Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις το πηρα απο πλαισιο

μαζι με την θηκη του την γνησια,

μια ερωτηση για να μπουνε ελληνικα πρεπει

να βαλω καρτα sim??

ευχαριστω!!

 

Καλοριζικο , να το χαρεις ..:D

 

Ελληνικα μπορεις να βαλεις και εσυ απο τα settings ..

Το θετικο με το ελληνικο Tab ειναι οτι εχει ελληνικα και για το πληκτρολογιο της Samsung , που εμενα προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο :O

 

 

 

# Τι εχει παθει το market σημερα και δεν μπορω να μπω ??

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω παιδια τωρα το ανοιξα...

ειναι super....

εμενα στο market μπαινει κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λεοτιυργει κανονικα, εχω κανει και update. Τι σου βγαζει εσενα?

 

Στα καλα καθουμενα αποφασισε οτι πρεπει να του βαλω καρφωτα ip ,gateway κ.λ.π !!

 

Τωρα δουλευει και παλι , αλλα γιατι δεν περνει τις ρυθμισεις απο μονο του ??

 

 

Επίσης μπορει καποιος να μου δωσει τα settings για το APN της Vodafone ? εχω βαλει webonly.vodafone.gr username: user password:user

Xρειαζεται καποια αλλη ρύθμιση?

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με την θήκη του την γνήσια τι εννοείς; Είδα στο πλαίσιο να πουλάνε μια θήκη μάλλον δερμάτινη που γράφει το όνομα της συσκευής πίσω αλλά έμεινα με την εντύπωση ότι είναι μόνο για το πίσω μέρος της συσκευής και μένει ακάλυπτη η οθόνη (δεν ρώτησα πωλητή για λεπτομέρειες).

Η θήκη που πήρες τι κόστος έχει;

Επειδή είδα να ρωτάνε για καλώδιο usb , δεν υπάρχει στην συσκευασία;

Link to comment
Share on other sites

@TLG

 

Δε έχω Vodafone και δεν ξέρω αλλά μπορεις να βρεις από εδώ http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

Eυχαριστω..

Εβαλα αυτες που εχει το iphone και δουλεψε ...θα δοκιμασω και με αυτες που μου δινεις .

 

Εννοειται οτι θελουμε τι ς εντυπωσεις σου απο το μηχανακι :cool:

 

@rov καλωδιο usb υπαρχει στην συσκευασια

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω..

Εβαλα αυτες που εχει το iphone και δουλεψε ...θα δοκιμασω και με αυτες που μου δινεις .

 

Εννοειται οτι θελουμε τι ς εντυπωσεις σου απο το μηχανακι :cool:

 

@rov καλωδιο usb υπαρχει στην συσκευασια

 

Αφου δουλεψε αστο μην το πειραζεις

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το Tab πριν έρθει επίσημα από την Vodafone και δεν είχε ελληνικά keyboards.

Έβαλα το swype keyboard που ανέβηκε εδώ. Δουλεύει μια χαρά αλλά δεν πιάνει όλο το πλάτος της οθόνης. Επίσης όταν η οθόνη γυρίζει σε landscape παραμένει με το ίδιο μέγεθος, τα πλήκτρα δηλαδή δεν απλώνονται να πιάσουν όλο το πλάτος της οθόνης.

Υποθέτω δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά. Έχει κάποιος κάποια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το Tab πριν έρθει επίσημα από την Vodafone και δεν είχε ελληνικά keyboards.

Έβαλα το swype keyboard που ανέβηκε εδώ. Δουλεύει μια χαρά αλλά δεν πιάνει όλο το πλάτος της οθόνης. Επίσης όταν η οθόνη γυρίζει σε landscape παραμένει με το ίδιο μέγεθος, τα πλήκτρα δηλαδή δεν απλώνονται να πιάσουν όλο το πλάτος της οθόνης.

Υποθέτω δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά. Έχει κάποιος κάποια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Και στο δικο μου που ειναι της vodafone ετσι ειναι.

Παντως προτιμω το πληκτρολογιο της samsung

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει το Tab πριν έρθει επίσημα από την Vodafone και δεν είχε ελληνικά keyboards.

Έβαλα το swype keyboard που ανέβηκε εδώ. Δουλεύει μια χαρά αλλά δεν πιάνει όλο το πλάτος της οθόνης. Επίσης όταν η οθόνη γυρίζει σε landscape παραμένει με το ίδιο μέγεθος, τα πλήκτρα δηλαδή δεν απλώνονται να πιάσουν όλο το πλάτος της οθόνης.

Υποθέτω δεν είναι φυσιολογική συμπεριφορά. Έχει κάποιος κάποια ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Είναι θέμα ανάλυσης των εικόνων των πληκτρολογίων... Τί ανάλυση έχει το tab?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου που ειναι της vodafone ετσι ειναι.

Παντως προτιμω το πληκτρολογιο της samsung

 

Αχα! Άρα τελικά αυτή είναι η φυσιολογική συμπεριφορά! Πάντως αυτό δεν συνέβαινε στην έκδοση του swype keyboard που δεν είχε τα ελληνικά.

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει ανέβει κάπου η έκδοση με τα ελληνικά του πληκτρολογίου της samsung. Θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος το ανέβαζε!

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Άρα τελικά αυτή είναι η φυσιολογική συμπεριφορά! Πάντως αυτό δεν συνέβαινε στην έκδοση του swype keyboard που δεν είχε τα ελληνικά.

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει ανέβει κάπου η έκδοση με τα ελληνικά του πληκτρολογίου της samsung. Θα ήμουν υπόχρεος αν κάποιος το ανέβαζε!

 

Φυσικά και δε συνέβαινε, τώρα που το κοίταξα, το tab έχει ανάλυση 1024x600. Το swype με τα Ελληνικά που κυκλοφορεί είναι του Galaxy S, με ανάλυση 800x480... Προφανώς και είναι μικρότερο, και ακόμα και να του αλλάξεις την ανάλυση, θα φαίνεται τραβηγμένο και άσχημο.

 

Οπότε μέχρι να βγει international έκδοση του firmware που να περιέχει ελληνικά για να του τα "ξεριζώσουμε", υπομονή.

 

Δεν το έχω ψάξει αν συμβαίνει το ίδιο και με το ελληνικό πληκτρολόγιο της Samsung...μπορεί όχι, έχω την εντύπωση πως εκεί κάθε γράμμα έχει δικιά του εικόνα, αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μπορείς να το δοκιμάσεις, το πληκτρολόγιο froyo της Samsung είναι στο θέμα του Galaxy S με τους οδηγούς.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι ειναι λογικο που δεν "απλωνει" το πληκτρολογιο σε swype. Για σκεφτειτε να σερνουμε τα δακτυλα μας σε ολο το πλατος της οθονης. Ουτε βολικο ουτε γρηγορο θα ηταν. . .

 

Sent from my GT-P1000

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Το swype με τα Ελληνικά που κυκλοφορεί είναι του Galaxy S, με ανάλυση 800x480....

 

Δεν πρεπει να ειναι του S, ειναι διαφορετικο οπως πχ στην εναλαγη της γλώσσας

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που το εχει να το συνδεσει με υπολογιστη μεσω usb κ να μας πει αν φορτιζει????διαβασα σε καποιο ξενο σαιτ πως φορτιζει αλλα να το σιγουρεψουμε ..επισης flash player υποστηριζει πληρως δηλαδη μπαινε σε zoo frontierville ktl?????
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Σε νορμάλ μητρικές όχι, δε φορτίζει. Σε gigabyte πρέπει λογικά να φορτίζει γιατί έχουν ένα χαρακτηριστικό στο bios τους που μπορεί να φορτίζει συσκευές που θέλουν περισσότερο ρεύμα.

 

Το υποστηρίζει και η δικιά μου αλλά δε το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια. Θα το κοιτάξω αύριο αν είναι απο περιέργεια.

 

On/Off Charge Support λέγεται και στο site της Gigabyte λέει ότι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΤΟ IPAD!

 

Λοιπόν, διαβάζω ότι το Ipad θέλει κι αυτό 2A, οπότε αν έχεις gigabyte που να υποστηρίζει αυτό το χαρακτηριστικό, είσαι ΚΩΛΟΣ ^^ ( Η δικιά μου είναι περσινό μοντέλο και το υποστηρίζει )

 

Παιδιά, διαβάστε τα προηγούμενα μηνύματα, έχουν απαντηθεί όσα ρωτάτε και έχει ανέβει και το ελληνικό πληκτρολόγιο swype από εμένα και άλλο 1 παιδί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάστε τα προηγούμενα μηνύματα, έχουν απαντηθεί όσα ρωτάτε και έχει ανέβει και το ελληνικό πληκτρολόγιο swype από εμένα και άλλο 1 παιδί!

 

Ακριβός αυτό! Να διαβάζουμε τα μηνύματα πριν απαντάμε και πολύ περισσότερο πριν κάνουμε παρατηρήσεις! Κατέβασα το swype από εδώ και δεν μου άρεσε γιατί δεν απλώνει τα πλήκτρα και ζήτησα το απλό πληκτρολόγιο της Samsung με το ελληνικό Τ9 για το Tab.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβός αυτό! Να διαβάζουμε τα μηνύματα πριν απαντάμε και πολύ περισσότερο πριν κάνουμε παρατηρήσεις! Κατέβασα το swype από εδώ και δεν μου άρεσε γιατί δεν απλώνει τα πλήκτρα και ζήτησα το απλό πληκτρολόγιο της Samsung με το ελληνικό Τ9 για το Tab.

 

Δε το είπα για σένα, δες πόσα άτομα πιο πάνω λένε για το αν φορτίζει και για τα πληκτρολόγια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω βαλει τισ ρυθμισεις τισ wind για mms αλλα mms δεν στελνει...τι πταιει???(ναι εχω βαλει τισ σωστες ρυθμισεις:D...ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με την θήκη του την γνήσια τι εννοείς; Είδα στο πλαίσιο να πουλάνε μια θήκη μάλλον δερμάτινη που γράφει το όνομα της συσκευής πίσω αλλά έμεινα με την εντύπωση ότι είναι μόνο για το πίσω μέρος της συσκευής και μένει ακάλυπτη η οθόνη (δεν ρώτησα πωλητή για λεπτομέρειες).

Η θήκη που πήρες τι κόστος έχει;

Επειδή είδα να ρωτάνε για καλώδιο usb , δεν υπάρχει στην συσκευασία;

 

εννοω την πηρα ξεχωριστα εχει μια στα 32Ε που καλυπτει μονο

το πισω μερος και μια στα 36Ε που καλυπτει και οθονη σαν βιβλιο.

εγω πηρα αυτη με τα 36Ε γιατι καλυπτει πιο πολλα και μπορεις να το

κανεις να στεκεται.

μπορει καποιος που το εχει να το συνδεσει με υπολογιστη μεσω usb κ να μας πει αν φορτιζει????διαβασα σε καποιο ξενο σαιτ πως φορτιζει αλλα να το σιγουρεψουμε ..επισης flash player υποστηριζει πληρως δηλαδη μπαινε σε zoo frontierville ktl?????

 

δεν φορτιζει μεσο usb στο pc οπως και στο ipad.:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος που το εχει να το συνδεσει με υπολογιστη μεσω usb κ να μας πει αν φορτιζει????διαβασα σε καποιο ξενο σαιτ πως φορτιζει αλλα να το σιγουρεψουμε ..επισης flash player υποστηριζει πληρως δηλαδη μπαινε σε zoo frontierville ktl?????

 

 

 

Φορτιζει. Οσο πιο πολυ ρευμα μπορει να εχει τοσο καλυτερα. Αν δεν εχει πολυ ρευμα η USB απλα κανει περισσότερο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...