Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου νομίζω πως έχει βγει,χτες που το σύνδεσα με το kies μου έβγαλε σχετική επιλογή.(Σε vodafone rom tablet,that is).Δεν την έβαλα για να ξέρω τι ψάρια πιάνει γιατί περνούσα την overcome rom,με την οποία έχω ένα πρόβλημα,δεν έχει ελληνικό swype,μόνο ένα που έχει μέχρι και κορεάτικα,αλλά ελληνικά...γιοκ!!!. Ακολούθησα τις οδηγίες που έχει πει ενα παιδί πιο πίσω αλλά τίποτα!Έχει κανείς καμμιά ιδέα?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δε το βρίσκω στο store το wifi discovery?

 

Φίλε έκανα λάθος το όνομα (έχω κατεβάσει τόσα πολλά που τα μπέρδεμα ) τέλος πάντων το καλύτερο είναι το Es file explorer με επιλογή local , lan ,ftp αφού το εγκαταστήσεις επιλέγεις LAN, SCAN, NEW, PASS και είσαι έτοιμος, τώρα για το network discovery και αυτό λειτούργει σωστά αλλά προτιμώ το es file explorer :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα την 2.3.3 όμως εκτός απο κάτι extra προγραμματακια που εμφανίσθηκαν δεν ειδα καμιά διαφορά στο UI όπως είναι στα άλλα gingerbread κινητά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση τη normal... Διαφορές δεν εντόπισα ακόμα. Μπορεί απλά να είναι security update. Αναβάθμιση πως έκανες στη 2.3.3? (μετά χάνεις εγγύηση έτσι?). Λειτουργούν όμως όλα κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Σκεφτομαι να δωσω το tablet μου για πιο καινουριο. Με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχουν σβησει ολα τα δεδομενα, τα αρχεια και οι κωδικοι μου με ασφαλεια? Η πρεπει να κανω και κατι παραπανω για να ειναι "πεντακαθαρο" οταν το δωσω? Σας ευχαριστω!

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αναβάθμιση τη normal... Διαφορές δεν εντόπισα ακόμα. Μπορεί απλά να είναι security update. Αναβάθμιση πως έκανες στη 2.3.3? (μετά χάνεις εγγύηση έτσι?). Λειτουργούν όμως όλα κανονικα?

 

εγώ έχω χάσει την εγγύηση απο τότε π το έκανα rooted

ναι μια χαρά λειτουργεί :happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Σκεφτομαι να δωσω το tablet μου για πιο καινουριο. Με μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχουν σβησει ολα τα δεδομενα, τα αρχεια και οι κωδικοι μου με ασφαλεια? Η πρεπει να κανω και κατι παραπανω για να ειναι "πεντακαθαρο" οταν το δωσω? Σας ευχαριστω!

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Νομιζω οτι αρκει. Αν θελεις μπορεις ακομα να το συνδεσεις στο pc και να κανεις φορματ στην εσωτερικη μνημη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανα λάθος το όνομα (έχω κατεβάσει τόσα πολλά που τα μπέρδεμα ) τέλος πάντων το καλύτερο είναι το Es file explorer με επιλογή local , lan ,ftp αφού το εγκαταστήσεις επιλέγεις LAN, SCAN, NEW, PASS και είσαι έτοιμος, τώρα για το network discovery και αυτό λειτούργει σωστά αλλά προτιμώ το es file explorer :rolleyes:

 

Ευχαριστώ! Το Es file explorer έκανε τελεια δουλεια! Βρήκε και το δικτυακό μου δίσκο και κάνει άνετο stream!

 

Για να βλέπει συνδέσεις ad-hoc πρέπει να γίνει rooted ετσι? Υπάρχει άλλος τρόπος?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αρκει. Αν θελεις μπορεις ακομα να το συνδεσεις στο pc και να κανεις φορματ στην εσωτερικη μνημη.

 

Ευχαριστω πολυ! Δεν τo ειχα σκεφτει! :D

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

γειας σας εχω το tab me vodafone rom αλλα μεσω κιες δεν με εχει ερθει ακομα το μυνημα για αναβαθμιση σε 2.3.3 μηπως ξερετε ποτε θα ερθει η αναβαθμιση και για μας?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος αν μπορω να βρω τροπο να συνδεσω το tab μεσω USB μιας και δεν βγηκε εκεινο το usb connector?

Βρηκα ενα εξαρτημα που ειναι μετατροπεας microSd σε Usb αλλα ειναι ολοκληρος μπελας,κι αν δουλεψει

Καμμια ιδεα?

 

Μηπως ξερει καποιος αν μπορω να βρω τροπο να συνδεσω το tab μεσω USB μιας και δεν βγηκε εκεινο το usb connector?

Βρηκα ενα εξαρτημα που ειναι μετατροπεας microSd σε Usb αλλα ειναι ολοκληρος μπελας,κι αν δουλεψει

Καμμια ιδεα?

αναφερομαι σε αυτο

http://www.engadget.com/2009/05/21/microsd-to-usb-mobidapter-is-a-smartphones-best-friend/

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω τρόπο να συνδέσω το tab σε TV. Υπάρχουν "οικονομικοι" adaptores? Οπως επίσης και βαση αυτοκινήτου! Αν πουλάει επίσης κανένας ας μου πεί.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναβάθμιση του λογισμικού στο tab μέσω kies αλλά εδώ και αρκετή ώρα είναι στο 0%. Είναι φυσιολογικό αυτό; αν όχι, γνωρίζει κανείς να μου πει τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Το Es file explorer έκανε τελεια δουλεια! Βρήκε και το δικτυακό μου δίσκο και κάνει άνετο stream!

 

Για να βλέπει συνδέσεις ad-hoc πρέπει να γίνει rooted ετσι? Υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Σωστά

 

;)

 

Ψάχνω τρόπο να συνδέσω το tab σε TV. Υπάρχουν "οικονομικοι" adaptores? Οπως επίσης και βαση αυτοκινήτου! Αν πουλάει επίσης κανένας ας μου πεί.

 

Εγώ παράγγειλα το TV OUTPUT CABLE με p/n ECC1TP0BBEBSTD από Samsung στο τηλ. 801117267864 , για το αυτοκίνητο μπορείς να πάρεις το ECA-P10CBEBSTD .

Υπάρχουν και docking station multimedia ,

 

:D

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

εμενα το Kies μου ζητα να βαλω το tab σε κατασταση pc studio αλλα πως το κανουμε αυτο?????
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εκανα προσφατα αναβάθmιση σε ΒUJM2 apo Vodafone που ειχα και αντιμετωπίζω το εξης πρόβλημα με το ΚΙΕΣ.

Οταν συνδέεται με το ΚΙΕΣ προσπαθώ να κάνω αντίγραφα ασφαλείας αλλά μετα απο λίγο αποσυνδέεται και πρέπει να βγάλω το καλώδιο και τουμπαλιν.

Το ίδιο μου κάνει όταν πάω στις επιμνέρους κατηγορίες βιντεο αρχίζει να φορτώνει τη λίστα με τα βίντεο (μουσική κλπ) όπου και σταματάει και αποσυνδέεται.

Εψαξα λίγο και στα έξω φόρουμ αλλά δε βρήκα αντίστοιχη περίπτωση.....

Κάποια βοήθεια?

Ετσι φοβάμαι να κάνω την επερχόμενη αναβάθμιση σε 2.3 μιας και και πολύ πιαθνόν να χαθούν κάποια αρχεία.

Εχετε βρει κάποια λύση με το ΚΙΕΣ

Windows 7

Kies latest version

BUJM2 sto tab

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

παρακαλώ μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;,θέλω να περάσω την 2.3.3 από το XDA ,το tab που έχω

έχει

έκδοση βασικού φάσματος:P1000XXJMA

έκδοση kernel: 2.6.32.9 paul@paul-obriens-imac-# 55

αριθμός κατασκευής:FROYO.XWJMI(modako custom rom r1

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μπορώ να περάσω από πάνω την αναβάθμιση ή πρέπει να περάσω άλλη rom;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε ολους

Εχει περάσει κανείς την Overcome_v2.0.0_RC1_Full?

Εγώ εχω του Rotohammer, με P1000XXJMA και kernel 2.6.32.9, οπως την πέρασα πρίν καιρό ειχε Ελληνικά menu, keyboard, και swype.

Ξέρει κανείς αν η παραπάνω 2.3.3 εχει Ελληνικα menu, keyboard, και swype?

Ακουσα οτι εχει μόνο Ιταλικά? η κάνω λάθος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...