαθαινουν και θα παραπληροφορηθουν !!!!

 

Έχει Video Out. HDMI δεν θα ήταν άσχημα αλλά όλα αυτά προσθέτουν στο κόστος και στην κατανάλωση ρεύματος.

η εξοδος video out και hdmi δεν ειναι για μενα απαραιτητη και ανακαια. ειναι κατι εξτρα που πιστευω οτι το χρησιμοποιει η μειονοτητα και δεν ειναι λογος για να αγορασεις μια συσκευη. εδω συμφωνουμε !!!!

 

Για ποιό λόγο;

 

Όσοι το χρησιμοποίησαν στην πράξη έχουν δηλώσει ότι δεν χάνει το σήμα περισσότερο από άλλα κινητά. Άρα ουσιαστικά ανύπαρκτο πρόβλημα

αυτο θα το δειξει ο χρονος. το προβλημα εφοσον εχει εμφανιστει σε καποιους και το εχει παραδεχτει και η ιδια η εταιρεια, ειναι υπαρκτο. το αν ειναι μεγαλο η μικρο θα το δειξει ο χρονος και μονο !!!!

 

Όσα 3G κινητά έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν έχω κάνει ούτε μια βίντεοκλήση. Αν για σένα είναι σημαντική τότε πράγματι δε σου κάνει το κινητό.

κι'εδω συμφωνουμε. γενικα η βιντεοκληση δεν εχει "πιασει / διαδοθει" στην Ελλαδα. ομως σιγουρα καποιοι την θελουν.

 

Καθώς είναι ανοιχτό το πρωτόκολλο που χρησιμοποιεί πιστεύω σύντομα θα αρχίσει να κάνει με διάφορες άλλες συσκευές, ίσως και κινητά. Αυτό εξαρτάται από τη διάθεση των άλλων κατασκευαστών.

Εδω εισαι λαθος !!!! δεν ειναι θεμα των αλλων κατασκευαστων !!!! ειναι θεμα της apple και της απαρχιωμενης νοοτροπιας της, που δεν εχει συμβατοτητα με τους αλλους κατασκευαστες. να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.

και το οτι ανακοινωσε την βιντεοκληση μεσω wifi και το εκθειασε το συγκεκριμενο θεμα, αυτο λεει πολλα. βγηκε δηλαδη ξαφνικα η apple και ανακαλυψε την βιντεοκληση μεσω wifi !!!!

χα χα χα χα !!!! καλο !!!!

Εγω με το skype και windows mobile, κανω βιντεοκληση μεσω wifi εδω και.....5-6 χρονια !!!! ετσι απλα !!!!

 

Εδώ μου θυμίζεις τη διαφήμιση της Wind (ή όπως τη λέγανε τότε, έχει αλλάξει 10 ονόματα ως τώρα) "Μπορώ να έχω τις καλύτερες επιτυχίες στην τιμή της σούπερ προσφοράς;"

 

Θέλεις να έχει 5 επιπλέον χαρακτηριστικά σε χαμηλότερη τιμή. Δεν γίνεται. Αν πάλι συγκρίνεις όλα τα χαρακτηριστικά που έχει με φτηνότερα κινητά θα δεις ότι υπάρχει λόγος που είναι πιο ακριβό.

πες μου εσυ 5 λογους που ειναι πιο ακριβο απο το samsung galaxy s, το htc desire και το htc hd2 ????

και τεκμηριωσε μου σε ποιους τομεις υπερεχει για να πουλιεται σ'αυτη την τιμη.

 

γιατι εγω πιστευω οτι η πραγματικη τιμη του iphone επρεπε να ειναι γυρω στα 400-450 ευρω και πολυ τραβηγμενα !!!!

μην ψαχνεις, δεν θα βρεις λογους :).

 

Σου απαντησα με μπλε χρωμα για να φενεται σε ποιο κομματι απανταω.

και φυσικα δεν εχω κατι μαζι σου. κανω διαλογο γιατι οπως ειπα, εμεις τα πληρωνουμε ολα αυτα και εμεις ειμαστε και οι κριτες των χρηματων που δινουμε !!!!

 

φιλικα παντα !!!!

 

Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα... Κρίμα που δεν σκέφτονται όλοι έτσι

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα πράγματα σχετικά με την τιμή του iPhone 4 είναι απλά: Όσο η ζήτηση θα είναι μεγάλη, η τιμή του θα είναι υψηλή. Κάποιοι πήγαν την Πέμπτη στα καταστήματα και απαιτούσαν να τους το πουλήσουν πριν την επίσημη έναρξη των πωλήσεων! Για τέτοια τρέλα μιλάμε! Ε, πώς να μην το πουλάει 700 ευρώ η Apple;
Link to comment
Share on other sites

@valerio

 

Τι περιορισμούς έχει; Επειδή έχω την 3.1.3 σε ένα iPhone 2G και δεν έχω δει κάτι. Δεν είναι ειρωνική η ερώτηση.

 

Το flash όσο πιο γρήγορα πεθάνει τόσο καλύτερα είναι. Αν διαβάσεις δε την κριτική που δέχεται για την κατανάλωση μπαταρίας αλλά και για την ποιότητά του στις συσκευές που το υποστηρίζουν, θα καταλάβεις γιατί ο τελειομανής Jobs το έκοψε από νωρίς.

Εγω παλι λεω "οτι δεν φτανει η αλεπου το κανει κρεμασταρια". με πολυ απλα λογια, η apple δεν μπορει να εγγυηθει οτι αν υποστηριζει flash στον safari, οτι θα λειτουργει οπως πρεπει και θα ειναι stable. και επειδη δεν μπορει να το κανει αυτο, εχει περασει την αποψη οτι το flash δεν χρειαζεται.

κι'εγω λεω, μην σας πιπιλιζουν με οτι βλακεια τους ερθει. δειτε τα πραγματα οπως ειναι και οπως πρεπει να ειναι.

γιατι εμεις δινουμε τα χρηματα μας.

 

Χρήσιμο αλλά όχι deal breaker, ιδίως με τόσες εφαρμογές που κάνουν sharing σε υπηρεσίες όπως drop box, mobile me etc.

 

τωρα παλι τι φιλοσοφια ειναι αυτη ? δεν υπαρχει συσκευη που να μην εχει πληρη υποστηριξη μεταφορας αρχειων μεσω Bluetooth απο συσκευη σε συσκευη ανεξαρτητου μαρκας.

το dropbox ειναι φοβερη υπηρεσια και την χρησιμοποιω αλλα επειδη η apple εχει βλακεια στον εγκεφαλο και δεν με αφηνει να στειλω μεσω bluetooth, εγω πρεπει να εχω ιντερνετ στη συσκευη μου για να μπορω να στειλω αρχεια ?

και πρεπει να υποχρεωσω και τον αλλο να βαλει dropbox ?

ενταξει, μην τρελαθουμε κιολας.

 

Προσωπικά δεν νιώθω την ανάγκη για ραδιόφωνο.

δεν υπαρχει κινητο στην κατηγορια χρηματων του iphone αλλα ακομα και με πολυ λιγοτερα χρηματα, που να μην εχει ραδιοφωνο. αυτο απο μονο του τα λεει ολα. το αν δεν ακους εσυ φιλε μου ραδιοφωνο, δεν παει να πει οτι δεν πρεπει να στο παρεχει η apple.

δηλαδη αν εγω δεν στελνω ποτε με bluetooth, δεν ακουω ποτε ραδιοφωνο, δεν βγαζω ποτε φωτογραφιες και δεν στελνω ποτε sms, πρεπει η apple να τα κοψει ολα και να μου δωσει ενα τηλεφωνο στα 600 ευρω για να παιρνω τηλεφωνο μονο ?

 

στο 2G που έχω εγώ το ηχείο είναι πράγματι πρόβλημα κυρίως γιατί πολλές φορές δεν ακούω το ringtone :p

 

Δεν υπάρχει λόγος με 16 ή 32GB να προσθέτεις κάρτα. Αν δεις τα κινητά που υποστηρίζουν κάρτες SD συνήθως έχουν μικρή εσωτερική μνήμη.

κι'εδω λαθος ειναι. το samsung galaxy s βγαινει με 8gb και 16gb εσωτερικη μνημη και δεχεται και εξωτερικη sdcard.

και αν θελεις μπορω αν σου βρω 10 τουλαχιστον λογους γιατι ειναι πολυ καλο και χρησιμο να υποστηριζει εξωτερικη καρτα.

ενα απλο παραδειγμα με το δικο μου hd2. αν δεν το γνωριζεις, στο hd2 μπορει καποιος να τρεξει κανονικα android λειτουργικο παραλληλα με τα windows mobile. ειναι ακομα σε δοκιμαστικη εκδοση αλλα δουλευει αρκετα καλα. εχω λοιπον μια sdcard που εχω το android μου και την βαζω οποτε θελω να κανω τα πειραματα μου και οτι αλλο θελω, χωρις να γινει καμια βλακεια και μου πειραξει την καρτα που δουλευω στα windows mobile.

αλλο παραδειγμα πολυ απλο. εχω εναν υπολογιστη ενος φιλου χωρις να εχω ιντερνετ καθολου γιατι εχω παει καπου π.χ καμπινγκ. και θελω να περασω μερικα τραγουδια αλλα ο υπολογιστης δεν εχει το itunes και δεν εχω και ιντερνετ να το κατεβασω. βγαζω την καρτουλα, την βαζω στον υπολογιστη, περναω οτι θελω και την βαζω παλι πισω ομορφα και ωραια.

 

η δυνατοτητα εξωτερικης μνημης δεν ειναι πολυτελεια. ειναι καθημερινη αναγκη φιλε μου. ετσι απλα

 

Κανονική sim

Αυτό γιατί είναι πρόβλημα; :S

 

Όλα τα κινητά αν θες να κάνεις κάτι παραπάνω από drag 'n' drop αρχείων θέλουν το δικό τους software. Με το iTunes τι σε πειράζει; Άλλωστε το iTunes είναι ο κύριος λόγος που πιάστηκαν τόσο πολύ τα iPod και το iPhone. Ένας κεντρικός τρόπος διαχείρισης του περιεχομένου. Εγώ π.χ. είμαι χρήστης iTunes πολύ πριν πάρω iPod, iPhone ή Mac. Το πρόγραμμα αυτό το λατρεύω!

ποιος ειπε οτι ολα τα κινητα θελουν το δικο τος λογισμικο για να κανουν αυτα που λες ?

και στο android αλλα και στο symbian αλλα και στα windows mobile, υπαρχει ενσωματωμενος file explorer και κανεις απλα....τα παντα απο τη συσκευη σου χωρις να χρειαζεσαι itunes και υπολογιστη.

οταν λεμε κατι να ξερουμε τι λεμε !!!! γιατι θα το διαβασουν και καποια παιδια που τωρα μαθαινουν και θα παραπληροφορηθουν !!!!

 

Έχει Video Out. HDMI δεν θα ήταν άσχημα αλλά όλα αυτά προσθέτουν στο κόστος και στην κατανάλωση ρεύματος.

η εξοδος video out και hdmi δεν ειναι για μενα απαραιτητη και ανακαια. ειναι κατι εξτρα που πιστευω οτι το χρησιμοποιει η μειονοτητα και δεν ειναι λογος για να αγορασεις μια συσκευη. εδω συμφωνουμε !!!!

 

Για ποιό λόγο;

 

Όσοι το χρησιμοποίησαν στην πράξη έχουν δηλώσει ότι δεν χάνει το σήμα περισσότερο από άλλα κινητά. Άρα ουσιαστικά ανύπαρκτο πρόβλημα

αυτο θα το δειξει ο χρονος. το προβλημα εφοσον εχει εμφανιστει σε καποιους και το εχει παραδεχτει και η ιδια η εταιρεια, ειναι υπαρκτο. το αν ειναι μεγαλο η μικρο θα το δειξει ο χρονος και μονο !!!!

 

Όσα 3G κινητά έχουν περάσει από τα χέρια μου δεν έχω κάνει ούτε μια βίντεοκλήση. Αν για σένα είναι σημαντική τότε πράγματι δε σου κάνει το κινητό.

κι'εδω συμφωνουμε. γενικα η βιντεοκληση δεν εχει "πιασει / διαδοθει" στην Ελλαδα. ομως σιγουρα καποιοι την θελουν.

 

Καθώς είναι ανοιχτό το πρωτόκολλο που χρησιμοποιεί πιστεύω σύντομα θα αρχίσει να κάνει με διάφορες άλλες συσκευές, ίσως και κινητά. Αυτό εξαρτάται από τη διάθεση των άλλων κατασκευαστών.

Εδω εισαι λαθος !!!! δεν ειναι θεμα των αλλων κατασκευαστων !!!! ειναι θεμα της apple και της απαρχιωμενης νοοτροπιας της, που δεν εχει συμβατοτητα με τους αλλους κατασκευαστες. να λεμε τα πραγματα οπως ειναι.

και το οτι ανακοινωσε την βιντεοκληση μεσω wifi και το εκθειασε το συγκεκριμενο θεμα, αυτο λεει πολλα. βγηκε δηλαδη ξαφνικα η apple και ανακαλυψε την βιντεοκληση μεσω wifi !!!!

χα χα χα χα !!!! καλο !!!!

Εγω με το skype και windows mobile, κανω βιντεοκληση μεσω wifi εδω και.....5-6 χρονια !!!! ετσι απλα !!!!

 

Εδώ μου θυμίζεις τη διαφήμιση της Wind (ή όπως τη λέγανε τότε, έχει αλλάξει 10 ονόματα ως τώρα) "Μπορώ να έχω τις καλύτερες επιτυχίες στην τιμή της σούπερ προσφοράς;"

 

Θέλεις να έχει 5 επιπλέον χαρακτηριστικά σε χαμηλότερη τιμή. Δεν γίνεται. Αν πάλι συγκρίνεις όλα τα χαρακτηριστικά που έχει με φτηνότερα κινητά θα δεις ότι υπάρχει λόγος που είναι πιο ακριβό.

πες μου εσυ 5 λογους που ειναι πιο ακριβο απο το samsung galaxy s, το htc desire και το htc hd2 ????

και τεκμηριωσε μου σε ποιους τομεις υπερεχει για να πουλιεται σ'αυτη την τιμη.

 

γιατι εγω πιστευω οτι η πραγματικη τιμη του iphone επρεπε να ειναι γυρω στα 400-450 ευρω και πολυ τραβηγμενα !!!!

μην ψαχνεις, δεν θα βρεις λογους :).

 

Σου απαντησα με μπλε χρωμα για να φενεται σε ποιο κομματι απανταω.

και φυσικα δεν εχω κατι μαζι σου. κανω διαλογο γιατι οπως ειπα, εμεις τα πληρωνουμε ολα αυτα και εμεις ειμαστε και οι κριτες των χρηματων που δινουμε !!!!

 

φιλικα παντα !!!!

 

Σώστα αυτά που λες για bluetooth,ραδιοφωνο και μνημη

 

Αλλα αυτα αφορουν εσενα...η πλειοψηφία οσων θελουν να αγορασουν κινητο πιστευεις τους χαλανε 16 GB μνημηες και η ελλειψη ραδιοφωνου??

 

Εξαλλου το iphone το παιρνεις για να κανεις αλλα πραγματα...οχι για ραδιοφωνο.εξαλλου απο οτι ξερω με ενα επιπλεον αξεσουαρ πιανει ραδιοφωνο...

 

Οσο αναφορα το bluetooth..

1)Απο οτι ξερω μπορεις να το ξεκλειδωσεις

2)υπαρχουν τοσοι τροποι για να στειλεις αρχεια πλεον...

1)απο οτι ξερω μπορεις να το ξεκλειδωσεις

Link to comment
Share on other sites

 

Το flash όσο πιο γρήγορα πεθάνει τόσο καλύτερα είναι. Αν διαβάσεις δε την κριτική που δέχεται για την κατανάλωση μπαταρίας αλλά και για την ποιότητά του στις συσκευές που το υποστηρίζουν, θα καταλάβεις γιατί ο τελειομανής Jobs το έκοψε από νωρίς.

 

flash δεν υποστηριζεται γιατι χανει τον ελεγχο των εφαρμογων η apple και μπορει ο καθενας να βαζει εφαρμογες χωρις να ψωνιζει απο appstore. αυτα για τις μπαταριες ειναι παραμυθια και πρεπει να σταματησει αυτη η αντιληψη του οτι πει ο jobs. ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει ο ενιαίος φορτιστής με όλα αυτά και τι σε κάνει να πιστεύεις πως το iphone θα αποκτήσει micro usb υποδοχή???

:p

γιατι απλουστατα ολα τα κινητα που πωλουνται στην ευρωπη θα εχουν 1 ενιαιο φορτιστη,και το i phone δεν θα αποτελεσει εξαιρεση! οποτε θα το αγορασω απο το 2011
Link to comment
Share on other sites

 

Το iphone θα το αγόραζα, άν..

 

Δεν είχε περιορισμούς στους Ελληνικούς χαρακτήρες στα sms - Φτιαχνεται αν βαλεις το BiteSMS

Eπαιζε αρχεία flash - Φτιαχνεται αν βαλεις το Frash απο το Cydia

Aν μπορούσα να ανταλλάσσω αρχεία μέσο BT - Φτιαχνεται αν βαλεις το iBlueNova επισης απο Cydia/B]

Δεχόταν κάρτα SD - Δεν τη χρειαζεται εχει ηδη 32GB

Κανονική sim - Με 2 ευρω παιρνεις ανταπτορακι που κανει την micro-sim κανονικη sim!

Aν το έβλεπε ο κάθε υπολογιστής, χωρίς να χρειαζόταν το καταραμένο itune - Κατεβαζεις το Xilisoft Iphone Suite και κανεις παπαδες. Ετσι και αλλιως και για Nokia χρειαζεσαι το Nokia PC Suite!

Αν δεν έχανε το σήμα του ανεξάρτητα με πιο χέρι το κρατάω - Απλα βλακειες μια χαρα ειναι το σημα!

Αν έκανε βίντεο κλήση - Εχει βγει λυση και γιαυτο αν και δεν το εχω ψαξει!

Αν ήταν 150€ φθηνότερο... Και το N8 πανω κατω ιδια τιμη θα ναι πιστευω

 

Aν είχε έξοδο HDMI ή έστω απλή ΤV Παω πασο

Δυνατό ηχείο Παω πασο

Είχε υποδοχή micro usb Παω πασο

 

 

 

 

Αντικειμενικα παντα γιατι και εγω το N8 σκεφτομαι να το παρω!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον τιτάνα HTC DESIRE !! Και δώξα το Θεο που δεν κυκλοφόρησε το iphone πιο νωρίς για να μπαίνω σε διλήμματα..

Επίσης για ενα περίεργο λόγο (ίσως λόγο του "κλειστού κυκλώματος" που πεισματικά υιοθετεί η apple: 4G to 4G, itunes κτλ κτλ) δεν σκέφτηκα ποτέ σοβαρά να αγοράσω iphone (και παλιότερα και τώρα).

εγω παλι εχω και τα 2:lol:και το 4 και το desire...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν φανατικός με apple...δεν έχω να κατηγορησω το iphone 4 για κατι...δεν υφισταται προβλημα με την κεραια...ειτε με voda ειτε με cosmo...δεν με ενοχλει που δεν εχει flash...το ραδιοφωνο ειναι περιτο μιας και υπαρχουν τα mp3...δεν με ενοχλει γιατι μου δινει οσα χρειαζομαι...απο τοτε που βγηκε το iphone σταματησα να αλλαζω κινητα καθε μηνα. Ειχα και το nexus one αλλα οκ...κορυφη το android...αλλα...δεν ειναι iphone...οσα του καταλογιζουν...ειναι απλα δεν μπορουν να ειναι apple...απλο ειναι...και γιαυτο ειναι στην κορυφη...εξαλλου...η δισφημιση ειναι η καλυτερη διαφημηση

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω και τα 2:lol:και το 4 και το desire...

 

Δεν καταλαβαίνω που οδηγεί αυτή η συζήτηση.Είναι σαν να ανοίγετε ένα θέμα apple vs αλλων εταιρειών.Έλεος ρε παιδιά.Τι επίθεση θα δεχτεί πλέον αυτή η εταιρεία.Εμένα προσωπικά μου αρέσει το android και αρκετα θα μπορούσα να πω το iphone αλλά δεν μπαίνω στον κόπο να το συζητήσω.Παρακολουθώ αρκετό καιρό θέματα που κατακρίνετε την apple και πραγματικά δεν έχω δεί ανθρώπους με περισσότερο μείσως για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία.Τί να σας πώ.Αν αυτό είναι το επίπεδο της νοημοσύνης σας:mad::mad::mad::mad:

Βλέπω και τα παιδιά με iphone απλά να υπερασπίζονται την συσκευή τους και άλλους να καταβρίζουν την apple.Ακόμα πιστεύω πως πολλοί απο εδώ μέσα που κρίνετε την apple δεν έχετε ιδέα τι είναι αυτή η εταιρεία(ούτε έχετε δει κανένα απο τα προιόντα της) και ούτε ξέρετε τι έχει προσφέρει στην επιστήμη.Αλλά εσείς και χρυσό να σας δώσει η apple θα πείτε πως δεν τον θέλετε γιατί δεν γυαλίζει όσο το γυαλί.Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου πεί απο που αντλείτε αύτή την απάθεια??Ακόμα θάλω να σας τονίσω πως όσοι έχουν τώρα apple(πιο γενικά) συσκευές πρίν είχαν της microsoft,google,htc,samsung,nokia.Άρα κάτι δυνατό τους τράβηκξε σε αυτή την εταιρεία,κάτι που να την θαυμάζουν γι'αυτά που προσφέρει γι'αυτό ίσως μερικές φορές να υποστηρίζουν τόσο έντονα αυτά τα συγκεκριμένα προιόντα.Προσπαθώντας να καταλάβετε πόσο ωραίο είναι να μην ακολουθάς την μάζα.Επίσης πρέπει να ξέρετε πως τα apple boy δεν γενιούντε αλλά γίνονται.Ενώ τα nokia boy,microsoft boy,sony ericsson boy δυστηχώς γεννιούντε χωρίς να έχουν ευκαιρεία να δούν τις υπόλποιπες επιλογές κολώντας πάντα σε αυτό που είναι η μάζα(το πλύθος)Κρίνωτας λάθος και με αρκετη επιπολεότητα θα μπορούσα να πώ.Χάνοντας την ένοια του ωραίου και του τέλειου.Εγώ δυστηχώς δεν έχω την ευκαιρεία να ζήσω αυτή τι διαφορά.Εγώ είμαι φτωχώς και δυστηχώς έτσι θα παραμέινω:cry::cry:.Και πιστεψτε με έχω δεί απο κοντά πολλά κινητά και android και wm.Γι'αυτό δώστε αυτή την ευκαιρεία στον ευτό σας.Σίγουτα δεν έχετε να χάσετε τίποτα.Ζήστε τη μαγεία της αππλε και σίγουρα μετά δεν θα ξαναπάτε πίσω.Γιατί once you use mac you never go back.

Edited by panos1995
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν φανατικός με apple...δεν έχω να κατηγορησω το iphone 4 για κατι...δεν υφισταται προβλημα με την κεραια...ειτε με voda ειτε με cosmo...δεν με ενοχλει που δεν εχει flash...το ραδιοφωνο ειναι περιτο μιας και υπαρχουν τα mp3...δεν με ενοχλει γιατι μου δινει οσα χρειαζομαι...απο τοτε που βγηκε το iphone σταματησα να αλλαζω κινητα καθε μηνα. Ειχα και το nexus one αλλα οκ...κορυφη το android...αλλα...δεν ειναι iphone...οσα του καταλογιζουν...ειναι απλα δεν μπορουν να ειναι apple...απλο ειναι...και γιαυτο ειναι στην κορυφη...εξαλλου...η δισφημιση ειναι η καλυτερη διαφημηση

 

Σορυ που θα στο πω ετσι, αλλα απο κατι παληκαρια σαν και εσενα εφτασε η apple να λανσαρει την μια και μοναδικη της συσκευη εν μεσω τετοιας κρισης εναντι 700€.. :X

 

Μονο και μονο αυτο με κανει να μην θελω ουτε να ακουσω για iphone..

 

και οι λογικες δεν με νοιαζει το ενα, δεν με νοιαζει το αλλο γιατι εγω ξερω την apple και κανεναν αλλο, μου θυμιζει την γιαγια μου που την παρακαλαγαμε να της βαλουμε κεντρικη θερμανση στο σπιτι για να μην ξεπαγιαζει και μας ελεγε "εγω με σομπα μεγαλωσα, με σομπα θα πεθανω".

 

αν σε κανα χρονο ο steve σκεφτει οτι και το ιντερνετ ειναι περιττο και παει και το βγαλει ανεβαζοντας ταυτοχρονα την τιμη αλλο ενα εκατοσταρικο, ειμαι σιγουρος οτι πολλοι θα το αναζητουν 5-6 μερες πριν την κυκλοφορια του και θα μας λενε "αφου δεν εχει ιντερνετ το iphone, μαλλον ειναι περιττο"

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

γιατι απλουστατα ολα τα κινητα που πωλουνται στην ευρωπη θα εχουν 1 ενιαιο φορτιστη,και το i phone δεν θα αποτελεσει εξαιρεση! οποτε θα το αγορασω απο το 2011

 

το κοβω να παιρνει κανενα adaptor extra πανω στο φορτιστη απο το κλασσικο pin σε micro usb..θεωρω αδυνατο να αλλαξει το port που χρησιμοποιει πανω σε ολες τις συσκευες της...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν φανατικός με apple...δεν έχω να κατηγορησω το iphone 4 για κατι...δεν υφισταται προβλημα με την κεραια...ειτε με voda ειτε με cosmo...δεν με ενοχλει που δεν εχει flash...το ραδιοφωνο ειναι περιτο μιας και υπαρχουν τα mp3...δεν με ενοχλει γιατι μου δινει οσα χρειαζομαι...απο τοτε που βγηκε το iphone σταματησα να αλλαζω κινητα καθε μηνα. Ειχα και το nexus one αλλα οκ...κορυφη το android...αλλα...δεν ειναι iphone...οσα του καταλογιζουν...ειναι απλα δεν μπορουν να ειναι apple...απλο ειναι...και γιαυτο ειναι στην κορυφη...εξαλλου...η δισφημιση ειναι η καλυτερη διαφημηση

 

Και εγω μαζι σου, ετσι ακριβως ειναι, ... τι ραδιοφωνο και χαζα!!! και εγω βολευομαι με τα MP3 ... θελω να ακουσω αναμεταδωσει αγωνα? βαζω το ΜΡ3 το αναλογο και ολα οκ.:!::X

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μαζι σου, ετσι ακριβως ειναι, ... τι ραδιοφωνο και χαζα!!! και εγω βολευομαι με τα MP3 ... θελω να ακουσω αναμεταδωσει αγωνα? βαζω το ΜΡ3 το αναλογο και ολα οκ.:!::X

Ή μπαίνεις online και το βλέπεις. Ή στην ανάγκη αγοράζεις ακουστικά με ράδιο φτηνά είναι κ χρειάζονται σε όλα τα κινητά για κεραία.

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το αγόραζα σαν gadget αλλά όχι σαν κινητό για την χρήση που κάνω καθημερινα.

επίσης πιστευω ότι είναι ακριβό

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που οδηγεί αυτή η συζήτηση.Είναι σαν να ανοίγετε ένα θέμα apple vs αλλων εταιρειών.Έλεος ρε παιδιά.Τι επίθεση θα δεχτεί πλέον αυτή η εταιρεία.Εμένα προσωπικά μου αρέσει το android και αρκετα θα μπορούσα να πω το iphone αλλά δεν μπαίνω στον κόπο να το συζητήσω.Παρακολουθώ αρκετό καιρό θέματα που κατακρίνετε την apple και πραγματικά δεν έχω δεί ανθρώπους με περισσότερο μείσως για οποιοδήποτε άλλη εταιρεία.Τί να σας πώ.Αν αυτό είναι το επίπεδο της νοημοσύνης σας:mad::mad::mad::mad:

Βλέπω και τα παιδιά με iphone απλά να υπερασπίζονται την συσκευή τους και άλλους να καταβρίζουν την apple.Ακόμα πιστεύω πως πολλοί απο εδώ μέσα που κρίνετε την apple δεν έχετε ιδέα τι είναι αυτή η εταιρεία(ούτε έχετε δει κανένα απο τα προιόντα της) και ούτε ξέρετε τι έχει προσφέρει στην επιστήμη.Αλλά εσείς και χρυσό να σας δώσει η apple θα πείτε πως δεν τον θέλετε γιατί δεν γυαλίζει όσο το γυαλί.Πραγματικά μπορεί κάποιος να μου πεί απο που αντλείτε αύτή την απάθεια??Ακόμα θάλω να σας τονίσω πως όσοι έχουν τώρα apple(πιο γενικά) συσκευές πρίν είχαν της microsoft,google,htc,samsung,nokia.Άρα κάτι δυνατό τους τράβηκξε σε αυτή την εταιρεία,κάτι που να την θαυμάζουν γι'αυτά που προσφέρει γι'αυτό ίσως μερικές φορές να υποστηρίζουν τόσο έντονα αυτά τα συγκεκριμένα προιόντα.Προσπαθώντας να καταλάβετε πόσο ωραίο είναι να μην ακολουθάς την μάζα.Επίσης πρέπει να ξέρετε πως τα apple boy δεν γενιούντε αλλά γίνονται.Ενώ τα nokia boy,microsoft boy,sony ericsson boy δυστηχώς γεννιούντε χωρίς να έχουν ευκαιρεία να δούν τις υπόλποιπες επιλογές κολώντας πάντα σε αυτό που είναι η μάζα(το πλύθος)Κρίνωτας λάθος και με αρκετη επιπολεότητα θα μπορούσα να πώ.Χάνοντας την ένοια του ωραίου και του τέλειου.Εγώ δυστηχώς δεν έχω την ευκαιρεία να ζήσω αυτή τι διαφορά.Εγώ είμαι φτωχώς και δυστηχώς έτσι θα παραμέινω:cry::cry:.Και πιστεψτε με έχω δεί απο κοντά πολλά κινητά και android και wm.Γι'αυτό δώστε αυτή την ευκαιρεία στον ευτό σας.Σίγουτα δεν έχετε να χάσετε τίποτα.Ζήστε τη μαγεία της αππλε και σίγουρα μετά δεν θα ξαναπάτε πίσω.Γιατί once you use mac you never go back.

panos1995 μιας και είσαι νέο μέλος, να σε ενημερώσω πως νύξεις για το επίπεδο νοημοσύνης των υπολοίπων μελών και γενικά παρόμοιες προσβολές, δεν είναι αποδεκτές στην κοινότητα του myphone. Ξαναδιάβασε λοιπόν τους Όρους Πρόσβασης και προσπάθησε να μιλάς πιο όμορφα από εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ξεκίνησα με το 3G όταν μου το έδωσε η εταιρία μου (πιο πρίν είχα htc), το πούλησα μόλις βγήκε το 3GS και χωρίς ΦΠΑ (μέσω της εταιρίας) πήρα to 3GS (συνολικα δεν μου κόστησε τίποτα δλδ). Το 3GS μου το κλέψανε και τώρα για 4 μήνες είχα ένα ΗD2 (τσαμπέ μου το έδωσε ένας φίλος απο χορηγία :p στην ΠΑΕ ολυμπιακος) το όποιο σίγουρα είχε κάποια + αλλά μου την εσπασε απίστευτα στο θέμα internet που χρησιμοποιώ ακόμη και remote desktop αρκετά τακτικά. Ήταν εξαιρετικα αργό σε σχέση με ότι είχα συνηθισει και το multitouch όσο και μικρή λεπτομέρεια να θεωρείται είναι τρελό συν (εμπειρικά το λεω).

Δεδομένου δε, οτι πολλά απο αυτά που ΔΕΝ εχει απο τη μαμα του το iphone 4 φτιάχνονται ή εν τέλει δεν χρειάζονται, με οδηγούν στο να το αποκτήσω. Προσωπικα ποτε δεν θα ανοιξω ραδιοφωνο και ούτε θα ανταλλάξω αρχεία με bluetooth...ακομα και όταν έιχα τέτοιες συσκεύες ποτε μου χρειάστηκε...ασε που έχω και το 6300 πάντα μαζί μου ως whats up αν χρειαστω κάτι τέτοιο.

 

Η τιμή του πάντως είναι προκλητικά τσιμπημενη για τους καιρούς που ζουμε παγκοσμίως και αν δεν μου το έδινε η εταιρία (θα βάλω 150 απο την τσέπη μου) δεν θα το έπαιρνα και θα έμενα με το κάρβουνο. Απόρω πάντως που βρίσκουν τα λεφτά ένα σωρο παιδάκια και σπεύδουν να πάρουν τη συσκευη απο την πρώτη μέρα. Γονεις σου λέει μετά...

Link to comment
Share on other sites

Το iphone θα το αγόραζα, άν..

 

Δεν είχε περιορισμούς στους Ελληνικούς χαρακτήρες στα sms

Eπαιζε αρχεία flash

Aν μπορούσα να ανταλλάσσω αρχεία μέσο BT

Av είχε ραδιόφωνο fm

Δυνατό ηχείο

Δεχόταν κάρτα SD

Κανονική sim

Aν το έβλεπε ο κάθε υπολογιστής, χωρίς να χρειαζόταν το καταραμένο itune

Aν είχε έξοδο HDMI ή έστω απλή ΤV

Είχε υποδοχή micro usb

Aν υπήρχε η δυνατότητα να συνδέω πάνω του usb stick

Αν δεν έχανε το σήμα του ανεξάρτητα με πιο χέρι το κρατάω

Αν έκανε βίντεο κλήση

Αν έκανε βίντεο κλήση μεταξύ κινητών διαφορετικής μάρκας..

Αν ήταν 150€ φθηνότερο...

 

Δεν θα αγορασω το Νοκια Ν8

 

Αν δεν μου δώσουν θήκη δώρο ..

 

Να σε ρωτήσω κάτι fikast εντελώς καλοπροαίρετα.. το έχεις πιάσει στα χέρια σου το N8 να το δεις και να πλοηγηθείς?

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω και τα 2:lol:και το 4 και το desire...

αααα εδω θα συμφωνησουμε Κρητικε συμπατριωτη !!!!

νομιζω εχεις κανει πολυ καλη επιλογη. το ενα καλυβει τα μειονεκτηματα του αλλου και συμπληρωνει το ενα το αλλο.

συμφωνεις ?

 

Παντως το λεω και θα το ξαναλεω. το iphone αξιζει τα λεφτα του MONO αν το παρει κανεις μεταχειρισμενο. ειδικα τωρα που βγηκε το iphone4 αξιζει πολυ να παρει καποιος 3gs. δινεις 200-250 ευρω και ειναι σουπερ :).

 

και για να μην νομιζετε οτι ειμαι iphone hater, πριν 4-5 μερες αγορασα ενα iphone 3gs στην γυναικα μου.

θα της επαιρνα καποιο android Η windows mobile αλλα θα με επρηζε να της βρισκω ολη την ωρα εφαρμογες και να της το ρυθμιζω.

ενω το Iphone να το χαλασει δεν θα μπορεσει. οσο και να το πειραξει δεν θα μπορεσει να το χαλασει γιατι ειναι κλειδωμενο και ουτε format Μπορει να κανει ουτε να σβησει αρχεια συστηματος.

δηλαδη το λειτουργικο του ειναι κατα καποιο τροπο....κονσερβα.

:lol::lol::lol::lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι fikast εντελώς καλοπροαίρετα.. το έχεις πιάσει στα χέρια σου το N8 να το δεις και να πλοηγηθείς?

Απο τα λεγομενα του πιστευω ειναι στην κατηγορια ανθρωπων που οταν αγοραζουν smartphone δεν το αγοραζουν μονο για Μobile internet. Βαλε και εμενα μεσα σε αυτη την κατηγορια.

Ετσι αν το N8 αποδειχτει μουφα στο θεμα πλοηγησης ,μπορει να μην απασχολησει αυτους που θα το αγορασουν για ολα τα αλλα που δεν εχει το iphone 4.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα το οχι γιατι απο μενα απλα η apple δεν θα παρει ουτε cent ποτε :)

 

Ξερω ειμαι υπερβολικος αλλα ετσι νιωθω...

 

Το ιδιο και γω νιωθω για την apple

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/iphone.html

 

http://www.myphone.gr/anti-iphone.html

 

Με αυτόν τον διαχωρισμό πιστεύω το site θα γίνει καλύτερο. Όλα τα fanboys του iPhone θα γράφουν στο ένα site, στο οποίο θα εξυμνούν ένα τηλέφωνο (άγνωστο γιατί, στο κάτω κάτω όσο ****** και αν είναι, παραμένει απλά ένα τηλέφωνο!!!).

 

Το site θα χωρίζεται σε forum με κατηγόριες όπως:

 

1. iPhone 4: Πρώτες Εντυπώσεις

2. iPhone 4: Γιατί όλοι μας ζηλεύουν;

3. iPhone 4: FaceTime στην τουαλέτα

4. iPhone 4: ΩΧ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ

 

Στο δεύτερο site θα μπαίνουν όλοι οι haters. Θα μπορούνε να βρίζουν τo iPhone (και όχι την Apple η οποία την ίδια τακτική ακολουθεί και στα Mac και iPod αλλά αυτό δεν φαίνεται να ενοχλεί κανένα...), και θα κανιβαλίζονται κατά του iPhone 4 (άγνωστο γιατί, στο κάτω κάτω όσο ******* και αν είναι, παραμένει απλά ένα τηλέφωνο!!!

 

Το site θα χωρίζεται σε forum με κατηγόριες όπως:

 

1. iPhone 4: Ούτε Flash δεν έχει η μούφα

2. iPhone 4: Τώρα η Apple ανακάλυξε το Multitasking

3. iPhone 4: Που πάτε ρε με iTunes

 

Eν κατακλείδι...

 

Τα μισά απο τα επιχειρήματά σας και των "haters" και των "fan boys" είναι σωστά...

Σωστά αλλά ανούσια.

 

Οι χρήστες του iPhone είναι πολλών κατηγοριών...

 

Αυτοί που το αγοράζουν για μόδα και για να κάνουν μόστρα θα το αγόραζαν ακόμα και αν δεν έπαιρνε τηλέφωνο!!! Οπότε αυτομάτως είναι ανούσιο το γενογός ότι η Apple άργησε να παρουσιάσει το multitasking, την video κλήση κτλ... Tα έχει, είναι μόδα και τα έχει όμορφα και εύκολα.

 

Άλλοι το παίρνουν για μουσική. Έχει ενσωματωμένο iPod. Χωρίς ίσως όλες τις λειτουργίες αλλά είναι iPod.

 

Άλλοι το παίρνουν για ποιό bussiness θέματα. Εκεί ίσως να χρειάζεται λίγες σφαλιάρες καθώς υπάρχουν σοβαρότερα κινητά αλλά κάνει και αυτές τις δουλειές.

 

Τέλος αυτό που είπα σε παλαιότερο post. Υπάρχει όντως Δημοκρατία και ο καθένας λέει την άποψή του. Κάποιοι όμως έχετε ξεφύγει εντελώς. Αυτές οι συμπεριφορές για μια ηλεκτρονική συσκευή ΔΕΝ δικαιολογούνται (υπέρ ή κατά). Εκτός ποιά αν κάποια εταιρεία σας πληρώνει... Και μιλάω πολύ σοβαρά. Γιατί φίλτατοι αν δεν σας πληρώνει κανείς και παθιάζεστε υπέρ (η κατά ) μιας τηλεφωνικής συσκευής (η οποία μάλιστα όσο καλή ή κακή και αν είναι) κοστίζει στους καιρούς που ζούμε 700€ τότε, συγνώμη για την έκφραση, αλλά πρέπει να βγείτε απο εκεί που ζείτε, στην πραγματική ζωή.

 

Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο

Edited by TN97
Τροποποίηση ανάρμοστης λέξης.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λεγομενα του πιστευω ειναι στην κατηγορια ανθρωπων που οταν αγοραζουν smartphone δεν το αγοραζουν μονο για Μobile internet. Βαλε και εμενα μεσα σε αυτη την κατηγορια.

Ετσι αν το N8 αποδειχτει μουφα στο θεμα πλοηγησης ,μπορει να μην απασχολησει αυτους που θα το αγορασουν για ολα τα αλλα που δεν εχει το iphone 4.

 

Συγγνώμη... λάθος μου η λέξη πλοήγηση! το εννοούσα με την ευρύτερη έννοια ως περιήγηση και χρήση του κινητού! εδώ και 10 χρόνια είμαι κάτοχος nokia συσκευών και smartphones από τότε που άρχισαν να βγαίνουν! κουράστηκα όμως από τα κολλήματα των symbian! και το Ν8 που το έχω πιάσει στα χέρια μου, 10 λεπτά το είχα στα χέρια μου και κόλλησε 3 φορές! τι να πώ από εκεί και πέρα? Αν είναι να μιλήσουμε για nokia να πούμε για το Ν900... μάλιστα! ή πάμε σε Android.. μέσα! αν και προσωπικά θα πάρω το iphone 4..

Link to comment
Share on other sites

@tetra1982

φιλε μου ο διαλογος και ο αντιλογος οταν ειναι υγειης ειναι οτι καλυτερο και μονο καλο κανει.

αυτο υπαρχει εδω και αιωνες και δεν προκειτε να αλλαξει.

 

αν καποιος ειτε hater ειτε fan οποιασδηποτε συσκευης μιλαει τεκμηριωμενα και με επιχειρηματα τοτε καλα κανει γιατι αυτο ειναι και το νοημα των φορουμ.

θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι καποιοι βγαινουν χωρις να εχουν ιδεα και γραφουν οτι θελουν.

εγω για να γραψω για το iphone, το εχω δουλεψει, εχω ενημερωθει, εχω ρωτησει και εχω διαβασει πολυ. γι'αυτο και εχω και γνωμη. τεκμηριωμενη και εμπεριστατωμενη.

 

και βγαινω και την λεω για να την διαβασουν καποιοι οι οποιοι για οποιονδηποτε λογο δεν ξερουν τι σημαινει iphone, android , winmo και οτιδηποτε αλλο.

γιατι οσο ζεις μαθαινεις και επισης η αγνοια σκοτωνει !!!!

εσυ συμφωνα με τα λεγομενα σου πιστευεις οτι εγω ζω σε εναν φανταστικο κοσμο και πρεπει επιτελους να βγω στον πραγματικο κοσμο ?

 

* by the way, το πρωτο κομματι που εγραψες για τα δυο φορουμ Iphone ηταν πολυ καλο και ευθιμο !!!!

και επισης με καποια απο αυτα που ειπες, εν΄μερει,συμφωνω :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη... λάθος μου η λέξη πλοήγηση! το εννοούσα με την ευρύτερη έννοια ως περιήγηση και χρήση του κινητού! εδώ και 10 χρόνια είμαι κάτοχος nokia συσκευών και smartphones από τότε που άρχισαν να βγαίνουν! κουράστηκα όμως από τα κολλήματα των symbian! και το Ν8 που το έχω πιάσει στα χέρια μου, 10 λεπτά το είχα στα χέρια μου και κόλλησε 3 φορές! τι να πώ από εκεί και πέρα? Αν είναι να μιλήσουμε για nokia να πούμε για το Ν900... μάλιστα! ή πάμε σε Android.. μέσα! αν και προσωπικά θα πάρω το iphone 4..

 

 

Υπεθεσα το internet browsing γιατι μαλλον σημερα ολοι για αυτο καιγονται...

Κοιτα, για το Ν8 μονο video εχουμε που δειχνει ενα ταχυτατο menu. Ακομη και το scrolling στους χαρτες του gps ειναι ταχυτατο. Αλλα αν δεν το παρουμε στα χερια μας δεν μπορουμε να πουμε τιποτα με σιγουρια γιατι εχουμε ενα νεο λειτουργικο σε αυτη τη συσκευη και σιγουρα ειχες πιασει beta εκδοση του λειτουργικου. Παντως στα χαρτια, για μερικους τα + που εχει εναντι του ιphone ,βαση των αναγκων τους ,το κανουν πρωτη επιλογη αγορας.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...