Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το εξης προβλημα:οταν συνδεω το HDMI Dock στην τηλεοραση και παιζω μια ταινια με το mvideo η τον κλασσικο player της samsung και οι υποτιτλοι δεν ειναι ενσωματωμενοι,τοτε στην τηλεοραση βλεπω την ταινια και στο TAB τους υποτιτλους!!!!!

Καμμια ιδεα???

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα:οταν συνδεω το HDMI Dock στην τηλεοραση και παιζω μια ταινια με το mvideo η τον κλασσικο player της samsung και οι υποτιτλοι δεν ειναι ενσωματωμενοι,τοτε στην τηλεοραση βλεπω την ταινια και στο TAB τους υποτιτλους!!!!!

Καμμια ιδεα???

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Τοποθετησε το ταμπ κατω απο την τηλεοραση, οσο μπορεις προς τη μεση, ωστε να βλεπεις και τους υποτιτλους:lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε mac και δε συνδέεται με το kies, χάνουμε κάτι? Αναβαθμίσεις firmware γίνονται (γιατί βλέπω οτι έχει voda firmware).
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που έχουμε mac και δε συνδέεται με το kies, χάνουμε κάτι? Αναβαθμίσεις firmware γίνονται (γιατί βλέπω οτι έχει voda firmware).

 

Αν εννοείς επίσημες αναβαθμίσεις δεν χάνεις τίποτα γιατί απλά δεν υπάρχουν, αν πάλι εννοείς ανεπίσημες αυτές γίνονται μέσω του προγράμματος odin που τρέχει μόνο σε pc

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Δεν εχω την συσκευη, αλλα θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι το stock firmware για την συσκευη ωστε να το βρω στους Xda για να περαστει μεσω Odin στο tab ενος γνωστου. Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει κανείς ανεπίσημο firmware μετά δεν υπάρχει γυρισμός στο firmware της voda? Η συσκευή δε μπορεί να δεχθεί το επίσημο firmware της samsung?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Δεν εχω την συσκευη, αλλα θα ηθελα να μαθω ποιο ειναι το stock firmware για την συσκευη ωστε να το βρω στους Xda για να περαστει μεσω Odin στο tab ενος γνωστου. Ευχαριστω :)

 

Το Ελληνικό stock firm ή τέλος πάντων αυτό που δίνει η voda στην Ελλάδα δυστυχώς δεν πρόκειται να το βρεις πουθενα

 

Αν βάλει κανείς ανεπίσημο firmware μετά δεν υπάρχει γυρισμός στο firmware της voda? Η συσκευή δε μπορεί να δεχθεί το επίσημο firmware της samsung?

 

ακριβώς :mad:

Link to comment
Share on other sites

Nα ματαξαναεπανυπενθυμίσω πάλι για άλλη μια φορά [sic], ότι οι συγκρίσεις συσκευών ανήκουν στην ενότητα των Διαξιφισμών. Η συζήτηση λοιπόν περί ipad vs tab, μεταφέρθηκε εκεί, όπου και μπορεί να συνεχίσει. Σας παρακαλώ κρατήστε τη συζήτηση εντός θέματος... στην προκειμένη περίπτωση για το Galaxy Tab (και μόνο).

 

Ευχαριστώ :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα:οταν συνδεω το HDMI Dock στην τηλεοραση και παιζω μια ταινια με το mvideo η τον κλασσικο player της samsung και οι υποτιτλοι δεν ειναι ενσωματωμενοι,τοτε στην τηλεοραση βλεπω την ταινια και στο TAB τους υποτιτλους!!!!!

Μια από τα ίδια και σε 'μένα...

Επίσης ο default player δείχνει κανονικά στην tv τους υπότιτλους αλλά δεν μου αναγνωρίζει την Ελληνική γραμματοσειρά...τα βγάζει κινέζικα. Στις ρυθμίσεις μου βγάζει KOREAN και αν επιλέξω να αλλάξω γλώσσα μου βγάζει unknown:confused: ????Το Tab μου δεν είναι root.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μολις μου εμφανισε το galaxy tab ενα μηνυμα στην οθονη το οποιο λεει:

KERNEL PANIC UPLOAD MODE...Τι ειναι αυτο ξερει κανεις;;

ΥΓ:Εκανα επαννεκινηση και ολα (φαινονται) οκ..Αλλα τι ηταν παλι αυτο;

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Βαλε mvideo player.Ειναι πολυ καλος και παραμετροποιησιμος.Αυτο το θεμα με τους υποτιτλους το ψαχνω και με αλλους players.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη σε τρομαζει.Στο linux αυτο το μηνυμσ σημαινει οτι ο kernel=πυρηνας δεν μπορεσε να κανει σωστα μια ενεργεια κι εβγαλε μηνυμα πανικου.Σπανιο στα tab κι ισως να μη το ξαναδεις.Με μια επανεκκινηση συνηθως εξαφανιζεται

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σε 'μένα...

Επίσης ο default player δείχνει κανονικά στην tv τους υπότιτλους αλλά δεν μου αναγνωρίζει την Ελληνική γραμματοσειρά...τα βγάζει κινέζικα. Στις ρυθμίσεις μου βγάζει KOREAN και αν επιλέξω να αλλάξω γλώσσα μου βγάζει unknown:confused: ????Το Tab μου δεν είναι root.

 

Ο default media player παίζει υπότιτλους κωδικοποιημένους σε UTF-8. Άνοιξε με το notepad το αρχείο των υποτίτλων και κάνε το Save as... με κωδικοποίηση UTF-8.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουσατε ακουσατε!!!!!Τον δεκεμβριο που περασε αγορασα και εγω το ταμπακι απο βονταφον.Πολυ ομορφο και με ενθουσιασε.Αλλα με το κιες της σαμσουνγκ δεν συνδεοταν(οutlook) αναβαθμιση μου ελεγε δεν ειναι εφικτη οποτε καποια στιγμη πριν απο ενα μηνα το πουλησα.Aφου δοκιμασα τα φτηνοτερα ZTE V9 KAI HUAWEY S7(καμια συγκριση φυσικα)αποφασισα να ξαναγυρισω στο τab.Ψαχνοντας μερες πεφτει το ματι μου στο e-click.TAB ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΥΟ ΕΤΗ ΤΙΜΗ................448 ΕΥΡΩ.Τρελαθηκα.Παιρνω τηλεφωνο εχει ελληνικο μενου ρωταω ναι μου λενε ειναι απο γερμανια.Το παραγγελνω και μου ερχεται εχτες.Ανοιγω αφου το φορτισα να το σημα της σαμσουνγκ.Καμια σχεση με βονταφον.Κατεβαζω το κιες το συνδεω και θαυμαααα....συγχρονιζω τα παντα με outlook.Σημερα το συνδεω μου λεει υπαρχει αναβαθμιση του λογισμικου του ταb.Tην εκανα και ολα καλα.Ειμαι ενθουσιασμενος.Καμια σχεση το ενα με το αλλο.Τι να πω η βονταφον το ευνουχησε το μηχανημα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουσατε ακουσατε!!!!!Τον δεκεμβριο που περασε αγορασα και εγω το ταμπακι απο βονταφον.Πολυ ομορφο και με ενθουσιασε.Αλλα με το κιες της σαμσουνγκ δεν συνδεοταν(οutlook) αναβαθμιση μου ελεγε δεν ειναι εφικτη οποτε καποια στιγμη πριν απο ενα μηνα το πουλησα.Aφου δοκιμασα τα φτηνοτερα ZTE V9 KAI HUAWEY S7(καμια συγκριση φυσικα)αποφασισα να ξαναγυρισω στο τab.Ψαχνοντας μερες πεφτει το ματι μου στο e-click.TAB ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΝΟΥ ΕΓΓΥΗΣΗ ΔΥΟ ΕΤΗ ΤΙΜΗ................448 ΕΥΡΩ.Τρελαθηκα.Παιρνω τηλεφωνο εχει ελληνικο μενου ρωταω ναι μου λενε ειναι απο γερμανια.Το παραγγελνω και μου ερχεται εχτες.Ανοιγω αφου το φορτισα να το σημα της σαμσουνγκ.Καμια σχεση με βονταφον.Κατεβαζω το κιες το συνδεω και θαυμαααα....συγχρονιζω τα παντα με outlook.Σημερα το συνδεω μου λεει υπαρχει αναβαθμιση του λογισμικου του ταb.Tην εκανα και ολα καλα.Ειμαι ενθουσιασμενος.Καμια σχεση το ενα με το αλλο.Τι να πω η βονταφον το ευνουχησε το μηχανημα.

 

Είναι το 3g;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μη σε τρομαζει.Στο linux αυτο το μηνυμσ σημαινει οτι ο kernel=πυρηνας δεν μπορεσε να κανει σωστα μια ενεργεια κι εβγαλε μηνυμα πανικου.Σπανιο στα tab κι ισως να μη το ξαναδεις.Με μια επανεκκινηση συνηθως εξαφανιζεται

 

...εμενα μου ειχε βγαλει παρομοιο μηνυμα οταν δοκιμασα να κατεβασω απο youtube βιντεο με αναλυση για Hi End Devices .....

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το tab εχει βαλθει να μου σπασει τα νευρα:cry:Μου εβγαλε αναβαθμιση απο το kies και αφου την κατεβασε (το Kies) εβγαλε στην οθονη του tab το κιτρινο τριγωνο που λεει donwloading -do not turn off target-και...εχει μεινει εκει....Την στιγμη που γραφω το μνμ εχουν περασει κοντα 45 λεπτα...Ετσι γινεται ή κολλησε;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το tab εχει βαλθει να μου σπασει τα νευρα:cry:Μου εβγαλε αναβαθμιση απο το kies και αφου την κατεβασε (το Kies) εβγαλε στην οθονη του tab το κιτρινο τριγωνο που λεει donwloading -do not turn off target-και...εχει μεινει εκει....Την στιγμη που γραφω το μνμ εχουν περασει κοντα 45 λεπτα...Ετσι γινεται ή κολλησε;

 

Δε φταίει το tab, φταίει το άχρηστο Kies. Όχι, δεν είναι φυσιολογικά τα 45 λεπτά. Μήπως έχεις κανένα antivirus ή κάποιο τέτοιο πρόγραμμα και μπλοκάρει το Kies?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα essentials της microsoft...Παιζει να φταιει αυτο;Εχω αρχισει την διαδικασια παλι.Ειναι στη ληψη του αρχειου για την αναβαθμιση.Να το σταματησω ή να απενεργοποιησω τα essentials;

ΥΓ:Τελικα με την 2η προσπαθεια προχωραει η αναβαθμιση...Δεν μπορω να καταλαβω..Ουτε επανεκκινηση εχω κανει απο την 1η προσπαθεια...Ας ειναι..

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μολισ αγορασa το tab κ κατεβασα τον dolphin κ ενω εγκαταστάθηκε δεν τον βρισκω πουθενα! εχει κανεισ καμμια ιδεα?

ευχαριστω...

 

-----

τον βρηκα!!!:rolleyes:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ο default media player παίζει υπότιτλους κωδικοποιημένους σε UTF-8. Άνοιξε με το notepad το αρχείο των υποτίτλων και κάνε το Save as... με κωδικοποίηση UTF-8.

είχες δίκιο, όλα κανονικά αφού τους μετέτρεψα...ευχαριστώ:up:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...