Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην κοσμοτε που εχω εγώ διπλή κάρτα δεν γίνετε τίποτα αν έχεις και τα δύο τηλέφωνα ανοικτα. Κλήση κάνεις μόνο από το ένα.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk[/QUOte]

 

Δηλαδη συνδεονται και τα δυο στο δικτυο ταυτοχρονα ,αλλα μπορεις να κανεις κληση μονον απο το ένα ?

 

το ιδιο και με τα data?

 

 

@ Το δοκιμασα και εγω τωρα ..εκανα κληση με το iphone κανονικα .

Μετα εκανα κληση με το ΤΑΒ αφου απενεργοποιησα το flight mode και μου εκανε την κληση βγαζωντας μου μυνημα "ενεργη προώθηση κλήσης υπό όρους" ...Τι να σημαινει αυτο?

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ Το δοκιμασα και εγω τωρα ..εκανα κληση με το iphone κανονικα .

Μετα εκανα κληση με το ΤΑΒ αφου απενεργοποιησα το flight mode και μου εκανε την κληση βγαζωντας μου μυνημα "ενεργη προώθηση κλήσης υπό όρους" ...Τι να σημαινει αυτο?

 

Μην ανησυχεις στο Galaxy s που έχω κάρτα cosmote το βγάζει πάντα σε κάθε κλήση, είχαν ρωτήσει και κάτι παιδιά στο thread του s αλλά κανεις δεν ήξερε να απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που δεν μου αρέσει συγκριτικά με το iPad είναι η αυτονομία του. Το μήλο το τρώει το Tab. Κρίμα γιατί τέτοιες συσκευές πρέπει να επικεντρώνονται πρώτα από όλα στην αυτονομία. Μου αρέσει που η Samsung υποστηρίζει 7 ώρες αναπαραγωγής video. Ναι, καλά...

 

Pharmex ειχα αρχίσει να ανησυχω ποτε θα σε δω να γραφεις εδω!!(avclub friend)

 

Οσο αφορα την αυτονομια και εμενα δε με εχει τρελλανει, απέναντι (xda) λενε για μεγαλυτερους χρονους με καλη εως ζόρικη χρήση και με κανει να ανησυχώ. Ισως φταιει και η χρήση που το ξεζουμιζουμε σαν νεο απόκτημα...

 

Σε σχέση με το ipad το ipad εινα διπλασιο σε ογκο με διπλάσια μπαταρία και...διπλάσιο βάρος...Οπότε..

Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Pharmex ειχα αρχίσει να ανησυχω ποτε θα σε δω να γραφεις εδω!!(avclub friend)

 

Οσο αφορα την αυτονομια και εμενα δε με εχει τρελλανει, απέναντι (xda) λενε για μεγαλυτερους χρονους με καλη εως ζόρικη χρήση και με κανει να ανησυχώ. Ισως φταιει και η χρήση που το ξεζουμιζουμε σαν νεο απόκτημα...

 

Σε σχέση με το ipad το ipad εινα διπλασιο σε ογκο με διπλάσια μπαταρία και...διπλάσιο βάρος...Οπότε..

Γράφω εδώ καιρό τώρα! Συμφωνώ με τα μεγέθη που αναφέρεις, αλλά από την άλλη η μεγαλύτερη οθόνη έχει και μεγαλύτερες απαιτήσεις σε ρεύμα...

Πάντως τα έχω και τα δύο και έτσι είμαι καλυμμένος πλήρως!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μη μπλέκουμε το Ipad στη συζήτηση, εξάλλου για μένα δεν έχουν καν σχέση οι 2 συσκευές, μόνο στο όνομα "tablet", απο κει και πέρα καμία σχέση.

 

Εκτός αυτού, αυτό είναι θέμα των διαξιφισμών κλπ.

-----------------------------

Επί του θέματος, έχει βάλει κανείς το νέο Ευρωπαϊκό firmware;;

Link to comment
Share on other sites

Απλα μια αναλογικη αναφορά σχετικά με την μπαταρία κάναμε, no worries δε τιθεται θεμα να τα... μπλέξουμε.

 

Ξερει κανεις τι κανει η samsung με το θεμα του kies? Εχει σκοπο να βγαλει καποιο Update καποιο νεο προγραμμα για συγχρονισμό?

Edited by pentraks
Imagination is more important than knowledge
Link to comment
Share on other sites

Data θα έχει πάντα το ένα

Δηλαδη συνδεονται και τα δυο στο δικτυο ταυτοχρονα ,αλλα μπορεις να κανεις κληση μονον απο το ένα ?

 

το ιδιο και με τα data?

 

 

@ Το δοκιμασα και εγω τωρα ..εκανα κληση με το iphone κανονικα .

Μετα εκανα κληση με το ΤΑΒ αφου απενεργοποιησα το flight mode και μου εκανε την κληση βγαζωντας μου μυνημα "ενεργη προώθηση κλήσης υπό όρους" ...Τι να σημαινει αυτο?

 

 

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Data θα έχει πάντα το ένα

 

 

Ποιο ? αυτό που άνοιξε πρώτο ?

 

 

Επίσης μπορούμε να εγκαταστήσουμε το ελληνικο πληκτρολογιο της Samsung ;

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

How to Change CSC (sale&product code) any ROM to ANY COUNTRY

 

 

http://www.galaxyroot.com/howto-change-csc-saleproduct-code-any-rom-to-any-country/

 

 

"I upgraded to JPH and for my country there isn't a ROM available with Multi-CSC, for the moment...

 

NOTICE: This method does a reset, your SGS only maintains your personal files (sdcard & external sdcard). I'm not responsible at all for any problem that you get for following this procedure.

 

So I needed an alternative method and after some research and guessing, here it is:

 

1. Get the right folder for your country (Portugal) and copy it to /system/csc.

2. After, open an ADB shell, and use the following command:

Code:

am start -a android.intent.action.MAIN -n com.android.Preconfig/com.android.Preconfig.Preconfig

3. After this, select on your SGS, your CSC country code. Then it'll reboot, you'll have to do the initial configuration, and it's done!

 

In these procedure the folder that I use it's for Portugal (TPH CSC). For other countries you'll need other specific folder. If you need it, give me an CSC file for your country (any firmware version, I just need the file "cache.rfs") and I will make the folder for your country available.

 

This changed my sale code, that was my goal, as a bonus it changed also my product code, but notice that my .nv_data.bak was the older one with the right product code.

 

PS: I did some search and didn't see these method posted were on XDA. If I'm wrong, sorry!"

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας λιγο παρακαλω!

Το swype που το βρισκω? Θυμαμαι οταν ανοξα πρωτη φορα το tab οτι βρηκα 2 πληκτρολογια. Τωρα οσο και να ψαχνω δεν μπορω να βρω δευτερο. Μαλλον ειναι μονο της samsung. Κατι δεν καταλαβαινω ή κατι εχει γινε. Που μπορω να επιλεξω ή το ενα ή το αλλο πληκτρολογιο για να δω αν υπαρχει και αν δεν υπαρχει τι κανω? Σε γενικες γραμμες το μηχανημα δεν το εχω πειραξει σχεδον καθολου.

 

Ακυρο, τελικα το βρηκα!

Edited by derizio
Link to comment
Share on other sites

Aν εχουμε τα αρχεια του ελληνικου πληκτρολογιου της Samsung δεν μπορουμε να τα περασουμε στο tab οπως περασαμε (με τον root explorer ) και το swype ?
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το καλώδιο USB έχω την αίσθηση ότι σπανίζει :

 

http://www.plaisio.gr/Search.aspx?keyword=galaxy%20tab

 

Προχτές πήρα ένα καλώδιο USB. Ακριβό αλλά δεν το βρήκα αλλού.

 

Αντρέας

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια πανω-κατω ποσο σας

κραταει??

μεσα στην συσκευασια εχει ακουστικα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασια εχει ακουστικα ..

Για την μπαταρια θα πω το συνηθες ,αλλα πραγματικο "αναλογα την χρηση"

Τωρ π.χ που μπαινω συνεχως internet,youtube ,market place κ.λ.π κραταει περιπου 6 ώρες ..

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα και εγω περίπου 5 ώρες για πλοήγηση και χωρίς πολλά πολλά παιχνίδια.

 

5 ώρες πλοήγηση μέσω wifi είναι πολύ καλή επίδοση παιδιά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι με αρχη το Galaxy Tab και τις αλλες ταμπλετες που θα κυκλοφορησουν το android θα απογειωθει με τον όρο ότι θα μπουν κάποιοι περιορισμοι σε hardware και software για να εχει ο χρηστης την εμπειρια που πρεπει .

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το Galaxy Tab μέχρι στιγμής είναι μια συσκευη πραγματικά φορητη ,που μπορει να συνδεθει σε ολα τα δυκτια και που μπορεις,λόγω του μεγεθους της οθόνης που έχει να σερφαρεις άνετα στο ιντερνετ σε αντιθεση με τα smartphones .Επίσης οι εφαρμογές αποκτούν άλλη διάσταση σε αυτό το μέγεθος οθόνης και το μόνο που μου θα ήθελα είναι μία καλύτερη εμπειρια συγχρονισμου , όπως αυτή που υπάρχει στο iOS.

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Παντως πιστευω οτι με αρχη το Galaxy Tab και τις αλλες ταμπλετες που θα κυκλοφορησουν το android θα απογειωθει με τον όρο ότι θα μπουν κάποιοι περιορισμοι σε hardware και software για να εχει ο χρηστης την εμπειρια που πρεπει .

 

Αρκει να εχουν και ενα πιο λογικο κοστος

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρκει να εχουν και ενα πιο λογικο κοστος

 

 

Aκριβως ,αλλα οσο βλεπουν τα κινητα των 500-600 ευρώ να πουλανε σαν τρελλα , κοστολογουν τις ταμπλετες ποιο πανω ..:rolleyes:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως ,αλλα οσο βλεπουν τα κινητα των 500-600 ευρώ να πουλανε σαν τρελλα , κοστολογουν τις ταμπλετες ποιο πανω ..:rolleyes:

 

Α γεια σου..

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στα προθυρα να το παρω θελω μα ρωτηση να κανω..φορτιζει μεσω usb συνδεσης???
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι στα προθυρα να το παρω θελω μα ρωτηση να κανω..φορτιζει μεσω usb συνδεσης???

απ'οσο γνωριζω φορτιζει μονο απο τον δικο του φορτιστη, και αυτο γιατι θελει φορτιση με εξοδο 2A. και απο υπολογιστη με usb δεν μπορεις να παρεις εξοδο 2A.

ας με διορθωσουν αν κανω λαθος.

 

Εδω εγω θελω να ρωτησω το εξης. εχω εναν γνησιο φορτιστη αυτοκινητου htc και συγκεκριμενα του hd2, ο οποιος εχει εξοδο 2A. λετε να μπορω να το φορτισω ?

(δεν το εχω αγορασει ακομα το tab, απλα ρωταω).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Σε νορμάλ μητρικές όχι, δε φορτίζει. Σε gigabyte πρέπει λογικά να φορτίζει γιατί έχουν ένα χαρακτηριστικό στο bios τους που μπορεί να φορτίζει συσκευές που θέλουν περισσότερο ρεύμα.

 

Το υποστηρίζει και η δικιά μου αλλά δε το έχω δοκιμάσει να σου πω την αλήθεια. Θα το κοιτάξω αύριο αν είναι απο περιέργεια.

 

On/Off Charge Support λέγεται και στο site της Gigabyte λέει ότι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΣΕΙ ΤΟ IPAD!

 

Λοιπόν, διαβάζω ότι το Ipad θέλει κι αυτό 2A, οπότε αν έχεις gigabyte που να υποστηρίζει αυτό το χαρακτηριστικό, είσαι ΚΩΛΟΣ ^^ ( Η δικιά μου είναι περσινό μοντέλο και το υποστηρίζει )

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα απο πλαισιο

μαζι με την θηκη του την γνησια,

μια ερωτηση για να μπουνε ελληνικα πρεπει

να βαλω καρτα sim??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα απο πλαισιο

μαζι με την θηκη του την γνησια,

μια ερωτηση για να μπουνε ελληνικα πρεπει

να βαλω καρτα sim??

ευχαριστω!!

Από την κάρτα σίμ τα android καταλαβαίνουν τη χώρα σου και βγάζουν τη σωστή γλώσσα.

Οπότε ναι, χώσε του μια σιμ:)

Καλορίζικο:):) , σε 1-2 βδομάδες θα το χτυπήσω και εγώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...